OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Fieldvik
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Fieldvik » 2023. január 6., péntek 8:19

Sziasztok!

Nem szoktam csak nagyon ritkán hozzászólni dolgokhoz, de napi szinten olvasom a madridom fórumot, és gyakorlatilag az életem része ez a kis közösség.
Ehhez viszont muszáj hozzászólnom. Ne haragudj kiserik, hogy téged emellek ki, de jól értelmezem, hogy te egy vidéki kisvárosban/faluban élsz, teslával jársz és Namíbiába jársz vadászni?
Mert ez nekem teljesen oké. Mindenki olyan életet él,amilyet a szülei és saját maga megteremt magának. Már ha a szülei tudnak pl. segíteni.
De úgy beállítani, hogy ez egyébként teljesen normális, mindenki számára elérhető életszínvonal, ha kicsit is racionálisabban gondolkodunk, előre tervezünk, stb. azért eléggé nagy túlzás.
Csak mert többször is szoktam olvasni tőled, hogy előre kalkulálsz, mindent végiggondolsz, nagyon tudatos vagy.
Én is hasonló ember vagyok, de elég messze vagyok még a teslától pl.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 6., péntek 8:14

Egy igazi tesla fanboy, nem lehet vele szot erteni, nem lat a rozsaszin ködtől :kalapos:
Neki bejött, egyelore a villany olcsobb, mint a benzin, hadd mondja a magáét, ettől még nem fog pl engem meggyőzni, plane egy tesla eseteben, hogy ha autot vennek, ez kene nekem.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 6., péntek 7:55

Kiserik, csak annyit kene írnod hogy tele vagy mint a szar pénzzel, vettél egy Teslat, mert ez volt a vágyad.

Én meg gratulálnek hozza, hogy megvalositottad egy almodat. Mert ez az összes többi csak maszlag és belemagyarázás és faek egyszerű gondolkodású matek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 6., péntek 6:57

kiserik írta:
zsuninnyo írta:

Tehat 3 honap atlagabol kihoztad, 3-5 ev alatt mennyit sporolsz. Kepzeld, en ma 10 ezer forintot koltottem, ezt megszorozva 365-tel, 3650000Ft lesz az eves kiadasom, ezt leosztva havi 305ezer forintot koltok. Tehat ennyi nettobol boven ki kell jonnom, a mostani eletszinvonalamon. A magyar atlag brutto kereset 510 500 Ft ami ha nincs mas kedvezmeny ez netto 339 482 Ft. Ez tobb, mint amire szuksegem van, 40 ezret felre tud az atlag tenni. Ezek alapjan, nem ertem mi a baj, magyarorszagon a tobbseg egy nagyon jo kis szinvonalon el. (direkt sarkitottam a megoldason)
Az értő olvasás nem nagyon megy látom. Azzal kezdtem, hogy minden éven, legalább 10 éve, átlagosan 40.000 km-t utazunk a családi autóval. Például az előző Octaviam 8 éves és 285.000 km van benne. Persze most mondhatnád nagy bölcsen, hogy nem jön ki a matek, mert az csak évi 35.500 km, de közben született egy kisfiam, így azon az éven kevesebbet mentünk. Tudod a vidék hátránya, hogy mindentől messze van, előnye, hogy van kertesház, garázs, napelem, olcsó kézimunkaerő, stb. Lehet rajta röhögni, de van egy olyan emberfajta, aki nem csak adhoc jelleggel éli az életét, hanem tervez is néha. Én azért mertem belevágni az elektromos autózásba, mert terveztem, számoltam és úgy kalkuláltam, hogy (persze, ha csak nem lesz valami brutális változás az energia árakban, pl ingyen benzin és 800 Ft-os áram) rengeteget meg tudok majd spórolni az üzemanyagon és a szervízkölcségen (itt az Skodám áraival számoltam). Jelenleg egy Octavia 30-45.000 euro. Én a Teslát 58.000 euroért vettem. Tudom, hogy rohadt sok pénz, de az Octavia is rohadt drága lett. 400Ft-os euro árfolyamon a különbözet 5-13 millió forint. Abban ugye megegyezhetünk, hogy egy közel 500 lóerős, összkerekes, tele extrákkal autót nem az alap 1.0 TSI-hez kellene mérni, így inkább 5-8 millió a difi, az meg már az évi 40.000 km-rel, napelemmel (tudom, dögöljek meg, de Fundamentából van és már vissza is hozta az árát) kb meg is van.

ui.: próbáltam normálisan válaszolni az agymenésedre.
Nika91127 írta:

Jó annak, akinek van háza és lehet saját garázsa, meg töltője. A tesla a felső-középosztály játékszere :)
Minden rossz indulat nélkül mondom: rengeteg faluban hiány van háziorvosból. Jó fizu, nyugis meló, olcsó kertesház garázzsal. A lehetőség adott. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az új autó (legyen az bármilyen) a felső-középosztály játékszere :)
Remy írta:


Na, zsír!

Voltál szervezett túrán? Hogy jártad be az országot? Bármi tipp, észrevétel jöhet. :D
Sokat nem fogok tudni segíteni neked. Én vadászni voltam (akkoriban még kb egy török/ciprusi nyaralás árába került, ma már egy vagyon). Először édesapámat kísértem el, utána a feleségemet vittem el. Második alkalommal elmentünk az Etosha nemzeti parkba is. Mi egy Pieter Delport (Eintracht Jagd Safaris) nevű, nagyon kedves fiatalembernél voltunk. Interneten megtalálod.
Ne haragudj, de nincs háziorvosi szakvizsgám. Nem vagyok belgyógyász beállítottságú sem. Itt a környékbd a "falvakban" is brutál árak vannak Ausztria közelsége miatt.
És van új autó 4,4 millióért meg 44 millióért is. Nem hinném, hogy ugyanaz a célközönség.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2023. január 6., péntek 2:03

Realista24 írta: Ingatlanok számától, fizetéstol, autó markajatol, egyéb dolgokon felül nekem jelenleg a legfontosabb hogy nincs hitelem. Ami nem feltétlen rossz ha van, de úgy vallom, jobb ha lehetne, de nincs.
Így gondoltam sokáig, ma már nagyon nem így van. Az élet sokmindent felülír.

A neked könnyű szókapcsolattól szoktam kiakadni (havi bruttó 800 eurral kezdtem anno..).

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 6., péntek 1:09

Illetve bocs a dupláért, még egy gondolat. Nemtudom miből jönnek az áraid, milyen kedvezményeid meg ismerőseid hol vannak, de a sima konfigurátorokat meg a te számaidat összenézve mondjuk 10 millió differencia van a két autó között szalonból (amellett most menjünk el egy pillanatra hogy miért vennél Octaviat szalonból miért ne lenne jó régebbi még olcsóbban).

Jelenleg ez a 10 millió forint kamatozik 1,2 milliót kockázatmentesen, állampapírban, jövőre 1.6-ot fog, utána meg az idei inflációtól függ. Szóval az üzemanyagmegtakarításod alternatívája nem a herevere a pénzzel, az is hozna további megtakarítást. Ha nem meglévő pénz volt hanem hitel kellett a vásárláshoz, akkor nyilván még csúnyább a matek, mert még kamatot is szopsz.

Ettől még a Tesla nem rossz, használd egészséggel, csak azért lássuk be hogy nem a gazdasági optimalizálás fő eszköze.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 6., péntek 1:00

Nekem ebben az egész Tesla sztoriban egyetlen dolog ami érthetetlen és a saját életemben nem tudom elképzelni: szépen kijönnek így a számok, de te most frankón eljársz otthonról töltögetni az autót és X órás programokat tervezgetsz mindig a Tesla töltőállomás mellé hogy olcsóbb legyen a "rezsi"? Neten 6-15 órát írnak Tesla feltöltésére, és én ennyit találtam mint töltési lokáció:

https://www.tesla.com/hu_HU/findus/list ... rs/Hungary

Ha ez valid, akkor nálam - és tippre az emberek nagy részénél - 100% itthon töltődne sajnos.

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. január 6., péntek 0:43

zsuninnyo írta:
kiserik írta: 3-5 év alatt az üzemanyagon és a szervízköltségen visszahozom azt a különbséget, mint ha egy középkategóriás belsőégésű autót vettem volna (pl Octavia),

Namíbiában voltam 2-szer, 2009-ben és 11-ben.
Tehat 3 honap atlagabol kihoztad, 3-5 ev alatt mennyit sporolsz. Kepzeld, en ma 10 ezer forintot koltottem, ezt megszorozva 365-tel, 3650000Ft lesz az eves kiadasom, ezt leosztva havi 305ezer forintot koltok. Tehat ennyi nettobol boven ki kell jonnom, a mostani eletszinvonalamon. A magyar atlag brutto kereset 510 500 Ft ami ha nincs mas kedvezmeny ez netto 339 482 Ft. Ez tobb, mint amire szuksegem van, 40 ezret felre tud az atlag tenni. Ezek alapjan, nem ertem mi a baj, magyarorszagon a tobbseg egy nagyon jo kis szinvonalon el. (direkt sarkitottam a megoldason)
Az értő olvasás nem nagyon megy látom. Azzal kezdtem, hogy minden éven, legalább 10 éve, átlagosan 40.000 km-t utazunk a családi autóval. Például az előző Octaviam 8 éves és 285.000 km van benne. Persze most mondhatnád nagy bölcsen, hogy nem jön ki a matek, mert az csak évi 35.500 km, de közben született egy kisfiam, így azon az éven kevesebbet mentünk. Tudod a vidék hátránya, hogy mindentől messze van, előnye, hogy van kertesház, garázs, napelem, olcsó kézimunkaerő, stb. Lehet rajta röhögni, de van egy olyan emberfajta, aki nem csak adhoc jelleggel éli az életét, hanem tervez is néha. Én azért mertem belevágni az elektromos autózásba, mert terveztem, számoltam és úgy kalkuláltam, hogy (persze, ha csak nem lesz valami brutális változás az energia árakban, pl ingyen benzin és 800 Ft-os áram) rengeteget meg tudok majd spórolni az üzemanyagon és a szervízkölcségen (itt az Skodám áraival számoltam). Jelenleg egy Octavia 30-45.000 euro. Én a Teslát 58.000 euroért vettem. Tudom, hogy rohadt sok pénz, de az Octavia is rohadt drága lett. 400Ft-os euro árfolyamon a különbözet 5-13 millió forint. Abban ugye megegyezhetünk, hogy egy közel 500 lóerős, összkerekes, tele extrákkal autót nem az alap 1.0 TSI-hez kellene mérni, így inkább 5-8 millió a difi, az meg már az évi 40.000 km-rel, napelemmel (tudom, dögöljek meg, de Fundamentából van és már vissza is hozta az árát) kb meg is van.

ui.: próbáltam normálisan válaszolni az agymenésedre.
Nika91127 írta:

Jó annak, akinek van háza és lehet saját garázsa, meg töltője. A tesla a felső-középosztály játékszere :)
Minden rossz indulat nélkül mondom: rengeteg faluban hiány van háziorvosból. Jó fizu, nyugis meló, olcsó kertesház garázzsal. A lehetőség adott. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy az új autó (legyen az bármilyen) a felső-középosztály játékszere :)
Remy írta:
kiserik írta:
Namíbiában voltam 2-szer, 2009-ben és 11-ben.

Na, zsír!

Voltál szervezett túrán? Hogy jártad be az országot? Bármi tipp, észrevétel jöhet. :D
Sokat nem fogok tudni segíteni neked. Én vadászni voltam (akkoriban még kb egy török/ciprusi nyaralás árába került, ma már egy vagyon). Először édesapámat kísértem el, utána a feleségemet vittem el. Második alkalommal elmentünk az Etosha nemzeti parkba is. Mi egy Pieter Delport (Eintracht Jagd Safaris) nevű, nagyon kedves fiatalembernél voltunk. Interneten megtalálod.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1216
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. január 5., csütörtök 22:47

Nika91127 írta:
zsuninnyo írta:

Tehat 3 honap atlagabol kihoztad, 3-5 ev alatt mennyit sporolsz. Kepzeld, en ma 10 ezer forintot koltottem, ezt megszorozva 365-tel, 3650000Ft lesz az eves kiadasom, ezt leosztva havi 305ezer forintot koltok. Tehat ennyi nettobol boven ki kell jonnom, a mostani eletszinvonalamon. A magyar atlag brutto kereset 510 500 Ft ami ha nincs mas kedvezmeny ez netto 339 482 Ft. Ez tobb, mint amire szuksegem van, 40 ezret felre tud az atlag tenni. Ezek alapjan, nem ertem mi a baj, magyarorszagon a tobbseg egy nagyon jo kis szinvonalon el. (direkt sarkitottam a megoldason)
Jó annak, akinek van háza és lehet saját garázsa, meg töltője. A tesla a felső-középosztály játékszere :)
Dehat olcsobban jon ki mint egy octavia

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 5., csütörtök 22:33

Már érted mocsok miről irt :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 5., csütörtök 22:20

zsuninnyo írta:
kiserik írta: 3-5 év alatt az üzemanyagon és a szervízköltségen visszahozom azt a különbséget, mint ha egy középkategóriás belsőégésű autót vettem volna (pl Octavia),

Namíbiában voltam 2-szer, 2009-ben és 11-ben.
Tehat 3 honap atlagabol kihoztad, 3-5 ev alatt mennyit sporolsz. Kepzeld, en ma 10 ezer forintot koltottem, ezt megszorozva 365-tel, 3650000Ft lesz az eves kiadasom, ezt leosztva havi 305ezer forintot koltok. Tehat ennyi nettobol boven ki kell jonnom, a mostani eletszinvonalamon. A magyar atlag brutto kereset 510 500 Ft ami ha nincs mas kedvezmeny ez netto 339 482 Ft. Ez tobb, mint amire szuksegem van, 40 ezret felre tud az atlag tenni. Ezek alapjan, nem ertem mi a baj, magyarorszagon a tobbseg egy nagyon jo kis szinvonalon el. (direkt sarkitottam a megoldason)
Jó annak, akinek van háza és lehet saját garázsa, meg töltője. A tesla a felső-középosztály játékszere :)

zsuninnyo
Hozzászólások: 1216
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. január 5., csütörtök 22:12

kiserik írta: 3-5 év alatt az üzemanyagon és a szervízköltségen visszahozom azt a különbséget, mint ha egy középkategóriás belsőégésű autót vettem volna (pl Octavia),

Namíbiában voltam 2-szer, 2009-ben és 11-ben.
Tehat 3 honap atlagabol kihoztad, 3-5 ev alatt mennyit sporolsz. Kepzeld, en ma 10 ezer forintot koltottem, ezt megszorozva 365-tel, 3650000Ft lesz az eves kiadasom, ezt leosztva havi 305ezer forintot koltok. Tehat ennyi nettobol boven ki kell jonnom, a mostani eletszinvonalamon. A magyar atlag brutto kereset 510 500 Ft ami ha nincs mas kedvezmeny ez netto 339 482 Ft. Ez tobb, mint amire szuksegem van, 40 ezret felre tud az atlag tenni. Ezek alapjan, nem ertem mi a baj, magyarorszagon a tobbseg egy nagyon jo kis szinvonalon el. (direkt sarkitottam a megoldason)

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. január 5., csütörtök 21:39

Realista24 írta:
Remy írta:


Na, zsír!

Voltál szervezett túrán? Hogy jártad be az országot? Bármi tipp, észrevétel jöhet. :D
Azsianat és Európát már kivégezte a covid, jöhet Afrika. GG Remy.
Ra fel evre jonni fog az ujabb migrans hullam. :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. január 5., csütörtök 21:34

Realista24 írta:
Remy írta:


Na, zsír!

Voltál szervezett túrán? Hogy jártad be az országot? Bármi tipp, észrevétel jöhet. :D
Azsianat és Európát már kivégezte a covid, jöhet Afrika. GG Remy.
Nyugi, közel-kelet is tervben van. Hamar lehúzhatják a rolót az olajosok. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 5., csütörtök 21:32

Remy írta:
kiserik írta:
Namíbiában voltam 2-szer, 2009-ben és 11-ben.

Na, zsír!

Voltál szervezett túrán? Hogy jártad be az országot? Bármi tipp, észrevétel jöhet. :D
Azsianat és Európát már kivégezte a covid, jöhet Afrika. GG Remy.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. január 5., csütörtök 21:30

kiserik írta:
Namíbiában voltam 2-szer, 2009-ben és 11-ben.

Na, zsír!

Voltál szervezett túrán? Hogy jártad be az országot? Bármi tipp, észrevétel jöhet. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. január 5., csütörtök 21:28

Ha már feljött a téma, és ilyen népszerűségnek örvend a beszámolóm a Tesla fűtéséről :mrgreen: , akkor legyen itt egy szösszenet az elktromobilitásban eltöltött első 3 hónapunkról.

Általában évi 40.000 km-t utazunk a családi autónkal, így teljesen átlagos nálunk, hogy 3 hónap alatt meglett a 10.000 km. Többnyire autópálya (140-150km/h) és kicsi város. Az autó átlagfogyasztása 23kW/100km-re jött ki, ez remélem nyáron csökkenni fog picit, így 2300kW energiát fogyasztottunk el 10.000 km-en. Ez 70 Ft-os lakossági áramár mellett 160.000 Ft-ba került volna. Mikor felszereltem itthon a töltőt, akkor bekötöttem elé egy fogyasztás mérőt. Itthon 1000 kW-ot tölttünk az autóba, a többit a Tesla töltőin (amik Magyarországon még mindig ingyenesek), így a 10.000 km nekünk 70.000 Ft üzemanyagba került. Ha mellé állítok egy átlag belsőégésű autót, ami ilyen tempó mellett eszik 7 liter körül, akkor olyan 400.000 Ft-ot spóroltam 3 hónap alatt. Ez éves szinten több, mint másfél millió, plusz 15.000 km-enkén 50-60.000 Ft szervízdíj. 3-5 év alatt az üzemanyagon és a szervízköltségen visszahozom azt a különbséget, mint ha egy középkategóriás belsőégésű autót vettem volna (pl Octavia), emellett sokkal biztonságosabb, erősebb és sok esetben kényelmesebb egy elektromos autó.
Remy írta: Gondolom Namíbiában, Botswanaban, és Dél-Afrikában nem járt még senki innen a fórumról. :mrgreen:
Namíbiában voltam 2-szer, 2009-ben és 11-ben.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. január 5., csütörtök 20:41

Gondolom Namíbiában, Botswanaban, és Dél-Afrikában nem járt még senki innen a fórumról. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. január 5., csütörtök 19:58

Realista24 írta:
Halfkey írta:

Itt az hagyján, menj fel egy pénzügyes fórumra vagy subredditre, pörgess bele egy olyan topikba ahol megkérdezi valaki hogy ki mennyit keres. Lejössz az életről.
Ah, meg véletlen sem. Értelmetlen lenne, mert közömbös vagyok erre. Kereskedők jutalékát számolom 10+ éve :lol:

És nyilván tobbnyire csak poén, hiszen az égvilágon semmi okom a panaszra. Persze mindig lehetne több ingatlanra, nagyobb fizura, több nyaralásra, több Real meccsre vagyni és sirankozni, sovarogni, saját magam frusztralni. De ez amellett hogy előre visz talán, meg is betegithet.

Ingatlanok számától, fizetéstol, autó markajatol, egyéb dolgokon felül nekem jelenleg a legfontosabb hogy nincs hitelem. Ami nem feltétlen rossz ha van, de úgy vallom, jobb ha lehetne, de nincs.

Felőlem pedig mindenki annyit keres amennyit csak tud.
Nekem se több, se kevesebb nem lesz tőle. Abban a pillanatban ahogy elégedetlen leszek a helyzetemmel, dolgozok azon hogy valtoztassak rajta. Mindig is így működtem.
Ezt jó volt olvasni! :agree: :)

A legfontosabb szetintem, hogy az ember legyen boldog az életével. Érdekes módon több ember, akiket ismerek és tudom, hogy nagyon-nagyon jól keresnek boldogtalanabbak(konstans valami bajuk van :mrgreen: ), mint azok az ismetőseim, akik nem annyira tehetősek.

A magam részéről azt vallom, amit írsz. Igyekszem mindig megoldani az adott dolgokat, kihozni a legjobbat a szituációkból, hogy más mennyit keres nem izgat.

Meg a prioritás is fontos számomra. Tudom, hogy jobban is kereshetnék, de a családomat és a velük töltött időt fontosabbnak tartom, mint a pénzt kergetni és mégjobban szétdolgozni magam.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 5., csütörtök 19:51

Halfkey írta:
Realista24 írta:

Én addig hiszem mindig azt hogy jol csinálom a dolgaim, amíg itt bele nem olvasok a kommentekbe :lol:
Itt az hagyján, menj fel egy pénzügyes fórumra vagy subredditre, pörgess bele egy olyan topikba ahol megkérdezi valaki hogy ki mennyit keres. Lejössz az életről.
Ah, meg véletlen sem. Értelmetlen lenne, mert közömbös vagyok erre. Kereskedők jutalékát számolom 10+ éve :lol:

És nyilván tobbnyire csak poén, hiszen az égvilágon semmi okom a panaszra. Persze mindig lehetne több ingatlanra, nagyobb fizura, több nyaralásra, több Real meccsre vagyni és sirankozni, sovarogni, saját magam frusztralni. De ez amellett hogy előre visz talán, meg is betegithet.

Ingatlanok számától, fizetéstol, autó markajatol, egyéb dolgokon felül nekem jelenleg a legfontosabb hogy nincs hitelem. Ami nem feltétlen rossz ha van, de úgy vallom, jobb ha lehetne, de nincs.

Felőlem pedig mindenki annyit keres amennyit csak tud.
Nekem se több, se kevesebb nem lesz tőle. Abban a pillanatban ahogy elégedetlen leszek a helyzetemmel, dolgozni kezdek azon hogy valtoztassak rajta. Mindig is így működtem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 45 regisztrált és 0 vendég