OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2023. április 25., kedd 12:38

Egyik legjobb haveromnak hamarosan harmincadik születésnapja lesz. Nem különösebben szoktunk ajándékozni, de erre az alkalomra egy kisebb ajándékot mindenképp szeretnék neki adni. Elég nehéz neki ajándékot választani, de két ötletem van, valami borral kapcsolatos kaland vagy könyv, főleg ebben kérném a segítségeteket. Tudtok valamit ajánlani ilyen célból? Bort azért nem adnék neki, mert abban elég sok mindent kipróbáltunk már és tudom, hogy az árakat tekintve a határ a csillagos ég.. bár ha tudtok ésszerű áron nagyon fasza fehér bort ami hasonlít a budai zöldhöz vagy vöröset ami patika, elfogadom. :)

a másik ötletem ez a vészmegoldás, mivel szeret főzni is. :mrgreen:
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2023. április 25., kedd 5:33

csababarca írta: szolgáltatók ügyfélszolgálata kritikán aluli, emailekre nem válaszoltak, isteni csoda, hogy 2 éven belül lement mindkét folyamat.
Annyira kritikán aluli pl az MVM ügyfélszolgálat, hogy hatósági megkeresésekre sem hajlandóak válaszolni, a telefont pedig fel sem veszik.

Szánalmas, hogy ez megengedhető ott.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

cart
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2023. április 24., hétfő 22:59

Marci77 írta: Tényleg lehet,hogy felesleges azt akkor bontani? +1 nap meló lenne,kőművessel,és ugyejóval drágább. Lehet hülye kérdés,nem értek hozzá,csak próbálok tájékozódni :D Esetleg ha valakinél volt mostanában csere hasonló lakásnál írjon rám privátban.
Az ilyen regebbi lakasoknal altalaban probaljak meguszni a mesterek a keret kibontasat, lehet nem csak 1 napos komuves munka lesz rendesen visszallitani a kavat :D

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. április 24., hétfő 22:18

Halfkey írta:
A villanyt nemtudom, de a csatornára való rácsatlakozásnak van egy 350 ezer forintos díja ami mindenképpen van.

Emellett ahol nincs kapacitás, ott rád verik a bõvítést is, örülj hogy neked egy fõre kiszámolták :) Nálunj 50 telek van, és 200 csatornaszem bõvítését akarják ennyifelé szétdobni. Hogy miért? Csak!
Nekem ezt a 1,2m-t kellett fizetnem az önkormányzatnak.
A vízszolgáltató felé csatorna-víz beállásért, csatlakozásétt ezt a 160at.

Igen, egy főre számolta ki az eon a 260at, 600méterről hozták az áramot, pedig 50-50 méterre a háztól is megy vezeték, de gondolom nem bírta volna már el.
3x16A lett bevezetve.

De nem is ezen rökönyödtem meg, hanem hogy az irodai papírmunka villanynál több mint 1 év volt összességében.
Állami cég, gondolom nincs elég ember, vagy nem tudom.
De 5 hónapot vártam most novembertől egy másfél oldalas papírra.
Eonos meg kijött 30 perc alatt végzett.
Sűrűn kért elnézést az irodisták miatt, és szitkozódott.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3580
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. április 24., hétfő 22:03

Villanynál, ha egy fázisú órád van, egy 32A-s megszakítót kapsz alapból. Ha 3 fázist akarsz (főzőlap, esztergagép :kalapos: , stb..), akkor 3x10 "jár", ha nagyobb áramerősséget szeretnél, akkor amperenként X összeget kell perkálni.

Nekünk beszőtte a pók a kismegszakítókat, 56A van, előző tulajnak volt valami műhelye.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. április 24., hétfő 21:50

Marci77 írta: Sziasztok!

Ablakcserés kérdés,BP belváros klasszik gangos lépcsőházban lakás. Ablakcserénél mennyire gyakori,hogy ablaknál tokbontás is van? Nálunk a régi tok jó állapotú a szakember szerint aki itt volt,de kérdés,hogy fa tokra ha szerelik a műanyag ablakot az milyen. Tényleg lehet,hogy felesleges azt akkor bontani? +1 nap meló lenne,kőművessel,és ugyejóval drágább. Lehet hülye kérdés,nem értek hozzá,csak próbálok tájékozódni :D Esetleg ha valakinél volt mostanában csere hasonló lakásnál írjon rám privátban.
Rövidtávon spórolás, hosszútávon szívás.

Hány éves a tok?
Nem szigetel úgy, ez télen és nyáron is hátrány. Szeretik a bogarak és jó eséllyel 3-10 év en belül cserelheted.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4414
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. április 24., hétfő 21:43

csababarca írta: Írtam itt a víz, csatorna, áram problémáimról, kálváriáról.
Csoda történt, egy héten belül be lett kötve mindkettő.

Pár észrevétel, aki hasonló cipőben van:
- durva, hogy az adminisztráció, papírgyártás 2021 júliusa óta tart. Maga a munka az pedig 2x1 óra alatt végbement, de lehet sokat mondtam.
- van valami rendelet a villany (32 amperig), víz ingyenes bekötéséről. nekem ez összességében 1,5 millióba került (közműfejlesztési hozzájárulás a városnak, EON felé díj, most az mvm felé díj, helyi vízszolgáltatónak díj az akna és óra lehelyezéséért.
- mennyibe kerülne ez, ha fizetni is kellene érte?:D
- mondjuk ebből 1,2 millát a város nyelt be, a közműfejlesztési hozzájárulásért.
- szolgáltatók ügyfélszolgálata kritikán aluli, emailekre nem válaszoltak, isteni csoda, hogy 2 éven belül lement mindkét folyamat.
- főleg hogy a vizesekhez a polgármesternek kellett átmennie, hogy mi a tosz van, hol vannak a beállások, mert a felhasználó (én) nem találja.

Szóval lassan, de biztosan haladunk, talán nyáron beköltözhetünk.
A villanyt nemtudom, de a csatornára való rácsatlakozásnak van egy 350 ezer forintos díja ami mindenképpen van.

Emellett ahol nincs kapacitás, ott rád verik a bõvítést is, örülj hogy neked egy fõre kiszámolták :) Nálunj 50 telek van, és 200 csatornaszem bõvítését akarják ennyifelé szétdobni. Hogy miért? Csak!

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8348
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. április 24., hétfő 19:05

Amivel nekem eddig dolgom volt, mindig repult a tok is, akarmilyen jo allapotban volt, garanciat csak igy vallaltak - gyanitom a hotagulas/kulonbozo kornyezeti hatasok is a keveres ellen szolnak.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3085
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2023. április 24., hétfő 17:38

Sziasztok!

Ablakcserés kérdés,BP belváros klasszik gangos lépcsőházban lakás. Ablakcserénél mennyire gyakori,hogy ablaknál tokbontás is van? Nálunk a régi tok jó állapotú a szakember szerint aki itt volt,de kérdés,hogy fa tokra ha szerelik a műanyag ablakot az milyen. Tényleg lehet,hogy felesleges azt akkor bontani? +1 nap meló lenne,kőművessel,és ugyejóval drágább. Lehet hülye kérdés,nem értek hozzá,csak próbálok tájékozódni :D Esetleg ha valakinél volt mostanában csere hasonló lakásnál írjon rám privátban.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. április 24., hétfő 16:36

Írtam itt a víz, csatorna, áram problémáimról, kálváriáról.
Csoda történt, egy héten belül be lett kötve mindkettő.

Pár észrevétel, aki hasonló cipőben van:
- durva, hogy az adminisztráció, papírgyártás 2021 júliusa óta tart. Maga a munka az pedig 2x1 óra alatt végbement, de lehet sokat mondtam.
- van valami rendelet a villany (32 amperig), víz ingyenes bekötéséről. nekem ez összességében 1,5 millióba került (közműfejlesztési hozzájárulás a városnak, EON felé díj, most az mvm felé díj, helyi vízszolgáltatónak díj az akna és óra lehelyezéséért.
- mennyibe kerülne ez, ha fizetni is kellene érte?:D
- mondjuk ebből 1,2 millát a város nyelt be, a közműfejlesztési hozzájárulásért.
- szolgáltatók ügyfélszolgálata kritikán aluli, emailekre nem válaszoltak, isteni csoda, hogy 2 éven belül lement mindkét folyamat.
- főleg hogy a vizesekhez a polgármesternek kellett átmennie, hogy mi a tosz van, hol vannak a beállások, mert a felhasználó (én) nem találja.

Szóval lassan, de biztosan haladunk, talán nyáron beköltözhetünk.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3580
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. április 24., hétfő 9:45

___Samy___ írta: Egy ki segitsegre lenne szuksegem Olaszorszaggal, azon belul is Milanoval kapcsolatban. Aprilis 25-en, jovohet kedden lesz a Festa della Liberazione unnep naluk, mi pont akkor leszunk ott es eleg sok helyen azt olvassuk, hogy zarva lesz, vagy modositva lesz a nyitvatartas. Elsosorban vendeglato egysegekrol van szo, a latvanyossagok nagyreszt nyitva lesznek.

A kerdesem az lenne, hogy mire szamithatunk, nem fogunk tudni beulni sehova sem kajalni, vagy meginni valamit? Tomegkozlekedes hogyan mukodik ilyenkor?
Ha még aktuális. Beszéltem egy kollégával a központban, hivatalos ünnepnap a holnap, de egy Milano méretű városban kávézók, éttermek, stb. tuti nyitva lesznek. (nálunk a fél iroda nincs benn, hosszúhétvégéznek).
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2023. április 23., vasárnap 18:23

RealAsensio írta:
Szia! Milyen rákról van szó? Megosztod esetleg a részleteket? Hátha úgy könnyebb konkretizálni a dolgokat.
Follicularis lymphoma, agreszivitása IIIB, csomó volt a jobb hónaljban úgy vettem észre, 8x3 cm volt a megnagyobbodot nyirokcsomó amit kioperáltak.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2023. április 23., vasárnap 18:11

gkovi írta: Sziasztok, tudom a rák még mindig elég tabu téma az emberek körében, így nem nagyon osztják meg a tapasztalataikat egymással, ha esetleg valaki át is esett rajta. Szóval, ha valakinek van valami jó tanácsa, ami csökkentheti a kemo mellékhatásait, vagy próbált mellette valamilyen alternatív gyógymódot az légyszi írja le, nyugodtan jöhet PU-ben is.
Szia! Milyen rákról van szó? Megosztod esetleg a részleteket? Hátha úgy könnyebb konkretizálni a dolgokat.
:goat:

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

OFF

HozzászólásSzerző: gkovi » 2023. április 23., vasárnap 17:20

Sziasztok, tudom a rák még mindig elég tabu téma az emberek körében, így nem nagyon osztják meg a tapasztalataikat egymással, ha esetleg valaki át is esett rajta. Szóval, ha valakinek van valami jó tanácsa, ami csökkentheti a kemo mellékhatásait, vagy próbált mellette valamilyen alternatív gyógymódot az légyszi írja le, nyugodtan jöhet PU-ben is.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. április 23., vasárnap 17:10

Faust írta: Mondjuk szerintem ha fizikailag nagyon kivan, akkor pont nem simogatasra meg matatasra kene menni, nyilvan relaxalo, de sokat nem er vele. :) De egyebkent a Moriczrol nem messze az Aloe Thai szerintem nagyon rendben van.
Inkabb szellemileg van ki, sok stressz éri most, aztan néha rajtam vezeti le… Marmint nem úgy… :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8348
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. április 23., vasárnap 16:32

Mondjuk szerintem ha fizikailag nagyon kivan, akkor pont nem simogatasra meg matatasra kene menni, nyilvan relaxalo, de sokat nem er vele. :) De egyebkent a Moriczrol nem messze az Aloe Thai szerintem nagyon rendben van.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. április 23., vasárnap 16:20

Sőt pár ezerért még ajándék is van, kivéve ha hehe megy akkor inkább ők fizetnek hogy menjen el..mindenhogy. :mrgreen:
Nem illik.

Nika91127
Hozzászólások: 2700
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. április 23., vasárnap 16:08

hehetheoriginal írta:
Nika91127 írta:

Engem ellazít...
Mindig kérdezi, hogy "nem fáá?". Nem vazze.
Jo de te ilyen brute vagy zero intelligenciaval, es eq-val, a fekete lelked kiolte az osszes ideggocot a testedben, lapattal elverne valaki meg se erezned.
Egy torekeny holgy altalaban felszisszen elso alkalommal, hogy finomangeci kivájom a szemed tee
Hé, na! :D

De az aromás masszázs az amúgy nem olyan durva.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 23., vasárnap 15:49

Nika91127 írta:
hehetheoriginal írta:
Thaitol pont orditani fog, de vidd oda nyugodtan :kalapos:
Engem ellazít...
Mindig kérdezi, hogy "nem fáá?". Nem vazze.
Jo de te ilyen brute vagy zero intelligenciaval, es eq-val, a fekete lelked kiolte az osszes ideggocot a testedben, lapattal elverne valaki meg se erezned.
Egy torekeny holgy altalaban felszisszen elso alkalommal, hogy finomangeci kivájom a szemed tee
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2700
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. április 23., vasárnap 15:35

hehetheoriginal írta:
Nika91127 írta:

Thai, Tradicionalis-Aroma.
Thaitol pont orditani fog, de vidd oda nyugodtan :kalapos:
Engem ellazít...
Mindig kérdezi, hogy "nem fáá?". Nem vazze.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 90 regisztrált és 0 vendég