OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 27., csütörtök 18:58

Egyertelmu, de nem lehet az egeszet a szulokre kenni, ha a gyerek böszme marad.
Közös a felelosseg, az aranyokon mar lehet vitatkozni, ki hogy gondolja.
Es nem tudom egyertelmu volt-e, ugyhogy inkabb ujra leirom, en nem iskolazottsagrol, tudasrol irok, vagy hogy minden gyerekbol okos felnottet lehet csinalni, hanem alapokrol, mint tisztelet, fegyelem, alapveto normak megtanitasa.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. október 27., csütörtök 18:58

Többek között ezért költöztem ‘falura’. Itt az oviban 14 gyerek lesz a csoportban (2 felnõtt felel egy csoportért), és az iskolában is kis létszámok vannak.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. október 27., csütörtök 18:50

Realista24 írta:
Ahogy mar irtam, nem a suliban kell a nevelesnek kezdodni a pedagogusok reszerol, hanem mar az oviban.
Es lehet akarmennyire elcseszett egy gyerek otthon, ha a gyerekkoranak a masik feleben, amit szakemberekkel tolt, mas normakat kapna.
Persze a tanarnak konnyebb azt mondani, hogy mar eleve defektes a gyerek, o nem tud mit kezdeni.
Óvodákban sem egyszerű a helyzet, vegyes csoportok vannak legtöbb helyen, sok a gyerek, kevés az óvodapedagógus, nem tudnak kellőképpen foglalkozni a gyerekekkel.

Voltam két óvodai ballagáson júniusban, a gyerekek fele beszédhibás volt, vagy úgy beszélt mint egy 2-3 éves gyerek.
Na ők mennek az első osztályba....ahova bekerül 24-28 gyerek, egy pedagógus keze alá.

Pl helyi ált suliban megpróbálták elintézni, hogy a két 28 fős első osztály helyett legyen három kisebb létszámú.
Pedagógus volt rá, órarend felosztást meg tudták csinálni, terem is van elég.. Ment a tankernek a kérvény, elutasították. Miért? Nem indokolták.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az alapoknál gondok vannak.
A szülő felelőssége pedig elég erős egyébként, kár elvitatni. (tudom nem teszed, de az első minta a szülő, hiába tölt több időt az iskolában.)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 27., csütörtök 18:29

kiserik írta:
Steve írta: Erik, nem lehet, hogy félreértetted R24-et?

Mert szerintem teljesen jogos, amit ír.

Személyes példa a lányomnak én már 3-4 évesen elkezdtem minden magyarázni, nagyjából R24 röviden leszűkített változata mentén. Verés, “koki” vagy bármi nélkül. Mondjuk a feleségem meg mindent megenged neki és ezzel kicsit zavar van a rendszerben :lol:

De összességében azt mondhatom, hogy egy okos, jólnevelt kislány(nem az apjára ütött), köszönhetően az otthon kapott dolgoknak.

Az ovónők szerint pedig kiemelkedően okos és jól nevelt. Reményeim szerint ez megy majd tovább is és akkor a tanárnak is könnyebb dolga lesz. Már csak abban bízok, hogy a társak nem lesznek rá rossz hatással(iskolatársak,barátok,párkapcsolat később..).

De az alapok otthonról jönnek.
Ezt mondom én is, hogy a pedagógus a suliban már bachatja, ha el van bacva a gyerek. Ezen heti 1-2 óra, ének meg rajz helyett, nem segít.

Ott van Márk esete. Nem azért vesz fel rossz szokásokat, mert az iskolában a tanító nem megfelelően végzi a munkáját, hanem mert olyan gyerekek veszik körül, akik nincsenek normális értékek szerint nevelve. És ez nem a bölcsiben, meg az oviban lett elrontva, hanem bizony otthon. Sajnos a pedagógusnak viszont eléggé meg van fogva a keze, főleg, ha Ödönke apukájának az okoz kielégülést, hogy két büntetőfékezés között terrorizálja a tanító nénit/bácsit(mert nevelni akarja az ő tökéletes kölkét), ha már a sok koksztól a pucu nem áll fel.

Természetesen magyar oktatás úgy szar, ahogy van, de ez legkevésbé sem a pedagógusok hibája.
Ahogy mar irtam, nem a suliban kell a nevelesnek kezdodni a pedagogusok reszerol, hanem mar az oviban.
Es lehet akarmennyire elcseszett egy gyerek otthon, ha a gyerekkoranak a masik feleben, amit szakemberekkel tolt, mas normakat kapna.
Persze a tanarnak konnyebb azt mondani, hogy mar eleve defektes a gyerek, o nem tud mit kezdeni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2022. október 27., csütörtök 18:07

Erre a The Athletic-re valaki elo van fizetve, megeri?
ZIDANE

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. október 27., csütörtök 17:54

Steve írta: Erik, nem lehet, hogy félreértetted R24-et?

Mert szerintem teljesen jogos, amit ír.

Személyes példa a lányomnak én már 3-4 évesen elkezdtem minden magyarázni, nagyjából R24 röviden leszűkített változata mentén. Verés, “koki” vagy bármi nélkül. Mondjuk a feleségem meg mindent megenged neki és ezzel kicsit zavar van a rendszerben :lol:

De összességében azt mondhatom, hogy egy okos, jólnevelt kislány(nem az apjára ütött), köszönhetően az otthon kapott dolgoknak.

Az ovónők szerint pedig kiemelkedően okos és jól nevelt. Reményeim szerint ez megy majd tovább is és akkor a tanárnak is könnyebb dolga lesz. Már csak abban bízok, hogy a társak nem lesznek rá rossz hatással(iskolatársak,barátok,párkapcsolat később..).

De az alapok otthonról jönnek.
Ezt mondom én is, hogy a pedagógus a suliban már bachatja, ha el van bacva a gyerek. Ezen heti 1-2 óra, ének meg rajz helyett, nem segít.

Ott van Márk esete. Nem azért vesz fel rossz szokásokat, mert az iskolában a tanító nem megfelelően végzi a munkáját, hanem mert olyan gyerekek veszik körül, akik nincsenek normális értékek szerint nevelve. És ez nem a bölcsiben, meg az oviban lett elrontva, hanem bizony otthon. Sajnos a pedagógusnak viszont eléggé meg van fogva a keze, főleg, ha Ödönke apukájának az okoz kielégülést, hogy két büntetőfékezés között terrorizálja a tanító nénit/bácsit(mert nevelni akarja az ő tökéletes kölkét), ha már a sok koksztól a pucu nem áll fel.

Természetesen magyar oktatás úgy szar, ahogy van, de ez legkevésbé sem a pedagógusok hibája.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. október 27., csütörtök 15:02

hehetheoriginal írta:
kiemelkedően okos
a magyar vér :rock: :iszunk: :zoldsalas: :happy: :cheers: :D
Túlélési ösztön, ha már az apja hülye. :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. október 27., csütörtök 14:05

kiemelkedően okos
a magyar vér :rock: :iszunk: :zoldsalas: :happy: :cheers: :D
thereisonly1ronaldo

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. október 27., csütörtök 13:51

Erik, nem lehet, hogy félreértetted R24-et?

Mert szerintem teljesen jogos, amit ír.

Személyes példa a lányomnak én már 3-4 évesen elkezdtem minden magyarázni, nagyjából R24 röviden leszűkített változata mentén. Verés, “koki” vagy bármi nélkül. Mondjuk a feleségem meg mindent megenged neki és ezzel kicsit zavar van a rendszerben :lol:

De összességében azt mondhatom, hogy egy okos, jólnevelt kislány(nem az apjára ütött), köszönhetően az otthon kapott dolgoknak.

Az ovónők szerint pedig kiemelkedően okos és jól nevelt. Reményeim szerint ez megy majd tovább is és akkor a tanárnak is könnyebb dolga lesz. Már csak abban bízok, hogy a társak nem lesznek rá rossz hatással(iskolatársak,barátok,párkapcsolat később..).

De az alapok otthonról jönnek.

realmadrid95
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2022. október 27., csütörtök 13:44

Realista24 írta: A van gyereked kerdesbe sikerult sokat belelatnod :lol: pedig csak szimplan nem emlekeztem, vagyis nem voltam biztos benne, mert valami remlett, hogy meg pici. De visszakeresni nem fogok :lol:

En nem azt irtam, hogy a pedagogus nevelje meg, hanem, hogy a gyerek nem tudja elkezdeni ugy az iskolat 7 evesen, hogy mar nem kapott elozetesen "nevelest" mastol is, mint a szulei/nagyszulei.

Es mivel a gyerek okos es oszinte, ezert az ovodaban kapott normakat hazaviszi, az mar mas kerdes, hogy mennyire nyomjak el ezt benne, de attol fuggetlenul, ha otthon tavolrol sem ismertetik meg vele a tisztelet jelenteset, de ovodaban az ovonok igen, akkor mar van osszehasonlitasi alapja, es ha mas nem, ott tudja, hogy mik a normak.

Aztan hazamegy es kutyaba se nezi a szuleit, tesojat, tengerimalacat, de tudja, ha az oviba megy, akkor Kati neni teljesen mas.

De ha oviban sem tanitjak erre, akkor ki sem alakulhat benne ez a fajta norma, igy persze, hogy boszme lesz. Ilyenkor van remeny a szulo oldalarol, hogy hiaba egy idiota Kati neni, aki pl. azt jatszatta a gyerekekkel, hogy hallottak (a nev kitalalt reszemrol, a tortenet sajnos nem) vagy abszolut nem foglalkozott veluk a sajat traumaja miatt, a szulo mutathatja neki az utat.

Suliban mar nagyon nehez, mert pl. az en kolkom eleg tisztelettudo, nem csaladtagokkal kifejezetten, aztan ahogy egyre nagyobb a bizalom, ugy enyhul ez is, mert tobbet enged meg, mondjuk velem. De most van par haverja, akik szarba sem nezik a tobbi gyereket es tanart, es neha elfelejti, hogy hol is van, es beleall nagyszulokbe, stb...es itt jon kepbe nalam a tanar, hogy ezeket mind suliban szedi ossze es hozza haza.

Ezert irtam, hogy a legtobb idot ott van, es boven van ido nekik az alapveto ertekek atadasara, nagyjabol az also vegeig, mert utana mar nincs remeny szerintem sem.

Pl. Mark ugy 3-4 eves kora ota hallgatja tolem a "Köszön, kér, megköszön, elköszön" mantrat :lol: mindig mondtam neki, hogy ha ez a negy dolog megy, mar egesz jo reszebe tartozol a mai fiataloknak :lol: amikor elfelejti valamelyiket, csak ranezek, szemmel verek (mivel kitiltani nem tudom a formurol meg), es mar mondja, tudom apa... "Köszön, kér, megköszön, elköszön".
,,(mivel kitiltani nem tudom a forumrol meg)” :lol: :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 27., csütörtök 13:26

A van gyereked kerdesbe sikerult sokat belelatnod :lol: pedig csak szimplan nem emlekeztem, vagyis nem voltam biztos benne, mert valami remlett, hogy meg pici. De visszakeresni nem fogok :lol:

En nem azt irtam, hogy a pedagogus nevelje meg, hanem, hogy a gyerek nem tudja elkezdeni ugy az iskolat 7 evesen, hogy mar nem kapott elozetesen "nevelest" mastol is, mint a szulei/nagyszulei.

Es mivel a gyerek okos es oszinte, ezert az ovodaban kapott normakat hazaviszi, az mar mas kerdes, hogy mennyire nyomjak el ezt benne, de attol fuggetlenul, ha otthon tavolrol sem ismertetik meg vele a tisztelet jelenteset, de ovodaban az ovonok igen, akkor mar van osszehasonlitasi alapja, es ha mas nem, ott tudja, hogy mik a normak.

Aztan hazamegy es kutyaba se nezi a szuleit, tesojat, tengerimalacat, de tudja, ha az oviba megy, akkor Kati neni teljesen mas.

De ha oviban sem tanitjak erre, akkor ki sem alakulhat benne ez a fajta norma, igy persze, hogy boszme lesz. Ilyenkor van remeny a szulo oldalarol, hogy hiaba egy idiota Kati neni, aki pl. azt jatszatta a gyerekekkel, hogy hallottak (a nev kitalalt reszemrol, a tortenet sajnos nem) vagy abszolut nem foglalkozott veluk a sajat traumaja miatt, a szulo mutathatja neki az utat.

Suliban mar nagyon nehez, mert pl. az en kolkom eleg tisztelettudo, nem csaladtagokkal kifejezetten, aztan ahogy egyre nagyobb a bizalom, ugy enyhul ez is, mert tobbet enged meg, mondjuk velem. De most van par haverja, akik szarba sem nezik a tobbi gyereket es tanart, es neha elfelejti, hogy hol is van, es beleall nagyszulokbe, stb...es itt jon kepbe nalam a tanar, hogy ezeket mind suliban szedi ossze es hozza haza.

Ezert irtam, hogy a legtobb idot ott van, es boven van ido nekik az alapveto ertekek atadasara, nagyjabol az also vegeig, mert utana mar nincs remeny szerintem sem.

Pl. Mark ugy 3-4 eves kora ota hallgatja tolem a "Köszön, kér, megköszön, elköszön" mantrat :lol: mindig mondtam neki, hogy ha ez a negy dolog megy, mar egesz jo reszebe tartozol a mai fiataloknak :lol: amikor elfelejti valamelyiket, csak ranezek, szemmel verek (mivel kitiltani nem tudom a formurol meg), es mar mondja, tudom apa... "Köszön, kér, megköszön, elköszön".
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. október 27., csütörtök 12:57

Realista24 írta:
kiserik írta:
Persze, csak baszhatja a pedagógus, ha a gyerek 7 évesen úgy érkezik meg az iskolába, hogy ő a FŐNÖK, neki mindent lehet, mert ezt nevelték bele 7 éven keresztül. Azt a 7 évet soha nem fogja behozni az iskolában eltöltött idő, főleg nem ilyen társadalmi normák mellett. Világ szégyene, hogy rendőr kell az iskolába azért, hogy megvédje a pedagógusokat. Erről sok mindenki tehet, de főleg a mai modern szülők.
A sulit megelozi az ovoda es sok esetben a bölcsi, ahol ebben a szellemben kellene mar foglalkozni veluk.

Amugy meg, ne beszeljunk mar 7 evrol, amikor a barmilyen norma atadasa nem tud hamarabb kezdodni 3-4 eves kornal.

Van gyereked amugy?
Előre leszögezem, hogy amiket eddig megosztottál magadról, abból nekem úgy tűnik, hogy te nem tartozol a hülye szülők közé, de ez a poszt most nagyon olyanra sikerült. Mindenki hibás, csak én nem és a gyerekem nem. Ugyan ezt leírhatnám úgy is, hogy: ""neveljék meg a bölcsődében, óvodában, iskolában, mert én nem tudtam"". Egy gerek előtt mindig, minden körülmények között a szülője lesz az első számú példa. Tőle tanulja el a legfontosabb normákat. Elég sok olyan tapasztalatom van, hogy anyukák 3 hónap múlva abbahagyják a szoptatást, semmi nem indokolja a bölcsit, de bedugják a gyereket, mert magukkal akarnak foglalkozni. A gyerek fél éves korától a tablet előtt él, eszik, létezik, mert úgy könnyebb. A kicsi mindent megkap, mert egyébként hisztizik, azt meg anya/apa nem bírja, és amúgy is, anya/apa annak idején nem kapott meg semmit. Már nagyon pici korban beadják különböző foglalkozásaokra, mondván ""nincs idejük vele foglalkozni"". Természetesen itt kivételt képeznek azok, akiknek a megélhetése (megélhetés, nem jobb mód) függ azon, hogy anya/apa dolgozik éjt napallá téve. A legnehezebb dolog a gyerek nevelés ezen a világon, és sajnos a mai ember elég kényelmes, így ott próbálja könnyíteni a dolgát, ahol tudja. És akkor ezek mellett ott vannak a társadalmi normák. Ott van ferni példája. a diák ordítozik a tanárral, ez a 10. balhéja és akkor a szülők kiveszik a suliból. Régen a 3. balhé után kirúgták volna az iskolából és mehetett volna szégyenkezve ahová akar és kalap, de mára ezt már nem szabad, mert sérti a fiszem-faszom jogait a taknyosnak meg a szülőnek.

Az én koromban még belefért, hogy a pedagógus adjon egy kokit a hülyegyereknek. Mára már szinte fel sem emelheti a hangját. Sajnos a 10 milliók országában élünk, és ehhez is jobban ért mindenki azoknál, akiknek ez a szakmájuk. Régen felnéztek a pedagógusokra, elismerték őket és hittek bennük, mára csak szardarabnak tekinti őket a társadalom nagy része, akik semmit sem tudnak és semmit sem csinálnak jól.

Alapvetően ez is egy furaszülő ismérv: ""különben is vagy gyereked?" :lol: Ismertem egy nagyon jó pedagógust, akinek nem volt gyereke. Rendre megkapta a hülyeszülőktől, hogy mit dumál, neki nincs gyereke, de idővel rendre bebizonyosodott, hogy neki volt igaza. (Isten nyugosztalja Julikát). A kérdésedre a válasz, igen van, bár még csak 20 hónapos (és rengeteget vitázom a nejemmel a poroszos nevelési nézeteim miatt), de pedagógus családban nőttem fel, anyai ágon gyakorlatilag minden családtagom pedagógus.

Tjacks
Hozzászólások: 2682
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. október 27., csütörtök 12:33

Halfkey írta:
Nah ebbe tessék belekötni félkulcs Uram:kalapos:
Hasonlítsd össze ezt az állításod az eredetivel, nehogymár tõlem legyen kötekedés hogy a szélsõséges állítással nem értettem egyet :) Ha felütjük a nagyotmondunk labdákat, ne csodálkozzunk ha lecsapják.

Ráadásul többször kihangsúlyozva hogy szerintem, az én tapasztalatom, stb., nehogy megbántsam a lelkeket. #whatmorecanyoudo

Senki nem mondott nagyot. írtam hogy az összes tanár telibe szarja? Te úgy látod, én így. Elfogadom hogy te az ismerőseid alapján úgy látod, biztos sok más tanár is becsülettel megteszi a magáét. De szerintem az ugyanúgy általánosítás lenne ha csak Őket vennénk figyelembe. Jól érzékelem ?

A smile-t nem véletlenül dobtam a végére, de úgy látom nem igazán ment át.
#tryhardermate

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 27., csütörtök 12:20

kiserik írta:
Realista24 írta:

Tovabbra is az a helyzet, hogy a gyerek tobb (aktiv) idot tolt iskolaban, mint otthon.
Persze, csak baszhatja a pedagógus, ha a gyerek 7 évesen úgy érkezik meg az iskolába, hogy ő a FŐNÖK, neki mindent lehet, mert ezt nevelték bele 7 éven keresztül. Azt a 7 évet soha nem fogja behozni az iskolában eltöltött idő, főleg nem ilyen társadalmi normák mellett. Világ szégyene, hogy rendőr kell az iskolába azért, hogy megvédje a pedagógusokat. Erről sok mindenki tehet, de főleg a mai modern szülők.
A sulit megelozi az ovoda es sok esetben a bölcsi, ahol ebben a szellemben kellene mar foglalkozni veluk.

Amugy meg, ne beszeljunk mar 7 evrol, amikor a barmilyen norma atadasa nem tud hamarabb kezdodni 3-4 eves kornal.

Van gyereked amugy?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. október 27., csütörtök 12:06

Nah ebbe tessék belekötni félkulcs Uram:kalapos:
Hasonlítsd össze ezt az állításod az eredetivel, nehogymár tõlem legyen kötekedés hogy a szélsõséges állítással nem értettem egyet :) Ha felütjük a nagyotmondunk labdákat, ne csodálkozzunk ha lecsapják.

Ráadásul többször kihangsúlyozva hogy szerintem, az én tapasztalatom, stb., nehogy megbántsam a lelkeket. #whatmorecanyoudo

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. október 27., csütörtök 12:06

Realista24 írta:
kiserik írta:
A tiszteletet nem az iskolában kell megtanítani. Általában akkor már késő, illetve mikor visszakerül a közegébe, akkor visszaesik. Sajnos ilyen lett/ilyenné tették a társadalmunk.
Tovabbra is az a helyzet, hogy a gyerek tobb (aktiv) idot tolt iskolaban, mint otthon.
Persze, csak baszhatja a pedagógus, ha a gyerek 7 évesen úgy érkezik meg az iskolába, hogy ő a FŐNÖK, neki mindent lehet, mert ezt nevelték bele 7 éven keresztül. Azt a 7 évet soha nem fogja behozni az iskolában eltöltött idő, főleg nem ilyen társadalmi normák mellett. Világ szégyene, hogy rendőr kell az iskolába azért, hogy megvédje a pedagógusokat. Erről sok mindenki tehet, de főleg a mai modern szülők.

Tjacks
Hozzászólások: 2682
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. október 27., csütörtök 11:59

Halfkey írta:
Tjacks írta:

Nyilván arra alapozol amit tőlük hallasz, látsz. :)

Már csak egy gondolat : a "Szarni a gyerekekre" és a " full fókusz" között is vannak - szerintem - lépcsőfokok.

De itt már képbe jön a hivatás érzet is, mert csak a jó bértől nem lesz valaki szuper-király tanár, ezt adom.
Hát ember, persze hogy van különbség, de innen indultunk ki, nem én hoztam be a szarik bele kifejezést :D
hol írom hogy nem én hoztam Padre? :D pont azért hoztam be - újra - hogy árnyaljam a képet.

Vannak olyanok akik beleszarnak. meg olyanok is akik csinálgatják. Meg azok is akik még ezekután is beleteszik amit tudnak, mert nem a gyerekekkel akarnak kibaszni. Véleményem szerint az utóbbiból már egyre kevesebb van.

Nah ebbe tessék belekötni félkulcs Uram:kalapos:

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. október 27., csütörtök 11:40

Gyerekekkel is sokkal több fixen a gond, húgom most nyolcadikos, ugyanoda jár általánosba ahova anno én, csomó tanár ugyanaz még...
Botrány amik mennek, múltkor egy osztálytársa elkezdett torka szakadtából ordibálni a tanárral meg ilyenek, aztán a csaj letiltott mindenkit mindenhonnan majd a szülei átiratták egy másik suliba és ez a 10. balhéja volt ennek a gyereknek, volt hogy megvert egy fiút....

Azt te meg szólni nem mertél ugyanezeknek a tanároknak 10+ éve meg figyeltél hogy köszönsz nekik, most meg a gyerekek ordibálnak velük... na ezt àtèlni is kemény lehet a tanároknak és még a fizetésük is kevesebbet ér mint anno...

Tjacks
Hozzászólások: 2682
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. október 27., csütörtök 11:38

kiserik írta:


A tiszteletet nem az iskolában kell megtanítani. Általában akkor már késő, illetve mikor visszakerül a közegébe, akkor visszaesik. Sajnos ilyen lett/ilyenné tették a társadalmunk.
Erre céloztam a játszóteres példámmal. Már oviban "elkészül" a gyerek. És ahogy múlik az idő, egyre nehezebb ezt kontrollálni.

Realista24 írta:
Tovabbra is az a helyzet, hogy a gyerek tobb (aktiv) idot tolt iskolaban, mint otthon.
ez igaz, de abban egyetértek kiserikkel, hogy a gyerek az iskolába - ideális esetben - már úgy érkezik meg hogy a szüleitől megtanulta, elleste az alapvető viselkedési formákat.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. október 27., csütörtök 11:36

Tjacks írta:
Halfkey írta:

Elfogadom hogyha szelektív/szubjektív az állításom, de én nem ismerek egyetlen olyan tanárt sem aki szarna a gyerekekre, és elég sok a családban mind a pedagógus, mind a kisgyerek/szülő.
Nyilván arra alapozol amit tőlük hallasz, látsz. :)

Már csak egy gondolat : a "Szarni a gyerekekre" és a " full fókusz" között is vannak - szerintem - lépcsőfokok.

De itt már képbe jön a hivatás érzet is, mert csak a jó bértől nem lesz valaki szuper-király tanár, ezt adom.
Hát ember, persze hogy van különbség, de innen indultunk ki, nem én hoztam be a szarik bele kifejezést :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 148 regisztrált és 0 vendég