OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. augusztus 6., csütörtök 22:01

Ferencváros írta: El Sie7e, köszönöm, lehet az lesz, de az nem baj, hogy a szüleim szobájából a router zsinórja nem ér el idáig? Nem azzal kell összekötni? :mrgreen:
wtf :lol:

Egyébként nekem is hp-m van, és teljesen jó a hatótávolsága.
Nem illik.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2015. augusztus 6., csütörtök 21:56

Anyaka írta:Tettél fel drivert hozzá? :hmmm:
A gépet te hogy állítod le? Megnyomod a gombot? :hmmm: Mert akkor azt a beállításoknál át kell állítani, hogy ne készenlétbe tegye. Azt meg a vezérlőpult, energia gazdálkodásnál találod Főkapcsoló .... néven.
Hogy mit? :mrgreen:

Egyébként bal alsóban Főkapcsoló, Leállítás, és ennyi.


El Sie7e, köszönöm, lehet az lesz, de az nem baj, hogy a szüleim szobájából a router zsinórja nem ér el idáig? Nem azzal kell összekötni? :mrgreen:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2015. augusztus 6., csütörtök 21:41

Tettél fel drivert hozzá? :hmmm:
A gépet te hogy állítod le? Megnyomod a gombot? :hmmm: Mert akkor azt a beállításoknál át kell állítani, hogy ne készenlétbe tegye. Azt meg a vezérlőpult, energia gazdálkodásnál találod Főkapcsoló .... néven.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2015. augusztus 6., csütörtök 21:37

1, Anyámék szobájába van a router, és itt, kb. 4-5 méterrel arrébb, az én szobámban alig érzékeli, vagy egyáltalán nem a wifit. Ugyanez van apám HP-jével is, viszont az Asusaink tökéletesek. Ez a HP hibája, lehet ezzel csinálni valamit?
ha az a probléma hogy messze van a router, akkor sztem az a legegyszerűbb ha abba a szobába is vesztek egyet és akkor közelről jön a jel és érzékeli :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2015. augusztus 6., csütörtök 21:23

Sziasztok, két fontos kérdésem lenne.
Most vettem egy HP Pavilion p052sh laptopot.

1, Anyámék szobájába van a router, és itt, kb. 4-5 méterrel arrébb, az én szobámban alig érzékeli, vagy egyáltalán nem a wifit. Ugyanez van apám HP-jével is, viszont az Asusaink tökéletesek. Ez a HP hibája, lehet ezzel csinálni valamit?
2, Amikor kikapcsolom a laptopot, ugyanúgy világítva marad a "bekapcsoló gomb". Ha hosszan megnyomom, csak akkor sötétül el. Aztán általában visszakapcsolom, kikapcsolom egyből a gépet, és akkor már a gomb is elsötétül. Elsőre miért nem?

Köszönöm a válaszokat. :)

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. augusztus 4., kedd 15:37

Nem tudja valaki, hogy melyik adó adja még a mai meccsünket a digin kívül?
Csak mert hazajöttem vidékre, itt meg upc van, amin persze nincs digisport. :vivo: :-@
Köszi előre is. :)

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. augusztus 3., hétfő 21:38

@Sonny írta:
rashidm írta:Ismerősöm talált EFOTT-on 2 db telefont, mai napon az egyiket megvettem. Most viszont lelkifurkám van. :D Azt mondta, hogy tudomása szerint nem keresték a telefont (nem egy 150k telefon), illetve a fesztivál már 3 hete volt. Szerintetek visszaadjam a telefont neki és kérjem vissza a pénzt? NEm akarom, hogy megüssem a bokámat vele... :/
Ha jogilag nézzük akkor ismerősöd még ha nem is tudott róla sajnos jó eséllyel elkövetett egy bűncselekményt, amit Jogtalan elsajátításként nevesít a Btk.
378. § (1) Aki a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Azzal,hogy te megvásároltad tőle az egyik telefont,mivel azt mondtad nem nagy értékű ezért valószínűsítem 50.000 Ft alatt van az értéke így szerencsés az eset mert csak egy Tulajdon elleni szabálysértést azon belül is orgazdaságot sikerült valószínűleg elkövetned ( ha esetleg utána akarsz jobban olvasni akkor szabálysértési törvény 177.§, vagy ha 50.000 Ft-nál drágább telefonról van szó akkor Btk 379. §)
Szóval,ha így nézzük akkor talán érthető az a "lelkifurka". Egyébként,ha a telefon gazdája nem tett feljelentést a készülék miatt akkor lehet soha nem derül ki ez a történet,de mégis én úgy gondolom,hogy érdemes lett volna leadni a hatóságoknak a talált telefonokat ( egy idő után úgyis átszáll a tulajdonjog a megtalálóra,ha nem jelentkezik a jogos tulajdonos).
Remélem tudtam kicsit segíteni. :)
Közben már vissza is adtam ismerősömnek, aztán kezdjen vele amit akar. A SIM-kártyájáról nem tudok semmit, úgyhogy szerintem valakinek elpasszolja majd. Mindegy, ennyit nem ért volna a telefon, hogyha meg megbasztak volna érte. Legalább már tiszta a lelkiismeretem. :D

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. augusztus 3., hétfő 21:34

Nem vagyok a nyelvtanárok nagy pártolója, de toefl esetében azért nem árt, ha csak nem vagy megatehetség/extra szorgalmas, vagy nincs lehetőséged mondjuk napi szinten tolni az angolt élesben is.
Láttam egyébként, hogy vannak online tesztek a TOEFL-nél, azt nem tudom mennyire lehetnek mérvadóak...
Amúgy speciel TOEFL oktatás nincs a közelemben, másik alternatíva a Cambridge C1, viszont nem nagyon lesz időm kurzusokra járni így még meg kell fontolnom... :hmmm:
Love football, hate antifa.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. augusztus 3., hétfő 21:16

realistahuni írta:Tudom, hogy vótmá, de tudnátok ajánlani valami jó kis angol oktató szoftverprogramot vagy weboldalt, könyvet vagy akármit?
Duolingot pár óra alatt lazán végigvittem, ismételni meg frissíteni a témákat unom már, kicsit nehezebb cucc kellene.
Illetve kb. jövő tavasszal szeretnék letenni egy TOEFL nyelvvizsgát is, azzal kapcsolatban valakinek tapasztalat? Legfőkébb az érdekelne hogy egyedül fel lehet készülni normálisan egy ilyenre vagy csakis kizárólag tanár tud felkészíteni?

Köszi.
Nem vagyok a nyelvtanárok nagy pártolója, de toefl esetében azért nem árt, ha csak nem vagy megatehetség/extra szorgalmas, vagy nincs lehetőséged mondjuk napi szinten tolni az angolt élesben is.
Nem illik.

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. augusztus 3., hétfő 19:24

Telefonra ott van a Xeropan , IOS-re és Androidra is .
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. augusztus 3., hétfő 19:08

Tudom, hogy vótmá, de tudnátok ajánlani valami jó kis angol oktató szoftverprogramot vagy weboldalt, könyvet vagy akármit?
Duolingot pár óra alatt lazán végigvittem, ismételni meg frissíteni a témákat unom már, kicsit nehezebb cucc kellene.
Illetve kb. jövő tavasszal szeretnék letenni egy TOEFL nyelvvizsgát is, azzal kapcsolatban valakinek tapasztalat? Legfőkébb az érdekelne hogy egyedül fel lehet készülni normálisan egy ilyenre vagy csakis kizárólag tanár tud felkészíteni?

Köszi.
Love football, hate antifa.

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2015. augusztus 3., hétfő 18:48

https://www.youtube.com/watch?t=196&v=wHw-k9epP-I

nem tudom van - e jobb topik ennek a linknek, de ez azért nem semmi..

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2015. augusztus 3., hétfő 17:53

rashidm írta:Ismerősöm talált EFOTT-on 2 db telefont, mai napon az egyiket megvettem. Most viszont lelkifurkám van. :D Azt mondta, hogy tudomása szerint nem keresték a telefont (nem egy 150k telefon), illetve a fesztivál már 3 hete volt. Szerintetek visszaadjam a telefont neki és kérjem vissza a pénzt? NEm akarom, hogy megüssem a bokámat vele... :/
Ha jogilag nézzük akkor ismerősöd még ha nem is tudott róla sajnos jó eséllyel elkövetett egy bűncselekményt, amit Jogtalan elsajátításként nevesít a Btk.
378. § (1) Aki a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
Azzal,hogy te megvásároltad tőle az egyik telefont,mivel azt mondtad nem nagy értékű ezért valószínűsítem 50.000 Ft alatt van az értéke így szerencsés az eset mert csak egy Tulajdon elleni szabálysértést azon belül is orgazdaságot sikerült valószínűleg elkövetned ( ha esetleg utána akarsz jobban olvasni akkor szabálysértési törvény 177.§, vagy ha 50.000 Ft-nál drágább telefonról van szó akkor Btk 379. §)
Szóval,ha így nézzük akkor talán érthető az a "lelkifurka". Egyébként,ha a telefon gazdája nem tett feljelentést a készülék miatt akkor lehet soha nem derül ki ez a történet,de mégis én úgy gondolom,hogy érdemes lett volna leadni a hatóságoknak a talált telefonokat ( egy idő után úgyis átszáll a tulajdonjog a megtalálóra,ha nem jelentkezik a jogos tulajdonos).
Remélem tudtam kicsit segíteni. :)

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2015. augusztus 3., hétfő 16:38

Madridom emailre érkezett, hátha valakit érdekel.
Az Audi Kupa 2. napjára vettem jegyet, hogy megnézhessem a kedvenceimet, de sajnos nem tudok elmenni. Az iránt érdeklődöm, hogy tudsz-e olyat aki elmenne helyettem (az eredeti árból jócskán engedek a közelgő határidő miatt, ár: 30.000 vagy 100 €) a vonatjegyet oda-vissza és a meccsjegyet (a kettőt kizárólag együtt passzolnám) is szkennelném érdeklődő esetén.

Várom visszajelzésedet. Az idő hiány miatt csak komoly érdeklődőkkel tárgyalnék.

A lényeg, hogy a komplett csomag
5-i indulás vonat 39 €
Audi Kupa bronzmeccs + döntő 25 €
6-i visszaindulás vonat 39 €
keleti pu - münchen hbf
odaadom 90 €-ért.
Szilágyi Tibor <[email protected]>

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. augusztus 2., vasárnap 22:38

Realista24 írta:
rashidm írta:Ismerősöm talált EFOTT-on 2 db telefont, mai napon az egyiket megvettem. Most viszont lelkifurkám van. :D Azt mondta, hogy tudomása szerint nem keresték a telefont (nem egy 150k telefon), illetve a fesztivál már 3 hete volt. Szerintetek visszaadjam a telefont neki és kérjem vissza a pénzt? NEm akarom, hogy megüssem a bokámat vele... :/
Jelkód vagy bármi olyan védte, ami megakadályozta abba hogy belépjen a telefonkönyvbe? Mert ha nem, akkor nagyon nem akarhatta visszaadni.
Nem tudom, nekem csak annyit mondott, hogy találták amikor takarították a helyszínt. De valószínű h nem hívott fel senkit ezügyben.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 2., vasárnap 22:36

rashidm írta:Ismerősöm talált EFOTT-on 2 db telefont, mai napon az egyiket megvettem. Most viszont lelkifurkám van. :D Azt mondta, hogy tudomása szerint nem keresték a telefont (nem egy 150k telefon), illetve a fesztivál már 3 hete volt. Szerintetek visszaadjam a telefont neki és kérjem vissza a pénzt? NEm akarom, hogy megüssem a bokámat vele... :/
Jelkód vagy bármi olyan védte, ami megakadályozta abba hogy belépjen a telefonkönyvbe? Mert ha nem, akkor nagyon nem akarhatta visszaadni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. augusztus 2., vasárnap 22:33

Ismerősöm talált EFOTT-on 2 db telefont, mai napon az egyiket megvettem. Most viszont lelkifurkám van. :D Azt mondta, hogy tudomása szerint nem keresték a telefont (nem egy 150k telefon), illetve a fesztivál már 3 hete volt. Szerintetek visszaadjam a telefont neki és kérjem vissza a pénzt? NEm akarom, hogy megüssem a bokámat vele... :/

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. július 31., péntek 7:29

Annyi pénzből ne olyan matchboxot vegyél.

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BH710 » 2015. július 31., péntek 6:43

Tud valaki segíteni? Ritka fajta autót szeretnék venni hátha van valakinek tapasztalata benne, egy Nissan Skyline GTR R34-et. Japán autókat nagyon dicsérik tapasztalatom még nincs benne mivel jelenleg egy opelt használok,korábban sem volt japán autóm. Aki tud segíteni megköszönöm.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. július 30., csütörtök 20:53

Toti írta:windows 10? tolja mar vki?
ncoreon is ott figyel mar :D
Az elektronika topikban nézz szét. :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 70 regisztrált és 0 vendég