OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2015. augusztus 20., csütörtök 23:20

hehe írta:igazából ha lenne bennünk egy kis spiritusz
Akkor ezek itt sem lennének.


Biztos olyan szar lenne nekünk az Unió nélkül? Nem lenne jobb keletre orientálódni? Aztán a határunkkal is azt csinálunk, amit akarunk. Bár a kerítés jó kezdeményezés, mert legalább valami elindult, de semmit nem fog megoldani.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. augusztus 20., csütörtök 22:44

igazából ha lenne bennünk egy kis spiritusz, akkor összeugrasztanánk a cigányokkal őket, aztán a maradékot meg simán tudnánk kezelni :lol:
Kép
Kép
Kép

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. augusztus 20., csütörtök 22:32

várom az első magyar, fehér nő elleni nemi erőszakot, bántalmazást, neadjisten robbantást.
Elég érdekes látásmódod van, én inkább bizakodom ennek elmaradásában. Van elég "házon" belül is, nem kell még az importtól is ezt várni.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. augusztus 20., csütörtök 22:11

füst +1, ezek szerint nem mindenki nyaral, csak sokkot kapott és köpninyelni nem tud egyszerűen, velem egyetemben.
ami biztos, hogy még nagyobb intenzitással folyik már a háború, várom az első magyar, fehér nő elleni nemi erőszakot, bántalmazást, neadjisten robbantást.

lassan lehet leporolom a kamiont meg az alu bézbózütőt.

ui.: egy dologban bízhatunk (akinek nem inge, semmiképp se vegye magára): a magyar nép mindig nyel, nyel, elfogad, befogad, nyel tovább, tűr, tűr egyre, de csak egyszer kell beteljen a pohár és elszakadjon a cérna.
Kép
Kép
Kép

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 20., csütörtök 21:41

Védtük mi már Európa seggét nem egyszer, 800 éve a tatárokat tartóztattuk fel, 500 éve a török ellen volt szopóágon az ország, nem kicsit. De mi büszke kicsiny nemzet, csak megállítottuk a nagy, terjeszkedő Ottomán Birodalmat. juhhuuu..
"Picit" unalmas a védőbástya szerep.
Ez a magyarok sorsa, kódolva van (volt) a népünkbe az ingyenkegyelem, mert ahonnan mi jöttünk ott a népek nem azért harcoltak hogy eltiporják egymást, hanem azért hogy a másikat maguk fölé emeljék, az emberiesség elvén. Európa nyugati felén, illetve a közel-keleti térségben is, de úgy egyáltalán ahol hasonlóan fejlett kultúra alakult ki, a népek nem ismerik az ingyenkegyelem fogalmát, csak abban látják a fejlődés útját ha a náluk jobbat eltiporják. Na ez az amit a magyarok soha nem csináltak. Csak gondolj bele az eredettörténetekbe... Káin és Ábel, Romulusz és Rémusz... a gyengébb úgy válhatott erőssé, úgy jutott egyről a kettőre, hogy a nálánál jobbat, értékesebbet megölte. A mi eredettörténetünk egészen eltérő... Hunor és Magor legendája nem arról szól hogy a gyengébb megölte az erősebbet, hanem arról hogy a közös célt csak összefogással lehet elérni. Sajnos az ijfeszitő népek közül mostanra csak mi magyarok maradtunk önálló államként, Közép-Ázsiában még él egy-két kisebb népcsoportocska pár tizezres népességgel, de ez már csak hirmondónak elég...

A történelmünk során rengetegszer bizonyitottuk hogy 3 szinttel vagyunk emberségesebbek mint a környező népek közül akármelyik másik. Rengeteg példát lehet irni, csak kettőt-hármat engedjetek meg, próbálok rövid lenni;

Kód:

II. andrás keresztes hadjárata, ami szám szerint az 5. volt. Az első négy totális kudarc volt, ezt is nagyon szivesen leirnám, sok-sok érdekesség van azokban a sztorikban is, de most nem kalandozok. A lényeg hogy totális katasztrófa volt az összes, ezért III. Ince pápa kezdeményezte az 5. hadjáratot. Szóval II. András hadjárata egyetlen célt szolgált;
Európa és a keresztény egyház megcsorbult becsületét visszaállitani. Mert az előző hadjáratok szégyenben gazdag volt, sikerekben szegény, tömeges kivégzésekkel, felkoncolással, gyerekhaddal tarkitva, stb.
II. András zászlót bontott, partraszállt seregével, majd Damaszkus közelében letáborozott. A helyi lakosság fejvesztve menekült, mert féltek a felkoncolástól, de II. András volt az első hóditó, aki nem mészárolt le senkit. El Adil szultán felmérte a helyzetet, és Damaszkuszból ő is menekült, mert nem tartotta elég erősnek sem a várost, sem a seregét a védekezésre. Pedig nem szedett-vetett sereg állt a rendelkezésére, hanem 3 ország hadereje: Egyiptom, Sziria, Mezopotámia. 
II. András nagyjából fél évig volt a térségben, mivel nem akadt sereg ami megmérkőzzön vele, ezért hazatért.
Had tegyem hozzá hogy a serege legnagyobb részét haza is hozta, ami addig példanélküli volt, aki odament az ott is hagyta a fogát rendszerint. Na igy viselkedik egy magyar király, felvonult a seregével, láttatta az erejét, erkölcsöt, bátorságot és emberséget mutatott, majd hazajött, számottevő vérengzés nélkül. Az arabok miatta tisztelik és szeretik a magyarokat. Ha egyiptomban-sziriában elkezd az ember a keresztes hadjáratokról beszélni, az emberek zsebében kinyilik a bicska, még 900 év távlatában is. Az egyetlen akiket a mai napig tisztelnek, azok a magyarok. II. András nem pusztitani ment oda, hanem utat mutatni, Akkóban még várat is emeltetett, az akkori korhoz mérten nagyon is korszerűt. 

Kód:

Hunyadi János(aki Luxemburgi Zsigmond házasságon kivüli gyermeke, ezáltal anyai ágon még az Árpád-Házhoz is köthető a vére) Támadóhadjárata a törökök ellen. Az akkori világ legerősebb és legszervezettebb seregével szemben inditott támatást, és nem nyilt terepen, ahol kicsit is egyszerűbb lenne a helyzet, hanem a balkáni hegyvidékek között. Mindenki tudja a hadjárat sikeres volt, de egy kicsit gondoljunk bele. Hunyadi János sorra szabaditotta fel a balkáni népeket, szerbeket, albánokat, bolgárokat, stb. A hadjárat nemvárt sikert hozott, Európa majd' összes uralkodója levelet irt, gratulált, ámult, hitetlenkedett egész Európa. Hunyadi János pedig békét kötött. Na de milyet? A törököknek gyakorlatilag ki kellett vonulnia európából, egyetlen kis hidfőállást tarthattak meg, a hóditásuk nagyrészét fel kellett adniuk. És ilyenkor mit tesz egy hóditó? A megszerzett területeket megtartja, országához csatolja, sajátjának nyilvánitja.  Ehhez képest mit tett hunyadi János? Nem tartott meg semmit, hazajön a megmaradt seregével, a balkán népei pedig visszanyerték a szabadságukat. Hunyadi Jánosról még annyit hogy joggal lehetett volna magyar király, a magyar nemesek szinte könyörögtek neki. De mégsem tette meg a szükséges lépést, más volt megkoronázva a Szent Koronával, és ezt ő tiszteletben tartotta. 
hosszú lett, talán nem kellene többet irnom. Na akkor kifele kanyarodok.

Kár hogy történelemórán nem ezeket tanitják. Ott csak a kudarcokról esik szó, a portyázó (szintiszta hazugság), pogány (mégnagyobb hazugság) magyarokról, akik méltó módon meg lettek büntetve, a tatárjárásról (ami szintén nagyon érdekes sztori, sajnos röhejes hogy mit tanitanak ahhoz képest hogy valójában mi történt) a török hódoltságról, még a honfoglalás is tele van tűzdelve hazugságokkal, konkrétan a dátum, a módja és a körülmények sem igazak. A magyar tudományos akadémia vérlázitóan működik a 19. század óta, semmi magyar és semmi tudományos nincs benne. Egy átlagos könyv a magyar történelemről olyan, hogy az ember életkedve már két oldal után elmegy, és a köny fordul ki az olvasó kezéből. Sajnos okkal van igy, de aki két lépéssel előre tud gondolkozni, az látja is az összefüggést; amelyik népnek nincs stabil múltja, történelme, öröksége, annak a jövője is elveszik.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. augusztus 20., csütörtök 21:36

bekapcsolom a tv-t, megy a tuzijatek. elso gondolatom: hatha bale eligazolt :lol:

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. augusztus 20., csütörtök 21:26

én ittam már 15%os sört is csak a nevét nem vágom, mert a cirill betűkhöz nem konyítok :D
Kép

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. augusztus 20., csütörtök 21:22

A korábban kitárgyalt pia témához: nem tudom, hogy ki kóstolta már a "Faxe" sört, abból a 10%-ost...hát... ez 1 literes kiszerelésű, de atyaúristen. :mrgreen: Nem azt mondom, hogy életem legjobb söre, de üt rendesen. :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 20., csütörtök 21:08

En használtam sokat sokáig, szerettem nagyon. Konnyen es jol szervizelheto. Nekem mondjuk benzines volt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ElRamos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:25
Kedvenc játékosaid: Zidane, Raúl, RC, CR, Benzema, Zamorano
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ElRamos » 2015. augusztus 20., csütörtök 21:02

Üdv!

Most jött el az ideje (mivel bővült a család...), hogy lecseréljük a 2003-as Toyota Yaris-unkat egy nagyobb autóra, egy kombira.

Milyen kombikat javasolnátok? Első körben kinéztünk egy Renault Megane Grandtour-t, de a különböző fórumokon, valamint a családtagoktól kapott infók alapján messzire kerülendő. Másodjára egy Ford Focus-t néztünk ki. Sok pénzünk nincs rá, max. 1,2 M HUF, de az is úgy, hogy ha reális áron beszámítják, vagy eladjuk a Toyotát.

A Ford Focus megbízható autó? Tudom, a google és a hasznaltauto.hu a barátom, de kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.

Köszöntem!
Első szabály: amikor az úton feltartóztatsz egy kocsit, kendőt kötsz a pofád elé, hogy ne ismerjenek fel. Világos?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 20., csütörtök 17:25

Köcsögök :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. augusztus 20., csütörtök 17:14

Zsombor írta:
Ferencváros írta: Ha már néhány helyre tettél ékezetet, Géci nevére is tehettél volna :D
Lehet hogy direkt nem tett oda. :mrgreen:
hát a nagy kezdőbetűt is a telefon tette oda a pont után :lol: :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. augusztus 20., csütörtök 17:12

Ferencváros írta: Ha már néhány helyre tettél ékezetet, Géci nevére is tehettél volna :D
Lehet hogy direkt nem tett oda. :mrgreen:

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2015. augusztus 20., csütörtök 17:04

Realista24 írta:Az egy dolog hogy a madridomon szabadabb a temazas de ha mégegyszer meglatom a népirtást es társait, akkor nem allok jot magamért. Geci es társainak szol ez.
Pirossal írnám, de telorol nem tudom.
Ha már néhány helyre tettél ékezetet, Géci nevére is tehettél volna :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 20., csütörtök 17:00

Az egy dolog hogy a madridomon szabadabb a temazas de ha mégegyszer meglatom a népirtást es társait, akkor nem allok jot magamért. Geci es társainak szol ez.
Pirossal írnám, de telorol nem tudom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8192
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. augusztus 20., csütörtök 16:24

google+-on hogy a bánatba tudom azt megcsinálni, hogy mások hozzá tudjanak adni a köreikhez? én hozzá tudok adni másokat, de nekem le van tiltva, és nem tudom sehogy sem feloldani...
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. augusztus 20., csütörtök 15:49

ziro4vr írta:De azok akkor már nem is menekültek..
Így van. Azok már bevándorlók. Akiket az illegális határátlépésnél azonnal le kéne csukni, és visszavinni az első ázsiai vagy afrikai országba. Ha valaki a háború elől menekül, érje be az első országgal, ahol béke van. Ne utazza át a fél világot azért, mert ott jó a szociális rendszer, amit ki lehet használni.

Ettől függetlenül megkapják az itteni s ... k valamit.

Nem csinálnak jól semmit. Csak sokan jönnek. Ha 100 bevándorlóról lenne szó, a médiát sem érdekelné, és lehet az első olasz partiőrség a tenger fenekére küldené őket.
Merci Zizou!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. augusztus 20., csütörtök 15:47

ziro4vr írta: De azok akkor már nem is menekültek..
Ettől függetlenül megkapják az itteni segélyeket. Szóval mégis jól csinálnak valamit.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. augusztus 20., csütörtök 15:45

Remy írta:
csabi87 írta: Honnan fizetnek 1000 Eurókat a csempészeknek?
Nem tudom milyen helyzetben voltak ők otthon, de tegyük fel, ha te rendelkeznél egy kisebb lakással, esetleg egy átlagos autóval, és eladnád őket, mert útnak indulnál egy másik országba, akkor azért neked is lenne néhány ezer euród. :) És gondolom nem mindegyik volt csöves otthon, így azért össze tudtak szedni egy kis pénzt.

Ezzel nem védeni akarom őket, mert egyáltalán nem áll szándékomban, csak ebben is van némi igazság szerintem.
De azok akkor már nem is menekültek..
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. augusztus 20., csütörtök 15:43

csabi87 írta: Honnan fizetnek 1000 Eurókat a csempészeknek?
Nem tudom milyen helyzetben voltak ők otthon, de tegyük fel, ha te rendelkeznél egy kisebb lakással, esetleg egy átlagos autóval, és eladnád őket, mert útnak indulnál egy másik országba, akkor azért neked is lenne néhány ezer euród. :) És gondolom nem mindegyik volt csöves otthon, így azért össze tudtak szedni egy kis pénzt.

Ezzel nem védeni akarom őket, mert egyáltalán nem áll szándékomban, csak ebben is van némi igazság szerintem.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 28 regisztrált és 0 vendég