OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2024. január 10., szerda 10:08

kiserik írta:
Ezt próbáld beadni annak, akinek megváltoztatta az életét ez a ""pénzkidobás"". Sógornőm évekig küszködött refluxxal, puffadással. Minden ""szakembert"" végigjárt, míg végül elment kidobni a pénzét. Megálapították, hogy érzékeny a búzára (nem a gluténra). Amióta nem fogyaszt búzát, semmilyen panasza nincs és boldogan él.

Családi barátainknak az első gyermeke szinte mindenre alergiás volt kis korában (ma már 14 éves és kinőtte hála Istennek meg a szüleinek, de többször került életveszélyes álapotban kórházba). Ők is rendszeresen dobálták ki a pénzüket, hogy tisztában legyenek azzal, hogy mely ételeket lehet fokozatosan beépíteni az étrendjébe.

Az ételintolerancia vizsgálat egy diagnosztiai lehetőség, nem megoldás. Ha problémád van, akkor rávilágíthat olyan dolgokra, amik megoldás lehetnek. Természetesen nem tévedhetetlen és igen, 1-1 magas értéket produkálhat az is, ha túl sokat fogyasztassz valamiből és esetleg azt a mennyiséget már nem tolerálja jól a szervezeted mert túltelítődött vele.
Nézd, ez nem így működik. meg kevered az intoleranciát az allergiával. Az intolerancia teszteknek nincs klinikai értéke. Értsd: tapasztalat != evidencia.

Azaz ha már nem csak a mikrokörnyezet tapasztalatát néznénk hanem mondjuk vennénk 10e embert akinél csinálnánk egy ételintollerancia tesztet és kijönne, hogy a tojásra és búzára intoleráns de nem mondanánk el nekik. Majd tojást és búzával etetnénk hosszőtávon akkor semmi problémája nem lenne az emberek nagy részének.
De vegyük pl azt a dupla vak tesztes pacebo kisérletet ahol non coliac gluten sensitivity embereket teszteltek és nem tudták, hogy melyikük kapja majd a glutén tartalmú ételt. Nyilván nem lett semmi bajuk az embereknek.

Szóval hiába mondod, hogy 1 embernek segít ha közben kijön egy vizsgálat során, hogy deka összefüggés sincs. Aztán tolhatod a szarkasztikus kommentjeidet.

A probléma legtöbbször az életmóddal van és ennek következtében kialakult eltolodott mikrobiommal, bélhámsérüléssel. Azt kell helyre rakni.

--------------------------------------------
Attól, hogy valami szénhidrát még önmagában nem magas az energiatartalma. 100 kalória szénhidrát és 100 kalória fehérje között súly szempontjából nincs különbség (ha egészséges embert veszünk alapul). Ha pl kalóriatöbbletbe kerülsz és borzalmasan sok fehérjét tolsz mellé abból ugyan úgy zsír lesz.

Egy túlsúlyos ember nyugodtan ehet annyi gyümölcsöt amennyit szeretne egészen addig amíg kalóriatöbbletbe nem kerül.

realmadrid95
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2024. január 10., szerda 8:33

kierkegaard írta:
kiserik írta:
Én javasolnék egy ételintolerancia vizsgálatot is.
Az felesleges pénzkidobás. Korábban is feltüntették normálisabb szakmai oldalakon de már a hazai dietetikai szövetség is kiadott álláspontot azzal kapcsolatban, hogy semmilyen klinikai relevanciája nincs. Az is elég a kiemelkedő értékre, hogy ha gyakran eszed az adott ételt.

realmadrid95: Én elhiszem neked de a linkelt cikk a infarktusról szólt. A gyomorsavval kapcsolatban már más a kérdés mert abban nyilván tud segíteni. Nyilván ha a jövőben minden szart összeeszel majd ami hajlamosít téged a refluxra akkor a krumpli se fog tőle megvédeni.
Ettől függetlenül tényleg ügyes vagy, hogy magadtól sikerült találnod rá megoldást.:)
Vigyazok en, csak neha neha becsusznak ezek a dolgok. Sajnos, mivel egyebkent szakacsnak tanultam es imadok fozni is.(mar csak hobby, de anno foztem en Schumachernek is.) szovaaal szeretek enni. De az allando gyomorsavam arra kesztetett, hogy igazabol nem kell nekem egy jo fustolt hussal keszult chilisbab, nem kell nekem borskeregben sult egesz tarja, vagy meg cifrazhatnam, csak estenkent ne erezzem azt, hogy kilyukad a gyomrom szo szerint. :kivagyhe:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11436
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 10., szerda 8:08

En kibaszott aranyos vagyok, jó? :coffee: :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2024. január 9., kedd 23:14

Kívánom nektek, hogy a gyomorsavtúltengés is álljon helyre! :mrgreen:
https://vm.tiktok.com/ZGejPHvuR/
https://vm.tiktok.com/ZGejPUvRV/
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11436
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 9., kedd 23:06

az nem olyan cukor.
de mindjárt az lesz az új trend, hogy a gyümölcs egészségtelen :lol:
thereisonly1ronaldo

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. január 9., kedd 21:00

kierkegaard írta:
kiserik írta:
Én javasolnék egy ételintolerancia vizsgálatot is.
Az felesleges pénzkidobás. Korábban is feltüntették normálisabb szakmai oldalakon de már a hazai dietetikai szövetség is kiadott álláspontot azzal kapcsolatban, hogy semmilyen klinikai relevanciája nincs. Az is elég a kiemelkedő értékre, hogy ha gyakran eszed az adott ételt.

realmadrid95: Én elhiszem neked de a linkelt cikk a infarktusról szólt. A gyomorsavval kapcsolatban már más a kérdés mert abban nyilván tud segíteni. Nyilván ha a jövőben minden szart összeeszel majd ami hajlamosít téged a refluxra akkor a krumpli se fog tőle megvédeni.
Ettől függetlenül tényleg ügyes vagy, hogy magadtól sikerült találnod rá megoldást.:)
Ezt próbáld beadni annak, akinek megváltoztatta az életét ez a ""pénzkidobás"". Sógornőm évekig küszködött refluxxal, puffadással. Minden ""szakembert"" végigjárt, míg végül elment kidobni a pénzét. Megálapították, hogy érzékeny a búzára (nem a gluténra). Amióta nem fogyaszt búzát, semmilyen panasza nincs és boldogan él.

Családi barátainknak az első gyermeke szinte mindenre alergiás volt kis korában (ma már 14 éves és kinőtte hála Istennek meg a szüleinek, de többször került életveszélyes álapotban kórházba). Ők is rendszeresen dobálták ki a pénzüket, hogy tisztában legyenek azzal, hogy mely ételeket lehet fokozatosan beépíteni az étrendjébe.

Az ételintolerancia vizsgálat egy diagnosztiai lehetőség, nem megoldás. Ha problémád van, akkor rávilágíthat olyan dolgokra, amik megoldás lehetnek. Természetesen nem tévedhetetlen és igen, 1-1 magas értéket produkálhat az is, ha túl sokat fogyasztassz valamiből és esetleg azt a mennyiséget már nem tolerálja jól a szervezeted mert túltelítődött vele.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2024. január 9., kedd 20:12

kiserik írta:
Én javasolnék egy ételintolerancia vizsgálatot is.
Az felesleges pénzkidobás. Korábban is feltüntették normálisabb szakmai oldalakon de már a hazai dietetikai szövetség is kiadott álláspontot azzal kapcsolatban, hogy semmilyen klinikai relevanciája nincs. Az is elég a kiemelkedő értékre, hogy ha gyakran eszed az adott ételt.

realmadrid95: Én elhiszem neked de a linkelt cikk a infarktusról szólt. A gyomorsavval kapcsolatban már más a kérdés mert abban nyilván tud segíteni. Nyilván ha a jövőben minden szart összeeszel majd ami hajlamosít téged a refluxra akkor a krumpli se fog tőle megvédeni.
Ettől függetlenül tényleg ügyes vagy, hogy magadtól sikerült találnod rá megoldást.:)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11436
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 9., kedd 14:18

en nemtom mi van minden újévkor, de vmi neves ember mindig meghal ilyentájt...
tegnap beckenbauer, ma benedektibi faterja pl
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11436
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 9., kedd 12:54

Ha normalis kenyeret akarsz, akkor vagy tanulj meg
idáig olvastam, másra számítottam :lol: :lol:

btw katt williams 4 president :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2024. január 9., kedd 12:52

alexoxladjackoxi írta: Akik teljes kiőrlésű rozskenyeret esznek, ők hol találtak aránylag finomat/ehetőt, amin nem csak a tartósítószert érezni? Aldi, Penny, Lidl, Tesco, Coop van a környéken, melyikben érdemes venni? Az előrecsomagoltakat keressem vagy a helyben sütötteket inkább? Kicsit aránytalan már a poci a testalkatomhoz képest. :mrgreen:
Ha normalis kenyeret akarsz, akkor vagy tanulj meg otthon kovaszt nevelni es azzal sutni, vagy vasarolj egy rendes peksegtol. Pl. Marmorstein.
A normalis kenyer 5-6 napig is siman eheto, nem szarad ki. A bolti kenyerek sutoporosak, tele vannak pumpalva terfogatnovelovel, hogy megsporoljak a kelesztesi idoket.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62873
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. január 9., kedd 11:18

hehetheoriginal írta:
Realista24 írta:

Aldiban jo cuccok vannak, en a helyben sutottet preferalom.
Nagy a poci, akkor nem kene teljesen hanyagolni ezeket a cuccokat? Csak kerdezem. Rizs, zoldseg, hus, gyumolcs, tojas, mozgas, ennyi a nagy titok
En csak reggelihez eszek egyet, annyi szenhidratra szuksegem van, foleg edzes utan mondjuk.

Nap tovabbi reszeben nem eszek ilyeneket, rizstol meg rosszul vagyok :lol: igy azt sem eszek. Koretnek mindenfele zoldseg, vagy hus melle hus :kalapos:

Gyumolcs megint es mindig erdekes kerdes, hogy mibol mit mennyit a cukortartalom miatt, de igaz ez bizonyos zoldsegekre is.

Illetve a legfontosabb tenyezo, hogy minden ember mas, szervezete mas...en neztem/probaltam mindenfele etrendeket, es az osszesbol osszeraktam egy olyat, ami jol esik a csoffadt testemnek es beleillik a napi eletvitelbe.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11436
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. január 9., kedd 10:56

Realista24 írta:
alexoxladjackoxi írta: Akik teljes kiőrlésű rozskenyeret esznek, ők hol találtak aránylag finomat/ehetőt, amin nem csak a tartósítószert érezni? Aldi, Penny, Lidl, Tesco, Coop van a környéken, melyikben érdemes venni? Az előrecsomagoltakat keressem vagy a helyben sütötteket inkább? Kicsit aránytalan már a poci a testalkatomhoz képest. :mrgreen:
Aldiban jo cuccok vannak, en a helyben sutottet preferalom.
Nagy a poci, akkor nem kene teljesen hanyagolni ezeket a cuccokat? Csak kerdezem. Rizs, zoldseg, hus, gyumolcs, tojas, mozgas, ennyi a nagy titok
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62873
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2024. január 9., kedd 10:43

alexoxladjackoxi írta: Akik teljes kiőrlésű rozskenyeret esznek, ők hol találtak aránylag finomat/ehetőt, amin nem csak a tartósítószert érezni? Aldi, Penny, Lidl, Tesco, Coop van a környéken, melyikben érdemes venni? Az előrecsomagoltakat keressem vagy a helyben sütötteket inkább? Kicsit aránytalan már a poci a testalkatomhoz képest. :mrgreen:
Aldiban jo cuccok vannak, en a helyben sutottet preferalom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

realmadrid95
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2024. január 9., kedd 9:45

kiserik írta:
realmadrid95 írta:



Az elmult ket honapban olyan szinten gyomorsavam volt, hogy az orromban ereztem a bizsergest. Ahogy ledoltem, mar a szajuregbe is folyt vissza. Nem kellett sem zsiros etel, legkevesbe pacalporkolt. Eleg volt egy sima,”ures”kenyer is. Kiprobaltam a letezo osszes gyogyszert, amit felirtak, kiprobaltam az osszes letezo modszert, amit javasoltak az orvosok, a rokonok, a szomszed unokajanak az aranyhala, de semmi nem valt be. A krumplile egyaltalan nem placebo, sot. Elso ket napban azt vettem eszre, hogy kezd etvagyam lenni, kezdek ehes lenni. Elotte ez ket honapon at nem mukodott, azert ettem, hogy ne fogyjak el. 5 kgt fogytam ekozben. 3.napban elmult a nyomas erzete, egy nap szerintem 200 szor bufogtem. De tenyleg, akarmit csinaltam otthon, ha felultem, ha beszeltem, ha pislogtam, allandoan. Kozben besikerult egy kinaizas, erdelybe jottunk ki es minden zarva volt, csak az nem. Nem tudom, hogy van romanul, hogy ne csiposet, hiaba mutogattam, a legcsiposebbet kaptam. Essss lass csodat! Nincs gyomorsavam, nem faj a gyomrom. Mara mar barmit ehetek. En barkinek szivesen ajanlom ezt a fajta par napos kurat.
Én javasolnék egy ételintolerancia vizsgálatot is.

Koszonom szepen a tippet, januar 15.re kaptam idopontot! :D

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2024. január 9., kedd 9:40

realmadrid95 írta:
kierkegaard írta:

Viszont a linkelt oldal nem tartalmaz forrást. Azaz, hogy milyen tanulmányra alapozza az állításait. Rákeresve tanulmányokra pedig nem, hogy egy randomizált duplavaktesztes placebo klinikai tanulmány sincs de még egy fos esettanulmány se.

A krumpli nem fog segíteni. Nagy eséllyel ilyenkor az emberek figyelnek arra, hogy kevesebb finomitott, feldolgozott, nagyon zsírosan kajáljon. Lefekvés előtt pedig nem a pacalpörköltet eszi, hanem a krumplilét issza.


Az elmult ket honapban olyan szinten gyomorsavam volt, hogy az orromban ereztem a bizsergest. Ahogy ledoltem, mar a szajuregbe is folyt vissza. Nem kellett sem zsiros etel, legkevesbe pacalporkolt. Eleg volt egy sima,”ures”kenyer is. Kiprobaltam a letezo osszes gyogyszert, amit felirtak, kiprobaltam az osszes letezo modszert, amit javasoltak az orvosok, a rokonok, a szomszed unokajanak az aranyhala, de semmi nem valt be. A krumplile egyaltalan nem placebo, sot. Elso ket napban azt vettem eszre, hogy kezd etvagyam lenni, kezdek ehes lenni. Elotte ez ket honapon at nem mukodott, azert ettem, hogy ne fogyjak el. 5 kgt fogytam ekozben. 3.napban elmult a nyomas erzete, egy nap szerintem 200 szor bufogtem. De tenyleg, akarmit csinaltam otthon, ha felultem, ha beszeltem, ha pislogtam, allandoan. Kozben besikerult egy kinaizas, erdelybe jottunk ki es minden zarva volt, csak az nem. Nem tudom, hogy van romanul, hogy ne csiposet, hiaba mutogattam, a legcsiposebbet kaptam. Essss lass csodat! Nincs gyomorsavam, nem faj a gyomrom. Mara mar barmit ehetek. En barkinek szivesen ajanlom ezt a fajta par napos kurat.
Én javasolnék egy ételintolerancia vizsgálatot is.

realmadrid95
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2024. január 9., kedd 9:21

kierkegaard írta:
realmadrid95 írta:



Tobb kulfoldi oldal is irja, nem csak a magyarok.

https://www.onlymyhealth.com/amp/drinki ... 1574070426

(Spanyolul es nemetul beszelek csak, az angolom szornyen rossz, de nincs kitartasom javitani azt, szoval remelem jo linket kuldtem. :hmmm: )
Viszont a linkelt oldal nem tartalmaz forrást. Azaz, hogy milyen tanulmányra alapozza az állításait. Rákeresve tanulmányokra pedig nem, hogy egy randomizált duplavaktesztes placebo klinikai tanulmány sincs de még egy fos esettanulmány se.

A krumpli nem fog segíteni. Nagy eséllyel ilyenkor az emberek figyelnek arra, hogy kevesebb finomitott, feldolgozott, nagyon zsírosan kajáljon. Lefekvés előtt pedig nem a pacalpörköltet eszi, hanem a krumplilét issza.


Az elmult ket honapban olyan szinten gyomorsavam volt, hogy az orromban ereztem a bizsergest. Ahogy ledoltem, mar a szajuregbe is folyt vissza. Nem kellett sem zsiros etel, legkevesbe pacalporkolt. Eleg volt egy sima,”ures”kenyer is. Kiprobaltam a letezo osszes gyogyszert, amit felirtak, kiprobaltam az osszes letezo modszert, amit javasoltak az orvosok, a rokonok, a szomszed unokajanak az aranyhala, de semmi nem valt be. A krumplile egyaltalan nem placebo, sot. Elso ket napban azt vettem eszre, hogy kezd etvagyam lenni, kezdek ehes lenni. Elotte ez ket honapon at nem mukodott, azert ettem, hogy ne fogyjak el. 5 kgt fogytam ekozben. 3.napban elmult a nyomas erzete, egy nap szerintem 200 szor bufogtem. De tenyleg, akarmit csinaltam otthon, ha felultem, ha beszeltem, ha pislogtam, allandoan. Kozben besikerult egy kinaizas, erdelybe jottunk ki es minden zarva volt, csak az nem. Nem tudom, hogy van romanul, hogy ne csiposet, hiaba mutogattam, a legcsiposebbet kaptam. Essss lass csodat! Nincs gyomorsavam, nem faj a gyomrom. Mara mar barmit ehetek. En barkinek szivesen ajanlom ezt a fajta par napos kurat.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2024. január 8., hétfő 20:59

ferni írta:
Mickey írta: ha nicns szállás egerben, a környék valamely barlangjában keresünk helyet...
aztán le is lehet menni szalókra, a retro fürdőbe, áztatni.

:mrgreen:
Ha Egerszalók, akkor csak a Saliris :mrgreen:
Plusz 1 Salirisre, baba hely. 20 perc taxi szépasszonyvölgy, érdemes akkor menni amikor van valami bortura, elég jól le lehet aljasodni :mrgreen:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2024. január 8., hétfő 20:56

hehetheoriginal írta:
___Samy___ írta:
Szinten zenesz, tavaly nalam is elojott ez a heves szivdobogas. EKG, vervetel, szivultrahang, minden rendben volt. Ezzel sikerult is megnyugtatni magam, majd magatol el is mult. Szerencsere azota nem tapasztaltam ilyesmit.

Mondjuk nalam most a faradtsag jelentkezett nagyon, bar napi ket orat utazok, szoval az is lehet az oka.
Nem nagyon neztem utana, de most is ott a cikk az index címlapon, hogy tesztelt nok 3/4edenel okozott szivvel kapcsolatos mellekhatasokat ez meg az az oltas.
Nyilvan nem ez az egyetlen ilyen temaju publikacio meg hír, max mar nem trendi manapsag ezekrol beszelni.
De ugye boldog boldogtalan beadatta maganak, aztan most meg mindenki nyögi. Direkt nem akartam hozzaszolni a temahoz, mar anno mikor ez a szar folyt, minden velemenyemet elmondtam. Nyilvan senki nem lesz felelos, senkinek nem fog a feje hullani, csak kozben milliok eletet tettek tonkre. Remelem mindenki meggyógyul ahogy kell, aztan elfelejtjuk a picsaba vegre ezt az egeszet. Es tanulunk belole.
Nem vagyok beoltva.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2076
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2024. január 8., hétfő 20:53

Akik teljes kiőrlésű rozskenyeret esznek, ők hol találtak aránylag finomat/ehetőt, amin nem csak a tartósítószert érezni? Aldi, Penny, Lidl, Tesco, Coop van a környéken, melyikben érdemes venni? Az előrecsomagoltakat keressem vagy a helyben sütötteket inkább? Kicsit aránytalan már a poci a testalkatomhoz képest. :mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2024. január 7., vasárnap 18:46

há de egyről beszélünk ( majdnem )
:lol:

ott van mindkettő
:mrgreen: B-)

fene a hunguestbe
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 69 regisztrált és 0 vendég