OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Tjacks
Hozzászólások: 2682
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 2., péntek 20:03

nmate írta:
Mickey írta:Börzsönybe
Viszonylag sokat túrázok / montizok ott is, kétségtelenül szép és vannak eldugott helyei, de azért kevésbé érintetlen, mint a Zemplén szvsz. Azért mégis csak 1 órára van Pesttől.

Ősszel OKT-t folytatom Borsodban, Encs - Putnok, ott azért tényleg van 1-2 érdekes falu, de medveriasztó kéznél lesz :mrgreen:
aggtelek-putnok szakaszon én is voltam már, kb 15 éve, baromi szép helyen ment időnként.Persze fontos az évszak is, mindegyiknek megvan a maga hangulata :) Az OKT miatt irigyellek, bakancslistára felvan írva hogy 1, vagy legfeljebb 2 részletbe végigcsinálom, édesapám már kétszer végigment.

Jelenlegi kalkulációm szerint ez még 18-20 év, addigra a gyerekek már rég lefogják szarni a fejem :( :mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2022. szeptember 2., péntek 17:47

nmate írta:
Mickey írta:Börzsönybe
Viszonylag sokat túrázok / montizok ott is, kétségtelenül szép és vannak eldugott helyei, de azért kevésbé érintetlen, mint a Zemplén szvsz. Azért mégis csak 1 órára van Pesttől.

Ősszel OKT-t folytatom Borsodban, Encs - Putnok, ott azért tényleg van 1-2 érdekes falu, de medveriasztó kéznél lesz :mrgreen:
Kevesebb benne a település, vízvételi pontok sem sűrűn akadnak és akad "pár" igen kellemetlen terep, az adottsága révén is.
Zemplén barátságosabb sztm, pár100km tp alapján :mrgreen: Magára a területre értve. De az egyértelmű, hogy közelebb van bizonyos helyekhez. Persze. :)

Zemplént és környékét, állítólag fel akarják futtatni, infrastruktúrát tekintve is.

Jó hely az összes egyébként, nincs is kedvencem...szívesen elvagyok bármely tájegységünkön, ahol akad némi fa is.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 2., péntek 17:47

Az a baj lehet pont tőled kérne védelmet :D

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. szeptember 2., péntek 17:36

nmate írta:
Mickey írta:Börzsönybe
Viszonylag sokat túrázok / montizok ott is, kétségtelenül szép és vannak eldugott helyei, de azért kevésbé érintetlen, mint a Zemplén szvsz. Azért mégis csak 1 órára van Pesttől.

Ősszel OKT-t folytatom Borsodban, Encs - Putnok, ott azért tényleg van 1-2 érdekes falu, de medveriasztó kéznél lesz :mrgreen:
Encs környékén szólj nyugodtan, ha kell, fegyveres védelmet is tudok nyújtani B-) :D

Amúgy a házam előtt is el fogsz akkor menni :shifty: :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. szeptember 2., péntek 17:23

Mickey írta:Börzsönybe
Viszonylag sokat túrázok / montizok ott is, kétségtelenül szép és vannak eldugott helyei, de azért kevésbé érintetlen, mint a Zemplén szvsz. Azért mégis csak 1 órára van Pesttől.

Ősszel OKT-t folytatom Borsodban, Encs - Putnok, ott azért tényleg van 1-2 érdekes falu, de medveriasztó kéznél lesz :mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2022. szeptember 2., péntek 17:15

Sierra írta:
hehetheoriginal írta: az egeszsegügy mellett természetesen minden más is rendben van:
https://www.youtube.com/watch?v=KWElG_t ... 1szl%C3%B3
Fú ez a Nógrád-Borsod meg Szabolcs-Szatmár tengely igazi mordor, jó hogy soha nem kellett odautaznom semmiért.
:lol:

GG
---------------------------

Nmate
Zemplén egyik kedvenc helyem az országban, talán leggyönyörűbb hegységünk. Sok helyen érintetlen, a kis falvak őszinték és egyszerűek, igazi falusi hangulat, bolt csak kedden meg csütörtökön 9-11 között. Itt lehet igazán kikapcsolódni ebből a fertő világunkból.
Akkor a Börzsönybe kell elnézni, ott még települést se igen találni, csak a széleken...Nagy -Mána környéke igen vadregényes, jégkár sem manapság volt, járható.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. szeptember 2., péntek 16:39

hehetheoriginal írta: az egeszsegügy mellett természetesen minden más is rendben van:
https://www.youtube.com/watch?v=KWElG_t ... 1szl%C3%B3
Sajnos ez mehetne a politika topikba is. Ezek a ""családok"" irányítják a hátrányos helyzetű szavazókat. Vajdák, helyi megmondóemberek, uzsorások, telepi nagyurak, bűnözők. A törvény számára érinthetetlenek és sokan vannak.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. szeptember 2., péntek 16:12

+1

Zemplén egyik kedvenc helyem az országban, talán leggyönyörűbb hegységünk. Sok helyen érintetlen, a kis falvak őszinték és egyszerűek, igazi falusi hangulat, bolt csak kedden meg csütörtökön 9-11 között. Itt lehet igazán kikapcsolódni ebből a fertő világunkból. :)

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: node » 2022. szeptember 2., péntek 16:05

pergabor írta:
Realista24 írta:

Köszi, hogy írtál. Érthetőbb így. Extrém helyzetben mondjuk a téli gumi sem ment meg.

Impreza?
Igazán nincs mit. Extrém helyzetben jóformán csak a szerencse ment meg :lol:

Igen, Impreza WRX :sziv:
Egy WRX-et nem megjáratni télen, miután leesett a hó? Vétek! :)

node
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2015. április 25., szombat 21:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Ronaldo (R9), Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: node » 2022. szeptember 2., péntek 16:03

Sierra írta:
hehetheoriginal írta: az egeszsegügy mellett természetesen minden más is rendben van:
https://www.youtube.com/watch?v=KWElG_t ... 1szl%C3%B3
Fú ez a Nógrád-Borsod meg Szabolcs-Szatmár tengely igazi mordor, jó hogy soha nem kellett odautaznom semmiért.
Kenutúra a Tiszán vagy a Bodrogközben, kirándulás Tákos, Csaroda környékén vagy általában a Szatmár-Beregi részeken, borkóstolás Tokaj-Hegyalja borvidékein, barangolás a Zemplénben (ami szerintem Magyarország legszebb része), egynapos séta a nyíregyházi állatkerben... Egyszer egy hétre/hosszú hétvégére látogass el ÉK-Magyarországra; garantálom, hogy pozitív csalódásban lesz részed.

Nyilván a teljesen gettósodott falvakat is felkeresheted, de ahhoz nem kell ilyen messzire utazni, elég Pesten buszozni egyet néhány "kiemelt" járaton a 8. vagy 10. kerületben.

Avatar
pergabor
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 23:37
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pergabor » 2022. szeptember 2., péntek 14:01

Realista24 írta:
pergabor írta:

Szintén csak nyári van rajta, mivel hobbiautó és garázsban van(260+ Le). Rossz időben nem, télen is csak akkor használom ha száraz idő van, picit átmozgatom 10-15 km-en és ennyi. Arra a kis távolságra az állandó összkerékhajtással együtt nem probléma, hogy nem melegszik fel rendesen a gumi(és picit izgibb 1-2 üres forduló :roll: )
Azért ez autó függő is egy részben szerintem. Volt max 1-2 alkalom amikor a 20 km-re lévő melóhelyre muszáj volt úgy mennem be, hogy nyári gumi+fagy minimális havazással. Odafigyelve, ésszerűen menve semmi probléma nem volt.
Ettől függetlenül normál mindennapos autó esetén nem kérdés, hogy külön téli és nyári szett. A 4 évszakost személy szerint viccnek tartom. Eddig a legtöbb ember akivel beszéltem azt mondta azért használja mert így nem kell szezononként cserélni :D
Köszi, hogy írtál. Érthetőbb így. Extrém helyzetben mondjuk a téli gumi sem ment meg.

Impreza?
Igazán nincs mit. Extrém helyzetben jóformán csak a szerencse ment meg :lol:

Igen, Impreza WRX :sziv:

Avatar
doncsontos
Hozzászólások: 1202
Csatlakozott: 2013. május 13., hétfő 14:12
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: doncsontos » 2022. szeptember 2., péntek 12:00

Sierra írta:
hehetheoriginal írta: az egeszsegügy mellett természetesen minden más is rendben van:
https://www.youtube.com/watch?v=KWElG_t ... 1szl%C3%B3
Fú ez a Nógrád-Borsod meg Szabolcs-Szatmár tengely igazi mordor, jó hogy soha nem kellett odautaznom semmiért.
:fpalm: :fpalm: :fpalm:
Luis Figo 10
Ronaldo Nazárió 9
Zinedine Zidane 5

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. szeptember 2., péntek 10:34

hehetheoriginal írta: az egeszsegügy mellett természetesen minden más is rendben van:
https://www.youtube.com/watch?v=KWElG_t ... 1szl%C3%B3
Fú ez a Nógrád-Borsod meg Szabolcs-Szatmár tengely igazi mordor, jó hogy soha nem kellett odautaznom semmiért.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. szeptember 2., péntek 10:30

hehetheoriginal írta:bocs. nem rajtad röhögök
:D Nem CSAK rajtam.
Nika91127 írta: Mondjuk ha én kérnék valami rokonnak, az pár nap alatt tuti beférne, de csak kollegalitásból.
Hát, valószínűleg megpróbálom elintéztetni én is drága menyasszonyommal, másként nem megy idehaza úgy néz ki :lol:
Nika91127 írta: Az kemény. Nálunk nem tudom mennyi a pontos várólista, pár hét lehet.
Uzsokiban az orvosok kb. 80%-a nem alkalmazotti (vagyis, most már szolgálati) jogviszonyban van ott, hanem mint vállalkozó. Viszont 1 éve kb. az volt, hogy kiderült, új orvosokat vesznek fel egy másik cégen keresztül oda, viszont több pénzért. De a régi cégen keresztül nem kaptak fizuemelést, ezért felállt vagy 20-25 orvos és megköszönték. Ugyan a sürgősségiről volt cikk, de nem csak azt érintette.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. szeptember 2., péntek 10:07

az egeszsegügy mellett természetesen minden más is rendben van:
https://www.youtube.com/watch?v=KWElG_t ... 1szl%C3%B3
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2022. szeptember 2., péntek 9:48

hehetheoriginal írta:
Uzsokiban 4 hónapra előre kaptam időpontot mri-re
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bocs. nem rajtad röhögök
Az kemény. Nálunk nem tudom mennyi a pontos várólista, pár hét lehet.
Mondjuk ha én kérnék valami rokonnak, az pár nap alatt tuti beférne, de csak kollegalitásból.
Magánban nimcs opció 3T-s MRIre? Az ilyen 0,5 v 1,5 T-s lófaszt se ér.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. szeptember 2., péntek 9:31

Uzsokiban 4 hónapra előre kaptam időpontot mri-re
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bocs. nem rajtad röhögök
thereisonly1ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. szeptember 2., péntek 9:29

Nika91127 írta:
nmate írta: Combhajlítom 2 éve olyan, mintha meg lenne húzódva és nem múlik. Igaz, versenyen jött elő, nem álltam meg és nyomtam még egy 5k pr-t a végére :lol: Után 2 hónapig tényleg pihentettem. De erre nem nagyon tudtak mit mondani, gyógytorna, de gyógytornára meg megfájdul ismét. :| De már mindent kipróbáltam, következő a masszázspisztoly lesz.

Btw masszázspisztoly, használ valaki közületek?
Voltál érdemi képalkotó vizsgálaton? UH/MRI?
Sajnos nem. Miután kicsivel több, mint fél év után meguntam, hogy nem jó, ortopédushoz (ismerős) mentem, de Uzsokiban 4 hónapra előre kaptam időpontot mri-re. Majd 2 nappal az időpont előtt felhívtak, hogy járványhelyzet és erőforrás hiány miatt nem tudnak fogadni, csak akut eseteket. Majd, vártam még picit, szólt az ortopéd orvos fél év múlva, hogy most minden fasza, 3 hónap múlva mehetek. (közben persze próbálkozhattam volna máshol is, de bringa közben nem fájt, szóval leszartam), 3 hónap múlva az időpont előtt covidos lettem :lol: Bevallom tróger voltam, kicsit meguntam hogy 2x sem sikerült eljutnom és mivel csak a futásnál befolyásolt, nem is erőltettem sokszor a témát. De most már rohadtul hiányzik a futás, szóval lehet elmegyek magánba, villanyszámla mellett úgysem lesz olyan drága az. :lol:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. szeptember 1., csütörtök 21:18

Madridom Tata közösségébe be van linkelve, rögtön el is fogyott :D

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2022. szeptember 1., csütörtök 20:31

Süti írta:
nmate írta: Combhajlítom 2 éve olyan, mintha meg lenne húzódva és nem múlik. Igaz, versenyen jött elő, nem álltam meg és nyomtam még egy 5k pr-t a végére :lol: Után 2 hónapig tényleg pihentettem. De erre nem nagyon tudtak mit mondani, gyógytorna, de gyógytornára meg megfájdul ismét. :| De már mindent kipróbáltam, következő a masszázspisztoly lesz.

Btw masszázspisztoly, használ valaki közületek?
Én igen, és patika. Ráadásul alsópolcos, de ez is elvégzi a dolgát, 3-4 órás bringa után maga az áldás.
Ceges sport kihivason nyertem egyet de azota sem csomagoltam ki, valahogy nem visz ra a lelek :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 131 regisztrált és 0 vendég