OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2017. február 12., vasárnap 17:19

Kínai póló, nem várok nagy minőséget, pláne az ár tekintetében - inkább az a kérdés, hogy megérkezik-e, exemnek vettem már ruhát aliexpressen és 3 éve nem érkezett meg. :lol: Bár nem kizárt, hogy benéztem valamit.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. február 12., vasárnap 15:56

90% felett már nyugodtan lehet rendelni, persze 10/1-2 úgy is gyengébb minőség lesz, ezt bele kell számolni.

Mérettel vigyázz, és a hatósággal is, de utóbbiban majd a fórum zöldlámpása segít ha megszorulsz... :mrgreen:

Telókhoz még annyit, szerintem a huawei is elég jó úton jár a xiaomi mellett, nekem samsung nem kéne, ár/érték arányban eléggé gyengék.
Nem illik.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. február 12., vasárnap 15:51

Faust írta:Aliexpressről mik itt a tapasztalatok?

Ruhát szeretnék rendelni, csájnából jönne, a feedback-ek pozitívak de mindig félve állok hozzá az Európán kívülről érkező cuccokhoz.
rendeltem egyszer kétszer, nekem az árhoz viszonyítva jó minőségűek, van amit már két éve nyúzok és semmi baja, csak méretre figyelj oda
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2017. február 12., vasárnap 15:36

Aliexpressről mik itt a tapasztalatok?

Ruhát szeretnék rendelni, csájnából jönne, a feedback-ek pozitívak de mindig félve állok hozzá az Európán kívülről érkező cuccokhoz.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. február 12., vasárnap 14:35

ha zsebből veszed elő a telót akkor jobban kézre esik a hátlapi olvasó viszont ha asztalon van akkor meg mindig fel kell venni. itt jobb ha elülső olvasója van. nekem utóbbi jobban bejön. az ujjlenyomat olvasó meg nekem elsődleges szempont. legbiztonságosabb. legkényelmesebb. leggyorsabb.
ha meg átveszik a kínaiak is a kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasót akkor lassan a hátlapi is megszűnik persze ez még szerintem elég pontatlan. kiforratlan tech.

engem is az zavar hogy a kijelzőből vesz el X sornyi pixelt emiatt.

btw s8-ban amúgy annyival nagyobb lesz a kijelző hogy a gombok gyakorlatilag annyi helyet foglalnak hogy kijöjjön a normális arány tehát ott már ez nem lehet panasz de nekem tetszik ha van fizikai gomb
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. február 12., vasárnap 14:28

ja, a kamera az amiben a xiaomi nem igazán tud/akar fejlődni. .:D

Viszont ebből alapból lenne 1 kérdésem.
Miért jó ha az ujjlenyomatolvasó a home gombnál van? Az enyémnél a kamera alatt van és nagyon közel van hozzá az ujjam ha megakarnám nyomni (de nem használom, csak teszteltem). Én úgy vélem hogy szerintem praktikusabb.

A fizikai gomb amúgy nekem is óriási szempont. Nem is értem hogy mi értelme ha beleprogramozzák a kijelzőbe..Oké hogy már szabvány alapján készülnek, illetve egyel több meghibásodást zárnak ki/több hely minden másnak de undorító és elég sokat is vesz el a kijelzőből.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. február 12., vasárnap 14:19

hát ha már az s7-et nézzük akkor nekem úgy jött hogy ezek a szempontok voltak fontosak nekem:

ne legyen az alsó gombsor a kijelzőben, tehát saját "fizikai" gombja legyen.
lehetőleg amoled kijelző (ha a többi feltétel megvan akkor ennek hiánya még oké)
240 fps kamera
ujjlenyomatolvasó lehetőleg a home buttonban
max 5,2" kijelző (előtte 5,5" note2-m volt és túl nagy)

ezek alapján nagyon leszűkült a lista. talán a xiaomi mi5 felelt meg ezeknek az s7en kívül viszont néztem róla teszteket a kameráról és nagyon nem tetszett a slow mo felvételei.

így csak az s7 maradt.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. február 12., vasárnap 14:04

Az ár. Miért fizetnél 100ftot egy olyan telefonért mikor megkaphatod ugyan azt vagy jobbat 40ftért?
Én vásárlás előtt rászánok egy napot arra hogy eldöntsem milyet is fogok venni. Nagyon szeretnék 1x egy LG-t, de amíg nem adja azt amit egy kínai addig vegye az aki nem sajnálja azt hogy feleslegesen többet költ.

Mondjuk én egy serpenyőért is 2napig gugliztam. :|

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. február 12., vasárnap 13:49

de épp ez az, hogy így se lehet kihásználni teljesen őket, akkor mit számít hogy egy kínai telefon 6 helyett 8gb ramot rak bele vagy tudomisén
Kép

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. február 12., vasárnap 13:39

BBeno írta: hát max ez az alsókategóriára igaz. szerintem már egy A3-5-7 és fölötte nem probléma.

nekem s7-em van szeptember óta. első újraindítás december végén volt mikor ráengedtem egy frissítést, addig 2400 valahány órát folyamatosan ment lassulás nélkül. ja és december óta szintén nem indítottam újra azóta. ez már egy androidnál nagy szó. semmilyen panaszom nincs a telóra.
Tökmindegy milyen kategória. Bármelyikben alázzák őket.
A Samsungtól csak is az S széria az ami szintén túlárazott de még is nagyon korrekt és stabil telefon.

Most pl itt a nem rég kijött Samsung a5 2017es készülék 130e ftért. feléért veszek egy xiaomit ami ugyan annyit tud, ugyan annyira stabil ráadásul letisztultabb és a 20ftos értesítési ledet se spórolják ki belőle.. De ez vonatkozik a sonyra és az lgre is.

Ami pedig az igazán nagy baj az ilyen s7/edge-s8 és hasonló árszegmensű telefonokkal hogy nem tudod kihasználni a teljesítményét. Aztán mire eljönne az idő hogy tényleg kihasználja az ember, akkor már a fogyasztói ösztönök miatt leváltja egy még jobbra. Ez egy ördögi kör amibe az emberek beleesnek és nem szabadulnak. Vannak kivételek akik megtudnak maradni hosszú ideig egy telefon mellett, váltás nélkül, de nem ez a jellemző.

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. február 12., vasárnap 13:21

Victor írta:Ha már telefon téma: most először van "okosabb" telefonom, egy LG Optimus F6 (LG-D500). Semmit nem értek ezekhez, szóval a kérdésem a következő:
hogyan tudom kicsit gyorsítani? 4.1-es android van rajta azt hiszem, nincs szét rakva programmal, se játékkal, mégis sokat szarakodik.

előre is köszi a válaszokat :)
Beállításokokon belül, van egy eszköz felület, ott van benne a build szám, ha arra rákattintasz gyorsan 6x vagy 7x, akkor engedélyezed a fejlesztő módot, ott péládul tudod állítani a vizuális sebességeket és miegymást, azzal tudod gyorsítani.

Itt nézz körbe. :)
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2017. február 12., vasárnap 12:31

Ha már telefon téma: most először van "okosabb" telefonom, egy LG Optimus F6 (LG-D500). Semmit nem értek ezekhez, szóval a kérdésem a következő:
hogyan tudom kicsit gyorsítani? 4.1-es android van rajta azt hiszem, nincs szét rakva programmal, se játékkal, mégis sokat szarakodik.

előre is köszi a válaszokat :)

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. február 12., vasárnap 12:25

Norbii írta:én inkább azt mondanám hogy aki teheti kerülje a samsung-lg-sony triót. csak a márkáért kár telefont venni.
hát max ez az alsókategóriára igaz. szerintem már egy A3-5-7 és fölötte nem probléma.

nekem s7-em van szeptember óta. első újraindítás december végén volt mikor ráengedtem egy frissítést, addig 2400 valahány órát folyamatosan ment lassulás nélkül. ja és december óta szintén nem indítottam újra azóta. ez már egy androidnál nagy szó. semmilyen panaszom nincs a telóra.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 12., vasárnap 12:15

MesQueUnClub írta:M1Ö a tanácsom legközelebb vegyél Sony-t ami vízálló és nincs gond.
Vagy igyak én is meg a haveri társaságom is kevesebbet. :lol: Több, mint valószínű amúgy, hogy aktuális lesz a telefon vásárlás, de lehet nem sony-t veszek, hanem valami 3210-est, vagy 3310-est, mert már egy kisebb vagyont költöttem telefonokra ilyen f***ságok miatt... :-@
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. február 12., vasárnap 12:12

én inkább azt mondanám hogy aki teheti kerülje a samsung-lg-sony triót. csak a márkáért kár telefont venni.

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. február 12., vasárnap 12:04

MesQueUnClub írta: M1Ö a tanácsom legközelebb vegyél Sony-t ami vízálló és nincs gond. :mrgreen:
adom :D
Kép

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. február 12., vasárnap 11:56

Ez max keszulek fuggo. Huawei p8 lite romaniaban alcatel idol 2 pedig itt mon ment szervizbe. Az alcatelem 5percig uszkalt egy meleg teas bogreben. Megcsinaltak. :d

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. február 12., vasárnap 11:53

Norbii írta:Ha nem javulna meg a telefon szaritas utan akkor vidd szervizbe. Ha meg garis akkor mond azt hogy teljesen lemerult es azota nem mukodik.
Megfogjak csinalni. :d
a-a, van benne egy cucc ami elszíneződik ha folyadék éri, egyik havernak is ezért dobta vissza anno a szerviz.

M1Ö a tanácsom legközelebb vegyél Sony-t ami vízálló és nincs gond. :mrgreen:
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. február 12., vasárnap 11:41

Ha nem javulna meg a telefon szaritas utan akkor vidd szervizbe. Ha meg garis akkor mond azt hogy teljesen lemerult es azota nem mukodik.
Megfogjak csinalni. :d

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 12., vasárnap 11:38

fiore írta:Bezzeg a régi k800-am kibírt 10 másodpercet tábortűzben is.
Az is érdekes buli lehetett. :lol:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég