OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. augusztus 23., kedd 6:53

Realista24 írta: Andrew Tate has been permanently banned from TikTok.

H3x0r biztos szomorú :kalapos:
Torlom is le az appot a picsaba :lol: :mrgreen:

Amugy viccen kivul, ez a hir siman mehetett volna a politika topicba is. Attol fuggetlenul, hogy valaki kedveli vagy sem, hany szazalekban ert vele egyet (60-70 szazalekban teljesen korrekt dolgokat mond, a maradek 30 valoban bicska nyitogato), de ahelyett, hogy elkezdtek volna vele vitatkozni, a liberalis diktatura motorjai bekapcsoltak, azonnal eltorolni, kitiltani mindenhonnan. De meg csak az sincs megindokolva, hogy azert, mert x es y videoban azt mondta, hogy... Tokeletes pelda a (sokak szerint nem letezo) cancel culture-re.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. augusztus 22., hétfő 20:15

Andrew Tate has been permanently banned from TikTok.

H3x0r biztos szomorú :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. augusztus 22., hétfő 11:00

Danke, megpróbálom őket is.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. augusztus 22., hétfő 9:53

nmate írta: Uraim

Tudtok ajánlani megbízható klímást ajánlani Budapesten? Személyes tapasztalatok alapján. Az sem baj, ha nincs 1 hónapra előre ideje, csak lehessen vele egyeztetni időpontot. Már 2-vel lyukra futottam, időpontot sem akarnak nagyon egyeztetni "majd visszahív".
Nekem a BudaKlíma szerelte be anno, azóta is járnak évente. Eddig pozitív tapasztalatom van velük csak.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. augusztus 22., hétfő 9:48

Uraim

Tudtok ajánlani megbízható klímást ajánlani Budapesten? Személyes tapasztalatok alapján. Az sem baj, ha nincs 1 hónapra előre ideje, csak lehessen vele egyeztetni időpontot. Már 2-vel lyukra futottam, időpontot sem akarnak nagyon egyeztetni "majd visszahív".

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. augusztus 21., vasárnap 17:11

_Bushido_ írta:
realfan írta: nem tudom, hogy mennyit ér az okj-s papír, de több ismerősöm mindenfajta hasonló képzés nélkül dolgozik logisztikában (Bosch, Pöttyös, Audi), sima bölcsész diplomával, ezek szerint a szakirányú okj-nél az is többet ér a szakmában :mrgreen:
Sok ismerőstől hallom, hogy több olyan szakma is van már mostanában, manapság, hogy papírt, végzettséget nem kérnek, viszont érts az adott szakmához, tudd ellátni a feladatokat. Amolyan betanított munkás szindróma, de nem csak gyárban létezik ez. Nagybátyámnak pl nincs szakács papírja, de mégis min 20 éve szakácsként dolgozik, felét Ausztriában.

Végül sajnos a Logisztikus képzés nem indul Sopronban, úgyhogy ez felejtős.
Az Asztalos, Ács, Festő-mázoló-tapétázó, Bádogos, Burkoló, Szigetelő, Tetőfedő szakmákkal - ebből max előbbi érdekelne, plusz lenne segítség is benne, 4-5 asztalos is van a környezetemben, akinél esetleg lehetne betanulni. A Fodrász, Grafikus, Dekoratőr, Divatszabó, Ápoló megint olyan szakmák, amik nem érdekelnek, illetve ezekhez (szép)érzék kell.
Vannak mások is, amik nem jöhetnek szóba a listából: Kerámia és porcelánkészítő; Fémszerkezetfelület-bevonó, Mechatronikus karbantartó. Jó sok félét meghirdettek, de pár nem indul, a többi meg nem nekem való. Mert bár hiába lenne jó egy szakma ezek közül, az se mindegy, hogy az ember el tudja e képzelni benne magát sok-sok év(tized)en át.
Halfkey írta: sok felnőttképző cég csak üres pénzcsináló hozzá nem értő "oktatóknak", valós tudást nem adnak.
Viszont valahol meg papírt kérnek a végzettségről, más lehetőség nincsen a megszerzésre. Mert pl 3-4-5 éves képzésre már nem igen van ideje az embernek beülni, főleg nem nappaliba, estibe is elég hosszadalmas lenne.
Csajos szakma alatt - bár tudom, nem feltétlen igaz ez már a mai világban, de számomra pl a fodrász az. Hiába a mesterfodrászok mind férfiak, de bárhova bemész szalonba, a nők vágják a hajat. Igen, tudom van barber shop is. Továbbá pl a Divatszabó, dekoratőr, ápoló is ilyen a szememben. na meg ugye a mani-pedi-kozmetikus.

Köszi az összefésülést, átláthatóbbá tevést, Halfkey. és a válaszokat is.
Először azt döntsd el, hogy mit akarsz az élettől.
Az sem baj, ha ezt internet nélkül próbálod atgondolni, de legalábbis madridom nélkül.

Minden szart felsorolsz, ész nélkül. Megkoszonod a választ, de egy betűt nem fogtal fel belőle ezek szerint.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. augusztus 21., vasárnap 16:42

_Bushido_ írta: Továbbá pl a Divatszabó, dekoratőr, ápoló is ilyen a szememben. na meg ugye a mani-pedi-kozmetikus.
Én csak férfi szabókat ismerek például, a családunkban is van több.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. augusztus 21., vasárnap 16:39

Süti írta: Igen, az ápolónak elengedhetetlen a szépérzék. :mrgreen:

What did I just read. :banplz:
Így van, a csúnyákat nem szoktak leápolni

Max pénzért :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. augusztus 21., vasárnap 16:15

Igen, az ápolónak elengedhetetlen a szépérzék. :mrgreen:

What did I just read. :banplz:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1986
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. augusztus 21., vasárnap 16:01

realfan írta: nem tudom, hogy mennyit ér az okj-s papír, de több ismerősöm mindenfajta hasonló képzés nélkül dolgozik logisztikában (Bosch, Pöttyös, Audi), sima bölcsész diplomával, ezek szerint a szakirányú okj-nél az is többet ér a szakmában :mrgreen:
Sok ismerőstől hallom, hogy több olyan szakma is van már mostanában, manapság, hogy papírt, végzettséget nem kérnek, viszont érts az adott szakmához, tudd ellátni a feladatokat. Amolyan betanított munkás szindróma, de nem csak gyárban létezik ez. Nagybátyámnak pl nincs szakács papírja, de mégis min 20 éve szakácsként dolgozik, felét Ausztriában.

Végül sajnos a Logisztikus képzés nem indul Sopronban, úgyhogy ez felejtős.
Az Asztalos, Ács, Festő-mázoló-tapétázó, Bádogos, Burkoló, Szigetelő, Tetőfedő szakmákkal - ebből max előbbi érdekelne, plusz lenne segítség is benne, 4-5 asztalos is van a környezetemben, akinél esetleg lehetne betanulni. A Fodrász, Grafikus, Dekoratőr, Divatszabó, Ápoló megint olyan szakmák, amik nem érdekelnek, illetve ezekhez (szép)érzék kell.
Vannak mások is, amik nem jöhetnek szóba a listából: Kerámia és porcelánkészítő; Fémszerkezetfelület-bevonó, Mechatronikus karbantartó. Jó sok félét meghirdettek, de pár nem indul, a többi meg nem nekem való. Mert bár hiába lenne jó egy szakma ezek közül, az se mindegy, hogy az ember el tudja e képzelni benne magát sok-sok év(tized)en át.
Halfkey írta: sok felnőttképző cég csak üres pénzcsináló hozzá nem értő "oktatóknak", valós tudást nem adnak.
Viszont valahol meg papírt kérnek a végzettségről, más lehetőség nincsen a megszerzésre. Mert pl 3-4-5 éves képzésre már nem igen van ideje az embernek beülni, főleg nem nappaliba, estibe is elég hosszadalmas lenne.
Csajos szakma alatt - bár tudom, nem feltétlen igaz ez már a mai világban, de számomra pl a fodrász az. Hiába a mesterfodrászok mind férfiak, de bárhova bemész szalonba, a nők vágják a hajat. Igen, tudom van barber shop is. Továbbá pl a Divatszabó, dekoratőr, ápoló is ilyen a szememben. na meg ugye a mani-pedi-kozmetikus.

Köszi az összefésülést, átláthatóbbá tevést, Halfkey. és a válaszokat is.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2022. augusztus 17., szerda 10:05

Tjacks írta: Ne pergesd a mézet akárhol! :lol:

https://444.hu/2022/08/17/a-kerepesi-po ... entkezeset

Elverte az idot. :mrgreen:
ZIDANE

Tjacks
Hozzászólások: 2680
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. augusztus 17., szerda 9:47

Ne pergesd a mézet akárhol! :lol:

https://444.hu/2022/08/17/a-kerepesi-po ... entkezeset

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1359
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2022. augusztus 16., kedd 12:27

Érdekes dolog amúgy ez. Én még jó pár éve érvényes diákigazolvánnyal elmentem egy hiperbe kasszázni,árut tölteni. És egyszer miközben unalmamban töltöttem az üdítőt ,oda jöttek hozzám,hogy nem akarok e a széfszobában dolgozni,és a napi bevételt elszámolni. Pedig volt aki már évek óta rendes munkásként ott volt,jelentkezett az üres pozicióra, ő már látta a munkafolyamatokat mindent, nekem fogalmam sem volt semmiről,mégis engem kértek meg,mert az igazgató úgy vette észre,hogy alkalmas vagyok,meg tetszett a hozzáállásom. Végül úgy alakult ,hogy elfogadtam. Egyik nap még 4 órába diákként kasszáztam,másik nap számoltam a milliókat egy páncélozott szobába :lol: lehúztam ott pár évet, azóta meg egy maszek cégnél vagyok irodavezető féleség (itteni viszonylatban elég korrekt fizetésért) , számlázok,bevételezek, utalok, meg ilyen mindenféle irodai munka. És mindezt egy közgé érettségivel. Igazából semmi máson nem múlt ,csak megakartam felelni, meg jókor voltam jó helyen.

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realfan » 2022. augusztus 16., kedd 11:42

ANDS írta:
realfan írta: ….


nem tudom, hogy mennyit ér az okj-s papír, de több ismerősöm mindenfajta hasonló képzés nélkül dolgozik logisztikában (Bosch, Pöttyös, Audi), sima bölcsész diplomával, ezek szerint a szakirányú okj-nél az is többet ér a szakmában :mrgreen:
Attól függ, van - e mögötte tudás!
Van olyan ember, aki évek óta dolgozik villanyszerelők között, mellett, és elmegy egy ilyen tanfolyamra, hogy legyen róla papírja IS!

Aki először tanfolyamot végez, és a papír birtokában elmegy dolgozni a szakmába, annak ugyanúgy alulról kell kezdeni a szakmát, hogy megtanulja.
ezt is mind megérteném, de mikor tapasztalat nélkül is felveszik őket? Egyik haverom 1 hónapot dolgozott benne, mint diákmunkás, ha többet számít, mint egy gyakorlattal összekötött képzés, gond van. de vannak olyanok is, akik kb sosem dolgoztak előtte benne. anno Győrben, a gimimben volt logisztikus képzés is, onnan kikerülő ismerőseim nem tudtak úgy elhelyezkedni, mint mások, szakirányú képzés és tapasztalat nélkül, vagy nagyon minimális tapasztalattal. nekem pusztán ez a fura :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. augusztus 16., kedd 11:41

raul 4 ever írta: Mi az, hogy mi bajom van? Elmondtam a saját véleményem/tapasztalatom.

Nálunk (közepes méretű győri gyár (tehát nem az audi, de nem is egy 2 fős valami)) akárhányszor voltak szakmai gyakorlaton ezek az okj-s fiúk/lányok, a román/bolgár árút vámkezeltetni akarták felbontás előtt, paritások, stb.. se mentek. Saját példából arra jutottam, hogy nagy respektje egy ilyen papírnak (nálunk) tuti nincs, de réj írta, hogy a pénz fontos.... -> alap irodai melóra (árúbeérkezés, kiadás (bár mondjuk a mieink a rakodást is SZÁMOLJÁK (raklapméret+tömeg), egyebek) persze ok lehet egy ilyesmi, de jól nem fizet (nálunk)..

Persze, egy fuvarszervező jól keres, de az nem egy 8 órás munka, minimum 16.
Én a rendszereinket bizergálom, nyilván nem én írom a kódot, de azért hasznos, hogy tudok beszélni "szakmailag" is az informatikusokkal, ha baj/fejlesztés van..

Meg azt is kérdezte, hogy van-e jövő a logisztikában.. Hát a piros lámpás lányok után kb. ez a második legősibb szakma.. De ha nem akar számolni, infót nem szereti/érdekli, akkor a tracking számok, készletek világában nehéz dolga lesz.

Szóval szerintem ha jól/jobban akar keresni, amit egy ilyen alap papírral reálisan elérhet, az nem lesz sok.
Jogos. A válaszod minosege megfelelt a kérdés minőségének.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realfan » 2022. augusztus 16., kedd 10:57

Halfkey írta: Sajnos a diploma sok helyen kvázi intelligencia tesztként van kezelve, és nem azért mert azt feltételezné a cég, hogy az ott tanultakat tudod hasznosítani. SSC-k, irodai ügyintéző munkák, hivatali pozíciók ennek tipikus esete.
raul 4 ever írta:
realfan írta: nem tudom, hogy mennyit ér az okj-s papír, de több ismerősöm mindenfajta hasonló képzés nélkül dolgozik logisztikában (Bosch, Pöttyös, Audi), sima bölcsész diplomával, ezek szerint a szakirányú okj-nél az is többet ér a szakmában :mrgreen:
Nem akartam konkrétan azokba belerúgni, akik ilyesmi végzettséget szereztek és boldogan dolgoznak valahol.. Nekem sincs meg a diplomám és nem is én vagyok a gyárigazgató, a folyamattervező, a satöbbi.. De egy ilyen papírtól nem nyílnak meg a milliókat keresek 0 munkával ajtók.

Mindegy, halfkey összeszedte a többit szépen.
ezt értem én is, csak arra reagáltam, hogy okj-s logisztikai képzés nem ér sokat, de egy tök más irányú képzést meg simán elfogadnak nagyobb cégek is (havi millás keresettel), ami számomra vicces :D :D

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3576
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2022. augusztus 16., kedd 10:34

realfan írta: nem tudom, hogy mennyit ér az okj-s papír, de több ismerősöm mindenfajta hasonló képzés nélkül dolgozik logisztikában (Bosch, Pöttyös, Audi), sima bölcsész diplomával, ezek szerint a szakirányú okj-nél az is többet ér a szakmában :mrgreen:
Nem akartam konkrétan azokba belerúgni, akik ilyesmi végzettséget szereztek és boldogan dolgoznak valahol.. Nekem sincs meg a diplomám és nem is én vagyok a gyárigazgató, a folyamattervező, a satöbbi.. De egy ilyen papírtól nem nyílnak meg a milliókat keresek 0 munkával ajtók.

Mindegy, halfkey összeszedte a többit szépen.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. augusztus 16., kedd 10:20

Sajnos a diploma sok helyen kvázi intelligencia tesztként van kezelve, és nem azért mert azt feltételezné a cég, hogy az ott tanultakat tudod hasznosítani. SSC-k, irodai ügyintéző munkák, hivatali pozíciók ennek tipikus esete.

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realfan » 2022. augusztus 16., kedd 10:19

raul 4 ever írta: Mi az, hogy mi bajom van? Elmondtam a saját véleményem/tapasztalatom.

Nálunk (közepes méretű győri gyár (tehát nem az audi, de nem is egy 2 fős valami)) akárhányszor voltak szakmai gyakorlaton ezek az okj-s fiúk/lányok, a román/bolgár árút vámkezeltetni akarták felbontás előtt, paritások, stb.. se mentek. Saját példából arra jutottam, hogy nagy respektje egy ilyen papírnak (nálunk) tuti nincs, de réj írta, hogy a pénz fontos.... -> alap irodai melóra (árúbeérkezés, kiadás (bár mondjuk a mieink a rakodást is SZÁMOLJÁK (raklapméret+tömeg), egyebek) persze ok lehet egy ilyesmi, de jól nem fizet (nálunk)..

Persze, egy fuvarszervező jól keres, de az nem egy 8 órás munka, minimum 16.
Én a rendszereinket bizergálom, nyilván nem én írom a kódot, de azért hasznos, hogy tudok beszélni "szakmailag" is az informatikusokkal, ha baj/fejlesztés van..

Meg azt is kérdezte, hogy van-e jövő a logisztikában.. Hát a piros lámpás lányok után kb. ez a második legősibb szakma.. De ha nem akar számolni, infót nem szereti/érdekli, akkor a tracking számok, készletek világában nehéz dolga lesz.

Szóval szerintem ha jól/jobban akar keresni, amit egy ilyen alap papírral reálisan elérhet, az nem lesz sok.

nem tudom, hogy mennyit ér az okj-s papír, de több ismerősöm mindenfajta hasonló képzés nélkül dolgozik logisztikában (Bosch, Pöttyös, Audi), sima bölcsész diplomával, ezek szerint a szakirányú okj-nél az is többet ér a szakmában :mrgreen:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. augusztus 16., kedd 10:12

Tegnap mikor megláttam a posztod Réj, akartam rá egyből írni egy-két dolgot, de utána úgy döntöttem felhasználom ezt a posztot arra, hogy megmutassam sokan már miért nem reagálnak a posztjaidra, még akkor is ha van benne lényeges dolog is - egyszerűen annyi faszság van körülötte, hogy így nehéz.
A "Ki mit tanulna, ha most kellene nekivágni" féle kérdés már volt korábban.
Viszont konkrétabban:
Pl Logisztikában van jövő?
Ez rögtön egy értelmezhetetlen kezdés. Abbahagyjuk a vásárlást? Nem lesznek termékek árhatékonyan, nagyüzemi környezetben gyártva? Beérjük egy 100 évvel ezelőtti életszínvonallal? Reálisan ezekre a válasz az hogy nem, tehát nyilván, a logisztika nem fog megszűnni, "van benne jövő".
Van most egy Felnőttképzés lehetőség helyben.
Oké, tehát valójában erről akarnál kérdezni - kár hogy ezt pont nem teszed, csak kijelentéseket adsz róla. A helyes kérdés amit fel kéne tenned: "egy logisztikai ügyintéző végzettséggel mennyire lehet elhelyezkedni?" Én ebben kicsit szkeptikus vagyok, illetve fogalmazzunk úgy hogy rengeteg recruitert képzek Magyarországon, és az a kérdés sosem merült fel a képzések során hogy "hogyan találok logisztikai ügyintézőt". Biztos el lehet, de ha igen, erre a céges oldalon van elég jelentkező, nem annyira hiányszakma. Sajnos adom amit a kolléga írt abban a tekintetben, hogy sok felnőttképző cég csak üres pénzcsináló hozzá nem értő "oktatóknak", valós tudást nem adnak.
Informatikával közel (Akár többet is) lehet keresni, mint millió, de ez a része nem érdekel - középiskolában 4 év alatt megutáltatták velünk a tanárok. A 25 főből csupán 2 ment tovább ilyen szakon egyetemen.
Még szerencse hogy az A betűt nem utáltatták meg, mert akkor minden szavadból kihagynád. Gondolom már nem vagy középiskolás, utána tudsz jobban nézni, beszélgetni emberekkel akik ezt csinálják - alkoss képet ez alapján, ne azért mert utáltál egy tanárt.
Kétkezi szakmákban szintén van jövő, de azok többsége kicsinálja a testet. Pl burkoló, tetőfedő. Ok, ezekkel is sokat lehet keresni, ha ügyes az ember, de ezek se vonzanak.
Ok.
Rengeteg csajos szakma van, szintén kilőve.
Miért? Mi számít csajos szakmának, és miért ne foglalkozhatnál azzal? Nyilván te tudod de ez egy nagyon alternatív érvelés. Azért ne legyél valami mert nem akarsz azzal foglalkozni, nem azért mert általában nők foglalkoznak vele....
Pénzügyi-számviteli ügyintéző - rengeteg matek. fúj! :lol:
Itt kezdi az ember azt gondolni hogy mégis mi a fasz érdekel az életben, ha semmi se vonz és minden fúj? :D
Erre a logisztikára gondoltam még, mint lehetőség.
Itt most megint bedobod a logisztikát egy félmondatra, megint 0 kérdés róla. Egyébként tapasztalataim szerint ilyen esetekben sokszor az a baj hogy az ember gecire nem akar semmit dolgozni, és minden munkát amiről tudja is hogy mi, ahhoz nincs kedve. Mivel nem érti mit csinál a "logisztikai ügyintéző", ezért az végülis hátha nem undorító. Ne azért dönts valami mellett mert arról nem tudod hogy szar.
Kerékpárszerelő - mint képzésről se hallottam még, most mégis indítanak.
Túllépve azon hogy milyen hallatlan hogy valaki olyan képzést mer indítani amiről te még nem hallottál, akkor most mégis érdekel a fizikai? Vagy ez honnan jön a sorba?
Mechatronikus karbantartóról se - leírás alapján szerintem betanított munkások is ezt csinálják a különböző gyárakban.
Betanított munkásnak az a lényege hogy nem igényel semmi képzettséget, a helyszínen betanítják az akár 8 általánossal (néhány helyen azzal sem) rendelkező embert. Nem kell hozzá egy karbantartó képzés, ami nem meglepő módon valójában a karbantartóként dolgozóknak kell, és nem a gyártósoron álló munkásoknak.

Szóval itt ez az egész katyvasz jobbra balra kanyarodó témákkal és minimális szövegkohézióval, mikor valójában a kérdésed a fórum felé annyi volt, hogy:

Mit gondoltok a logisztikai felnőttképzésekről, el lehet velük helyezkedni? Ilyen irányban gondolkodom, mert nem érdekel a matematika, az informatika, a fizikai szakmák és nem szeretnék (insert pár példa arra mi a fasz az a csajos szakma)-vel foglalkozni. Ha van más ötletetek amit érdemes lehet kitanulni, azt se tartsátok magatokban.

Remélem nem bántódsz meg, ez tényleg csak egy javaslat, hogy ha akarsz valamit posztolni, gondold végig mi is az amit akarsz mondani. Írd le azt, és ne minden mást ami arról eszedbe jut - ha mégis, akkor töltsd időt azzal, hogy szerkeszted a hozzászólásod, és valamilyen logikai sorrendben szépen kifejted a témát.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 83 regisztrált és 0 vendég