OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. augusztus 4., csütörtök 19:44

hehetheoriginal írta: István, mindenki tudja, hogy te streber vagy.
De ugye manapsag ez a szexi, meg hogy kocka valaki :kalapos:

De van az a helyzet, tudom nem nalad pl :mrgreen: , hogy az ember mindennel vegzett es nincs mar mit csinalni, felesleges idoelbaszas megy csak, es az agysejtjeid erzed ahogy pusztulnak el sorban.

Szoval ahogy kollega mondja, ezeknek a dolgoknak, mint ahogy a tuloranak is, ami a masik veglet, benne kell lenni a szerzodesben.
Ha nincs benne, akkor fonivel megbeszelni, de egy irasos nyom nem art ha van..

Lehet, hogy stréber vagyok, Neked meg biztosan szexi cunci fiú :-* :sziv: na de Réj nem a túlóráról írt, hanem hogy elmenne idő előtt és ez evidencia szerinte.

Haha ok, hogy szeretek dolgozni, de hülye nem vagyok, ingyen nem túlóráztam még életemben eg percet sem, természetesen az bele van írva a szerződésembe.

Viszont vissza arra, amit réj írt ha olyan a szerződése, hogy X óra alkalmazotti fizetés, akkor igen lehet munkát találni és ledolgozni az adott óraszámot.

Haza is lehet menni és leszarni mindent biztosan, de akkor majd ne csodálkozzon, ha a leépítésekkor ő repül elsők között.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11149
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 4., csütörtök 19:35

István, mindenki tudja, hogy te streber vagy.
De ugye manapsag ez a szexi, meg hogy kocka valaki :kalapos:

De van az a helyzet, tudom nem nalad pl :mrgreen: , hogy az ember mindennel vegzett es nincs mar mit csinalni, felesleges idoelbaszas megy csak, es az agysejtjeid erzed ahogy pusztulnak el sorban.

Szoval ahogy kollega mondja, ezeknek a dolgoknak, mint ahogy a tuloranak is, ami a masik veglet, benne kell lenni a szerzodesben.
Ha nincs benne, akkor fonivel megbeszelni, de egy irasos nyom nem art ha van..
thereisonly1ronaldo

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. augusztus 4., csütörtök 19:31

Ez most komoly kérdés?! :ozil: :ozil: :lol: :lol: :D :D

Én szeretek azzal viccelni, hogy semmit nem dolgozok, meg hogy lopom az időt..de az igazság az hogy valószínűleg ezért nem rúgtak még ki soha és voltak elégedettek a főnökeim velem mindenhol, de én attól furán érzem magam, ha a 8-9órában nem 110%-ban dolgozok, a gyerekek előtt meg kb csak túlóráztam szinte.

Lehet, hogy ez nem jó, de hogy azon agyaljak, hogy hogyan húzzak el alkalmazottként valahonnan, ráadásul gondolom nem is olyan a munka ahol nem pótolhatatlan vagy/az illető akiről írsz..??

Az ember a munkahelyén azért van, hogy munkát végezzen és azt meg azért csinálja, mert megfizetik(ilyen vagy olyan mértékben de megfizetik).Akkor meg csinálni kell.

Blowfish
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2022. május 20., péntek 14:41

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Blowfish » 2022. augusztus 4., csütörtök 19:30

_Bushido_ írta: Kérdés:

Adott egy munkahely (nem gyár, vendéglátás [nem pincér]); ha az alkalmazott végzett az napi munkával, akkor elmehet idő előtt? Vagy tessék szépen munkát találnia magának és kihúzni az időt addig, amíg az hivatalosan tart? vagy ez a szerződésben foglaltaktól függ? vagy a főnöktől függ?
Szerződéstől függ. vagy ha nincs szerződésbe foglalva, akkor főleg a főnöktől, esetleg a cég politikától. A legtöbb helyen ki kell tölteni a szerződésben megegyezett munkaidőt, teljesítménytől függetlenül.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. augusztus 4., csütörtök 19:07

Kérdés:

Adott egy munkahely (nem gyár, vendéglátás [nem pincér]); ha az alkalmazott végzett az napi munkával, akkor elmehet idő előtt? Vagy tessék szépen munkát találnia magának és kihúzni az időt addig, amíg az hivatalosan tart? vagy ez a szerződésben foglaltaktól függ? vagy a főnöktől függ?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2022. augusztus 4., csütörtök 7:03

hehetheoriginal írta: Sztem ez megy tovabb sokaig, semmi drasztikus valtozas nem lesz.
Marad a 2 euros / 800 forintos benzin meg az 1000es kenyer, energiaárak, stb.
Aztan mindenki boldogul, ahogy tud
Hol kell aláírni? Én rosszabbra számítok, lesz drasztikus változás, csak sajnos nem jó irányba.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11149
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 4., csütörtök 6:54

Sztem ez megy tovabb sokaig, semmi drasztikus valtozas nem lesz.
Marad a 2 euros / 800 forintos benzin meg az 1000es kenyer, energiaárak, stb.
Aztan mindenki boldogul, ahogy tud
thereisonly1ronaldo

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1408
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2022. augusztus 4., csütörtök 6:49

Donát írta: De az sem igaz, hogy egy követ fújna az összes. Ne érts félre, én is hányok a globális és a hazai politikai kultúrától is, de az ilyen általánosítások, szélsőséges nézetek sem vezettek sosem eredményre.

R24-nek meg baromi nagy plusz egy, ott van a kutya elásva.
Nyilván a lázadás/katonai puccs/polgárháború sosem volt megoldás és mindig mélyebb gödörbe sodorta átmenetileg az adott társadalmat a történelem során. Az is igaz, hogy nem mindenki ugyanazt fújta, de a nagyrészük igen és ők döntöttek. Kiderült az is -és ebben hehének igaza van-, hogy csak a semmitmondó dolgokban tudtak jó döntést hozni, az igazán fontos és az egyszerű polgárok életéről döntő kérdésekben kudarcot vallottak. Sok ember csipája most fog kinyílni, ahogy nehéz helyzetbe kerülnek a rossz döntések miatt. Megsúgom, hogy ők lesznek többségben. Szerinted milyen következménye lehet ennek? Amit én felvázoltam lehet, hogy nem csak az én vágyam és lehet nem is vágy lesz hamarosan.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. augusztus 3., szerda 22:04

Jött hozzánk Bulgáriából egy tag egy hétre besegíteni. Ugyanazt a munkát végzi, amit kollégám, lager manager. Csak a bolgár otthon, kolléga meg ugye Bécsben. Ugyanaz a cég, ugyanaz a meló.

Egyik 700 eurót keres durván átszámolva, másik 1700+.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. augusztus 3., szerda 21:49

hehetheoriginal írta:
Realista24 írta: Ezt úgy írod mintha nyugaton nem lennének gyárak, termelő uzemek, multik, ssc központok, stb.
Nem tudom a szamokat, de sztem mindketten meglepodnenk, csak ellentetes iranyban :lol:

Bizonyos iparagakat tudok, nekik mind kelet-europa, romania pl vagy india ha ssc, aztan rengeteg kinaban, stb
Csakis az olcso munkaero es a lofasz kornyezetvedelmi szabalyzas miatt
Én meg olyanokat tudok ahol ír, német, spanyol ssc van.

Nem koncentralodhat nem tud minden gyártás és iparág egy szűk régióba.

De tavolodjunk el a multiktol. Nézd meg egy tanár vagy egy postás fizetését, itthon meg a németeknél.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ArjenMagicRobben
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:51
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: UT

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ArjenMagicRobben » 2022. augusztus 3., szerda 21:40

hehetheoriginal írta: De egesz europa szopja a faszt, az oroszok elleni szankciok miatt, aztan pont akinek artani akartak jart jol.
Az elég nagy túlzás, hogy az oroszok jól jártak. A te szavaiddal élve szopják a faszt ők is rendesen, legalábbis az átlagemberek szintjén mindenképp.
Sportklub Csíkszereda
Arjen Robben Oranje R.M.C.F. Luka Modric
Valentino Rossi Usain Bolt Mikaela Shiffrin Federica Pellegrini
St.Louis Blues Utah Utes

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11149
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 3., szerda 21:29

Realista24 írta: Ezt úgy írod mintha nyugaton nem lennének gyárak, termelő uzemek, multik, ssc központok, stb.
Nem tudom a szamokat, de sztem mindketten meglepodnenk, csak ellentetes iranyban :lol:

Bizonyos iparagakat tudok, nekik mind kelet-europa, romania pl vagy india ha ssc, aztan rengeteg kinaban, stb
Csakis az olcso munkaero es a lofasz kornyezetvedelmi szabalyzas miatt
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. augusztus 3., szerda 21:24

Ezt úgy írod mintha nyugaton nem lennének gyárak, termelő uzemek, multik, ssc központok, stb.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11149
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 3., szerda 21:21

Ha magasabb fizuk lennenek, meg ennyi ceg se hozna ide a gyarait, aztan viktor/ügyeletes gyökér kozmetikazhatna a munkanélküliségi statokat...
thereisonly1ronaldo

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. augusztus 3., szerda 21:14

Alapvetlen az a problema, hogy a magas pozicioban levo emberek leginkabb a politikai eletben mentalisan erosen serultek. Sajnos igy toluk nem varhato el a koz szolgalata.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. augusztus 3., szerda 21:05

Én alapvetően az itthoni emberekről beszéltem. Az élet nyugaton eddig sem volt olcsó.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11149
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 3., szerda 20:42

Realista24 írta: Továbbra sem az árakkal van a nagyobb gond, hanem a fizetesekkel.
Az magyar/keleti problema, meg extraba a sok nemzetközi szarra.
De egesz europa szopja a faszt, az oroszok elleni szankciok miatt, aztan pont akinek artani akartak jart jol.
Osszes buzi kidobhatja a diplomajat, plagizalt doktori disszertációját, senki nem volt koztuk, aki ezt latta volna elore? Mert ha nem, akkor mindegyik egytol egyig alkalmatlan es csak ilyen mondvacsinalt semmirekello munkanak alcazott akarmi tevekenyseget folytatnak, igergetes, hazudozas, pofazas bele a nagy semmibe, nagy hangzatos szavakkal, hibát hibara halmozva, mint egy halom retardalt.
De meg csak azok se, mert legalabb a retardalt altalaban jot akar.....
thereisonly1ronaldo

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1745
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2022. augusztus 3., szerda 19:17

R. Carlos írta:
hehetheoriginal írta: Nyilvan nem a dunabalöves a megoldas, de amiota unblock ezek a szerencsetlenek barmilyen krizissel szemben talaltak magukat a szep kis nyugodt abszolut stresszmentes eletukben eloszor, elbasztak.
Migrancshelyzet, covid, haboru, klimavedelem, energiagazdasag, elektromos atallas.
Ezek az igazan nagy problemak, nem hogy par meleg hazasodhat e vagy a nok tobb fizut kapjanak, amig el nem mennek szulni.
Tul lagymatag es puha lett a vilag es a társadalom, regen ilyen dolgokert lógtak a fourak/foispanok...
Szóval alkalmatlanok és el kellene őket zavarni ez a minimum. Tekintettel arra, hogy egyet fúj az összes, ezért az összeset el kellene zavarni. Így már csak nem olyan bullshit mint amivel Donát érvelt, mert van alapja a dolognak.
De az sem igaz, hogy egy követ fújna az összes. Ne érts félre, én is hányok a globális és a hazai politikai kultúrától is, de az ilyen általánosítások, szélsőséges nézetek sem vezettek sosem eredményre.

R24-nek meg baromi nagy plusz egy, ott van a kutya elásva.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. augusztus 3., szerda 19:06

Továbbra sem az árakkal van a nagyobb gond, hanem a fizetesekkel.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2022. augusztus 3., szerda 19:01

Bencze írta:
Nika91127 írta:

Jó reggelt!

Izomlazító (Mydeton 150 mg-os 2x1), valami nonsteroid gyulladáscsökkentő (Apranax, Voltaren, Nidol) plusz nekem a langyos vizes palack szokott segíteni. A Voltaren krém az nem rossz.
Ilyenkor inkább a fejbiccentő izom (musculus sternocleidomastoideus) szokott beállni. Ha zsibbadnak az ujjaid is, akkor van egy kezdődő porckorongsérved (cervicobracialgia syndroma).

Jobbulást :)
Koszi, hogy ezt leirtad. Ezek alapjan porckorongservem lehet… labujjak is zsibbadhatnak ebben az esetben, vagy a cukrom is magas? :lol:
Lábujjak is. Az az ágyéki csigolyáknál lévő porckorongsérvnél van. De van pár egyszerű fizikális vizsgálati módszer.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég