OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 10., hétfő 16:20

Az ISIS nem egy egyszerűen behatárolható terrorszervezet, hanem egy vallási alapokon kialakult mozgalom. Nem lehet csak úgy megszüntetni a megfelelő emberek eltüntetésével. Nem a probléma forrása, hanem a következménye, méghozzá időben a sokadik.
Mese:

Kód:

A probléma ott kezdődik, hogy a Közel-Keleten nem nemzetállamok vannak, hanem különböző népcsoportok összezárva  kézzel megrajzolt határok között, mindenféle logikát nélkülözve. Irak pl. soha nem létező nem nemzet, hanem egy ország ahol össze vannak zárva a kurdok, assszírok, arabok, stb.  Akárhogyan választasz meg ott egy vezetést, a lakosság nagyobbik része egyszerűen másmilyen etnikumhoz fog tartozni, és a konfliktushelyzetet nem lehet megszüntetni. Ez természetesen nem csak Irak esetében van így,  hanem a térség legtöbb államában.
Ezért a Közel-Keleten élő emberek hovatartozását nem a nemzetiségük határozza meg, és még csak nem is az etnikumuk, mivel a határok nem úgy lettek megrajzolva, úgy nem is lehetett volna. Az emberek hovatartozását a vallásuk határozza meg, a vallás jelenti a kohéziós erőt, alapvetően ugye vagy szunnita vagy shíta. A viszonylagos hatalmi egyensúly a két fél között hellyel közzel megvolt. Békés sosem volt, és a gyarmatosító britek csak mégnagyobb kárt okoztak, a 20. században pedig a határok megrajzolása kapitális hiba volt. Ami Európában működött (eh?) az ott nagyon nem.  Továbbá az  amerikai beavatkozás, azaz állásfoglalás Libanonban, Irakban, Iránban, Szíriában és a többi konfliktusban már csak olaj volt a tűzre. 
Túl sok országban jött létre síita vezetés, és a szunnitákat túl sok helyen nyomták el. Éppen ahogyan Szíriában és ez már túl sok volt, elpattant a húr, és a szunniták ott vették fel a harcot a síitákkal. Ez nem egyszerű polgárháború ami az ország vezetéséről dönt, ez sokkal többről szól, a térség vallásai közötti összecsapás, aminek Szíria ad helyet. Egyelőre csak Szíria.
A szunniták a síiták mellett természetesen az USÁt és szövetségeseit is rühelli az állásfoglalás és a sok-sok beavatkozás miatt a Közel-Keleten.
És most végre vissza tudok kanyarodni. A menekültek döntő többsége nem egyszerű menekült, hanem az Iszlám Állam támadása a nyugati világ ellen. Hiába tűnnek egyszerű kecskebaszónak, valójában igen tudatosan veszik fel a harcot. (Az is jelzi a szervezettségüket hogy gyakorlatilag egy komplett közigazgatással rendelkező 'államot' hoztak létre Szíriában polgárháborús körülmények közepette.) Háborús eszközökkel nyilván em vehetik fel a versenyt a nyugattal, ezért más eszközökhöz folyamodtak. Az Iszlám Állam vezetése már februárban kinyilatkoztatta, hogy annyi menekültet küld Nyugatra, alapvetően Európába hogy teljesen tönkretegyék az itteni gazdaságot (számszerűen félmillióról volt szó amennyire tudom, de nyilván lesz ez több is, a félmilla előörsnek jó kb.).  Mivel a menekültek túlnyomó része fiatal, hadköteles korban levő férfi, ezért sok kétségem nincs afelől, hogy olyan elemek is szivárognak be, akiknek feladata a terrorcselekmények elkövetése. Mégha a 95%-uk nem is jelent tényleges fenyegetést merényletek formájában, ők is károsak, hiszen rengeteg gazdasági kárt okoznak a puszta jelenlétükkel. Nos a feruárban útnak eresztett emberek a tavasz végére meg is érkeztek...
Ez olyan méreteket öltött probléma hogy csak teljes összefogással tudná kezelni az EU, ami most van az káosz. Összefogással egyébként még akár el is lehetne őket itt helyezni, ezt nem mint megoldást mondom, mert a mi érdekünk az lenne ha maradnának a helyükön... hanem mint megoldható problémát, lehetne kapacitás a megszervezéshez, de nem így. Kabaré ami van, Szerbia buszokkal hozza át őket ide, mi épitjük a kis kerítésünket, Ausztria fizet a szlovákoknak hogy had vigyék oda az egzotikumokat, Németoszág küldi vissza nekünk, Anglia meg fegyveres erőkkel védi a csalagut kijáratát. Az egyszeri emberek meg etetik a bevándorlókat, táborokat építenek, vízet, wifit, szállást, utazást, telefonvonalat biztosítanak a menekültetnek. Vicc.
Bár az a téma is egészen érdekes lenne hogy honnan van a nincstelen bevándorlókak okostelefonjuk, több száz eurójük fizetségként az embercsempészeknek, márkás (igaz az út során elhasználódott) ruhájuk meg miegymás... de ezt már nem feszegetném, ígyis sok időt toltam el a pötyögéssel.

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Savant » 2015. augusztus 10., hétfő 14:00

A menekültekről:

Benne van a nevében. Menekül valami elől. Mi elől? Polgárháború, üldöztetés stb. Hova menekül a józan ész szerint? Ahol ezek a veszélyek már nem fenyegetik. -> mit keresnek itt? A hazájukhoz legközelebb eső biztonságos országban, zónában meg kell állniuk! Az más kérdés, hogy adott esetben Görögországot/Törökországot segíteni KELL abban, hogy a menekültkérdést tudják kezelni.
De ilyen nincsen, hogy megkérdezi az ember Budapesten az eritreai meg a pcs tudja milyen nép gyermekét, hogy végülis mit keres itt, mi a célja, hová megy?! És a válasz annyi, hogy hát ő Belgiumot nézte ki, mert ott jó az élet meg ott jól bánnak a menekültekkel meg ilyesmi.
Hát apádfszát! Én is oda akarok menni! Vagy Dániába vagy Hollandiába! De én sem mehettem volna csak úgy munkát vállalni, ha nem lennénk uniós ország! Ez meg jön a közel-keletről meg afrikából! Miezmár?!

A brit külügyminiszter tökéletesen mondta: gátat kell szabni ennek minél előbb, mert az európai életszínvonal nem tartható fenn több százezer, több millió képzetlen, buta, sutyerák, élősködő "menekült"tel a hátunkon!

ISIS?! Menjetek haza gyerekek, ahányan eljöttetek már onnan... 30 "menekültre" ha jut egy ilyen elmebeteg terrorfszfej. Megtalálni őket, kivégezni. Csatárláncba állni, menni előre, a saját országotok hadseregével és pár nemzetközi zsoldossal megfűszerezve már rég nem lenne se híre se hamva azoknak a kecsketoszóknak.
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2752
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. augusztus 10., hétfő 13:48

Én pont ott voltam Füreden a sun city-ben a hétvégén, de ez a balhé totál kimaradt.
Bár valami kiscsajjal voltam elfoglalva, szóval nem igazán figyeltem mi zajlik körülöttünk. :mrgreen:
Aztán neten láttam, hogy egy csajszinak átrendezték az arcát picit, mondjuk ez is nagyon bátor dolog :sly: .

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. augusztus 10., hétfő 12:58

Elhunyt Czeizel Endre .
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 10., hétfő 6:16

Hát nem tudom, aki védi a bevándorlókat hetek óta szűntelenül, az valami egészen érdekes álomvilágban él. Igen, persze lehetne őket támogatni, segiteni, ha egy kicsit is együttműködöek lennének. De azt se tudják hol vannak, mennek mint a marhák, és azt hiszik hogy a senki földjén mennek végig. Útközben lezabálják a magyar gazdák terméseit, összetrágyázzák pestet, szétverik debrecent, a máv szeged-pest járatát teljesen leamortizálják. A menekültkérelemmel élnek hogy mindenhol ingyen utazgassanak, aztán a regisztráció után az elbirálást le se szarják. Egy darab papir nélkül utazgatnak, azt se lehet tudni ki kicsoda, összehazudoznak pár adatot aztán mennek tovább, cél nélkül, ingyenélve. Ott kéne megaszalódniuk az aszfalton a negyven fokban, de nem, inkább ellátjuk őket... vajon mit kommunikálhatnak odahaza az otthoniaknak? családnak gyertek ti is, királyság van, ingyen van minden...

De józan ésszel is.... nem tudnak nyelvet, idegen a kultúra, nincs képzettségük... aki őket védi az menthetetlen eset, csakhogy miatta fog szivni a többi is.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9614
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. augusztus 10., hétfő 0:16

Ez amúgy füred környékén full átlagos eset sajnos.
Nem kell túlfújni csak amiatt, hogy afrikaiak voltak az illetők.
Barátomék nemrég voltak lent és majdnem megkéselték őket... De szerintem ezt a többsége tudja, aki arra jár bulizni.
Mármint, hogy ilyen a környék :roll: :roll:

nem véletlen nem mentem velük
ZIDANE

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2015. augusztus 10., hétfő 0:13

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 769&type=1

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. augusztus 10., hétfő 0:05

Becksy23 írta:Hol olvasható a füredi eset? Előre is köszi!
Tessék én ezt találtam róla
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Matyas
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:57
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Guti, Raúl, El Fenomeno,

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Matyas » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:58

Az miért büntetés, hogy a Magyar Állam aki a saját polgárait sem/ vagy alig tudja ellátni, nem vállal felelősséget több ezer külföldről érkező migráns teljes ellátására? Miért előrébb való egy Közel-Keletről érkező ember mint a Nyugatiba 5 éve dekkoló csöves ?

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:57

Hol olvasható a füredi eset? Előre is köszi!
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62891
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:55

cart írta:Szóval akkor te valaki tette miatt azt büntetnéd meg, aki a következményeket viseli? Érdekes megközelítés...
Ha neked ez jött le az egészből, akkor bajok vannak. Mindegy, menjél beszélgess velük, meg fogadj örökbe egyet, kettőt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:55

cart írta:Szóval akkor te valaki tette miatt azt büntetnéd meg, aki a következményeket viseli? Érdekes megközelítés...

azzal nem követnek el bűncselekményt, hogy embereket vernek, odaszarnak az utcára? érdekes megközelítése ez a BTK-nak

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:52

Szóval akkor te valaki tette miatt azt büntetnéd meg, aki a következményeket viseli? Érdekes megközelítés...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62891
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:46

cart írta:De amíg az okot nem szünteted meg nem sokra mész az erőszakkal...
Ahogy írtam, az egyik ellen nem lehet mit tenni, bár a szavaidból ítélve, te tudnál.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27402
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:45

cart írta:De amíg az okot nem szünteted meg nem sokra mész az erőszakkal...
Azt az okot, amiről te beszélsz, soha nem fogod tudni megszüntetni, így viszont az energiát a másikra, a kisebb problémára kell összpontosítani.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:45

De amíg az okot nem szünteted meg nem sokra mész az erőszakkal...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62891
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:40

cart írta:Ha ennyire bántanak titeket a menekültek, akkor írjatok rá facebookon Obamára hogy minek kellett mindent összedönteni a Közel-Keleten, aztán nézzetek rá az Euró-Dollár árfolyam alakulására.

Nem a menekülteket kéne baszogatni, hanem akinek érdekében állt kirobbantani ezt, plusz akik komoly pénzeket tesznek zsebre az embercsempészetből. Kicsit próbáljátok távolabbról nézni a dolgokat.
Az egyik ellen nem lehet mit tenni, a másik ellen viszont igen. Továbbra is mellébeszélsz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:39

Ha ennyire bántanak titeket a menekültek, akkor írjatok rá facebookon Obamára hogy minek kellett mindent összedönteni a Közel-Keleten, aztán nézzetek rá az Euró-Dollár árfolyam alakulására.

Nem a menekülteket kéne baszogatni, hanem akinek érdekében állt kirobbantani ezt, plusz akik komoly pénzeket tesznek zsebre az embercsempészetből. Kicsit próbáljátok távolabbról nézni a dolgokat.

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:38

cart írta:Akivel beszéltem mind ezt mondta, biztos véletlen volt.
És amikor a nyugati országok nem engedik be őket, akkor hova mennek majd? Vesznek egy trans europe bérletet aztán sztoikus nyugalommal vonatoznak majd az országokban?

Nem a menekülteket kéne baszogatni, hanem akinek érdekében állt kirobbantani ezt, plusz akik komoly pénzeket tesznek zsebre az embercsempészetből. Kicsit próbáljátok távolabbról nézni a dolgokat.
Obama szétbassza az országukat, és? Őket ez feljogosítja, hogy szétbasszák más országát?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára IkerCasillas 2015. augusztus 9., vasárnap 23:40-kor.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. augusztus 9., vasárnap 23:34

Egy kis off az off-ban: :D
Ezt láttátok? :D Kegyetlen.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 150 regisztrált és 0 vendég