OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. október 21., csütörtök 19:38

sámat írta:
Nika91127 írta: Nekem úgy rémlik, ha babavárónál 5 éven belül nincs baba, akkor 17 milliót kell visszacsengetni... Nem?
De, jogos. Ez esetben ki kell váltani más hitellel.
Illetve akkor mi van, ha orvosi igazolás van arról, h nem születhet gyerek?
Hát... Ott komoly nőgyógyászati és andrológiai orvos vélemény ellenében... Maximum.
A “nem szülhet” kifejezés eléggé tág dolog :) Alacsony szamú/élettelen sperma a férfinál, petesejthiány.
Az IVF óta “csodákra” képesek, ha máshogy nem, azon a módon teherbe tudnak esni nagyrészt (igaz arra meg a hitel összege el is megy).
Mi a 32.héten vettük fel. Egy 12 hetes magzatra tuti nem merném.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. október 21., csütörtök 16:33

sámat írta:
Nika91127 írta: Nekem úgy rémlik, ha babavárónál 5 éven belül nincs baba, akkor 17 milliót kell visszacsengetni... Nem?
De, jogos. Ez esetben ki kell váltani más hitellel.
Illetve akkor mi van, ha orvosi igazolás van arról, h nem születhet gyerek?
Kérvényzni lehet méltányossági okokból a helyi járási hivatalnál. Még nem tudni mennyire lesznek szigorúak, hiszen még nem telt el senkinek 5 év.

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2021. október 21., csütörtök 16:26

Nika91127 írta: Nekem úgy rémlik, ha babavárónál 5 éven belül nincs baba, akkor 17 milliót kell visszacsengetni... Nem?
De, jogos. Ez esetben ki kell váltani más hitellel.
Illetve akkor mi van, ha orvosi igazolás van arról, h nem születhet gyerek?

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2021. október 21., csütörtök 15:41

sámat írta:
Dupla D írta: Mi is most kerülünk a következő években olyan helyzetbe, hogy döntenünk kell ilyen dolgokban. Jövőre házasodunk, de csak 3-4 év múlva szeretnénk gyereket. Megtakarítás egyelőre kevés van. Félek attól viszont, hogy mire összejönne egy szimpatikusabb önerő 3-4-5 év múlva, addigra elszállnak a hitelkamatok, és a családtámogatásokból se lehet kihozni mindent (pl. babavárót jelenleg csak 22 végéig lehet felvenni, zöldhitel is korlátozottan lesz elérhető).

Szerintetek mi lenne a leglogikusabb lépés esküvő után a számunkra? Totál meg vagyok lőve, rizikózni nem szeretek, de ha felvennénk mindent és óriási hitelbe vernénk magunkat az is kockázatos, meg az is, hogy a jelenlegi trendeket figyelve kivárnánk még 4-5 évet.

A jelenlegi lakásunkban (ami a párom családjáé és nem lesz eladva) 1 gyerekkel még elférünk, így akár az is szóba jöhet, amit te írtál sámat, hogy befektetési céllal veszünk valamit, hogy ne csússzunk ki a kedvezményekből, majd 5 év múlva a második baba előtt, pedig eladjuk és rámegyünk valami nagyobb, akár használt lakásra.
A félelmed teljesen jogos, hitelkamat fog menni, szóval rosszabb feltételekkel fogunk hitelt kapni és szigorítani is fognak a bankok. Családtámogatás passz, a mindenkori kormánynak érdeke, h szaladjon az építőipar, húzza a GDP-t, plusz még mindig nem épül elég új ingatlan az országban, bármennyire is úgy tűnik mindnekinek, h mindenhol építenek, valójában nem. A válság idején volt 2-3 év, amikor alig épült ingatlan, azóta tátong egy hatalmas “lyuk” a rendszerben.

Házasság után kapásból vegyétek fel a babavárót (10 M), egyrészt az szabad felhasználású, másrészt - ha esetleg nem születik gyermek, akkor is - kedvező piaci kamatozású (3%), ennél csak rosszabb lakáshitelek vannak jelenleg. Bármilyen “gyermekalapú” hitel felvételét én csak akkor javaslom, ha már van 12 hetes magzat, ismerősi körben (gondolom másoknál is) viszonylag sokan küzdenek azzal, h gyerek legyen. Esetleg a minimum CSOK-ot érdemes az áfa-, és illetékmentesség miatt, de nálam ennyi a max, ha nincs gyerek.

Felesleges 3-4 évet előre gondolkodnod úgy, h még se házasság, se gyerek, azt mondom, akkor menj at a hídon, ha odaérsz. Én folyamatos áremelkedést várok az ingatlanpiacon, kivéve a gyenge képességű ingatlanok esetében. Egyébént a megoldás egyszerű és ott van mindenki előtt: csinálj sokkal több pénzt 2-3-4-5 év múlva, mint jelenleg. Az inflációt csak úgy lehet követni, ha több a bevételed.

Egyébként ki fogja és hogyan ellenőrizni, hogy benne laksz-e az adott ingatlanba?
Nekem úgy rémlik, ha babavárónál 5 éven belül nincs baba, akkor 17 milliót kell visszacsengetni... Nem?

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. október 21., csütörtök 14:58

Csak az utolsó részre reagálnék, amit bejelentesz lakcímkártyán az számít ott lakásnak.

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2021. október 21., csütörtök 14:36

Dupla D írta: Mi is most kerülünk a következő években olyan helyzetbe, hogy döntenünk kell ilyen dolgokban. Jövőre házasodunk, de csak 3-4 év múlva szeretnénk gyereket. Megtakarítás egyelőre kevés van. Félek attól viszont, hogy mire összejönne egy szimpatikusabb önerő 3-4-5 év múlva, addigra elszállnak a hitelkamatok, és a családtámogatásokból se lehet kihozni mindent (pl. babavárót jelenleg csak 22 végéig lehet felvenni, zöldhitel is korlátozottan lesz elérhető).

Szerintetek mi lenne a leglogikusabb lépés esküvő után a számunkra? Totál meg vagyok lőve, rizikózni nem szeretek, de ha felvennénk mindent és óriási hitelbe vernénk magunkat az is kockázatos, meg az is, hogy a jelenlegi trendeket figyelve kivárnánk még 4-5 évet.

A jelenlegi lakásunkban (ami a párom családjáé és nem lesz eladva) 1 gyerekkel még elférünk, így akár az is szóba jöhet, amit te írtál sámat, hogy befektetési céllal veszünk valamit, hogy ne csússzunk ki a kedvezményekből, majd 5 év múlva a második baba előtt, pedig eladjuk és rámegyünk valami nagyobb, akár használt lakásra.
A félelmed teljesen jogos, hitelkamat fog menni, szóval rosszabb feltételekkel fogunk hitelt kapni és szigorítani is fognak a bankok. Családtámogatás passz, a mindenkori kormánynak érdeke, h szaladjon az építőipar, húzza a GDP-t, plusz még mindig nem épül elég új ingatlan az országban, bármennyire is úgy tűnik mindnekinek, h mindenhol építenek, valójában nem. A válság idején volt 2-3 év, amikor alig épült ingatlan, azóta tátong egy hatalmas “lyuk” a rendszerben.

Házasság után kapásból vegyétek fel a babavárót (10 M), egyrészt az szabad felhasználású, másrészt - ha esetleg nem születik gyermek, akkor is - kedvező piaci kamatozású (3%), ennél csak rosszabb lakáshitelek vannak jelenleg. Bármilyen “gyermekalapú” hitel felvételét én csak akkor javaslom, ha már van 12 hetes magzat, ismerősi körben (gondolom másoknál is) viszonylag sokan küzdenek azzal, h gyerek legyen. Esetleg a minimum CSOK-ot érdemes az áfa-, és illetékmentesség miatt, de nálam ennyi a max, ha nincs gyerek.

Felesleges 3-4 évet előre gondolkodnod úgy, h még se házasság, se gyerek, azt mondom, akkor menj at a hídon, ha odaérsz. Én folyamatos áremelkedést várok az ingatlanpiacon, kivéve a gyenge képességű ingatlanok esetében. Egyébént a megoldás egyszerű és ott van mindenki előtt: csinálj sokkal több pénzt 2-3-4-5 év múlva, mint jelenleg. Az inflációt csak úgy lehet követni, ha több a bevételed.

Egyébként ki fogja és hogyan ellenőrizni, hogy benne laksz-e az adott ingatlanba?

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. október 21., csütörtök 12:01

Költözz be és add ki a másikat?

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3126
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. október 21., csütörtök 10:33

Dupla D írta: Viszont ahogy olvasom a zöld hitelnek is van egy ilyen kitétele, miszerint a tulajnak 10 évig a lakásban kell élnie. Így ennek a lehetőségnek lőttek.
Pontosan. 10 évig nem adhatod bérbe, hanem be kell költözni
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. október 21., csütörtök 10:03

Viszont ahogy olvasom a zöld hitelnek is van egy ilyen kitétele, miszerint a tulajnak 10 évig a lakásban kell élnie. Így ennek a lehetőségnek lőttek.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62888
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. október 21., csütörtök 9:32

Dupla D írta:
sámat írta:
Írtam privát üzenetet, kell hozzá némi rálátás, nyitottság és bizalom, de szerintem az összes befektetéssel így van.

Egyébként a zöld hitellel való bevásárlás sem rossz döntés most, a sokat említett infláció miatt. Kis méretű, jó elosztású, jó fekvésű garzonlakás…azért ez, mert ehhez kell a legkisebb tőke beszálláshoz.
Mi is most kerülünk a következő években olyan helyzetbe, hogy döntenünk kell ilyen dolgokban. Jövőre házasodunk, de csak 3-4 év múlva szeretnénk gyereket. Megtakarítás egyelőre kevés van. Félek attól viszont, hogy mire összejönne egy szimpatikusabb önerő 3-4-5 év múlva, addigra elszállnak a hitelkamatok, és a családtámogatásokból se lehet kihozni mindent (pl. babavárót jelenleg csak 22 végéig lehet felvenni, zöldhitel is korlátozottan lesz elérhető).

Szerintetek mi lenne a leglogikusabb lépés esküvő után a számunkra? Totál meg vagyok lőve, rizikózni nem szeretek, de ha felvennénk mindent és óriási hitelbe vernénk magunkat az is kockázatos, meg az is, hogy a jelenlegi trendeket figyelve kivárnánk még 4-5 évet.

A jelenlegi lakásunkban (ami a párom családjáé és nem lesz eladva) 1 gyerekkel még elférünk, gy akár az is szóba jöhet, amit te írtál sámat, hogy befektetési céllal veszünk valamit, hogy ne csússzunk ki a kedvezményekből, majd 5 év múlva a második baba előtt, pedig eladjuk és rámegyünk valami nagyobb, akár használt lakásra.
Szerintem nagyjából meg is válaszoltad a saját kérdésed. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. október 21., csütörtök 9:31

sámat írta:
csababarca írta:

erről írhatnál egy pár sort, mert ez úgy hangzik, hogy mindenkinek ezt kellene csinálnia, ha van 10 milliója mondjuk:D
Írtam privát üzenetet, kell hozzá némi rálátás, nyitottság és bizalom, de szerintem az összes befektetéssel így van.

Egyébként a zöld hitellel való bevásárlás sem rossz döntés most, a sokat említett infláció miatt. Kis méretű, jó elosztású, jó fekvésű garzonlakás…azért ez, mert ehhez kell a legkisebb tőke beszálláshoz.
Mi is most kerülünk a következő években olyan helyzetbe, hogy döntenünk kell ilyen dolgokban. Jövőre házasodunk, de csak 3-4 év múlva szeretnénk gyereket. Megtakarítás egyelőre kevés van. Félek attól viszont, hogy mire összejönne egy szimpatikusabb önerő 3-4-5 év múlva, addigra elszállnak a hitelkamatok, és a családtámogatásokból se lehet kihozni mindent (pl. babavárót jelenleg csak 22 végéig lehet felvenni, zöldhitel is korlátozottan lesz elérhető).

Szerintetek mi lenne a leglogikusabb lépés esküvő után a számunkra? Totál meg vagyok lőve, rizikózni nem szeretek, de ha felvennénk mindent és óriási hitelbe vernénk magunkat az is kockázatos, meg az is, hogy a jelenlegi trendeket figyelve kivárnánk még 4-5 évet.

A jelenlegi lakásunkban (ami a párom családjáé és nem lesz eladva) 1 gyerekkel még elférünk, így akár az is szóba jöhet, amit te írtál sámat, hogy befektetési céllal veszünk valamit, hogy ne csússzunk ki a kedvezményekből, majd 5 év múlva a második baba előtt, pedig eladjuk és rámegyünk valami nagyobb, akár használt lakásra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dupla D 2021. október 21., csütörtök 9:33-kor.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. október 20., szerda 15:29

filatáska írta: Kutyabarátok! :)
Meglévő kutyámhoz szeretnék szerezni egy másikat. Jelenlegi 1,5 éves hím, németjuhász.
A kérdésem, hogy hím vagy nőstény lenne a jobb választás? Kiskutyákat a későbbiekben nem szeretnék, szóval ha nőstény lesz akkor el lenne köttetve. Valamint más fajta lenne, valamivel kisebb méretű.
Köszi előre is a segítséget, tanácsokat! :)
Ha mindketten ivartalanitva lesznek, akkor mindegy, amugy him melle elvileg jobb valasztas a nosteny, termeszetenel fogva nem fogja annyira dominalni (sot…), ket him kutya is nagyon jol meg tud lenni egymassal, felevente egyszer egymasnak ugranak es eldontik, ki lesz a falkavezer, de azert figyelni kell nagyon.

Attol fugg, mennyit foglalkozol veluk, ha sokat, nagy baj nem lehet.

filatáska
Hozzászólások: 548
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2021. október 20., szerda 15:20

Kutyabarátok! :)
Meglévő kutyámhoz szeretnék szerezni egy másikat. Jelenlegi 1,5 éves hím, németjuhász.
A kérdésem, hogy hím vagy nőstény lenne a jobb választás? Kiskutyákat a későbbiekben nem szeretnék, szóval ha nőstény lesz akkor el lenne köttetve. Valamint más fajta lenne, valamivel kisebb méretű.
Köszi előre is a segítséget, tanácsokat! :)

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2021. október 19., kedd 22:41

Pipita, hát belinkelted a tájékoztatót, el is olvastad? :D
Ráadásul ennek az a lényege hogy az éves díjat a tőkédből vonják (amit mindenképpen be kell fizetned), szóval az összes kockázatot te vállalod, nekik meg megvan a fix bevétel. Ha az alapok rosszabbul teljesítenek az a részükről semmi negatív hatással nincs.

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2021. október 19., kedd 22:38

csababarca írta:
sámat írta:
Mekkora összeg nagyságrendileg, milliós, tízmilliós?
Vannak az ingatlanpiacon egyedi megoldások, ami nem a klasszikus megveszem és kiadom, hanem rövidebb (1-2 éves), cash-flow típusú befektetések, éves szinten 10+ hozammal.
erről írhatnál egy pár sort, mert ez úgy hangzik, hogy mindenkinek ezt kellene csinálnia, ha van 10 milliója mondjuk:D
Írtam privát üzenetet, kell hozzá némi rálátás, nyitottság és bizalom, de szerintem az összes befektetéssel így van.

Egyébként a zöld hitellel való bevásárlás sem rossz döntés most, a sokat említett infláció miatt. Kis méretű, jó elosztású, jó fekvésű garzonlakás…azért ez, mert ehhez kell a legkisebb tőke beszálláshoz.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3160
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2021. október 19., kedd 22:37

Autó tapasztalatról annyit, hogy 2 éve vettem az autómat szalonból 7M forintért, ma pontosan ugyanennyiért tudnám eladni, legalábbis a használtautó hirdetések alapján. Az gondolom nagyon nincs messze a valóságtól. E felett is hirdetik, tehát a 7M átlagár. Nem sokkal kéne megdobni, megvehetném a lassan kijövő új modellt…ha várok rá 1 évet.mármint megrendeléstől számítva.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4416
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. október 19., kedd 22:30

Pipita, hát belinkelted a tájékoztatót, el is olvastad? :D

Ez a cucc részvényekbe teszi a pénzt. Nem 30 millát kapsz, hanem 'valamennyit', ott van a doksiban a linken egy táblázat, hogy milyen piaci forgatókönyvek esetén mennyi lehet az majd például. Szintén ott van a folyó költségek alatt hogy ők ezért hány százalékot nyúlnak le.

Ugyanekkora erővel teheted ETFbe és akkor nem 1,5-3%ot vonnak le hanem 0t (ha részvény) vagy ilyen 0.07-1%ig terméktől függően.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3581
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. október 19., kedd 22:03

ANDS írta:
kiserik írta: Szerintem az is közrejátszik, hogy az új autók árai is emelkednek. Vagyis a forintunk vásárlóértéke csökken...
Sajnos, az Euro/Huf árfolyam most 360 felett van.
Amiatt az új autók lettek irtó drágák (bár egyébként ami technika benne van, az elképesztő, szar elfogadni/csak felfogni nehéz, de ez lesz az új normális "trend", sokkal drágábbak lesznek majd az új autók, függetlenül a szar huf-tól)..

Most perpill chiphiány van, 1,5 éve 350 se volt az üa, rengeteg új autót nem tudnak legyártani, ráadásul a tömegközlekedés covid miatt nem bejövős.. 4 faktor a használtautók mellett.. :D


Asszem donutmedia vidi volt (sajna most nem találtam meg), de faszán le volt vezetve, miért lőttek ki a használt kocsik árai, ez most ilyen.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2021. október 19., kedd 21:53

Nem tudom hol kellene ezért itt kérdezem....telefonról ha görgetem a Madridomot akadozik az oldal, semelyik másik oldalnál nem csinálja. Nálam van a baj vagy másnak is ilyen?

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2021. október 19., kedd 21:51

sámat írta:
Mekkora összeg nagyságrendileg, milliós, tízmilliós?
Vannak az ingatlanpiacon egyedi megoldások, ami nem a klasszikus megveszem és kiadom, hanem rövidebb (1-2 éves), cash-flow típusú befektetések, éves szinten 10+ hozammal.
erről írhatnál egy pár sort, mert ez úgy hangzik, hogy mindenkinek ezt kellene csinálnia, ha van 10 milliója mondjuk:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 142 regisztrált és 0 vendég