OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. augusztus 20., csütörtök 13:09

BBCKPH írta:megöletnél több (száz?)ezer ártatlan embert, jól értem?
Ha mindet nem is, de azokat akik csak a bajt csinálják biztos. Nem, hogy még pénzeljem, meg etessem őket... Ez egy személyes vélemény. Ilyen vagyok. Én speciel a halálbüntetést is simán visszahoznám. Mi már ez, hogy ha valaki öl az kap 8-10 évet!!?? Meg életfogyt? Egy életen át etetni, meg hagyni had kondizgasson magának? Szerintem ez nonszensz... Nem vagyok rasszista meg semmi ilyen, de az ilyenekkel fel tudnak mérgelni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 20., csütörtök 1:59

Ha a visszatoloncolás nem opció, akkor találnak majd másik kiskaput. Valami olyasmi lépést várok, hogy ne kérhessen Németországban (és Ausztriában) védelmet az, aki olyan közvetítő országból érkezik, amelyik biztonságos. Annak fényében, hogy ennek a kritériumnak Szerbia nem felel meg, így Magyarország lesz az első és utolsó állomás is egyben a menekültáradat számára.
Nagyrészt igazad van, biztos próbálkoznak majd a németek valamivel de szerintem nincs mozgásterük. Hivatkozhatnának a Dublini rendeletre, de szerintem már hasztalan. Ha egy kicsit is erélyes a magyar kormány, márpedig ebben a kérdéskörben annak tűnik, szerencsére, akkor sikeresen kiállhat a magyar érdekért. Ugyanis a menekültek nem Magyarországon keresztül érkeznek az EU határain belülre, hanem (nagyon-nagyon túlnyomó részben ) Olaszország és Görögország határainál, ahol kötelező lenne regisztrálni őket, dehát ez szemmel láthatóan nem lehetséges. A dublini rendelet arra is felszólitja a tagállamokat, hogy együttműködve oldják meg a problémát, tehát önhatalmúlag nem küldhet ide többezernyi embert Németo. A dublini rendelet alapjai nagyon rogyadoznak, lehetetlennek tűnik betartani, valószinűbbnek tartom az eltörlését vagy módositását, minthogy arra hivatkozva ide visszaküldjenek nagyszámban menekülteket. Aztán fene tudja, elméletben lehetséges de nem tartom valószinűnek. Már. Mert a gyakorlat mást mutat, bőven tudnánk mire hivatkozni, hogy miért is lenne szemétség ide visszalapátolni a pöcét...
Azt nem tudom hogy ilyen esetben hozhat-e Németo. külön saját rendeletet, miközben van EU-s, de olyan nagyon nem önállóskodhat, mert a nemzetközi emberi jogok mindenkire érvényesek, nem tagadhatják meg csak úgy a védelmet.

Én egyetlen értelmes megoldást látok, ami talán utópisztikus, de ha a tagállamok együttműködve és rendszerezetten az olasz és görög partokat védenék, illetve a szárazföldi görög-török határt, akkor talán meg lehetne fogni az áradatot. De villámgyorsan kellene intézkedni, aki meg már itt van azzal sajnos nem nagyon lehet mit kezdeni, le kell nyelni a békát. Egyelőre még biztosan jóval kevesebb mint egymillió bevándorló van az EU-ban, ennyit azért még szét lehet dobálni, az EU lakossága 500 millió fő, a népesség kb 0,1-0,2%át adnák a menekültek.
Nem értem miért nincs erre való törekvés, furcsa hogy pont a mi honatyáink nem vesztették el a fejüket, az a kis gyámoltalan kerités is több a semminél. Nem értem miért nem lehet ugyanezt tenni csak komolyabb léptékekkel, a tényleges EU határoknál. Érdekes a törökök egyből átvették az ötletet, és villámgyorsan elkezdtek 3 méteres betonfalat felépiteni a szir határnál. Kár hogy már több mint kétmillió menekült náluk is határon belül van, hamarabb kellett volna kapcsolni.

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2015. augusztus 20., csütörtök 0:00

Csak kettőben sikerült, bocsánat.

füst:
Ha a visszatoloncolás nem opció, akkor találnak majd másik kiskaput. Valami olyasmi lépést várok, hogy ne kérhessen Németországban (és Ausztriában) védelmet az, aki olyan közvetítő országból érkezik, amelyik biztonságos. Annak fényében, hogy ennek a kritériumnak Szerbia nem felel meg, így Magyarország lesz az első és utolsó állomás is egyben a menekültáradat számára.

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2015. augusztus 19., szerda 23:53

Pipita írta:Személyes vélemény, nem a 444, vagy a liberális baloldal ( ) nevében nyilatkozok, de van, amiben egyetértek az egyház véleményével, és van amikor nem. Előbbi esetében örülök, utóbbiban kinevetem őket. Ettől még nem érzem köpönyegforgatónak vagy képmutatónak magamat, de lehet hogy csak a szavak jelentésével nem vagyok tisztában.
Nem, még mindig nem jó, félreértesz.
Más dolog egyetérteni vagy nem egyetérteni egy adott dogmával, kijelentéssel, stb...-vel, és megint más felhasználni az egyiket és egyértelműen rózsaszínre festeni, vagy éppen az ellenkezőjét tenni és lehúzni valamit. Ez sok lépcsővel átlépi az ,,egyszerű" egyetértés és az elutasítás határát.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. augusztus 19., szerda 22:44

A tököm tele van már az összes mormogóval. Csak tudnám, hogy mi az istennek tűri meg ezeket Európa. Robbantgatnak, rabolnak, törnek, zùznak, és még pénzt is kapnak érte. Tiszta haszon. Ép ésszel nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet ezeket ùgy ahogy vannak eltüntetni a föld színéről. Több hely maradna a normális embereknek. Bocs már, hogy ezt ilyen szépen megfogalmaztam, de borzasztóan unalmasak már ezek a szarháziak...
:( :( :(

kratulálok
Az, hogy amikor a liberális oldalnak (és itt nem csak és feltétlenül a 444-re gondolok) éppen kedvező az egyház véleménye vagy felfogása bizonyos dolgokat illetően, akkor előszeretettel használják azt fel, [lsd az általad linkelt cikk] egyébként viszont ott rúgnak bele, ahol csak tehetik.
Személyes vélemény, nem a 444, vagy a liberális baloldal ( :lol: :lol: :lol: ) nevében nyilatkozok, de van, amiben egyetértek az egyház véleményével, és van amikor nem. Előbbi esetében örülök, utóbbiban kinevetem őket. Ettől még nem érzem köpönyegforgatónak vagy képmutatónak magamat, de lehet hogy csak a szavak jelentésével nem vagyok tisztában.

BBCKPH
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2014. június 28., szombat 22:05

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBCKPH » 2015. augusztus 19., szerda 22:35

megöletnél több (száz?)ezer ártatlan embert, jól értem?

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. augusztus 19., szerda 22:28

A tököm tele van már az összes mormogóval. Csak tudnám, hogy mi az istennek tűri meg ezeket Európa. Robbantgatnak, rabolnak, törnek, zùznak, és még pénzt is kapnak érte. Tiszta haszon. Ép ésszel nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet ezeket ùgy ahogy vannak eltüntetni a föld színéről. Több hely maradna a normális embereknek. Bocs már, hogy ezt ilyen szépen megfogalmaztam, de borzasztóan unalmasak már ezek a szarháziak...

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 19., szerda 21:45

de amikor Ausztria, Németország, és Franciaország se fogja beengedni a csürhét, akkor az első InterCityvel zavarják őket vissza oda, ahol először be lettek regisztrálva
Ilyesmi nem nagyon fog megtörténni, mármint hiába küldik vissza őket hozzánk, ők egyszerűen nem fognak visszaindulni. A németek annyit tehetnek hogy adnak 2 hetet a távozásra, akit mégis elfognak az ország területén 2 hét után, azokat bebörtönözhetik, más eszköz nincs a kezükben. Valahogy van egy olyan sejtésem hogy egy átlagos börtön Németországban még jobb körülményeket is biztosit mint egy háborús térség, tehát ez a fajta büntetés nem sok motivációt rejt magában.
Bár itt is sok kérdést vet fel, hogy miként azonositják a bevándorlókat, mivel általában semmiféle identitást igazoló irat nincs náluk.
Nehéz tömegekben hazatoloncolni a határsértőket, amikor a németek legutóbb a szándékuk ellenére ültettek embereket marhavagonokra, akkor nem volt parádés a nemzetközi fogadtatás. Ugyanez a helyzet az emberek identitását illetően. Pár évig divatban volt a tetkó a németeknél, ami szintén elég hatékony volt, de azt hiszem annak sem volt túl jó visszhangja. Merkelék keze meg van kötve történelmi okokból, a franciáké szintúgy, igaz más miatt. Viszont a németeket kevésbé féltem, nagyjából az egyetlen európai országról beszélünk, akik sikeresen képesek integrálni a külföldieket, noha most nagy fába kell vágniuk a fejszét.
Nekünk magyaroknak fájhat a fejünk, a mi történelmünk nagyjából a legtoleránsabb és szolidárisabb a világon, (de legalábbis az élmezőnyben van) ami önmagában nagyon nemes dolog, de éppen ezért nem tudunk és szinte soha nem is tudtunk integrálni semmilyen népet. Legutóbb 800 éve sikerült a kunokat, ami nagyon szép csak éppen testvérnép volt, egyáltalán nem volt ellenükre az integrálódás. És azóta se jött össze semmi. Pedig lehetett volna gyakorolni, voltak itt horvátok, oláhok, ráczok, németek, zsidók, tótok, lengyelek, romák, stb. Egyiket sem sikerült, csak hagytuk-hagyjuk élősködni a kisebbséget, tisztelet a kivételnek.

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2015. augusztus 19., szerda 20:11

Két részre tagolom a hozzászólást, kezdeném a 444-es reakcióval:
Pipita írta: Ezt nem igazán értem, ha ennek az a lényege, hogy aki a melegházasságot táomgatja, az nem lehet keresztény, akkor kérdezz körbe Írországban, ha nem ez volt a lényege, akkor elmagyarázhatnád. Előre is köszi.

De egyébként inkább képmutatás mint gyűlölet, a képmutatás nem öl.
Nem az volt a lényege. Az, hogy amikor a liberális oldalnak (és itt nem csak és feltétlenül a 444-re gondolok) éppen kedvező az egyház véleménye vagy felfogása bizonyos dolgokat illetően, akkor előszeretettel használják azt fel, [lsd az általad linkelt cikk] egyébként viszont ott rúgnak bele, ahol csak tehetik.

Térjünk vissza a törzstémához:
Pipita írta:Csak tippelek, meg nincs semmi releváns végzettségem, de ha nem kettő darab elkerített mobil tojtoj jutna ezer darab menekültre, akkor lehet nem az utcán szarnának. De lehet én vagyok a hülye, és jól csinál mindenki mindent.
Kettő darab? Amikor egész pályaudvarrészeket és táborokat építenek nekik? Ugyan. De ha ragaszkodsz a megadott statisztikához, akkor is meg lehet oldani például egy elhagyott tisztáson, nem feltétlenül a város közepén intézni a dolgokat.
Lakosokat megfélemlíteni, nőket gyalázni, azt szabad, nem? Ja, hogy a rossz magyar állam nem ad nekik kéjhölgyeket is, szegények. Lehet itt hinni abban, hogy mennek majd nyugatra, de amikor Ausztria, Németország, és Franciaország se fogja beengedni a csürhét, akkor az első InterCityvel zavarják őket vissza oda, ahol először be lettek regisztrálva. Az pedig itt lesz.

Minden népnek meg kell birkóznia a saját problémáival. Ehhez igénybe lehet venni külső segítséget, de nem elfutni máshova és várni, hogy majd valaki helyrehozza a dolgokat, mert az nem megoldás. Csakúgy, ahogy a kisegítő országnak SEM KÖTELESSÉGE a saját problémái HELYETT másét rendberakni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 19., szerda 19:47

Es azért fosztogatnak mert pénzük sincs eleg. Meg azért laknak le mindent es tesznek tönkre úton útfélen mert az állam ellehetetleníti oket.
Meseljetek meg.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hamesz
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2015. február 9., hétfő 1:47
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Modric, James, Isco, Neymar, Iniesta, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hamesz » 2015. augusztus 19., szerda 19:43

Hegyi Iván a Dunaworld csatornán. :mrgreen:

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. augusztus 19., szerda 19:35

Tanulságos olvasnivaló, bár a gyűlöletkeltés sokkal sikeresebb. Sajnos.
Gyűlöletkeltés ide vagy oda - ami persze létező jelenség mind nálunk, mind Európában - már a címmel komoly vitákba lehetne szállni, mivelhogy számomra például értelmezhetetlen.

Másrészről a leírtak leginkább egy utópiára hajaznak. Van 28 tagállamunk ami már évtizedek óta az integrádólás útján halad, mégis nemzeti ünnepeket gyaláz az egyik fél míg a másik ünnepel, aki a mi hősünk az a mások terroristája, a "mi" munkavállalónk a másik "gazdasági bevándorlója" az egység névleges, gazdasági célokat szolgál, de ennyiben ki is merül (a legprofánabb példa, hogy még egy egységet nyelvet sem ért meg a Baktalórántházi a Salzburgival, mert van 24 hivatalos nyelv hozzájuk)

És ebben a helyzetben lenne az az "életszerű" megoldás, hogy Európa egységesen lépjen fel - ahol az életszínvonal területenként tízes szorzóval különbözik mások javára - egy teljesen idegen kultúrájú és vallású egyének irányában, azért, hogy ezen csoportok beintegrálódhassanak egy olyan környezetbe ahol a tagok együttélése is gazdasági érdekből áll fenn, semmint emberbaráti szeretetből. Melyik nyelvet tanulják? Hol? Szegregálva vagy az iskolarendszerbe építve? A belépési országukban vagy egységesen elosztva, esetleg az ország gazdasági erejét figyelembe véve vagy önkéntes alapon? Az állampolgár el kell vagy el lehet fogadnia, hogy adóforintja egy része - ekkora tömegeknél tetemes kis összegek - felzárkóztatásra menjen, a gyerekeinknek alkalmazkodnia kell vagy lehet az újonnan kialakult iskolatársakhoz? A befogadottaknak el kell vagy el lehet fogadniuk az itt kialakult szokásokat - nem jogszabályi tényállásokat ide értve, hanem társadalmiakat, erkölcsieket - meg kell, meg lehet vagy biztosítani kell számukra a vallásgyakorláshoz, kialakult életritmusukhoz a feltételeket? Ha igen magát az Unió társadalmát is vizsgáztatni kell majd, hogy nehogy olyan magatartásmintát tanúsítson ami a befogadottat emberi mivoltában sérti? Egyáltalán az egyénnek humanitárius elveket vallania kell, kell, hogy érdekeljen más emberek problémája?

Baromi bonyolult kérdés, ami nem fognak megoldani ennyire leegyszerűsített módokon, ennél sokkal kisebb problémákat sem sikerült. Azt pedig mindenki elfelejti, hogy az emberek 99.9%-a csak a saját életkörülményeinek határáig humánus és elfogadó! Saját szememmel látom Győrben. Az ország fejlettebb városaihoz tartozik, viszonylag jó életszínvonallal, mióta Szabadin itt van egy apró kis tábor már látni, hogy egyesek zúgolódnak, pedig ez nem is a déli országrész. Milliós tömegekről beszélnek, akik elhagyják otthonaikat - itt nem csak Szíriáról, Libanonról meg Irakról van szó, hanem már fekete Afrika is "útra kel - egy ekkora tömeg el is osztva nagyvárosonként milyen szegregálódást eredményezne? És nem a "letelepülőkkel lenne gond talán, okuk biztosan alapos van arra, hogy hátrahagyjanak mindent, de mit kezdesz majd a német példával? 20-30-40 év múlva? A többedik generáció már nem szír vagy afgán lesz, de ha nem integrálódik fénysebességgel akkor nem is magyar, olasz vagy dán, hanem egy gyökereit vesztett mindenhonnan kitaszított. Aztán akkor tényleg ide is beköszönthetnek, az hogy a március 15 mellett a saját szeptember 11-edet is "ünnepelni" kell.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. augusztus 19., szerda 19:34

Csak tippelek, meg nincs semmi releváns végzettségem, de ha nem kettő darab elkerített mobil tojtoj jutna ezer darab menekültre, akkor lehet nem az utcán szarnának. De lehet én vagyok a hülye, és jól csinál mindenki mindent.
Picit kepmutatasnak erzem, hogy a ballib 444 egy egyhazi szemely levelet kozli, foleg a meleghazassagos temaban bemutatott akcioik utan. De nem baj, van eleg bor a pofajukon a gyulolet helyett a kepmutatashoz. :)
Ezt nem igazán értem, ha ennek az a lényege, hogy aki a melegházasságot táomgatja, az nem lehet keresztény, akkor kérdezz körbe Írországban, ha nem ez volt a lényege, akkor elmagyarázhatnád. Előre is köszi. :)

De egyébként inkább képmutatás mint gyűlölet, a képmutatás nem öl.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 19., szerda 19:23

Szarjak ossze mindegyiknek a házát, miután kifosztották es lelaktak. Aztan posztolgassanak ilyen cikkeket.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
@Sonny
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2013. május 6., hétfő 20:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Zidane, Redondo
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: @Sonny » 2015. augusztus 19., szerda 19:15

IkerCasillas írta:Picit kepmutatasnak erzem, hogy a ballib 444 egy egyhazi szemely levelet kozli, foleg a meleghazassagos temaban bemutatott akcioik utan. De nem baj, van eleg bor a pofajukon a gyulolet helyett a kepmutatashoz. :)
+1

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2015. augusztus 19., szerda 19:14

Picit kepmutatasnak erzem, hogy a ballib 444 egy egyhazi szemely levelet kozli, foleg a meleghazassagos temaban bemutatott akcioik utan. De nem baj, van eleg bor a pofajukon a gyulolet helyett a kepmutatashoz. :)

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2015. augusztus 19., szerda 19:05

Isten selejtet nem teremt

Tanulságos olvasnivaló, bár a gyűlöletkeltés sokkal sikeresebb. Sajnos.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 17., hétfő 15:50

Hozzák a kultúrát:

Katalónia
Párizs
Calais
Debrecen
Kos/Görögország
Dél-Itália
Drezda

A sort bőven lehetne még folytatni, de nekem egy kicsit sok lesz. Üdvözöljük a kultúrált bevándorlókat, akik között még orvos is van. :lol:
Azt ugye tudjuk hogy akik már itt vannak, azok az életben nem mennek haza, tehát ha holnaptól egyetlen fő sem jönne Európába, akkor is alsóhangon 10-20 évig tartana a mai napig ideérkezettek integrálása. De szerencsére tömött sorokban jönnek.
Nem tudom mennyire vagyunk képben azzal hogy július végén a szír állami erők több térségből is kénytelenek voltak kivonulni, mert egyszerűen már nem tudták tovább védeni a területeiket az ellenzéki erők és az ISIS ellenében. Ez minket annyiban érint, hogy 2-3 hete százezres nagyságrendben indultak el még többen, remélhetőleg ők is hasonlóan képzett orvosok lesznek.
Kár hogy a csapból nem ez folyik hanem hogy egy bevándorló ellátott a menzán egy drogos csövest miután az mérgében szétvert egy üvegajtót. Európa 2015

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2015. augusztus 17., hétfő 10:42

filatáska írta:Ért valaki itt a sportsérülésekhez? :) Visszatérő problémám a hátsó combizmom (combhajlító), mindig meghúzódik hol a jobb hol a bal. 3 év alatt kb 6-8-szor sérültem le. Illetve mi a különbség a húzúdás és a részleges szakadás között? Általában 4 hét mire újra maximálisan tudom terhelni (sprintekre gondolok). Attól félek, hogy ilyen időtartamú sérülés már nem húzódás, hanem inkább részleges szakadás, de lehet hogy hülyeséget írok. Valaki felvilágosítana erről? Orvosnál még nem voltam vele, tudom nagy hiba, de nem űzöm olyan komoly szinten a focit hogy emiatt orvoshoz menjek. Annyit még, hogy nem a bemelegítéssel van a baj, mindig edzés/meccs vége felé sérülök meg, általában érzem is, hogy fáradtak a lábaim, de nem tudok odamenni az edzőhöz, hogy bocsi fáradt vagyok most kiállok kicsit. :D

Illetve mik a vélemények/tapasztalatok ezekről a színes tapaszokról/szalagokról? Érnek valamit vagy csak placeboo? :D
Nem lehet, hogy túl merev az izomzatod? Nyújtással hogy állsz? Pl állásból, nyújtott lábbal meddig tudsz lehajolni? Talajt meg tudod érintetni?
Próbálj meg, minden nap egy fél órát nyújtó gyakorlatokat végezni (jógából hasznos gyakorlatokat lehet meríteni), aztán ha akkor is előjön a dolog, akkor mindenképp orvos.
A kineziós tapasz meg nem hülyeség, nem véletlen használják az élsportban előszeretettel. Értelme nyilván panaszok esetén van, sérülésből való felépülésnél, segít a terhelés elosztásában. Viszont a te esetedben nem sok értelmét látom, először meg kell tudni a sérülés okát.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. augusztus 17., hétfő 10:02

sentry írta: Jaja sajnos ennyi az ára. Akcióban meg pont a fele volt, ha jól emlékszem. Nah holnap le is főzök egyet reggel én is. :mrgreen:
Na, kipróbáltam és kellemesen csalódtam. Megvan a sajátos íze, de egészen kellemes, szóval jól megleszek vele. Köszi a tippet. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 28 regisztrált és 0 vendég