OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2017. július 26., szerda 12:13

Míg adómentes volt a min.bér, addig a fél Magyarország min.bér+a többi zsebbe alapon volt foglalkoztatva. Ha pedig magasabb fizetést adtál, beleestél a 36 százalékos SZJA sávba.
Ezzel az állam lényegében a feketegazdaság kiterjesztését motiválta, az ellátórendszerek pedig a több százezer adómentes jövedelem következtében a tönk szélére kerültek. MO szerencséjére az egész rendszert kihajították a történelem szemétdomjára.
A szja bevétel konkrétan másfélszer annyi volt, mint a 2010-es változások előtt, szóval nem a minimálbér szja mentessége miatt volt a tönk szélén az ellátórendszer.

Nem az adómentes minimálbér miatt volt bejelentve a fél ország minimálbérre, az szja a vállalkozás szempontjából csak egy kisebb része a munkabér kiadásoknak. Azért nem fogja senki vígan bejelenteni az alkalmazottakat többre, mert a minimálbér már nem adómentes.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2017. július 26., szerda 12:01

Azért azt remélem tudjatok, hogy nem csak a lopással lehet kiegészíteni a keresetet. Ez csak a legkönnyebb út. Viszont ezzel az a baj, hogy az ember csak saját maga alatt vágja a fát. Egyrészt eszi az ideget, hogy mikor fog lebukni vele, másrészt meg annak cegnek árt, ahonnan a fizetését kapja, ami akár később emiatt csődbe is mehet. Akkor meg még annyi bevétele sem lesz az illetőnek. Csak egy kicsit tovább kellene latni és gondolkodni.

Persze érthető az is, hogy a kormány hozzáállása miatt van, de ez nem lehet indok mindezekre.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2017. július 26., szerda 11:50

Realista24 írta:Ez a legkönnyebb. A másikra mutatni.

Ahogy irtam, nekem is ott a lehetőség, milliós kiegészítésem lehetne. De mégsem teszem. Miért?
Gondolom azért, mert nem havi 70 a béred.

Avatar
Zidane
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:16
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Ronaldo, Figo, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zidane » 2017. július 26., szerda 11:50

A feketepiac mindig jelen lesz, egyszerűen van az a réteg aki mindig többet és többet akar és erre keresi a kiskapukat, mindazonáltal én R24-kel értek egyet, mint egyén nyugodtabb vagyok ha ez nincs jelen az életemben, így számomra ez a követendő példa, próbálok tisztességes úton türelmesen feljebb és feljebb jutni és úgy gondolom a nagy többség előtt adott a lehetőség, h ne szoruljon rá a feketebérezésre, de van hogy ezt a társadalmunk teremti meg, így nem tudom azt mondani h ez az oldal a hibás vagy az, mindkettő megérthető meg nem is, vannak olyan helyzetek hogy a „kisember” ilyen-olyan tényezők miatt rászorul, hogy kiegészítse a keresetét (konkrétan ha nem akar éhen halni), de viszont sok esetbe már csak a kapzsiság szüli, az meg számomra elfogadhatatlan.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2017. július 26., szerda 11:47

Ez a legkönnyebb. A másikra mutatni.

Ahogy irtam, nekem is ott a lehetőség, milliós kiegészítésem lehetne. De mégsem teszem. Miért?
Mert félsz a lebukástól,és alapból is jönnek a milliók. :)

Azért van egy olyan réteg, meg körülmény, ahol nem várható, hogy majd ő hőst játszik, és nem megy bele a közösségi játékba, aztán majd max éhen hal a család.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62891
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 26., szerda 11:35

Ez a legkönnyebb. A másikra mutatni.

Ahogy irtam, nekem is ott a lehetőség, milliós kiegészítésem lehetne. De mégsem teszem. Miért?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2017. július 26., szerda 11:33

istimester írta:
k!ll3rcsöcs írta:Én ezért nem őket hibáztatom, hanem azokat, akik javíthatnának ezen a helyzeten, de már évtizedek mégsem tesznek semmit...
Újra: a politikai vezetés csak és kizárólag a társadalmat képezi le. A többségnek évtizedekig megfelelelt a langymeleg fos. Nem a politikus a hibás. Ő csak a népből jön.
Abban igazad van, hogy a mostani politikai vezetőket a szocializmus termelte ki, ezért olyanok amilyenek. De ettől még ebből az irányból kell elkezdeni a problémár megoldani, mivel több 100 ezer (ha nem millió) ember nem fog tudni magának munkahelyet és megfelelő munkakörülményt teremteni. Na nem mintha elméletben nem lenne rá képes, csak gyakorlatilag kivitelezhetetlen.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. július 26., szerda 11:18

istimester írta:Újra: a politikai vezetés csak és kizárólag a társadalmat képezi le. A többségnek évtizedekig megfelelelt a langymeleg fos. Nem a politikus a hibás. Ő csak a népből jön.
Azért ez fordítva is igaz. Ha olyan a közeg, hogy ügyeskedni kell, kiskapukat keresni, akkor ne csodálkozzunk, hogy egyesek idomulnak a rendszerhez. Egy rakat tanulmány van arról, hogy egy igazságosabb renszerben az emberek kevésbé hajlamosak vétkezni. Persze spekulánsok mindig lesznek, akármi is van, de az átlagember nem úgy kel fel, hogy na most akkor megyek és jól megrövidítem adóval az államot. El tudok képzelni olyan forgatókönyvet, amikor rákényszerülnék én is egy kis adóelkerülésre.
Arról nem is beszélve, hogy Magyarországon finoman szólva sincs vállakozógarát környezet. Viszont ha a NER része vagy, és visszacsorogtatsz, jobb hely számodra nem létezik
Merci Zizou!

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2017. július 26., szerda 11:00

CS0ki írta:
vagy minimalber + x zsebbe feketen

Ezért kell a minimálbért is megadóztatni.
Miért?
Míg adómentes volt a min.bér, addig a fél Magyarország min.bér+a többi zsebbe alapon volt foglalkoztatva. Ha pedig magasabb fizetést adtál, beleestél a 36 százalékos SZJA sávba.
Ezzel az állam lényegében a feketegazdaság kiterjesztését motiválta, az ellátórendszerek pedig a több százezer adómentes jövedelem következtében a tönk szélére kerültek. MO szerencséjére az egész rendszert kihajították a történelem szemétdomjára.
k!ll3rcsöcs írta:Én ezért nem őket hibáztatom, hanem azokat, akik javíthatnának ezen a helyzeten, de már évtizedek mégsem tesznek semmit...
Újra: a politikai vezetés csak és kizárólag a társadalmat képezi le. A többségnek évtizedekig megfelelelt a langymeleg fos. Nem a politikus a hibás. Ő csak a népből jön.

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2017. július 26., szerda 10:49

Ezen a témán a végtelenségig lehetne vitázni, de nem gondolom, hogy látatlanban pl egy Ladislao féle viselkedést el kellene ítélni. Mindkét oldalnak megvan a maga igaza, bár igaz, hogy én sem hangoztatnám sehol a helyében, mert egy tökéletes világban elítélendő amit tesz. Csakhogy attól a világtól marha messze vagyunk, és nem gondolom, hogy ez az átlagembereknek és a mutyizásuknak köszönhető. Az csak egy reakció a hazai viszonyokra.
Az aki soha nem találkozott fekete gazdasággal, és soha nem kellett feketén melóznia, az tegye össze a kezét, mert szerencsés ember, valószínűleg ezt a szakmájának is köszönheti és annak is, hogy az ország mely részén boldogul. Ettől még a feketegazdaság mérete 20-25% lazán van ebben az országban. Én pl szabolcsi vagyok, 8 éve élek pesten, és sajnos már a pestieknek sincs fogalmuk arról, hogy milyen az élet az ország keleti részén. Kevés a munkahely, ami van ott is szarul fizetnek. Lehet keresgélni,meg menni egyik helyről a másikra, csak egyik kutya másik eb. Persze vannak korrekt helyek is, de az pont arra elég, hogy az ismerősökkel meg cimbikkel feltöltsék. Az emberek nagyon nagy része létminimumom, vagy alatta él, nem csoda hát, hogy ki így ki úgy próbál ügyeskedni. Én ezért nem őket hibáztatom, hanem azokat, akik javíthatnának ezen a helyzeten, de már évtizedek mégsem tesznek semmit...

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2017. július 26., szerda 10:45

Magyarországon van még lehetőség magánnyugdíjpénztárba belépni?


Tudtommal nem, de van más lehetőség is (nyugdíjbiztosítás magas hozammal is akár).
De, van, önkéntes magánnyugdíjpénztár.

Te miről beszélsz? :lol: 13-14 éve dolgozok, de soha nem volt még eltérés a bejelentett és a valós bérem között. Egyik sem állami cég volt.
Nálam sem. Meg a legtöbb ismerősöm is így van vele, mondjuk persze nagyobb cégnél dolgoznak szinte mind. Meg is lepődnénk, ha valaki elkezdené nekem magyarázni, hogy akkor mennyi lenne hivatalosan, mennyi zsebbe.
Persze ettől függetlenül tisztában van vele az ember, hogy mi megy Magyarországon, milyen az adómorál...
vagy minimalber + x zsebbe feketen

Ezért kell a minimálbért is megadóztatni.
Miért?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62891
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 26., szerda 10:31

cart írta:Jo hogy nem akarsz kulfoldre menni, mer nyugatabbra nem annyira dijazzak az "ugyeskedest" a munkaltatok.

Nem hiaba lep le annyi fiatal, vannak akik nem ugyeskedessel akarnak megelni.
Lopni könnyebb, mint dolgozni.
#kezetekbenajövő
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2017. július 26., szerda 10:28

Jo hogy nem akarsz kulfoldre menni, mer nyugatabbra nem annyira dijazzak az "ugyeskedest" a munkaltatok.

Nem hiaba lep le annyi fiatal, vannak akik nem ugyeskedessel akarnak megelni.

Avatar
Ladislao
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2016. október 18., kedd 17:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ladislao » 2017. július 26., szerda 9:59

Igen. Diplomás orgazda.

:x

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62891
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 26., szerda 9:58

Itt kezdődik a gond, hogy a fél ezer embert hasonlóképpen foglalkoztató cég vezetője helyett, Te 1 ember jelentéktelen mértékű "ügyeskedésére" mutogatsz szimpla rosszindulatból.
Rosszindulatból? Az összes ilyenre mutogatok, mint te.

Ügyeskedés? Így hívod a lopást és a feketekereskedelmet?
De legyen, a hibás én vagyok mert kb. az állami cégek kivételével minden munkáltató továbbra is fekete bérezéssel fizeti ki a munkavállalóit és ezzel azokat lehetetleníti el.
Te miről beszélsz? :lol: 13-14 éve dolgozok, de soha nem volt még eltérés a bejelentett és a valós bérem között. Egyik sem állami cég volt.
Persze mehetnék máshova dolgozni... saját akaratom. De kb. lakóhelyem vonzáskörzetében még így is ha feketén is, de kiemelkedő fizetéssel vagyok a "szakmámban" így nem annyira egyszerű váltani.
Mi a szakmád? Diplomás orgazda?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Ladislao
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2016. október 18., kedd 17:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ladislao » 2017. július 26., szerda 9:55

Itt kezdődik a gond, hogy a fél ezer embert hasonlóképpen foglalkoztató cég vezetője helyett, Te 1 ember jelentéktelen mértékű "ügyeskedésére" mutogatsz szimpla rosszindulatból.
Egyébként annó egyik beszélgetésünk alkalmával a cég vezetője mondta nekem, hogy úgy dolgozzak mintha a sajátomért dolgoznék. Bőven elég pénzhez juttatom én őt... az másik kérdés, hogy ezt mennyivel honorálja.
De legyen, a hibás én vagyok mert kb. az állami cégek kivételével minden munkáltató továbbra is fekete bérezéssel fizeti ki a munkavállalóit és ezzel azokat lehetetleníti el.
Persze mehetnék máshova dolgozni... saját akaratom. De kb. lakóhelyem vonzáskörzetében még így is ha feketén is, de kiemelkedő fizetéssel vagyok a "szakmámban" így nem annyira egyszerű váltani.
Külföldre meg nem szeretnék menni azokat a munkákat elvégezni amik az ottaniaknak már büdös...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62891
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. július 26., szerda 9:43

Ladislao írta:
Realista24 írta: Ha a főnököd lop, neked is szabad? Ha a főnököd valakit agyonver, neked is szabad?
Megtehetnéd, hogy keresel másik állást, ahol bejelentenek rendesen, de nem teszed, mert látod a kiskapukat, látod a lehetőséget a fizetésed kiegészítésében, ráérsz még a nagyon távoli jövőn gondolkodni.
A gazdasági hatásokon meg eleve nem gondolkodsz, mert láthatóan túl magas neked.
A gazdasági hatásokat egy tizenéves is kb. le tudja vezetni körvonalakban... de mindegy.

Nyugdíjbiztosító és lakástakarékossági számlám is van.
Én gondolok a jövőmre.
És biztosítom is azt, még ha a munkaadóm ezen esetben ezekre tojik is.
Mert neki csak az a célja, hogy ő kasszájába minél több maradjon.
Tehát lopással akarod biztosítani az öregkorod?! És akkor azt írod, hogy ismered a gazdasági hatásokat. :mrgreen:
A hibás továbbra is te vagy, mert ott dolgozol, mert onnan tudsz lopni, onnan tudod a feketekereskedelmet támogatni, illegálisan árulni, illegális jövedelemre szert tenni. És mindent elmond rólad, hogy mindezért a céget hibáztatod, ahol a saját akaratodból dolgozol.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Ladislao
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2016. október 18., kedd 17:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ladislao » 2017. július 26., szerda 9:39

Realista24 írta: Ha a főnököd lop, neked is szabad? Ha a főnököd valakit agyonver, neked is szabad?
Megtehetnéd, hogy keresel másik állást, ahol bejelentenek rendesen, de nem teszed, mert látod a kiskapukat, látod a lehetőséget a fizetésed kiegészítésében, ráérsz még a nagyon távoli jövőn gondolkodni.
A gazdasági hatásokon meg eleve nem gondolkodsz, mert láthatóan túl magas neked.
A gazdasági hatásokat egy tizenéves is kb. le tudja vezetni körvonalakban... de mindegy.

Nyugdíjbiztosító és lakástakarékossági számlám is van.
Én gondolok a jövőmre.
És biztosítom is azt, még ha a munkaadóm ezen esetben ezekre tojik is.
Mert neki csak az a célja, hogy ő kasszájába minél több maradjon.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. július 26., szerda 9:27

istimester írta:Majd leszavaz az elsőre, aki 1000 forinttal megemeli.
Az én világomban ezért nem járna mindenkinek szavazati jog. Adnék egy olyan lehetőséget, hogy a szavazó vagy él a jogával, vagy kap az önkormányzattól mondjuk 20 000 ft-ot. Egyből máshogy nézne ki az ország :mrgreen:
Merci Zizou!

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2017. július 26., szerda 9:19

Raktarak felsovezetoi is szetlopjak a ceget, politikusok az orszagot, bankok az embereket. Innentol nekem se lenne lelkiismeret furdalasom. Persze mondom ezt ugy hogy sose loptam meg senkit.
A politikai elit csak és kizárólag a társadalmat - így többek között téged is - képezi le.
cart írta:vagy minimalber + x zsebbe feketen
Ezért kell a minimálbért is megadóztatni.
Csak az ember leszarja mi lesz 20 év múlva, mi lesz ha nyugdíjas lesz.
Akkor majd irigykedik a többiekre és sír a szája, hogy egész életében dolgozott és a geci állam szar nyugdíjat adott neki. Majd leszavaz az elsőre, aki 1000 forinttal megemeli. A dolgozó fiatalok meg ismét beszopják.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 136 regisztrált és 0 vendég