OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 9., hétfő 12:01

csababarca írta:
H.E.H.E. írta:
elmondom hogy vélekedek a tanárokról: vannak munkák, amiket sokkal jobban meg kellene fizetni. a tanár egy köztük. sokra tartom a tanárokat. a jó tanárokat.
de ha tudod jó előre, hogy márpedig nincs és nem is nagyon lesz jól megfizetve a pálya, akkor ne menj tanárnak. (aztán amikor majd elfogynak a tanárok, mint ahogy már most az orvosok is, akkor a kormány kényszerpályára kerül)
ha elhivatott vagy és imádod, amit csinálsz, akkor viszont sztem meg lehet találni a módját, hogy megélj belőle és boldoggá tegyen.

ja nem pályaváltoztatásról, hanem módosításról beszéltem, nyilván nem akarja az ember kibaszni a kukába, amit kemény munkával megszerzett az évek során.
korrekt.

sejtettem előre, hogy ez lesz, bár reménykedtem, hogy mire végzek javul a helyzet, és azért javult is némelyest.

elhivatott vagyok és szeretm csinálni, és nem is érzem úgy, hogy elveszett lenne az életem.
csak ez a fizu kb pont arra elég, hogy otthon éljek. nem tudok mozdulni.
5 évig éltem albérletben, nem akarok újra.
kidobott pénz.
módosítás, hát még olyan opció van, hogy valami oktatási hivatalba, tankerületbe menjek dolgozni. de szeretek tanítani, ezért amíg van bennem motiváció, ezt csinálnám. ha érzem hogy elfogyott, akkor nem maradnék az oktatásban, mert csak több kárt okoznék a motiválatlansággal, mint hasznot a diákoknak.

mindegy, csak érdekelt a vélemény, hogy mihez kezdjek.
sok csoporttársam akikkel együtt végeztünk jó helyzetben volt, még egyetem alatt megkapta a 30 milliós zuglói, vagy 5. kerületi lakást, aztán jóidő.
szüleimnek erre nem telik, még 20 milliósra se valami külkerületben.
sokan vannak így, nem sok embernek csöppen ki a szájából egy 80-100 négyzetméteres zuglói ház vagy belvárosi, neadjisten budai lakás, csak hogy elkezdje a kisfia az önálló életét.
egyáltalán nem szégyen az, hogy emiatt sokan kimennek pár évre, mert az is biztos, hogy 5-8-10 év alatt simán összejön a fasza lakásra/házra való, jgy teremteni vagyont külföldről, aztán lehet hazaköltözni.
de ez megint olyan dolog, hogy ez teljesen kormánytól független
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 11:57

H.E.H.E. írta:
elmondom hogy vélekedek a tanárokról: vannak munkák, amiket sokkal jobban meg kellene fizetni. a tanár egy köztük. sokra tartom a tanárokat. a jó tanárokat.
de ha tudod jó előre, hogy márpedig nincs és nem is nagyon lesz jól megfizetve a pálya, akkor ne menj tanárnak. (aztán amikor majd elfogynak a tanárok, mint ahogy már most az orvosok is, akkor a kormány kényszerpályára kerül)
ha elhivatott vagy és imádod, amit csinálsz, akkor viszont sztem meg lehet találni a módját, hogy megélj belőle és boldoggá tegyen.

ja nem pályaváltoztatásról, hanem módosításról beszéltem, nyilván nem akarja az ember kibaszni a kukába, amit kemény munkával megszerzett az évek során.
korrekt.

sejtettem előre, hogy ez lesz, bár reménykedtem, hogy mire végzek javul a helyzet, és azért javult is némelyest.

elhivatott vagyok és szeretm csinálni, és nem is érzem úgy, hogy elveszett lenne az életem.
csak ez a fizu kb pont arra elég, hogy otthon éljek. nem tudok mozdulni.
5 évig éltem albérletben, nem akarok újra.
kidobott pénz.
módosítás, hát még olyan opció van, hogy valami oktatási hivatalba, tankerületbe menjek dolgozni. de szeretek tanítani, ezért amíg van bennem motiváció, ezt csinálnám. ha érzem hogy elfogyott, akkor nem maradnék az oktatásban, mert csak több kárt okoznék a motiválatlansággal, mint hasznot a diákoknak.

mindegy, csak érdekelt a vélemény, hogy mihez kezdjek.
sok csoporttársam akikkel együtt végeztünk jó helyzetben volt, még egyetem alatt megkapta a 30 milliós zuglói, vagy 5. kerületi lakást, aztán jóidő.
szüleimnek erre nem telik, még 20 milliósra se valami külkerületben.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 9., hétfő 11:54

9RoNaLdO9 írta:Borsodban fizikai melós kezdő fizuja nettóban 120. Igen, 8 órában, nappalosként, túlórák nélkül. Ráadásul ez a fantasztikus 20 %-os bért emelünk lidl logisztikai központja.
messze nem vagyok mindentudó és okoskodni sem akarok, de akkora hiány van jó szakmunkásból idehaza, hogy beszarsz.
nyilván mindenki ausztriában meg németeknél akar dolgozni sokezer eurokért, de a nettó 120nak sokszorosát meg lehet keresni ha bizonyítja az ember, hogy nem egy megbízhatatlan link balfasz, mondjuk hazai építkezéseken, felújításokon.
pár év alatt megfelelő szakember mellett nagyon sok szakmát ki lehet tanulni, utána nyithat az ember saját bizniszt. mert azt garantálom, hogy mindenütt megfizetik a jó, igényes, minőségi munkát végző megbízható szakembereket.
nem értem miért kellene megmaradni a sima fizikai melós szinten, viszont ha ez az ambíció, akkor ne is várjatok semmilyen kormánytól ti kacsalábon forgó palotát m6-os bömbivel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára H.E.H.E. 2018. április 9., hétfő 11:57-kor.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. április 9., hétfő 11:52

Tanulságként annyi, hogy azt hittem a Gáborok és Emőkék köztünk élnek. De sajnos rá kellett jönnöm, hogy mi élünk Gáborok és Emőkék között.

9RoNaLdO9
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. december 18., szerda 19:50
Kedvenc játékosaid: Raúl, Morientes, Iker, Ramos, Khedira
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 9RoNaLdO9 » 2018. április 9., hétfő 11:47

Borsodban fizikai melós kezdő fizuja nettóban 120. Igen, 8 órában, nappalosként, túlórák nélkül. Ráadásul ez a fantasztikus 20 %-os bért emelünk lidl logisztikai központja.

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 9., hétfő 11:39

Engem nem bántasz meg, sejtem mit akarsz mondani, és ez is elmond sokat az ország mentális állapotáról, hogy így vélekednek rólunk.
nem sejted :D

elmondom hogy vélekedek a tanárokról: vannak munkák, amiket sokkal jobban meg kellene fizetni. a tanár egy köztük. sokra tartom a tanárokat. a jó tanárokat.
de ha tudod jó előre, hogy márpedig nincs és nem is nagyon lesz jól megfizetve a pálya, akkor ne menj tanárnak. (aztán amikor majd elfogynak a tanárok, mint ahogy már most az orvosok is, akkor a kormány kényszerpályára kerül)
ha elhivatott vagy és imádod, amit csinálsz, akkor viszont sztem meg lehet találni a módját, hogy megélj belőle és boldoggá tegyen.

ja nem pályaváltoztatásról, hanem módosításról beszéltem, nyilván nem akarja az ember kibaszni a kukába, amit kemény munkával megszerzett az évek során.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 9., hétfő 11:34

Andrew Dawn írta:
csababarca írta: és legyen gazdag. :D
Ha ketten osztjátok a lakást, rezsit, akkor már mindjárt nem is annyira megfizethetetlen Budapest sem. A tanári szakma meg sajnos szar, nekem is lenne lehetőségem azzal foglalkozni, de egyszerüen nem éri meg. Valahol a kétkezi gyári munkás megkapja a nettó 200-at, napi 8-10 munkaórában.
Autóiparban, 2 hétvégén túlórázva. Kicsit magasabb pozikban 240-eket is el lehet tenni, aztán még érettségid se kell, hogy legyen.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 11:34

H.E.H.E. írta: nem akarok személyeskedni, nem ismerem a helyzeted.
ha tudsz vmilyen idegen nyelvet, akkor a megtakarított pénz bőven elég arra, hogy külföldön mondjuk kezdésnek egy általános iskolában elkezdj tanítani.
idehaza megfordulna a fejemben a pályamódosítás.
nyilván maradhatsz is a jelenleginél, én csak azt mondom amit én tennék.

teljesen tisztában vagyok vele, hogy kurva nehéz a tanároknak, egészségügyben dolgozóknak, de... (és itt inkább újra nem akarok személyeskedni vagy megbántani senkit, felesleges szócséplésnek tartanám)
hát gondolkoztam már ezen is. hogy külföldön tanítsak.
vagy ami opció, alapítványi iskolába bekerülés, ott jobban fizetnek sokkal.

Pályamódosítás nem opció, nem véletlen lettem tanár.

Engem nem bántasz meg, sejtem mit akarsz mondani, és ez is elmond sokat az ország mentális állapotáról, hogy így vélekednek rólunk.
Sajnálatos.

Persze itt annyit ér az ember amennyi pénze van, meg hogy milyen öltönyös kamumunkája van (pénzügyi tanácsadó... :lol: ), de ennek nem így kellene lennie.

Teljesen elveszett nem vagyok amúgy, meg fogom találni a boldogulásomat, ha kell extra melókkal, nekem nem probléma, szeretek dolgozni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2018. április 9., hétfő 11:31

csababarca írta:
Babinho írta: Legyen barátnőd :mrgreen:
és legyen gazdag. :D
Ha ketten osztjátok a lakást, rezsit, akkor már mindjárt nem is annyira megfizethetetlen Budapest sem. A tanári szakma meg sajnos szar, nekem is lenne lehetőségem azzal foglalkozni, de egyszerüen nem éri meg. Valahol a kétkezi gyári munkás megkapja a nettó 200-at, napi 8-10 munkaórában.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 9., hétfő 11:28

Kerlon írta:
csababarca írta:Mit tanácsoltok ebben a helyzetben az embernek?
28 éves, történelem pedagógus.
196os bruttóval, bértábla szerint. (de lehet nem jól nézem.)

Van kb 2,5-3 millió megtakarításom. (nem banki megtakarítás, hanem félretett pénz a keresetekből)
Autóm van, 20 éves, de nekem megfelel.

Költöznék otthonról, kb mostmár mindegy hova, csak az albérlet van kizárva.
Barátnő nincs.

Mik a kilátások? :mrgreen:
(Amúgy Pest megyei régió, Dabas-Cegléd közötti ingázás, de cél Budapest lenne, de nem reális ott élni ilyen fizu mellett, ezért is vállaltam el a Ceglédi melót)
London, vagy valami német.
nem akarok személyeskedni, nem ismerem a helyzeted.
ha tudsz vmilyen idegen nyelvet, akkor a megtakarított pénz bőven elég arra, hogy külföldön mondjuk kezdésnek egy általános iskolában elkezdj tanítani.
idehaza megfordulna a fejemben a pályamódosítás.
nyilván maradhatsz is a jelenleginél, én csak azt mondom amit én tennék.

teljesen tisztában vagyok vele, hogy kurva nehéz a tanároknak, egészségügyben dolgozóknak, de... (és itt inkább újra nem akarok személyeskedni vagy megbántani senkit, felesleges szócséplésnek tartanám)
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 9., hétfő 11:28

ericco írta:
Realista24 írta:Dehogy jártak az adriára Balaton helyett, amikor a szép kártya miatt mindenki a balatonra meg itthoni szállodákba nyomult. Évek óta nő a vendégéjszakák száma itthon
Akkor én néztem rossz híradásokat anno. Meglehet. De az állam által erősen tolt vállakózoi réteg, ráadásul lojalitás alapján kiválasztva akkor sincs az ínyemre. Akkor már inkább a piaci káosz, amelyből ha időnként is csak, de egy-egy jobb minőség ki tud nőni.
Azt látod, hogy megint oda jutottunk, hogy azt az állítást, amiről úgy gondoltad, hogy szent és sérthetetlen, kukába is dobtad.

És persze, hogy nincs ínyedre, mert nem részesedsz belőle. Ha részesednél, akkor semmi bajod nem lenne vele. Ez így volt, így van és így is lesz a jövőben is. Teljesen, mindegy, hogy jobb vagy bal oldal, Fidesz vagy Jobbik, mindegy, hogy mi a gyerek neve.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. április 9., hétfő 11:26

Realista24 írta:Dehogy jártak az adriára Balaton helyett, amikor a szép kártya miatt mindenki a balatonra meg itthoni szállodákba nyomult. Évek óta nő a vendégéjszakák száma itthon
Akkor én néztem rossz híradásokat anno. Meglehet. De az állam által erősen tolt vállakózoi réteg, ráadásul lojalitás alapján kiválasztva akkor sincs az ínyemre. Akkor már inkább a piaci káosz, amelyből ha időnként is csak, de egy-egy jobb minőség ki tud nőni.
Merci Zizou!

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 11:26

Babinho írta: Legyen barátnőd :mrgreen:
és legyen gazdag. :D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. április 9., hétfő 11:25

csababarca írta:Mit tanácsoltok ebben a helyzetben az embernek?
28 éves, történelem pedagógus.
196os bruttóval, bértábla szerint. (de lehet nem jól nézem.)
(emellé hogy legyen még pénzem, van egy óraadói munkám is egy ált suliban, onnan is jön 50ezer kb, attól függ, hány hétfő van az adott hónapban)

Van kb 2,5-3 millió megtakarításom. (nem banki megtakarítás, hanem félretett pénz a keresetekből)
Autóm van, 20 éves, de nekem megfelel.

Költöznék otthonról, kb mostmár mindegy hova, csak az albérlet van kizárva.
Barátnő nincs.

Mik a kilátások? :mrgreen:
(Amúgy Pest megyei régió, Dabas-Cegléd közötti ingázás, de cél Budapest lenne, de nem reális ott élni ilyen fizu mellett, ezért is vállaltam el a Ceglédi melót)
Legyen barátnőd :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 9., hétfő 11:21

ericco írta:
Realista24 írta:1. Néhány emberről beszélsz, mert szerencsére nem tízezresével állnak az ilyen ingatlanok a belvárosban. És ahogy mondtam, ez korábban is így volt. Aki közel van a tűzhöz, jól él.
2. A piacra bízni? Hát bass.ameg a balatoni vállalkozó, amelyik négy hónap alatt egy évnyi bért akar keresni, mert nem akar télen dolgozni, csak Thaiföldön süttetni a hasát három hónapig és ezért egy ebéd 12ezer egy retro strandon egy családnak. Akkor igen, örülök, ha valaki ugyanezt olcsóbban adja.
3. 50ezres csekket nem adnak út szélén ülésért, ezt te is tudod. Azt hogy utólag ezt állítják, már más.
Lehet előtte is így volt, de ez nem legitimáció a foyltatásra, a nagyobb mértékre méginkább nem. Lehet idelista vagyok, de ha valaki azt ígéri, hogy ennek vége lesz, majd ő is megcsinálja, még nagyobb mértékben, annak egyszerűen nem hiszek, és inkább a bizonytalan újat választom.
A balatoni vállakozókról magamnak is meg a véleménye. Igazad van, de valamiért mégis megéltek, és a piac már épp kezdte őket kivégezni, mert sokan inkább az Adriára jártak a Balaton helyett, pont emiatt. Az új NER-lovagok pedig ugyanez a mentalitás, csak egy kicsit szebb mázzal, egyelőre, mert még jönnek a csöpögtetések.
Dehogy jártak az adriára Balaton helyett, amikor a szép kártya miatt mindenki a balatonra meg itthoni szállodákba nyomult. Évek óta nő a vendégéjszakák száma itthon.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 9., hétfő 11:20

csababarca írta:Mit tanácsoltok ebben a helyzetben az embernek?
28 éves, történelem pedagógus.
196os bruttóval, bértábla szerint. (de lehet nem jól nézem.)

Van kb 2,5-3 millió megtakarításom. (nem banki megtakarítás, hanem félretett pénz a keresetekből)
Autóm van, 20 éves, de nekem megfelel.

Költöznék otthonról, kb mostmár mindegy hova, csak az albérlet van kizárva.
Barátnő nincs.

Mik a kilátások? :mrgreen:
(Amúgy Pest megyei régió, Dabas-Cegléd közötti ingázás, de cél Budapest lenne, de nem reális ott élni ilyen fizu mellett, ezért is vállaltam el a Ceglédi melót)
London, vagy valami német.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 9., hétfő 11:19

https://www.youtube.com/watch?v=GU3kXWtlvZY
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2018. április 9., hétfő 11:19

Mit tanácsoltok ebben a helyzetben az embernek?
28 éves, történelem pedagógus.
196os bruttóval, bértábla szerint. (de lehet nem jól nézem.)
(emellé hogy legyen még pénzem, van egy óraadói munkám is egy ált suliban, onnan is jön 50ezer kb, attól függ, hány hétfő van az adott hónapban)

Van kb 2,5-3 millió megtakarításom. (nem banki megtakarítás, hanem félretett pénz a keresetekből)
Autóm van, 20 éves, de nekem megfelel.

Költöznék otthonról, kb mostmár mindegy hova, csak az albérlet van kizárva.
Barátnő nincs.

Mik a kilátások? :mrgreen:
(Amúgy Pest megyei régió, Dabas-Cegléd közötti ingázás, de cél Budapest lenne, de nem reális ott élni ilyen fizu mellett, ezért is vállaltam el a Ceglédi melót)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2018. április 9., hétfő 11:20-kor.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. április 9., hétfő 11:18

Realista24 írta:1. Néhány emberről beszélsz, mert szerencsére nem tízezresével állnak az ilyen ingatlanok a belvárosban. És ahogy mondtam, ez korábban is így volt. Aki közel van a tűzhöz, jól él.
2. A piacra bízni? Hát bass.ameg a balatoni vállalkozó, amelyik négy hónap alatt egy évnyi bért akar keresni, mert nem akar télen dolgozni, csak Thaiföldön süttetni a hasát három hónapig és ezért egy ebéd 12ezer egy retro strandon egy családnak. Akkor igen, örülök, ha valaki ugyanezt olcsóbban adja.
3. 50ezres csekket nem adnak út szélén ülésért, ezt te is tudod. Azt hogy utólag ezt állítják, már más.
Lehet előtte is így volt, de ez nem legitimáció a foyltatásra, a nagyobb mértékre méginkább nem. Lehet idelista vagyok, de ha valaki azt ígéri, hogy ennek vége lesz, majd ő is megcsinálja, még nagyobb mértékben, annak egyszerűen nem hiszek, és inkább a bizonytalan újat választom.
A balatoni vállakozókról magamnak is meg a véleménye. Igazad van, de valamiért mégis megéltek, és a piac már épp kezdte őket kivégezni, mert sokan inkább az Adriára jártak a Balaton helyett, pont emiatt. Az új NER-lovagok pedig ugyanez a mentalitás, csak egy kicsit szebb mázzal, egyelőre, mert még jönnek a csöpögtetések.
Merci Zizou!

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2018. április 9., hétfő 11:13

Na jó, olyan mély társadalmi tételmondatokat tudtok állítani, amikhez én hozzá se tudok szólni, de érdekelne a szellemi táplálékforrás, ahonnan a birtokába lehet jutni ilyen tudásnak, mert szeretnék én is ennyire érteni hozzá demagógia nélkül. :D

Na, közben Toroczkai is kimondta, hogy Vona megbukott. A felismerés jó, még jobb lett volna 2 évvel ezelőtt. de végre egy kis reménysugár.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég