OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. április 6., péntek 14:10

Peddig ellenzéknek lenni "konnyebb", mondjuk a szakemberek is csak annyit tudtak osszeszedni a Fidesz ellen, mint amit a fórum elmúlt pár oldala tartalmaz. Biztos alkalmas(abb) lenne bármelyik kormányzásra
Van az a helyzet, amikor könnyű ellenzéknek lenni. Ez most nem az, egyrészt a gazdasági körülmények miatt, másrészt a média helyzete miatt. A világgazdaság felívelő szakaszában még egy szerencsétlen kormány is sikereket tud elérni, ahogy egy hanyatló szakaszban még egy remekül válságkezelő kormány mellett is lesznek bőven áldozatok, akiket nyilván nem vigasztal, hogy lehetne ezt sokkal szarabbul is csinálni. És most nem a konkrét magyar kormányokról beszélek, hanem általánosságban.

A média helyzetét meg ismerjük, a kormány kezébe nagyon széles médiafelület van, ahol irányítottan lehet a híreket előgyártani. A meglévő nem kormányparti média pedig a folyamatos cáfolatokkal, és reakciókkal, a másik irányba távolodik. Középen meg kb senki sem maradt, így meg azért is nehéz az ellenzéknek bármit kritizálni, mert az emberek jó része már úgyis tudja, hogy melyik forrás milyen csoportban van, és onnantól annak megfelelően veszi komolyan vagy komolytalanul. Ha nincs ennyire bekategorizálva a média, akkor könnyebb a kritika is. Most egy átlag embernél az ellenzék vagy egy soros lapban hazudozik, vagy sehol, hiszen az állami médiába be sem kerülnek a kritikák.

A Fidesz gazdasági teljesítményét nagyon sok helyen lehet kritizálni, meg is tették nagyon sokan és sok helyen. Aztán hogy ebből mennyi jut el az emberek egy jelentős részéhez, az megint más dolog.
Amúgy sok okból dicsérni is lehet a gazdasági lépéseket, mert sok hasznos volt közöttük, amiket utólagosan is pozitív lehet értékelni minden irányból.


Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. április 6., péntek 13:20

mondjuk a szakemberek is csak annyit tudtak osszeszedni a Fidesz ellen, mint amit a fórum elmúlt pár oldala tartalmaz.
:lol: :lol: végtelenségig lehetne sorolni hogy milyen mutyik mentek az utóbbi 8 évben.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. április 6., péntek 13:17

kelemen.istvan írta:
Szánalmas, ahogy a komplett ellenzék. Felháborító, hogy ugyan nem egyezunk meg, de azért ugyeskedunk hozzaallas.
Peddig ellenzéknek lenni "konnyebb", mondjuk a szakemberek is csak annyit tudtak osszeszedni a Fidesz ellen, mint amit a fórum elmúlt pár oldala tartalmaz. Biztos alkalmas(abb) lenne bármelyik kormányzásra.
Szánalmas, valóban szerintem is hogy tutyimutyiznak. Azt azonban tudni kell hogy nagyon a fidesz korlatai kozé vannak szoritva, akik az első ciklusban ugye maguk kénye kedvére szabták a választási rendszert, hogy egyhamar ne következzen be újabb blama a kétezres évek után. Ne hülyéskedj, konnyu ellenzéknek lenni? Hisz ahol lehet csak lejáratják őket a szavazóbázisuk előtt, pár napja hivatalos a belvárosban a visszalépés hogy Csárdi indul Hollik ellen, máris hivogatja a fidesz telefonon az ottlakókat, és bullshittel tomi a fejuket. Mondhatjatok hogy ja igen de ezt ki veszi be? Mondjuk az aki elhiszi, hogy a soros plakaton tenyleg ölelgeti egymást soros-vona-szél-karácsony-gyurcsány. Korábban arra számítottak, hogy Juhasz indul ott Hollik ellen, ezért februárban egy gyors karaktergyilkosság után egyértelmű volt hogy neki vissza kell lépnie. Sajnos, nem sajnos, pár pártnak fontos a töredékszavazat is a bejutáshoz, ezért nem akar senki se nagyon visszalépni magától. Pedig vissza kéne.

A taktikai szavazos oldalakat meg batran ajanlon, legfrissebb a rendszervaltas2018ponthu, ott megtalálja mindenki a maga körzetében induló legesélyesebb ellenzéki jelöltet. Miből kéne tudni ki az ? Ezekből a közvéleménykutatásokból. Aki tudja saját magától is és meg van győződve róla annak szive joga, de nyílván mi másból tudná az ember ha nem ilyen forrásból. Több felmérés van egymáshoz hangolva, nagyon nem lehet vele mellélőni. De ha leszavazol egyéniben is a 4-5 szazalekos jelöltedre csak mert ő a kedvenc pártod szineiben indul, akkor azzal valószínűleg győzelemhez segíted a fideszt, vagy ha biztos fideszes a korzet akkor tovább mélyíted a szakadékot az első és a második között, ezzel is előnybe jutattva a fideszt. Pedig ha alapbol ellenzékire szavaztál akkor nem akarod erősíteni őket, nem? :)

A jobbikot megértem hogy nem nagyon koordinál, rengeteg kiábrándult fideszes van köztük, és ők nem szavaznának át pl a szocikra. Nélkülük is meg kéne egyezniük a "baloldali" partoknak a visszalépésekben, remélem még lesz valami.

Akinek tele van a töke a fidesszel az fontolja meg ezeket a szempontokat, és ne hagyja elkallódni a szavazatát.

Így is túltoltam, vasárnap estig nem jövök. :lol:

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2018. április 6., péntek 12:40

Foglalkozzunk az ország valódi problémáival és lépjünk vissza az európai útra. Ne kelljen úton-útfélen azt látnom hogy "jönek az arab teroristák oszt meg erőszakoják anyádat, EZ VESZÉLYES", olimpiai közvetítéseken ne ezt kelljen hallgatnom. Ok cső oldd meg ezt is ha akkora király vagy, de ez nem megoldás hogy féleletet meg gyűlöletet ébresztesz az emberben, bár nyilvánvalóan hatásos, ha szavazatot akarsz maximalizálni
A halalom amikor beszélgetek szülőkkel a hivatalban és mondják, hogy a gyerekek migránsokkal álmodnak, és azt hajtogatjak, hogy Orbán Viktort ne engedjük mert ő véd meg minket.... És csak nézek mint Jani a moziban. Hát hihetetlen.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2947
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2018. április 6., péntek 12:35

BBeno írta:
Én ezt a "szavazz a legeselyesebb ellenzekire" dolgot nem értem. Vagyis nagyjából igen, de ki mondja meg? A közvélemény kutatók?
azért szedték össze azok a bizonyos taktikai szavazós oldalak a lehető legtöbb közvélemény kutatást hogy ne egy alapján döntsenek az emberek. több mintából több oldalról is ha ugyanaz az eredmény akkor az már majdnem biztos.
Szánalmas, ahogy a komplett ellenzék. Felháborító, hogy ugyan nem egyezunk meg, de azért ugyeskedunk hozzaallas.
Peddig ellenzéknek lenni "konnyebb", mondjuk a szakemberek is csak annyit tudtak osszeszedni a Fidesz ellen, mint amit a fórum elmúlt pár oldala tartalmaz. Biztos alkalmas(abb) lenne bármelyik kormányzásra.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. április 6., péntek 12:01

Én ezt a "szavazz a legeselyesebb ellenzekire" dolgot nem értem. Vagyis nagyjából igen, de ki mondja meg? A közvélemény kutatók?
azért szedték össze azok a bizonyos taktikai szavazós oldalak a lehető legtöbb közvélemény kutatást hogy ne egy alapján döntsenek az emberek. több mintából több oldalról is ha ugyanaz az eredmény akkor az már majdnem biztos.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 6., péntek 11:42

kot kotkodács kot kot kotkodács kotkodács kot kot
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2947
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2018. április 6., péntek 11:12

Én ezt a "szavazz a legeselyesebb ellenzekire" dolgot nem értem. Vagyis nagyjából igen, de ki mondja meg? A közvélemény kutatók? Azoknak hisztek? Az egyik A-t mond a másik B-t. A Fideszes azt mondja, hogy szavazz a dk-sra, mert esélye nincs, de azért ő elhiteti Veled, mert jobban jár. Túl sok dolgot láttam, hallottam már, ahhoz, hogy elhiggyem, hogy nem próbálnak megvezetni.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

kiserik
Hozzászólások: 5835
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. április 6., péntek 11:08

eReMA írta:
kiserik írta:Ne legyünk már buták bakker. Stadion projekt rémlik? Közpénzből. Nem EU-s. Sima magyar adóforint. Nézz utána 4 év alatt mennyi folyt el TAO-s pénz címszóval és mikre, aztán nézz meg egy kimutatást, hogy ez a pénz mi másra lett volna elég.
Az még szerintem egy nagy marhaság, hogy eddig is loptak (MSZP, Fidesz) ezután is bárki lesz, lopni fog. Nem kellene megadni esetleg az esélyt? Nem lehet, hogy valaki tényleg dolgozni akar? Ítéljünk el mindenkit helyből? Emellett még nézzük tétlenül, ahogyan tehetségtelen senkik jobban gazdagodnak rajtunk élősködve, a mi pénzünkből, mint a világ legtehetségesebb emberei. És itt nem milliós lopásokról van szó, mint a korábbi kormányok esetén. Itt kérem sok milliárdos lopásokról. Emelkedett a tét, és ebből látszik, itt már nem a személyes meggazdagodás a cél, hanem a mindent elsöprő hatalom megszerzése/megtartása.
Mielőtt teljesen begőzölsz, még véletlenül sem írtam vagy utaltam, hogy Te vagy bárki milyen irányba szavazzon. Szerencsére szuverén jogod véleményt formálni. Hétvégén változtass, adj esélyt, higgy.
A stadion és egyéb projektekről sajnos nem fogok beszélgetni Veled, ahhoz túl sok titoktartásit kellett már aláírnom. :mrgreen:
Begőzölni? Ugyan :D Csak olyan furi volt ez a EU pénzes dolog. Egyébként az a poén, hogy ha minden így marad, nekem az sem rossz, csak bosszant, hogy mi lehetne.

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: eReMA » 2018. április 6., péntek 11:01

kiserik írta:Ne legyünk már buták bakker. Stadion projekt rémlik? Közpénzből. Nem EU-s. Sima magyar adóforint. Nézz utána 4 év alatt mennyi folyt el TAO-s pénz címszóval és mikre, aztán nézz meg egy kimutatást, hogy ez a pénz mi másra lett volna elég.
Az még szerintem egy nagy marhaság, hogy eddig is loptak (MSZP, Fidesz) ezután is bárki lesz, lopni fog. Nem kellene megadni esetleg az esélyt? Nem lehet, hogy valaki tényleg dolgozni akar? Ítéljünk el mindenkit helyből? Emellett még nézzük tétlenül, ahogyan tehetségtelen senkik jobban gazdagodnak rajtunk élősködve, a mi pénzünkből, mint a világ legtehetségesebb emberei. És itt nem milliós lopásokról van szó, mint a korábbi kormányok esetén. Itt kérem sok milliárdos lopásokról. Emelkedett a tét, és ebből látszik, itt már nem a személyes meggazdagodás a cél, hanem a mindent elsöprő hatalom megszerzése/megtartása.
Mielőtt teljesen begőzölsz, még véletlenül sem írtam vagy utaltam, hogy Te vagy bárki milyen irányba szavazzon. Szerencsére szuverén jogod véleményt formálni. Hétvégén változtass, adj esélyt, higgy.
A stadion és egyéb projektekről sajnos nem fogok beszélgetni Veled, ahhoz túl sok titoktartásit kellett már aláírnom. :mrgreen:
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2018. április 6., péntek 10:57

A mai fiatalokkal egyedül a kádári rendszert visszasíró rétegnek vannak problémái. Ők azok akik a Fidesz táborát is adják, nem véletlenül erősít rá ezzel a kormánymédia karakterábrázolása sem.
Ripost írta:Már-már külön sport lett a közös fényképezésből, egy-egy rendezvényen több száz ember akar közös fotót. Szelfizni akarnak a vendéglőben, odajönnek a szomszéd asztaltól, és persze a pincér, de még a szakács néni is kijön a konyhából… Soha senkit nem utasít vissza? És mintha minden fotón szívből mosolyogna…
Valóban aggasztó, de nem az europid rassz miatt, hanem az emberiség életkörülményei miatt. Több milliárd embernek kellene meghalnia, hogy a Föld eltartóképessége elég legyen, de sajnos exponenciális mértékben növekszik a népesség. Ilyen ütemben pár évtized múlva valami globális katasztrófa fog történni...

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. április 6., péntek 10:57

http://mandiner.hu/cikk/20180405_dezso_ ... zmenyeirol

Kicsit szabadulnék a választástól és a magyar politikától, ezt a cikket reggel olvastam, és engem szörnyen lehangol a tény hogy Európa népessége arányaiban már rég nem tétel a környező régiók népességéhez viszonyítva. Nem tudom mi lesz az europid rassz sorsa, de elég borúsan látom a jövőt. Ilyen métékben már nem számít mi történik a kis morzsányi Magyarországon, a 10 milliós lélekszám csepp a tengerben.

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: eReMA » 2018. április 6., péntek 10:53

Marky írta:jelenleg nehéz ezt az országot otthonnak nevezni, ahol képesek lehazaárulózni az utcán egy embert, aki ellenzéki plakátot ragaszt ki.

a kivándorlás nem csak anyagi megfontolásból történhet, de természetesen az a legnagyobb tényezője.

Csak egy gondolat: Puskást üldözték és abban az időben mondhatni igazán xar volt a helyzet az országban. Hazavágyott. Nagyon.

A hazád nem a politikai/gazdasági állapotoktól a hazád. :kacsint:

Lehet, hogy manapság ezt a fiatalok kevésbé értik/érzik, de régebben sok minden más volt erkölcsileg, morálisan stb. Régen a fiatalok tanultak az öregektől, most az életképtelen flanelinges tarisznyarák szeretné tanítani az idősebbet, mellette meg minden élősködő vérnyuggernek elmondja, finoman célozva, hogy üresek a temetők, jó vóna má' menni.
Nekem nem tetszik az irány, de lehet, hogy túl konzervatív vagyok.
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

kiserik
Hozzászólások: 5835
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. április 6., péntek 10:51

eReMA írta:
Az EU-s pénzekhez pedig annyit, hogy ezek nem szabad felhasználásúak, arra kell (kéne) fordítani, amire adják. Tehát hiába xar az egészségügy, ha macskakövezésre adták, arra kell fordítani. Az más kérdés, hogy amit ezekből az összegekből schwarzban ellopnak, azt zsebre teszik és nem rád költik.

U.i.: A sokak által hiányolt programok meg ígéretek nekem nem hiányoznak. A legtöbbjük kapálózás, hazugság, kivitelezhetetlen és ezáltal betarthatatlan. Hangzatos kampány szövegek, amik legnagyobb részéből soha, semmi nem lesz. Még egyszer: 36 vagyok, de nem tapasztaltam mást, így szinte figyelembe sem veszem, max azokat, aminek úgy vélem, hogy minimális realitása van/lehet. Ez igen kevés.
Ne legyünk már buták bakker. Stadion projekt rémlik? Közpénzből. Nem EU-s. Sima magyar adóforint. Nézz utána 4 év alatt mennyi folyt el TAO-s pénz címszóval és mikre, aztán nézz meg egy kimutatást, hogy ez a pénz mi másra lett volna elég.
Az még szerintem egy nagy marhaság, hogy eddig is loptak (MSZP, Fidesz) ezután is bárki lesz, lopni fog. Nem kellene megadni esetleg az esélyt? Nem lehet, hogy valaki tényleg dolgozni akar? Ítéljünk el mindenkit helyből? Emellett még nézzük tétlenül, ahogyan tehetségtelen senkik jobban gazdagodnak rajtunk élősködve, a mi pénzünkből, mint a világ legtehetségesebb emberei. És itt nem milliós lopásokról van szó, mint a korábbi kormányok esetén. Itt kérem sok milliárdos lopásokról. Emelkedett a tét, és ebből látszik, itt már nem a személyes meggazdagodás a cél, hanem a mindent elsöprő hatalom megszerzése/megtartása.

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2018. április 6., péntek 10:27

eReMA írta:
csababarca írta: sőt barátaim szülei gondolták úgy 40plusszosan, hogy kiköltöznek Németországba, és ott próbálnak szerencsét. bejött.
Hidd el, sosem lesznek "otthon", max. majd az unokáik.
jelenleg nehéz ezt az országot otthonnak nevezni, ahol képesek lehazaárulózni az utcán egy embert, aki ellenzéki plakátot ragaszt ki.

a kivándorlás nem csak anyagi megfontolásból történhet, de természetesen az a legnagyobb tényezője.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 6., péntek 10:21

Realista24 írta:
Ne érts félre, én sem ítélem el. Csak asszonypajti miatt vagyunk mi is Magyarországon. Ő itthon, a család közelében érzi magát rendben. Nagyjából egy nap választott el az angliai munkavállalástól, végül mondta, hogy maradjunk. Pont majdnem felmondtam itthon, a nők tudnak időzíteni :lol: :lol:
nem is rád gondoltam, hogy elítéled :)
hát azt tudnak...ezen nincs vita. :mrgreen:
eReMA írta: Hidd el, sosem lesznek "otthon", max. majd az unokáik.
inkább nekik hiszek ebben.
én így 6 év után abban a 2-3 hónapban is otthon érzem magam kint. megítélés kérdése, mit hívunk "otthonnak".
ők jól érzik magukat kint, nem akarnak hazajönni, van egy vállalkozásuk, csinálják, évente 2szer visszajönnek, mert a családi házat még nem sikerült eladniuk Egerben.

engem befogadtak kint, van véleményem a melós dolgokban, ki is kérik, meghallgatnak. jól érzem magam kint, jobban mint itthon, közérzetileg.
ettől függetlenül mondom azt, hogy nem akarok elmenni, pedig lett volna lehetőségem, felajánlották az utóbbi 3 év mindegyikében. nemet mondtam.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62844
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 6., péntek 10:16

csababarca írta:
Realista24 írta:
De itt azon volt a hangsúly, már amennyire jól értem, hogy akinek jó szakmája van és itthon is sok a munkája, ergó jól keres vele, minek menne ki segédmunkát végezni?
Ezt értem. De vannak ilyenek?
Keresnék itthon félmillát havi szinten, nem jutna eszembe kimenni. (még ha 3-400ezret se, nettóban)
de sok ilyen van aki ennek ellenére kimegy?
nekem a környezetemben nem nagyon van ilyen, Ny-Mo-ra nem látok rá, ott lehet vannak szép számmal ilyenek.

Akinek jó szakmája van itthon, és jól keres, az maradjon. De ezt neki kell megítélni, hogy elég e neki, vagy másra, többre vágyik. Mindenkinek relatív, mi számít jó keresetnek, én a fentebb zárójelben leírttal bőven kiegyeznék.

egyébként én sem mennék ki (nyarat leszámítva, az a 2 hónap éppen elég), de megértem és nem ítélem el azokat akik igen. sok ilyen ismerősöm van, sőt barátaim szülei gondolták úgy 40plusszosan, hogy kiköltöznek Németországba, és ott próbálnak szerencsét. bejött.
Ne érts félre, én sem ítélem el. Csak asszonypajti miatt vagyunk mi is Magyarországon. Ő itthon, a család közelében érzi magát rendben. Nagyjából egy nap választott el az angliai munkavállalástól, végül mondta, hogy maradjunk. Pont majdnem felmondtam itthon, a nők tudnak időzíteni :lol: :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: eReMA » 2018. április 6., péntek 10:14

csababarca írta: sőt barátaim szülei gondolták úgy 40plusszosan, hogy kiköltöznek Németországba, és ott próbálnak szerencsét. bejött.
Hidd el, sosem lesznek "otthon", max. majd az unokáik.
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 6., péntek 10:10

Realista24 írta:
De itt azon volt a hangsúly, már amennyire jól értem, hogy akinek jó szakmája van és itthon is sok a munkája, ergó jól keres vele, minek menne ki segédmunkát végezni?
Ezt értem. De vannak ilyenek?
Keresnék itthon félmillát havi szinten, nem jutna eszembe kimenni. (még ha 3-400ezret se, nettóban)
de sok ilyen van aki ennek ellenére kimegy?
nekem a környezetemben nem nagyon van ilyen, Ny-Mo-ra nem látok rá, ott lehet vannak szép számmal ilyenek.

Akinek jó szakmája van itthon, és jól keres, az maradjon. De ezt neki kell megítélni, hogy elég e neki, vagy másra, többre vágyik. Mindenkinek relatív, mi számít jó keresetnek, én a fentebb zárójelben leírttal bőven kiegyeznék.

egyébként én sem mennék ki (nyarat leszámítva, az a 2 hónap éppen elég), de megértem és nem ítélem el azokat akik igen. sok ilyen ismerősöm van, sőt barátaim szülei gondolták úgy 40plusszosan, hogy kiköltöznek Németországba, és ott próbálnak szerencsét. bejött.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 91 regisztrált és 0 vendég