OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2017. február 19., vasárnap 18:03

Realista24 írta: Ettől még az állításom igaz. Na meg nézzük nagyban, ő nyomorogni fog nyugdíjas korában, te nem. Te elmész majd évi négyszer külföldre, ő négyévente lehet egyszer sem, stb.stb.

De igen, mondhatnám, hogy akkor menj el a Lidlbe pénztárba, ha ennyire rossz most neked. Mindamellett, hogy értem miről írsz.
Azért nem tudom, te neked milyen orvos ismerőseid vannak, de édesanyámnak 3 szakvizsgával nincs annyi pénze (és faterom is mérnők, szakdiplomával), hogy évente 4szer menjen külföldre. Nem minden orvosi szakon van annyi "csúszópénz",hogy az ember 20milliós audival,stb. járjon...

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 19., vasárnap 17:49

L.Miki írta:Mert a mai világ azt súlykolja belefele az emberekbe, hogy csakis kizárólag Diplomával érhetsz el valamit az életben, csakis akkor lehetsz gazdag, művelt, okos ha van legalább egy Diplomád. És ha látják azt, hogy nincs diplomád és mégis sikeres vagy és jól élsz, és még hülye se vagy, akkor rögtön mondják, hogy csaló vagy, hazudsz, és biztos valami feketét végzel... Pedig ez egyáltalán nem így van. Most nem megyek abba bele, hogy szakképzett/ szakmunkás vs. diplomás harc, mert értelme nincs, de ez a lenézés tényleg idegesítő. De el kell engedni, egészségükre!
Nem újkeletű dolog ez. Lehet még a 80as években meg előtte nem volt lenézve egy szakmunkás meg őstermelő, de rendszerváltás óta mintha a diploma csinálná az embert.
Nika91127 írta:Engem csak az zavar,hogy mind leendő orvos, rezidensként kb. a 60%-át fogom annak keresni, mint pl egy Lidl-s pénztáros. Nem nézem le őket, félre ne értsetek, de talán nem azért tanul az ember gimnázium plusz 6 évet, hogy havi 110ezerrel kiszúrják a szemét, miközben ember élete múlik rajta. Tudom, akkor "miért ezt választottad,stb." Hát,valakinek ezt is el kell vállalni. Csak szomorú, hogy ekkor a megbecsülés...Mind emberileg, mind pénzügyileg.
Nincs is azzal baj, ha egy diplomás többet keres. Persze, hogy többet kell keressen egy olyan embernek aki pl életeket ment, mint egy olyannak aki csak kiszolgál. Nem az anyagi oldaláról írtam. Nekem az nem szimpatikus, hogy ha valaki diplomás, akkor az többnek hiszi magát. Közbe lehet nagyobb világi tuskó és egyszerűbb mint az 1x1, mint az, aki a földet dúrja.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 19., vasárnap 17:25

Nika91127 írta:
Realista24 írta:Csak te par év múlva a sokszorosát keresheted, ő meg ugyanannyit fog.
Pár év múlva,ja majd még további 6 év (szakvizsga). De a megbecsülés továbbra is ugyanazon a szinten lesz. Legalábbis,ahogy az ember a sok év alatt látta eddig.
Ettől még az állításom igaz. Na meg nézzük nagyban, ő nyomorogni fog nyugdíjas korában, te nem. Te elmész majd évi négyszer külföldre, ő négyévente lehet egyszer sem, stb.stb.

De igen, mondhatnám, hogy akkor menj el a Lidlbe pénztárba, ha ennyire rossz most neked. Mindamellett, hogy értem miről írsz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2017. február 19., vasárnap 17:09

Realista24 írta:Csak te par év múlva a sokszorosát keresheted, ő meg ugyanannyit fog.
Pár év múlva,ja majd még további 6 év (szakvizsga). De a megbecsülés továbbra is ugyanazon a szinten lesz. Legalábbis,ahogy az ember a sok év alatt látta eddig.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2017. február 19., vasárnap 16:57

Sziasztok!
Lakás vásárlás előtt állok.
Szeged lenne a fő irány, lehetőleg egy csendes, nyugodt környéket keresek, jó tömegközlekedéssel.
Olajos utcában találtam egy téglalakást, ami méretre és kialakításra megfelelő is lenne csak nem tudom, hogy maga a környék milyen?
Ugye ilyen Cserpes-sor, Móraváros kilőve, arról szinte semmi jót nem hallottam.

Egyébként minden ötletet, véleményt, tanácsot szívesen fogadok, mind a környékekkel kapcsolatban, mind lakásvásárlással kapcsolatosan. :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 19., vasárnap 16:46

Csak te par év múlva a sokszorosát keresheted, ő meg ugyanannyit fog.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2017. február 19., vasárnap 16:45

L.Miki írta:
M1Ö írta:Miért fáj egy diplomásnak, ha valaki diploma nélkül is elér valamit? Miért érzi magát okosabbnak, műveltebbnek, jobbnak, többnek, mint aki nem tette le?
Mert a mai világ azt súlykolja belefele az emberekbe, hogy csakis kizárólag Diplomával érhetsz el valamit az életben, csakis akkor lehetsz gazdag, művelt, okos ha van legalább egy Diplomád. És ha látják azt, hogy nincs diplomád és mégis sikeres vagy és jól élsz, és még hülye se vagy, akkor rögtön mondják, hogy csaló vagy, hazudsz, és biztos valami feketét végzel... Pedig ez egyáltalán nem így van. Most nem megyek abba bele, hogy szakképzett/ szakmunkás vs. diplomás harc, mert értelme nincs, de ez a lenézés tényleg idegesítő. De el kell engedni, egészségükre! :coffee:
Engem csak az zavar,hogy mind leendő orvos, rezidensként kb. a 60%-át fogom annak keresni, mint pl egy Lidl-s pénztáros. Nem nézem le őket, félre ne értsetek, de talán nem azért tanul az ember gimnázium plusz 6 évet, hogy havi 110ezerrel kiszúrják a szemét, miközben ember élete múlik rajta. Tudom, akkor "miért ezt választottad,stb." :) Hát,valakinek ezt is el kell vállalni. Csak szomorú, hogy ekkor a megbecsülés...Mind emberileg, mind pénzügyileg.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. február 19., vasárnap 16:28

M1Ö írta:Miért fáj egy diplomásnak, ha valaki diploma nélkül is elér valamit? Miért érzi magát okosabbnak, műveltebbnek, jobbnak, többnek, mint aki nem tette le?
Mert a mai világ azt súlykolja belefele az emberekbe, hogy csakis kizárólag Diplomával érhetsz el valamit az életben, csakis akkor lehetsz gazdag, művelt, okos ha van legalább egy Diplomád. És ha látják azt, hogy nincs diplomád és mégis sikeres vagy és jól élsz, és még hülye se vagy, akkor rögtön mondják, hogy csaló vagy, hazudsz, és biztos valami feketét végzel... Pedig ez egyáltalán nem így van. Most nem megyek abba bele, hogy szakképzett/ szakmunkás vs. diplomás harc, mert értelme nincs, de ez a lenézés tényleg idegesítő. De el kell engedni, egészségükre! :coffee:
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
J. Dee
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:59
Kedvenc játékosaid: Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: J. Dee » 2017. február 19., vasárnap 11:55

Sziasztok,

véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi jogis kérdésben. Hamarosan neki kell állnom Pesten, a nehezítő tényező, hogy irodai munka mellett, tehát hétköznap esti/hétvégi lenne a legjobb. Olvasgatok véleményeket, de vagy csak negatívakat találni (főleg a Csigavérről) vagy tipikus bérkomment hozzászólásokat. Valakinek van esetleg van saját/ismeretségi körből pozitív tapasztalata, ajánlana valamit?
Köszi :)
“Finding the hidden advantage in an unfortunate circumstance. Using pain to take you to the next level. Those are the things that turn players into kings.”

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 18., szombat 14:30

Pipita írta:Szerintem épp ez teszi zseniálissá az egészet. Ahogy keresi a fogásokat szegényke, mert ki van neki adva, hogy be kell sározni, le kell járatni. Gergő meg olyan zseniálisan veri le magáról az összes ilyen próálkozást, nevetségessé téve az egész propaganda gépezetet...10/10 ez az interjú.
Pont ez az. Ha már olyan nagyra tartja magát a kérdező, akkor regagáljon már értelmesen és értse is az iróniát.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2017. február 18., szombat 12:03

M1Ö írta: A humor topicból: De rohadt idegesítő a műsorvezető! Nemhogy megpróbálta volna ő is poénosra venni, erre inkább befeszül. Lehet nem tetszik neki, hogy valaki a kormány ellen ironizál... :coffee:
A másik... Miért fáj egy diplomásnak, ha valaki diploma nélkül is elér valamit? Miért érzi magát okosabbnak, műveltebbnek, jobbnak, többnek, mint aki nem tette le? 11:30-től 12:05-ig olyan pöchendien lekezelően viselkedik a kérdező, hogy így, monitoron át is felhúzott... :kivagyhe:
Szerintem épp ez teszi zseniálissá az egészet. Ahogy keresi a fogásokat szegényke, mert ki van neki adva, hogy be kell sározni, le kell járatni. Gergő meg olyan zseniálisan veri le magáról az összes ilyen próálkozást, nevetségessé téve az egész propaganda gépezetet...10/10 ez az interjú.

14.15-től van a kedvencem, mikor a riporter is belezavarodik már:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!-azt nyilatkozta, hogy nem érdemes azokkal az emberekkel, akiknek fontos TRIATLON, fontos a nemzeti eszme, nem érdemes velük összeveszni.
- Mi tudtuk alapvetően hogy a biatlonnal érdemes foglalkozni.


Szenzációs :agree: :salute: :lol: :lol: :lol:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 18., szombat 9:53

Pipita írta:http://www.echotv.hu/video/118817/20170 ... lis_1_resz

6.55-től, Kovács Gergely, a Magyar Idők főszerkesztőe az echo tv-ben. Minden szava kincs.
A humor topicból: De rohadt idegesítő a műsorvezető! Nemhogy megpróbálta volna ő is poénosra venni, erre inkább befeszül. Lehet nem tetszik neki, hogy valaki a kormány ellen ironizál... :coffee:
A másik... Miért fáj egy diplomásnak, ha valaki diploma nélkül is elér valamit? Miért érzi magát okosabbnak, műveltebbnek, jobbnak, többnek, mint aki nem tette le? 11:30-től 12:05-ig olyan pöchendien lekezelően viselkedik a kérdező, hogy így, monitoron át is felhúzott... :kivagyhe:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2017. február 17., péntek 21:42

4chan, reddit, Twitch, ott tanul egy-két dolgot az ember. :mrgreen:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2017. február 17., péntek 21:09

P. Krisz írta:kappa
A vicc, mikor 3 evvel fiatalabb ismerosom elkezdte, hogy topkek, kappa meg sike en meg neztem, hogy ennek meg mi baja. :lol: Haladni kell a korral :mrgreen:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. február 17., péntek 20:30

Realista24 írta:Gondolom mar be is fejezted.
Igen.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 17., péntek 20:24

Gondolom mar be is fejezted.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. február 17., péntek 20:10

P. Krisz írta:Akkor most megyek és elásom magam. :-(
Szvsz. ha ezt akarod, akkor nagy gödröt áss, páran tuti csatlakoznának. kappa
alfa.omega.béta.omega.omikron.szigma.
pszí. lambda. pí. ró.

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2017. február 17., péntek 15:56

Akkor most megyek és elásom magam. :-(
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. február 17., péntek 15:55

wtf túl sokat zinternetezel :mrgreen:
Kép

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5151
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lestat » 2017. február 17., péntek 15:50

P. Krisz írta:Ne már baszki, a kappa egy mém. :mrgreen:

Tisztára mint egy kódfejtés :lol:

Na ezt a mémet en még nem láttam.
A kappan kivul mondjuk én értettem mire gondolsz :D
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég