OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2021. szeptember 19., vasárnap 21:43

Volt itt már dezodor tanácsadás, párkeresés, randi valami fura csajjal miután hónapokra eltűnt az arsenalos srác, napelem, elektromos autó..meg nagyjából minden :kalapos:

De ha valaki megjelenik, hogy van autómosója..hát komolyan nem tudom mit mondjak. :kalapos:

Akkor alapítunk valami pártot. :agree:

Norbi90
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2021. szeptember 19., vasárnap 20:24

mindent tudó madridom népe :D olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy egy jóbarátomnak megfordult a fejében , hogy egy autómosó(önkiszolgáló) viszonylag pár év megtérüléssel nem volna rossz üzlet, tőkéje van, meg ugye hitel menne neki, van ismerős köreitekben valaki akinek van? tapasztalatok róla , milyen tüzerő szükséges a beinditáshoz, 20 millió? 30? még csak gondolat szintjén merült fel benne, mert valamihez szeretne kezdeni aztan engem is megkért járjak már utána, mondom itt hátha vannak tapasztalatok meglátások a köreinkben :) :) köszönöm előre is.

pongraczp_
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2019. június 8., szombat 22:24

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pongraczp_ » 2021. szeptember 18., szombat 18:05

Swineherd írta: Van egy ultrajobboldali nézőpont arról, hogy mennyire érdemes vitába szállni a liberálisokkal, szerintem van értelme megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=Nf-y-i9do_A
Nem igen forumoztam még eddig, de érdekel ez a téma ezért elmondanám a velemenyem.

Első körben én inkább jobboldali embernek tartom magam, ha muszaly választani, bár nem rendelkezek igazi keresztény hittel, bár kereszténységbol eredő lelkiismereteseggel és a egymásért való feleloseggel nagyon is azonosulni tudok.

A mai liberális korszellem nekem se tetszik, legalábbis az irány aminek a szelsosegei a sárkány ember formájában testek öltenek. Azonban ami nagyon sok esetben zavar, hogy egy ilyen társadalmi vitában, mindig bele kell keverni a vita másik oldalán álló ideológiai hovatartozását.

Úgy gondolom, hogy nem ez kéne hogy legyen a fontos hogy most valaki inkább jobbos vagy nagyon balos, amikor a vita folyik, hanem hogy mindkét fél eltudja mondani az O álláspontját az adott témában és a másik fél még ha teljesen mást is gondol eltudja fogadni azt. Mindent persze ameddig egy álláspont sem lepi át az erkolcsosseg határát.

A videóbol kiindulva, igazad adok abban, hogy néha az Osváth Zsolti is túl tolja az áldozat pózt és ez zavaró lehet, azonban amikor a videó szerzője liberálisnak és elnyomónak nevezi meg a fokuszcsoport Ádámot, az körülbelül ugyan olyan negatív, hiszen Ádám attól még, hogy nem hisz Istenben miért lenne egy baloldali velemeny terrorista. Sok videóját nézve sose éreztem rajta, hogy próbálná hangsúlyozni a liberális nézeteket. Szóval maga ez a megbélyegzés is elég visszás.

Úgy érzem a társadalomba több kéne hogy legyen az empátia az emberekbe oldaltól függetlenül. Csak ugye a politikanak jól jön ez balos jobbos ketteosztotottsag, így jól tud működni a zsigereinkbe működő törzsi logika ( velem vagy ellenem) és ezzel lehet igazán jól szavazatokat nyerni.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2021. szeptember 18., szombat 13:09

azert mar regen nem a h-p 8-16-ig irodai munkarend a jellemzo, teljesen ossze-vissza dolgozik mindenki.
ahogy te, ugy masok is hasznaljak az utat melo kozben, legyen az kajafutar, rendor, vallalkozo, stb.

ez az egyik, a masik meg az, amit mar emlitettek, tobb auto van az utakon, mint volt, mindenki kocsiba ul mindenert.

itt angliaban nagyobb varosokban kb teljesen mindegy, mikor mesz reggel 7 es este 7 kozott frekventaltabb helyeken, allando vonatozas van meg egymas seggeben all mindenki a korforgalmakban.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. szeptember 18., szombat 8:29

El Sie7e írta: Miért zavar h dugó van délben? Gondolom a leírtak alapján te is épp dolgozol vagy eszel valahol :kivagyhe: :hmmm:
Én éppen autóval dolgozok.
Meg nyilván vannak még futárok, munkások akik változtatják pozíciójukat A-ból B-be.
De kétlem, hogy az összes autós ilyen munkakörben dolgozna.
Hülyeség lenne azt mondani hogy semmi bajom a dugóval, egyszerűen a déli dugót nem értem. Reggel nyilván van az iskola és munkakezdés miatt, délután ezek befejezése miatt. DE egyszerűen délben miért? Ez az ami érthetetlen a számomra - meg szerintem vagyunk még ezzel így páran.

Amúgy Sopron is például egy kisváros volt fiatal koromban, aztán robbanásszerűen idetelepültek mindenhonnan az emberek. CSak éppen a város nagysága, utak szélessége nem tud növekedni, igy krva zsúfolt lett az egész. Magyar metropolisz lett falusaias infrastruktúrával. Jóformán egy szem fő bevezető út van ha jössz a városba, egy 2 sávos úttal.

Az egyik ismerős például 4-5 éve költözködött, keresett házat a város külső részén, de végül úgy döntöttek, hogy kiköltöznek Fertőhomokra. Egy újonnan épült utca, új házakkal. S mint kiderült rengeteg soproni van szintén ott a környékükön. "El innen" címszóval.

Építettek egy monumentális lakóparkot, több 100 új házzal és rengeteg új 4 emeletes lakóházzal a külvárosba, viszont infrastruktúra semmi. Egy icike-picike közért van csupán ott. Aki vásárolni akar, annak kocsiba kell ülni és arrébb menni. Ausztriában szemtanúja voltam egy hasonlónak, felhúztak rengeteg házat, de még előtte odeépítettek egy Lidl boltot. Úgyhogy a lakóknak van opciójuk várásolni. Parkolás sem megoldott, mivel ugye a legtöbb családban több kocsi van, a lakópark FB csoportjában ott megy az anyázás - úgyhogy létrehoztak nekik egy hatalmas parkolófelületet - csak éppen több 100 méterre a legutolsó háztól is, egy gyár mellé. alig áll benne valaki :D :D

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. szeptember 17., péntek 23:50

_Bushido_ írta: Másik amit mostanában nem értek, hogy hétköznap a déli órákban miért van néhány főbb útvonalon dugó?! Dél. Az emberek miért nem dolgoznak vagy esznek valahol? És persze az autók nagy többségében 1 ember ül. Kizárt, hogy ennyi szabadnapos/délutános/éjjeles legyen.
Soros emberei megbenitjak a kozlekedest.

ON:
Rekordmennyisegu auto van az orszagban es mindenki autoval megy mindenhova. Azt pedig sokan elfelejtik, hogy kevesbe fejlett regiokbol rengetegen atkoltoztek a fejlettebbekbe.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2021. szeptember 17., péntek 22:59

_Bushido_ írta:
Santi írta: Ha te mindent megtettél és ő mégis pampog, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy oké, akkor mégis mutassa már mit tudnál csinálni vagy mondja már meg hogy hova menj.

Mondjuk ha erre azt a választ kapod, hogy anyádba, akkor azzal nem nagyon leszel kisegítve. :mrgreen:
Mondjuk volt már olyan, hogy jött szembe a biciklis, fel volt háborodva, hogy miért nem engedem el gálásan, félrehúzódva... aztán kicsivel az eset után leálltam a parkolóba, bementem egy épületbe, mire visszajöttem be volt hajtva a tükröm (nyilván a korábbi biciklis csinálta).
Főleg az a ciki, amikor a hatalmas nagy furgonok állnak a halszálka parkolókban jobbra - legyen az GLS, vagy akármilyen munkások. Akkor azok még jobban kilógnak... Elég hülye egy rendszer ez így. De van még jópár ebben a városban is - ahogy gondolom mindenfelé.

Másik amit mostanában nem értek, hogy hétköznap a déli órákban miért van néhány főbb útvonalon dugó?! Dél. Az emberek miért nem dolgoznak vagy esznek valahol? És persze az autók nagy többségében 1 ember ül. Kizárt, hogy ennyi szabadnapos/délutános/éjjeles legyen.
Miért zavar h dugó van délben? Gondolom a leírtak alapján te is épp dolgozol vagy eszel valahol :kivagyhe: :hmmm:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. szeptember 17., péntek 22:42

Santi írta: Ha te mindent megtettél és ő mégis pampog, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy oké, akkor mégis mutassa már mit tudnál csinálni vagy mondja már meg hogy hova menj.

Mondjuk ha erre azt a választ kapod, hogy anyádba, akkor azzal nem nagyon leszel kisegítve. :mrgreen:
Mondjuk volt már olyan, hogy jött szembe a biciklis, fel volt háborodva, hogy miért nem engedem el gálásan, félrehúzódva... aztán kicsivel az eset után leálltam a parkolóba, bementem egy épületbe, mire visszajöttem be volt hajtva a tükröm (nyilván a korábbi biciklis csinálta).
Főleg az a ciki, amikor a hatalmas nagy furgonok állnak a halszálka parkolókban jobbra - legyen az GLS, vagy akármilyen munkások. Akkor azok még jobban kilógnak... Elég hülye egy rendszer ez így. De van még jópár ebben a városban is - ahogy gondolom mindenfelé.

Másik amit mostanában nem értek, hogy hétköznap a déli órákban miért van néhány főbb útvonalon dugó?! Dél. Az emberek miért nem dolgoznak vagy esznek valahol? És persze az autók nagy többségében 1 ember ül. Kizárt, hogy ennyi szabadnapos/délutános/éjjeles legyen.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2021. szeptember 16., csütörtök 12:19

Mondjuk viccesebb a szituáció, ha az egyirányú utcában a biciklis tart a jó irányba. :D

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2021. szeptember 16., csütörtök 12:17

Ha te mindent megtettél és ő mégis pampog, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy oké, akkor mégis mutassa már mit tudnál csinálni vagy mondja már meg hogy hova menj.

Mondjuk ha erre azt a választ kapod, hogy anyádba, akkor azzal nem nagyon leszel kisegítve. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 16., csütörtök 12:02

Dudálj, villogj, anyázz, köpd le.

Az olyan magyaros. :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2021. szeptember 16., csütörtök 11:43

_Bushido_ írta:Lehet hülye kérdés, de egy próbát megér:
Adott egy egyirányú szűk utca a belvárosban. Aminek a jobb oldalán halszálka módon állnak az autók (amik között persze van hosszabb is), de az idióta városvezetés szembeforgalomként biciklisávot csinált... Kérdem én, ha szembejön a biciklis, én meg nem tudok hova menni (balra pici járda, jobbra az autók), akkor mi a teendő? és akkor még a bicajos van felháborodva, hogy nem adok neki utat, hogy tovahaladjon..
Kurva egyszerű, húzódj amennyire lehetséges még oldalra és áll meg. Te nem tudsz hovamenni egy autóval, ő kisebb, mobilisabb, kerüljön ki. Ha annyira nem fér el melletted az úton, akkor felmegy a járdára aztán vissza, nem nagy történet.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. szeptember 15., szerda 22:26

csababarca írta:
Realista24 írta:
Ez megint egy másik eset. Én a szülőt, mint segítség jelöltem meg, hogy a gyerek figyelme, szorgalma, érdeklődési köre megfelelő legyen.
Teljesen egyetértek, a támogató légkör otthon nagyon fontos.
Vannak gyerekek (az én ismertségi körömben), hogy 3 évesen beszélni sem tud nagyon.
Mert a szülők lusták voltak foglalkozni velük, egyszerűbb volt 1-2 éves kor között a kezébe nyomni a telót, és youtuben meséket nèzetni a gyerekkel.
A szomszédunkba költötött pár éve egy erdélyi házaspár 3 bűn rossz gyerekkel. Az apuka ausztriában mentőorvos (asszem, nem beszéltünk velük soha, szembeszomszéd mondta), a nő KÉT takarítónőt tart, mert ő nem hajlandó megcsinálni semmit. Nő is a feneke... XD de a gyerekeknek minden meg van véve, már drónt is kaptak, pár év és nem tudnak már mit venni nekik, az udvar is teljesen be van építve: mászóka, medence, kosárpálya, csúszda, trambulin. Szóval eléggé el vannak kapatva és legtöbbször nem is hallgatnak az anyjukra.

Vasárnap elvoltam vidéken, egy 35 körüli házaspárnak volt egy picike lánya, és egy kb 4 éves. Utóbbi épp vacsorázott az asztalnál és valami idióta youotube videót nézett, aminek full monoton hangja volt. Odaadták a telót a kislánynak és addig is csendben van. Ott nyammogott az 1 szelet kenyér és 1 mackósajt mellett... :lol: de az étteremben és máshol ebédelve is rengeteg ilyet látni, hogy játsszon/videózzon csak a gyerek...

Anno 2015-6 körül volt nyilt nap az egyik agrár egyetemen - asszem veszprém (?), oda elmentünk 3 sráccal az osztályból, csak hogy ne kelljen dogát irnunk. :mrgreen: Lehet abban több jövőnk lett volna, mivel az akkori infós osztályból 2en mentek tovább csupán infó szakon egyetemre.

Lehet hülye kérdés, de egy próbát megér:
Adott egy egyirányú szűk utca a belvárosban. Aminek a jobb oldalán halszálka módon állnak az autók (amik között persze van hosszabb is), de az idióta városvezetés szembeforgalomként biciklisávot csinált... Kérdem én, ha szembejön a biciklis, én meg nem tudok hova menni (balra pici járda, jobbra az autók), akkor mi a teendő? és akkor még a bicajos van felháborodva, hogy nem adok neki utat, hogy tovahaladjon..

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2021. szeptember 15., szerda 12:33

Van egy ultrajobboldali nézőpont arról, hogy mennyire érdemes vitába szállni a liberálisokkal, szerintem van értelme megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=Nf-y-i9do_A
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. szeptember 15., szerda 6:56

Realista24 írta:
Ez megint egy másik eset. Én a szülőt, mint segítség jelöltem meg, hogy a gyerek figyelme, szorgalma, érdeklődési köre megfelelő legyen.
Teljesen egyetértek, a támogató légkör otthon nagyon fontos.
Vannak gyerekek (az én ismertségi körömben), hogy 3 évesen beszélni sem tud nagyon.
Mert a szülők lusták voltak foglalkozni velük, egyszerűbb volt 1-2 éves kor között a kezébe nyomni a telót, és youtuben meséket nèzetni a gyerekkel.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 15., szerda 6:39

ANDS írta:
Realista24 írta:
Szóval továbbra is tartom, hogy megműteni nem tudom a gyerekem, de a tanulásában sokat tudok segíteni.
Ebben neked teljesen igazad van. De nagyon nem szerencsés családtagot tanítani.

Feleségem némettanár, mindkét fiamnak megvan németből a felsőfoka (C1), de egyiküket sem tanította.
A pedagógustársainak a gyerekét igen, mert azok sem akarták a saját gyereküket tanítani.

Szóval, aki tud tanítani, annál sem szerencsés a saját gyerekét oktatni, kivéve, ha ég a ház, és sürgős Segítség kell.
Akinek meg nem a szakmája, csak tudja a matekot, vagy tud angolul, annak lehet tehetsége a tanításhoz, és csinálhatja jól is, ösztönösen, de ez a kevés kivétel. A gyerek, főleg kamaszkorban a szüleitől fogadja el legkevésbé, hogy tanítsa őt.

Egy kivételt ismerek, amikor a szülő olyan magas szinten beszél egy idegen nyelvet, hogy azon beszél a gyerekével születésétől kezdve. Akkor az anyanyelv mellett lesz a gyereknek egy apanyelve is.
Ez megint egy másik eset. Én a szülőt, mint segítség jelöltem meg, hogy a gyerek figyelme, szorgalma, érdeklődési köre megfelelő legyen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 15., szerda 2:46

Valóban van különbség termőhely alapján, de amúgy van kb 30 féle termesztett alfaja a kajszibaracknak, amik között hatalmasak a különbségek. Egy bergerouge sosem lesz olyan ízdús mint egy gönczi, még ha a legjobb adottságokkal lévő helyen termeszted is. A kóstoltam itt vs kóstoltam ott csak akkor releváns ha valóban ugyanazt kóstoltad, és a legtöbb gyümölcsnél ez ritkán van feltüntetve. Gondolj bele pedig mekkora a különbség egy pink lady meg egy golden alma, vagy egy merlot meg egy olaszrizling bor között - máshol is megvan ez.

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. szeptember 14., kedd 23:18

Akkor a paraszt versenyt én nyertem. 10 év az agrár felsőoktatásban és 2 agrármérnök diploma B-) :mrgreen:

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. szeptember 14., kedd 23:13

Sétahajókázós opciót tudnátok adni BP-n?
Egy normális színvonalú kellene :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62613
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 14., kedd 22:38

De nem is értem, hogy kiben vagy miért merül fel az, hogy a barack az barack, teremjen bárhol.

Hát még országon belül is óriási különbségek vannak, mondom ezt laikus fogyasztóként.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 64 regisztrált és 0 vendég