OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. március 1., szerda 15:57

füst írta:
Anthony írta:http://index.hu/gazdasag/2017/03/01/nem ... boviteset/
Ide is csak a Strabag meg Mészáros pályázott. Úgy látszik a többi európai építőcég annyira képben van a magyarországi viszonyokkal, hogy nem hajlandóak energiát fektetni a pályázatba, gondolom tudják, hogy fölösleges.
Elég sok kijelentést tettem az elmúlt hsz-eimben, ezért az ilyesmit most mellőzném, mert érzem hogy sok lesz már ebből a témából és belőlem is és nem akarok untatni másokat a szavaimmal. Szóval inkább csak tőled kérdeznék, ha már ismét felhoztad a témát.
Kérlek áruld el; miért érné meg egy cégnek több száz, esetleg 1-1,5 ezer km-errel távolabbi építkezést megpályázni, ha a saját régiójában is talál? Másik oldalról pedig, hogyan lenne képes egy ilyen cég ugyanazért az árért jobb munkát vállalni, vagy pedig olcsóbban ugyanazt a minőséget garantálni, mint egy regionális cég, ha az utaztatás súlyos pénzeket visz el? Hogyan képzeled el a dolgot? Csak azután van értelme a konklúziódnak ha ezek a kérdések választ nyertek.
Olyan ez mintha egy szobafestő inkább a szomszéd megyébe járna át festeni a saját városa helyett... kinek érné az meg?

Sajnos megvan a véleményem bizonyos újságírói tevékenységekről. És arról is hogy mennyire divatos a magyar vonatkozású eseményeket, dolgokat és sokszor eleve a magyar szót pejoratív céllal használni. De tartom a szavam és nem fejtem ki.
Hát a Strabagnak konkrétan nem kéne utaznia, mert van mo-i részlege.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. március 1., szerda 15:47

Anthony írta:http://index.hu/gazdasag/2017/03/01/nem ... boviteset/
Ide is csak a Strabag meg Mészáros pályázott. Úgy látszik a többi európai építőcég annyira képben van a magyarországi viszonyokkal, hogy nem hajlandóak energiát fektetni a pályázatba, gondolom tudják, hogy fölösleges.
Elég sok kijelentést tettem az elmúlt hsz-eimben, ezért az ilyesmit most mellőzném, mert érzem hogy sok lesz már ebből a témából és belőlem is és nem akarok untatni másokat a szavaimmal. Szóval inkább csak tőled kérdeznék, ha már ismét felhoztad a témát.
Kérlek áruld el; miért érné meg egy cégnek több száz, esetleg 1-1,5 ezer km-errel távolabbi építkezést megpályázni, ha a saját régiójában is talál? Másik oldalról pedig, hogyan lenne képes egy ilyen cég ugyanazért az árért jobb munkát vállalni, vagy pedig olcsóbban ugyanazt a minőséget garantálni, mint egy regionális cég, ha az utaztatás súlyos pénzeket visz el? Hogyan képzeled el a dolgot? Csak azután van értelme a konklúziódnak ha ezek a kérdések választ nyertek.
Olyan ez mintha egy szobafestő inkább a szomszéd megyébe járna át festeni a saját városa helyett... kinek érné az meg?

Sajnos megvan a véleményem bizonyos újságírói tevékenységekről. És arról is hogy mennyire divatos a magyar vonatkozású eseményeket, dolgokat és sokszor eleve a magyar szót pejoratív céllal használni. De tartom a szavam és nem fejtem ki.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2017. március 1., szerda 10:47

http://index.hu/gazdasag/2017/03/01/nem ... boviteset/
Ide is csak a Strabag meg Mészáros pályázott. Úgy látszik a többi európai építőcég annyira képben van a magyarországi viszonyokkal, hogy nem hajlandóak energiát fektetni a pályázatba, gondolom tudják, hogy fölösleges.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3926
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2017. február 27., hétfő 19:15

brutál igaz motivációs löket.

már ha érdekel egyáltalán valakit itt
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 27., hétfő 18:08

Ezért írtam, hogy ha nem tudnak kevesebbet lopni, akkor legyen piaci alapú a pályázat kiírása. Nagyobb meló, de legalább tízmillárdok maradnának meg/lennének nehezebben ellophatóak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. február 27., hétfő 17:59

Realista24 írta:
Most az a lépés jön, hogy mond valaki valami jobbat, és aszerint továbbhaladunk. A problémák itt kezdődnek. :)
Lopjanak kevesebbet, az rossz nézet? Vagy ami 10.000 Ft, azt ne 100.000 Ft-ért szerezzék be. És hasonló apróságok. Az egész kiírási rendszert kellene átreformálni, lennének rá ötleteim is, de sok értelme nincsen. Kezdetben elég lenne egy piaci alapú árazást bevezetni, nem pedig keret alapút.
Hát ez már színtisztán politikai kérdés, nem nagyon szeretnék továbbhaladni, még pár sort megengedek magamnak; röviden mind nagyon jó nézet, csak a lopjanak kevesebbet olyan kategória, mint oroszlánnak mondani hogy egyen kevesebbet az elé rakott húsból. Ha maga a rendszer nem önszabályozó, és nem zárja ki a lopás lehetőségét, akkor kivülről hiába mondogatjuk hogy lopjanak kevesebbet. Szóval a kiírási rendszer reformálása már inkább jónak tűnik. Sajnos keveseknek ér el odáig a keze, hogy befolyásoljon ilyen magas szinten döntéseket, de meg lehet próbálni, támogatottság kérdése az egész. Ha te belekezdesz, garantáltan van egy szavazatod, de ha nincs aki megtegye, mert sajnos nincs, akkor csak a vállvonogatás marad... Magam részéről ez egy óriási fekete pont a kormány részére, párt szinten, mert kivételesen nekem Orbánnal viszonylag kevés problémám van, a jelenlegi és a közelmúltbéli felhozatalból őt tartom a legalkalmasabb embernek... viszont párt szinten, akik körbeveszik őt, az métely... az ellenzéki erőt szintén nem szeretném hosszasan jellemezni, rombolni tudnak, értékalkotásban eddig 0. A legszomorúbb hogy a kormányzásban olyan környezet alakult ki, ami Orbánra van szabva. Jelenleg hát ki-ki döntse el, de szerintem úgy nagyjából működőképes, viszont ha ő leköszön, akkor elszabadul a hajóágyú. De ez már messzire visz.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 27., hétfő 17:09

Most az a lépés jön, hogy mond valaki valami jobbat, és aszerint továbbhaladunk. A problémák itt kezdődnek. :)
Lopjanak kevesebbet, az rossz nézet? Vagy ami 10.000 Ft, azt ne 100.000 Ft-ért szerezzék be. És hasonló apróságok. Az egész kiírási rendszert kellene átreformálni, lennének rá ötleteim is, de sok értelme nincsen. Kezdetben elég lenne egy piaci alapú árazást bevezetni, nem pedig keret alapút.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. február 27., hétfő 17:00

Szerinted azzal lehet élénkíteni a magyar építőipart, hogy mindig mindent egy cég nyer, ergp monopoliuma van belföldön, vagy azzal ha korrekt verseny van?
Hát... a kérdést nem egészen értem.
Ha nincs más cég, ami versenyképes pályázó lenne, akkor hiába akarsz versenyeztetni... nem tudom elképzelni a szituációt amire gondolsz, van mondjuk 2 cég, akinek lenne kapacitása hogy végigvigye a projektet. Az egyik jelentkezik, mert úgy gondolja megéri, a másik nem, mert nem tud olyan jó ajánlatot adni, vagy más munkák miatt nincs rá erőforrás, vagy stratégiailag más építkezést fontosabbnak ítél meg stb. ezért nem pályázik... ilyenkor mit kellene tenni, erőszakkal rátukmálni arra aki nem is pályázott? Versenytársat külföldön lehetne találni, az viszont egészen biztos nem segítene a magyar gazdaságnak. Több ló nem indul. :)
A lopnak, de másképp nem lehet/legalább csináltak valamit, legalább itthon marad a pénz szemlélet amit nagyjából képviselsz eléggé szomorú, hogy ne fogalmazzak durván.
Én is nagyon szomorúnak tartom a helyzetet, de amíg nincs senki aki jobb ötlettel előállna rendszerszinten, addig álljon le minden? Ez sajnos nem életszerű.
Addig a pontig könnyű eljutni hogy "ez így szar". Ezt felfogtam, és szerintem mind tisztában vagyunk vele. Most az a lépés jön, hogy mond valaki valami jobbat, és aszerint továbbhaladunk. A problémák itt kezdődnek. :)

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2017. február 27., hétfő 16:27

http://index.hu/sport/futball/2017/02/2 ... _stadiont/
Itt azt írja, hogy "nyílt nemzetközi közbeszerzési eljárás" volt, vagyis bárki jelentkezhetett volna, de sajnos csak a Strabag és Mészáros értek rá jelentkezni.

@füst
Én nem tudom, hogy te mennyire vagy tisztában a dolgokkal, de attól mert építkezésben dolgozol és érted a számokat meg a rajzokat a többihez nem biztos, hogy igen.
Szerinted azzal lehet élénkíteni a magyar építőipart, hogy mindig mindent egy cég nyer, ergp monopoliuma van belföldön, vagy azzal ha korrekt verseny van?
A lopnak, de másképp nem lehet/legalább csináltak valamit, legalább itthon marad a pénz szemlélet amit nagyjából képviselsz eléggé szomorú, hogy ne fogalmazzak durván.

Egyébként meg nézzétek meg a Dagály tervek vs valóság fotóit, meg az államtitkári magyarázatot hozzá. Ez a magyar ugar..

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. február 27., hétfő 16:25

Amúgy füstről nem tudom eldönteni, hogy bérelt troll, vagy mert ő az építőiparban dolgozik azt hiszi mindent tud. Csak ő tud helyesen.
Nem szoktam ilyenekre válaszolni, de neked segíthetek a döntésben... nagyon kevés témában írok, és mivel például nekem az ízlelőbimbóim is kifejezetten gyengék, ezért a második feltételezésed egészen biztosan kiesik. Az elsőhöz szerintem nem vagyok elég aktív fórumozó, és szerintem nem jut el nagy tömegekhez az írásom, de ha valakinek van kedve fizetni... :)
Nem véletlen, hogy rengetek építési vállalkozás ment tönkre az utóbbi években...
Hát, elég nagy a versengés. Sok vállalkozás van viszonylag kevés munkára, ezért előnytelen szerződésbe is hajlandóak belemenni az alvállalkozók, csak azért hogy legyen munka. És ezáltal kiszolgáltatottá válnak, a pénzéhez rendszerint az jut hozzá magabiztosan, aki minőségi, lelkiismeretes munkát végez (ez jó dolog), vagy aki a megfelelő emberekkel van jó viszonyban (ez pedig nem).

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 27., hétfő 16:00

a. Mert olyan nehéz lesz változtatni azon, mint 45 milliárdról 190-re tornászni a költségvetés tervezetet :lol:
Amúgy ha hiszed, ha nem, azon már nehéz változtatni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2017. február 27., hétfő 15:59

Realista24 írta:De a jó hír, hogy a pályázat alapján legalább nem lesz 250 milliárd mert csak 5%-kal nőhet maximum a költségvetés nagyon indokolt esetben.
Ja. Mert olyan nehéz lesz változtatni azon, mint 45 milliárdról 190-re tornászni a költségvetés tervezetet :lol:

Magyar fővállalkozó vs külföldi: ismerek sajnos olyan alvállalkozót, aki állami megbízásban ment tönkre. Elkezdték a melót gépekkel, emberekkel, nem is volt baj. Még az elején pénzt is kaptak. Aztán a pénz ilyen olyan indokkal megakadt, de a munkát folytatni kellett, mert ha nem, akkor ugrott minden. Összeszedtek minden megtakarítást, még hitelt is vettek fel, hogy tudják fizetni a munkásokat, üzemeltetni a gépeket, de a magyar fővállalkozó nem fizetett. Addig húzták, míg nem kénytelenek voltak abbahagyni a munkát 150 milliós "állami" tartozás mellett. Azóta sem láttak belőle egy petákot sem, de nem is fognak. Nem véletlen, hogy rengetek építési vállalkozás ment tönkre az utóbbi években...

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. február 27., hétfő 15:57

Amúgy füstről nem tudom eldönteni, hogy bérelt troll, vagy mert ő az építőiparban dolgozik azt hiszi mindent tud. Csak ő tud helyesen.

De én elengedem ezt a témát, mert sajtreszelővel maszturbálni is élvezetesebb 100x mint vitatkozni ezen a témán. Én nem leszek ettől több, és meg is untam. Nektek kitartás! :agree:

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. február 27., hétfő 15:56

Attól nem élénkül a gazdaság, hogy építkezésnek feltüntetett rablást végeznek, mert annak a 190 milliárdnak gyanítom fel se, fordul az építkezésre. A gazdaság fellendítésének, nem az a módja, hogy közpénzt lopnak.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. február 27., hétfő 15:52

MesQueUnClub írta:Igen egy tökéletes világban ez így is működne, és még a GDP is nőne.
Sajnos a tökéletes világtól tényleg nagyon messze vagyunk, nyilván a nagy fejek lefölözik azt a pénzt amit tudnak. De ettől az élet nem állhat meg, még így is nagyobb a haszon mint a kár. Csak ezért muszáj hogy menjenek a dolgok... ha lesz másnak jobb ötlete, akkor hajrá, de az országos szintű építkezések számÍtanak a legjobb receptnek egy gazdaság élénkítésére... a történelem mutatja a példákat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára füst 2017. február 27., hétfő 15:57-kor.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3159
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2017. február 27., hétfő 15:49

Realista24 írta:De a jó hír, hogy a pályázat alapján legalább nem lesz 250 milliárd mert csak 5%-kal nőhet maximum a költségvetés nagyon indokolt esetben.
A papír sokmindent elbír. Meg kell indokolni a műszaki tartalommal, hogy miért kell több forrás, végig megy a folyamat eljut a kormányhoz, akik már adják is ki a közlönyben, hogy újabb +milliárd megy a projektre. Bármennyiszer eljátszhatják, ha alá van támasztva. Persze a +5% az most szentírás.....egyébként ez a kivitelezés tartalékkerete csak.

Való igaz, amit Füst ír, hogy a stadion valós bekerülési költsége a magyar gazdaságban csapódik le...csak senki nem arról beszél.

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. február 27., hétfő 15:44

Igen egy tökéletes világban ez így is működne, és még a GDP is nőne.


Erről az IHM egyik része jut eszembe, mikor az összes fővállalkozó már a Kajmánszigeteken volt. :mrgreen:
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 27., hétfő 15:41

Nem, mert a Market és a KÉSZ is csak magyar alvállalkozókkal dolgoztat, akik itthon forgatják vissza a pénzt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. február 27., hétfő 15:40

MesQueUnClub írta:
füst írta: Most nem az ár volt a téma, hanem az hogy ki kapja az építkezést. Ezért értelemszerűen nem mentségként, hanem tényként Írtam, és nem arra amire hiszed. :)
Az ár is volt már téma, arról is írtam nemrég.
Amúgy meg azt mondod, kifele áramlana a pénz? Mert így szerinted nem? Ugyan úgy viszik ki a milliárdokat, csak offshore formájában.
Nem, mert a Market és a KÉSZ is csak magyar alvállalkozókkal dolgoztat, akik itthon forgatják vissza a pénzt. Egy német építkezési vállalat hozná magával a saját alvállalkozóit, akiket ismer és ismeri a munkáit, és főleg akikkel előnyösebb szerződéseket tud kötni...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 27., hétfő 15:40

De a jó hír, hogy a pályázat alapján legalább nem lesz 250 milliárd mert csak 5%-kal nőhet maximum a költségvetés nagyon indokolt esetben.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 82 regisztrált és 0 vendég