OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. december 1., péntek 14:32

nmate írta: Nemrég olvastam, Párizsban arról szavaznak, hogy SUV-k parkoljanak drágábban.
Micsoda felhördülés lenne itt ebből, amikor némelyik még ingyen is parkol, mert 300 métert képes elgurulni elektromos motorral :mrgreen:
Teljesen jogos amit írsz, nem értem miért nem tesznek különbséget a teljesen elektromos és a plug-in-hybrid között.

A másik, amit nem értek, hogy itt a kocsi biztosításom drágább teljesen uarra a Volvo XC60-re benzinesre, mint a hybridre?Ez hogy lehetséges? Két külön hajtás van benne,több dolog ami tönkre mehet..nem is értem. Kérdeztem a biztosítómat miért, ‘nem ők számolják ki, egy rendszer’. Nem tudom ez Magyarországon is hasonló jelenség-e?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. december 1., péntek 14:10

Nemrég olvastam, Párizsban arról szavaznak, hogy SUV-k parkoljanak drágábban.
Micsoda felhördülés lenne itt ebből, amikor némelyik még ingyen is parkol, mert 300 métert képes elgurulni elektromos motorral :mrgreen:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. december 1., péntek 14:03

hehetheoriginal írta: Neked hasznos a toparti erdoszeli idilli hazikonal, ahol szaladgalnak a szarvasok meg a nyuszik es minden kurtoskalacsbol van :kalapos:
De anyanak a varosban harom utcara meg 600 meterre mi a fasznak oszinten
Külvárosban lakunk, nem szeretem a belvárost már,zsúfolt.Vízpart odébb sajnos, erdő közelben. Szarvasok meg a kertembe jönnek az erdőből lezabalni a virágaimat, azok nem barátok. :kalapos: Kürtőskalács jó lenne, de az R24 ismerősénél van. Hó az van rendesen, minden évben hónapokat, ha az elolvad, akkor meg jég. Ez október vége/novembertől-március/áprilisig.Áprilisban még hó volt tavaly.

Annyira nem vagyok messze a belvárostól, de mióta kiköltöztünk a belső cityből én bevallom nem fogok mást venni csak SUV-ot. Viszont abszolút osztom, ha a belvárosban laknék nem SUV-ot vennék.

Annyi fajta kocsi van manapság és a kis márkák is elég jók, hogy mindenki választhat, amit akar és úgy ahogy prioritál.

Gyerek nélkül,melegebb országban csak sportkocsit vennék. :sziv:

Szájbertrukkot csilliárdokért nem akarok és nehéz lenne motiválni a nagyzolási mánián kívül mással.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 1., péntek 13:42

hehetheoriginal írta: Neked hasznos a toparti erdoszeli idilli hazikonal, ahol szaladgalnak a szarvasok meg a nyuszik es minden kurtoskalacsbol van :kalapos:
De anyanak a varosban harom utcara meg 600 meterre mi a fasznak oszinten
Olyan, mint a Realnak Mendy, life insurance :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 1., péntek 13:34

Neked hasznos a toparti erdoszeli idilli hazikonal, ahol szaladgalnak a szarvasok meg a nyuszik es minden kurtoskalacsbol van :kalapos:
De anyanak a varosban harom utcara meg 600 meterre mi a fasznak oszinten
thereisonly1ronaldo

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. december 1., péntek 13:23

zsuninnyo írta:
Steve írta:

Ja és abszolút nem a SUV-okkal van bajom, nekem is az van(mondjuk ide kell is), a kacatog gyártása+szövegelés a világ megmentéséről.
Pedig a SUV-okkal van a kurva nagy baj. Budos nagy anyahajo, teljesen felesleges, de sokan megveszik. Abszolut felesleges kategoria. Vagy terepjaro, vagy rendes auto. A SUV az a semmire se jo oszver. Terepen ugyanugy egy fos, cserebe varosba meg palyan egy legellenallas tomegkiraly. Aztan ha megis jo, akkor elnezest, de en meg nem lattam olyat.
Nekem pont hasznos szerintem.

Tegnap kétszer ástam ki a kocsit a hóból, pedig SUV.

Ezelőtt sima V90 Volvom volt, az is elment természetesen, csak mégtöbbet kellett kiásni és néhol elakadtam vele és utána ástam..

Itt az év felében hó/jég van. Borzasztó sokat segít a négykerék meghajtás és a magasabb kocsi.

Nem a belvárosban lakok.

Babakocsi+bicikli/roller+csomagok kombó mellé nyáron nem jön rosszul a csomagtér(bár az sosem elég két kisgyerekkel :kalapos: )

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. december 1., péntek 13:03

___Samy___ írta:
nmate írta: Használta már közületek valaki az online közműátírást? Mennyire sima? Ránézésre nem tűnik túl bonyinak.
En igen, tukorsiman ment minden.
:salute:
Villany, víz átírás lesz, letöltöttem előre a dolgokat amiket kér, örülnék ha nem kellene személyesen szaladgálni ilyenek miatt.
Realista24 írta:
nmate írta:

E90-et hogy gyűlölte mindenki, ma meg imádják, hogy mennyire szép. Idő sokat javít ezeken is.
Egyik kedvencem volt regen, egy jo 320d :shifty:
Régen rühelltem, most vinném én is, de nagyon lutri. E91 természetesen, limuzin csomagtartóba liter tej nem fér be állítva, az nem kell.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 1., péntek 12:49

vezettem tucsont par napig, hybrid volt, de az valami tragedia, nem tudom neked milyen van, de én kiegek ettol, hogy masodpercet kell várni a gázreakcióra, meg az egész tipikus ilyen felepitesu autokhoz hasonloan himbalozik a kanyarban, mint valami csónak.
ilyen lagy nyaklik az egesz, aztan telitank ugyanugy, ugyanakkora fogyasztas, mint egy atlag benzines, kb 700km
szoftver lassu, nincs memoria, pl engine start/stopot meg ostoba driving assistokat minden egyes inditasnal ujra es ujra es ujra be kell allitani, nem jegyzi meg....
cserebe ugyanannyiba kerul, mint egy hasznalt, de par eves igazan jo auto.
es ez nem csak erre vonatkozik, vezettem vw-t is, az is tragedia volt, mind ugyanaz, fos.
mar annak, aki szeret vezetni es nem csak a-bol b-be doboznak/eszkoznek hasznalja
thereisonly1ronaldo

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. december 1., péntek 12:43

miro. írta:

En is tucsont vettem majusban.
Eletem legjobb autoja. Barhova megyunk kenyelmesen beferunk. Jovore szeretnenk gyereket is. Tokeletesen valasztottam.
Nekem ezert kellett. Plusz nekem nagyon tetszik a kulseje-belseje is.
Az,hogy valakinek ez ugyanolyan,vagy sablon,igy jart. Vegyen masikat.
Persze, ezzel semmi gond.
Csak sok esetben overkill, ilyen kisvárosi furikázósnak teljesen felesleges ekkora batárokat venni.
Vannak olyanok akik kihasználják, de a legtöbben úgy gondolkoznak, hogy hát szomszéd bözsinek is nagy az autó, akkor nekem is nagy kell.

A tucson amúgy nekem is bejön, grat hozzá.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. december 1., péntek 12:18

csababarca írta: Mert a ladák a saját idejükben aztán marha egyediek voltak:D

Alsó-közép kategória sosem erről szólt, aztán persze, hogy utánanézel egy patika ladának, mert mai szemmel nézve valóban egyedi, főleg ha jó állapotban van akkor pláne.
Igen, vannak egyenautók, pl VW konszern autói ma már ugyanúgy néznek ki, lásd a Superb korábbi viszonylag egyedi formadizánja 2012 után átcsapott egy passat formavilágba.


Egyébként az emberek tudatállapotára mennek rá a gyártók, beették az emberek a nagy autó=biztonság maszlagot, és csak ezeket veszik. Nálunk is a kisvárosunkban minden új autó SUV.
Egy darab egyedi van, egyik milliárdosnak van egy Genesys GV80-asa:D

Hugom is most vett új autót, csak suvokat nézegetett, hiába magyaráztam neki, hogy a 10km-re lévő munkahelyére, elég lenne egy kis compact, neki SUV kellett. Tehát ez a tudatállapot ami az emberek többségének van vezet oda, hogy ezeket gyártják.
Ha a számok azt mutatnák, hogy a sedanok fogynak jobban, vagy a compact autók, akkor elfelejtenék a SUV vonalat.
En is tucsont vettem majusban.
Eletem legjobb autoja. Barhova megyunk kenyelmesen beferunk. Jovore szeretnenk gyereket is. Tokeletesen valasztottam.
Nekem ezert kellett. Plusz nekem nagyon tetszik a kulseje-belseje is.
Az,hogy valakinek ez ugyanolyan,vagy sablon,igy jart. Vegyen masikat.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 1., péntek 12:07

nmate írta:

E90-et hogy gyűlölte mindenki, ma meg imádják, hogy mennyire szép. Idő sokat javít ezeken is.
Egyik kedvencem volt regen, egy jo 320d :shifty:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. december 1., péntek 12:02

nmate írta: Használta már közületek valaki az online közműátírást? Mennyire sima? Ránézésre nem tűnik túl bonyinak.
En igen, tukorsiman ment minden.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. december 1., péntek 12:01

Szerintem a Mazdak es Lexusok, de a Toyotakbol is vannak nagyon szep autok, amik ujak. De nekem a VW Arteon is nagyon tetszik. De talan meg a Peugeot 408-ra is ra tudnam mondani, hogy jol nez ki, bar ott mar rezeg a lec. Vagy a 6-os BMW, bar az all time jol nez ki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsuninnyo 2023. december 1., péntek 12:03-kor.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 1., péntek 11:52

Remy írta:
Realista24 írta:

Egy Dacia most is más formavilágot hoz, ugyanolyan ronda mint anno a Lada a nyugathoz képest. Gondolom egy dusterrel vagy logannel nyomulsz.
Nincs kocsim. :mrgreen: Bécsben teljesen felesleges.

Golf 4essel nyomultam anno. :kalapos:


Amúgy pff, tedd az 1500ös Ladát a Citroen Kacsa mellé. Nyugat vs kelet. :mrgreen:
Nagyon gyengék a példaid mert én nem azt mondom hogy minden nyugati szebb és szebb volt, hanem azt hogy amennyi jó és ronda auto volt 30 éve, arányaiban annyi van most is.

Ellenben nem vallom azt a hülyeséget hogy ejj egy Lada odaver formatervezesben egy mai BMWnek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. december 1., péntek 11:17

hehetheoriginal írta:
Süti írta: Vannak nagyon szép formatervek ma is, ahogy voltak ocsmány szarok régen is. Értem én hogy régen minden jobb vót, de szerintem sokan nem bánják hogy nem klíma nélküli, halogénlámpás, párásodó, fapad fröccsöntött műanyag dobozban kell ülni. Pont annyira volt régen is elterjedt egy shelby cobra mint ma egy szép autó.
te gyartas- es biztonsagtechnologiarol beszelsz, en formatervrol.

de nem hiaba szarnyalnak a restomod cegek, akik modern technologiat tesznek es ugy ujitjak fel a legendas kinezetu autokat (singer porsche, subaru p25, volvo p1800, vagy akar a mar bezart tvr gyar utan is van ceg, aki kinal replica kit-et pl a sagarishoz, stbstb. nyilvan kell a lottonyeremeny, vagy teljes szektorokat lenyulni hozza politikusbunozokent, de a jo dolgokat meg kell fizetni)

ezzel szemben mit latsz manapsag, dobozautok mindenfele, okadekszar kinezet, aztan ulnek nagy boldogan az idiotak 20 centire a kormanytol a mosoporosdobozban, mert nem latnak maguk ele rendesen a teljesen ok es cel nelkuli magasitott "varosi" szabadidoautojukban :lol:

Jó, a régen minden jobb vót részt külön veheted, és az első és utolsó mondatból kiindulhatsz. A restomodok meg pont ugyanúgy niche mint régen a shelby/ferrari/jaguar/bármi.
A legtöbb átlagos közlekedőedény pont annyira volt izgalmas, mint a mostaniak.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. december 1., péntek 11:08

Realista24 írta:
Remy írta:

Mondjuk igen, azok voltak, mert a többi gyártó nem azt a formavilágot használta. Ott tudtál különbséget tenni autó és autó között, manapság meg kb az összes ugyanúgy néz ki.

Tehát igen, egyedik tudtak lenni a ladák is.
Egy Dacia most is más formavilágot hoz, ugyanolyan ronda mint anno a Lada a nyugathoz képest. Gondolom egy dusterrel vagy logannel nyomulsz.
Nincs kocsim. :mrgreen: Bécsben teljesen felesleges.

Golf 4essel nyomultam anno. :kalapos:


Amúgy pff, tedd az 1500ös Ladát a Citroen Kacsa mellé. Nyugat vs kelet. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. december 1., péntek 11:07

Remy írta:
Mondjuk igen, azok voltak, mert a többi gyártó nem azt a formavilágot használta. Ott tudtál különbséget tenni autó és autó között, manapság meg kb az összes ugyanúgy néz ki.

Tehát igen, egyedik tudtak lenni a ladák is.
Te így gondolod, én máshogy.
A wartburg pl majdnem egy az egyben ugyanaz a formavilág volt, vagy az 1500 moskvich.
Itt az egyediséget max a színvilág okozta, de a formavilág adott volt.

Nyilván nyugaton más volt, ott lehetett egyedi autót, ott lehet a Lada annak is számított:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 1., péntek 11:05

Remy írta:
csababarca írta: Mert a ladák a saját idejükben aztán marha egyediek voltak:D
Mondjuk igen, azok voltak, mert a többi gyártó nem azt a formavilágot használta. Ott tudtál különbséget tenni autó és autó között, manapság meg kb az összes ugyanúgy néz ki.

Tehát igen, egyedik tudtak lenni a ladák is.
Egy Dacia most is más formavilágot hoz, ugyanolyan ronda mint anno a Lada a nyugathoz képest. Gondolom egy dusterrel vagy logannel nyomulsz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 1., péntek 10:59

tate tesóknak is van egy perfekt allapotu ladaja, a 30 vagy hany sportautóból öcskös azt szereti legjobban. :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. december 1., péntek 10:57

csababarca írta: Mert a ladák a saját idejükben aztán marha egyediek voltak:D
Mondjuk igen, azok voltak, mert a többi gyártó nem azt a formavilágot használta. Ott tudtál különbséget tenni autó és autó között, manapság meg kb az összes ugyanúgy néz ki.

Tehát igen, egyedik tudtak lenni a ladák is.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 75 regisztrált és 0 vendég