OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. május 1., kedd 11:52

mi mi hol hol merre?
valaki szólt?

itt vagyok :mrgreen:


most hogy az elmúlt pár napban szántam rá 1-2 órát és megnézegettem, csak megerősödött bennem, hogy audit kell venni, az összeszerelés minősége és a felszereltség miatt.
kérdezte itt vki, hogy mi legyen az autóban: ma már nyilván az alap dolgok mellett (légkondi, tempomat, stb) nem ostoba extrák sztem a kerámia fék, főleg, ha nagy teljesítményű, 2 tonnás autót kell megállítani nagy sebességről, azok a kis biszbasz fém tárcsák, amik bár brembo gyárban készülnek, mint a vaj, olyan puha, hogy cserélni kelljen pártízezer km-enként, hogy menjen az üzlet... nem bízom bennük, a kerámia kurvasokat kibír, és nem melegszik el, amikor basztatni kezdi vki. igaz, kbaszott drága a szett, de azt gondolom alapvető extra kell legyen.
aztán az audio rendszer is kvafontos, volt olyan autóm, amiben melegedett az audio végpont pár óra folyamatos használat után - magyarul egy hosszabb vezetésnél állandóan - és pláne ha egyedül mész, vagy magaddal beszélgetsz, vagy megőrülsz. ha az ember fasza autóra költ, akkor kell bele az infotainment, navi, audio, telóval kapcsolódás, félig meddig alap dolgok ezek is, csak ugye nem mindegy milyen minőségű az a pár hangdoboz, ami körülvesz.
aztán a sportülés/kényelmes ülés, ami fog rendesen és nem bassza szét a picsádat, hátadat 1 óra után, egészséges tartásban tartja a hókadt testedet, amikor elgurulsz a-ból b-be.
az oylan extrák, mint panoráma tető, kurvagyönyörű és elképesztően fasza, megváltozik a teljes autó, ha van rajta egy ilyen, de nem létszükséglet.
az ilyen elektromos kütyük, mint sávtartó, automata beparkoló lófasz, holttérfigyelő, távolságtartó tempomat, stbstb, mind biztos hasznosak, de számomra nem létszükséglet.
fontos, hogy csak a benzin, dízelt utálom.
ezek alapján nem tudok mást mondani, csak 2013-2015 audi s6/s7, rs6/rs7.
erős, gyors, elegáns, pakolható, hosszú úton, rövid úton, zene, motor, fogyasztás, megbízhatóság, minden ott van.
bár még a suv-ok közt nem néztem szét, de viccnek tartom eleve az egész kategóriát, divat az egész, böhöm nagy autókkal 170 centis kiskínaiként járkálni...
alfa giuliát
ismerős akkora alfabuzi, hogy ha gyalog megy is integet minden alfásnak az utakon, neki álmai autója, azt hiszem keményen elhivatottnak kell lenni hozzá, néztem régen alfa 159-et, sajnos dízel volt , okádta a füstöt, olyan hangja volt, mint egy traktornak és bár mai napig az egyik legszebb autó kívülről, már akkor gagyi fapad volt belül. a júlia városban használhatatlan, ha viszont lehet baszni neki vmi kis forgalmú úton, akkor tény, hogy fasza autó. csak ezért a pénzért már kapok prémium németet is.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. május 1., kedd 11:46

Polielt írta:srácok. évek óta olvasgatom a fórumot, de eddig a büdös életben nem szóltam hozzá semmihez, mert minek. most is csak azért teszem, mert egyszerűen offenzívnak tartom, hogy autókról beszéltek és nem vagytok képesek megemlíteni egy alfa giuliát. :D

veloce felszereltség, 280 ló. nincs benne annyi seggvakaró funkció, mint a dojcsoknál, de azért az alapokat tudja, vezethetőséget tekintve pedig csak a bömbikkel lehet egy lapon említeni. beltéri minőségérzetben az audi és a merci etalon, ez kb. a propelleresekkel van egy ligában. de hát istenem, kit érdekel a sávtartó elektronika, amikor a német csodatrióhoz képest egy ilyen alfába beleülni olyan, mintha az uffizi képtárban sétálgatnál.

fizetett hirdetést olvashattunk. :mrgreen:


(ja, és egyébként, aki a megbízhatósággal jönne, egy full új gyárkomplexumot húztak fel a legmodernebb sztenderdek alapján, hogy kiküszöböljék az eddigi alfás megbízhatósági problémákat.)
Én ültem az új Giuliában és óriási csalódás volt. A kormány varrása konkrétan vágta a kezemet. :lol: Pedig örültem volna ha újra magára talál az Alfa. :( De ilyennel nem lehet labdába rúgni a bajorok ellen szerintem.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. május 1., kedd 11:44

Realista24 írta:
Steve írta:Hehét ne hívjátok. :mrgreen:
Az a baj, hogy őt nem kell hívni, csak megjelenik :lol:
Végülis ülhet másik asztalnál.. :D

sry már nem tudtam szerkeszteni, ezért lett kettő. :goat: :goat:
Polielt írta:srácok. évek óta olvasgatom a fórumot, de eddig a büdös életben nem szóltam hozzá semmihez, mert minek. most is csak azért teszem, mert egyszerűen offenzívnak tartom, hogy autókról beszéltek és nem vagytok képesek megemlíteni egy alfa giuliát. :D

veloce felszereltség, 280 ló. nincs benne annyi seggvakaró funkció, mint a dojcsoknál, de azért az alapokat tudja, vezethetőséget tekintve pedig csak a bömbikkel lehet egy lapon említeni. beltéri minőségérzetben az audi és a merci etalon, ez kb. a propelleresekkel van egy ligában. de hát istenem, kit érdekel a sávtartó elektronika, amikor a német csodatrióhoz képest egy ilyen alfába beleülni olyan, mintha az uffizi képtárban sétálgatnál.

fizetett hirdetést olvashattunk. :mrgreen:


(ja, és egyébként, aki a megbízhatósággal jönne, egy full új gyárkomplexumot húztak fel a legmodernebb sztenderdek alapján, hogy kiküszöböljék az eddigi alfás megbízhatósági problémákat.)
Nem tudom mit írjak erre.

Azért jó, hogy ilyen széles a paletta, hogy választhatsz magadnak bármit.
Én nem a fizetett hírdetésedben szereplőt választottam és választanám. :)

Polielt
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2018. május 1., kedd 11:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Polielt » 2018. május 1., kedd 11:41

srácok. évek óta olvasgatom a fórumot, de eddig a büdös életben nem szóltam hozzá semmihez, mert minek. most is csak azért teszem, mert egyszerűen offenzívnak tartom, hogy autókról beszéltek és nem vagytok képesek megemlíteni egy alfa giuliát. :D

veloce felszereltség, 280 ló. nincs benne annyi seggvakaró funkció, mint a dojcsoknál, de azért az alapokat tudja, vezethetőséget tekintve pedig csak a bömbikkel lehet egy lapon említeni. beltéri minőségérzetben az audi és a merci etalon, ez kb. a propelleresekkel van egy ligában. de hát istenem, kit érdekel a sávtartó elektronika, amikor a német csodatrióhoz képest egy ilyen alfába beleülni olyan, mintha az uffizi képtárban sétálgatnál.

fizetett hirdetést olvashattunk. :mrgreen:


(ja, és egyébként, aki a megbízhatósággal jönne, egy full új gyárkomplexumot húztak fel a legmodernebb sztenderdek alapján, hogy kiküszöböljék az eddigi alfás megbízhatósági problémákat.)

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. május 1., kedd 11:33

Realista24 írta:Enyém Győrben és arra esküszik. :mrgreen:
Haha :D

Folyamatosan hallgatom a sztorikat, hogy mi megy a gyárban és az “István én nem vennék mást csak BMW-t.” :D


Nem tudom én biztosan nem fakadnék sírva ha valaki hozzám vágna egy 2018-as S7-t.
Pláne nem ha egy S8-t. :D ...

Bár ez az új digitális műszerfal inkább emlékeztet egy repülőgép műszerfalra, mint egy autóra. De biztosan megbarátkoznék vele.

Szóval ha valaki venne nekem, nem kell csak ezért visszafogja magát. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62883
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. május 1., kedd 11:24

Steve írta:
Süti írta:Off az offban, sebydani kollégával beülünk Gellérten megnézni a mai meccset, ha esetleg van kedve valakinek csatlakozni. :shifty:


hehe te csak az új autóddal jöhetsz.
Én jönnék, csak nem tudok. :-(

Egyszer mikor Mo-n leszek és lesz meccs is vicces lenne beülni Veletek.

Hehét ne hívjátok. :mrgreen:
Az a baj, hogy őt nem kell hívni, csak megjelenik :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. május 1., kedd 11:23

Süti írta:Off az offban, sebydani kollégával beülünk Gellérten megnézni a mai meccset, ha esetleg van kedve valakinek csatlakozni. :shifty:


hehe te csak az új autóddal jöhetsz.
Én jönnék, csak nem tudok. :-(

Egyszer mikor Mo-n leszek és lesz meccs is vicces lenne beülni Veletek.

Hehét ne hívjátok. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62883
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. május 1., kedd 11:21

Enyém Győrben és arra esküszik. :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. május 1., kedd 11:18

Realista24 írta:
Marky írta:A népautót a VW-re értettem :mrgreen: Egyébként siralmas, hogy ezzel a névvel milyen túlárazott szarokat képesek forgalmazni manapság. A Skoda és a Seat is gyakorlatilag megegyezik vele, csak szándékos designbakikat kell beiktatniuk, hogy igazolják az anyacég felsőbbrendűségét. Én részemről a német gyártók nem tényezők már évek óta, a technológiai fejlődés és minőség Ázsiából szivárog be Európába. A Mercedes az egyetlen európai márka ami megérdemli szerintem a premium jelzőt, nem szakad el a tradícióitól.

Ha most lenne 10-15 millióm, inkább valami youngtimer hobbiautóban gondolkoznék, aminek akár még emelkedhet is az értéke. A villantásfaktor nagyobb így, mint egy új autónál.
Az a Mercedes, amelyik Renault motort rak néhány modelljébe?
Én azért elég sok BMW-t és Audit is elfogadnék, még ha nem is tényezők. :D

Barátom az Audinál mérnök, Ingolstadtban. Mégis a BMW-re esküszik. :D




Egyébként érdekes, hogy alig írtok itt “csomagot”, felszereltséget, motort egy kocsihoz..Csak márkát.

Pedig leginkább ez határozza meg és árazza is be magát a kocsit.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. május 1., kedd 11:05

Off az offban, sebydani kollégával beülünk Gellérten megnézni a mai meccset, ha esetleg van kedve valakinek csatlakozni. :shifty:


hehe te csak az új autóddal jöhetsz.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62883
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. május 1., kedd 11:01

Marky írta:A népautót a VW-re értettem :mrgreen: Egyébként siralmas, hogy ezzel a névvel milyen túlárazott szarokat képesek forgalmazni manapság. A Skoda és a Seat is gyakorlatilag megegyezik vele, csak szándékos designbakikat kell beiktatniuk, hogy igazolják az anyacég felsőbbrendűségét. Én részemről a német gyártók nem tényezők már évek óta, a technológiai fejlődés és minőség Ázsiából szivárog be Európába. A Mercedes az egyetlen európai márka ami megérdemli szerintem a premium jelzőt, nem szakad el a tradícióitól.

Ha most lenne 10-15 millióm, inkább valami youngtimer hobbiautóban gondolkoznék, aminek akár még emelkedhet is az értéke. A villantásfaktor nagyobb így, mint egy új autónál.
Az a Mercedes, amelyik Renault motort rak néhány modelljébe?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2018. május 1., kedd 10:47

A népautót a VW-re értettem :mrgreen: Egyébként siralmas, hogy ezzel a névvel milyen túlárazott szarokat képesek forgalmazni manapság. A Skoda és a Seat is gyakorlatilag megegyezik vele, csak szándékos designbakikat kell beiktatniuk, hogy igazolják az anyacég felsőbbrendűségét. Én részemről a német gyártók nem tényezők már évek óta, a technológiai fejlődés és minőség Ázsiából szivárog be Európába. A Mercedes az egyetlen európai márka ami megérdemli szerintem a premium jelzőt, nem szakad el a tradícióitól.

Ha most lenne 10-15 millióm, inkább valami youngtimer hobbiautóban gondolkoznék, aminek akár még emelkedhet is az értéke. A villantásfaktor nagyobb így, mint egy új autónál.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. május 1., kedd 10:45

rashidm írta:
Kerlon írta:úú, mondjuksvédet biztos nem, de Roverrel végre jót mondott valaki
Érdeklődésképpen volvo miért nem? :)
Vezettem a legújabb XC90-et és az XC60-at is.Mindkettő fantasztikus autó.

90-es nekem túl nagy volt,felesleges méret. XC60-n gondolkoztam, de végülis a Mazda CX-5 volt nálam a befutó, mert olcsóbb és majdnem uolyan kocsi.

De mindkét Volvo fantasztikus volt.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. május 1., kedd 10:40

Én tökéletesen elégedett vagyok a Mazda CX-5 -mel. Semmire nem cserélbém el. Szóval én nem vennék mást.

Ha viszont játékautót kellene választani, elméletben játékból :agree:

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. május 1., kedd 10:39

Kerlon írta:
Babinho írta:Range Rover, Jeep, Volvo suv.
Ennyiből én ezt :)
Ez mind olyan mint Arbeloa haja.
úúú, mondjuksvédet biztos nem, de Roverrel végre jót mondott valaki
Érdeklődésképpen volvo miért nem? :)

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. május 1., kedd 10:38

Kerlon írta:
Marky írta:Ekkora összegnél elvárnám, hogy kicsit egyedibb autóval járjak, ne népautóval, Audival es BMW-vel. Egy Lexus vagy egy Infinity embléma nem jön szembe minden kereszteződésnél.
Mondjuk nem tudom, hogy egy Arteon meg S Audi vagy egy 10+ milliós BMW idehaza mitől népautó.
Sztem arra gondolt, hogy akinek van pénze az a Merci/Audi/BMW kombóból választ autót (akár használt, akár új). Jó nyílván nem a 10+ millás autók miatt népautó a BMW vagy az Audi hanem azért mert (szerintem) ezt veszi az ember ha több pénze van (plusz a kis suttyók meg apuci pénzén élők akik ezzel tudnak menőzni :mrgreen: ). Magam részéről én Marky-val értek egyet, én is inkább valami kevésbé elterjedt márkát választanék.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. május 1., kedd 10:37

Babinho írta:Range Rover, Jeep, Volvo suv.
Ennyiből én ezt :)
Ez mind olyan mint Arbeloa haja.
úúú, mondjuksvédet biztos nem, de Roverrel végre jót mondott valaki
Yazid írta:
Kerlon írta: Mondjuk nem tudom, hogy egy Arteon meg S Audi vagy egy 10+ milliós BMW idehaza mitől népautó.
Pl hogy minden 5.auto 4-5eves 5ös bmw, régebben meg azt mondtam volna, hogy s audit szökôévente 1x látok, ma már ez se így van, persze mind2 álom nekem nem azt mondom h fos, csak most 10-15milliós kocsikról van szó
Én meg mindenhol Lexus terepjárot látok+még otromba is.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3402
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. május 1., kedd 10:35

Kerlon írta:
Marky írta:Ekkora összegnél elvárnám, hogy kicsit egyedibb autóval járjak, ne népautóval, Audival es BMW-vel. Egy Lexus vagy egy Infinity embléma nem jön szembe minden kereszteződésnél.
Mondjuk nem tudom, hogy egy Arteon meg S Audi vagy egy 10+ milliós BMW idehaza mitől népautó.
Pl hogy minden 5.auto 4-5eves 5ös bmw, régebben meg azt mondtam volna, hogy s audit szökôévente 1x látok, ma már ez se így van, persze mind2 álom nekem nem azt mondom h fos, csak most 10-15milliós kocsikról van szó

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3160
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. május 1., kedd 10:35

Range Rover, Jeep, Volvo suv.
Ennyiből én ezt :)
Ez mind olyan mint Arbeloa haja.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. május 1., kedd 10:30

tesla.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 93 regisztrált és 0 vendég