OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. február 20., hétfő 16:09

Generációs probléma - én is ezt veszem észre. A kommunikáció nagy része online folyik, sokan nem tudnak szemtől szembe beszélgetni/ köszönni stb.

Egyébként ha pl telefon vagy email között kell választani 10 ből 9szer én is az email választom, de ha nagyon muszáj azért tudok köszönni is :lol:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 20., hétfő 16:02

nem elhalkuló vinnyogó hangon kéne félénken suttogni valamit köszönés terén :mrgreen:

húzd ki magad, nagy levegő, aztán robbanjon bazmeg. :vivo: :kalapos:


amugy de. suttyó kis buzi az összes. :D
ezek szavaznak majd es döntik el mi legyen, ne aggódj :lol:

ha ez megnyugtat, külföldön még szarabb a helyzet.
pofátlanabbak, mint bárki bármikor valaha.
thereisonly1ronaldo

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2023. február 20., hétfő 16:00

Skacok, csak engem basz fel ez a mai 20èv körüli, meg az alatti generáciò?
Nyilván akinek nem inge, ne vegye, èn is ismerek kivèteleket is, de 10ből 9szer ezt tapasztalom..
Szòval bemegyek az öltözőbe, èn azzal kezdem, hogy köszönök, ha fiatal suttyòk vannak, akkor erre a válasz a nagy hallgatás(nem, nincs füles bedugva), ennyi süket meg a világon nem lètezik.. :D
Aztán mèg az sem áll fenn, hogy csak engem rühellnènek ennyire, mert jött egy 40körüli srác, aki èrdekes mòdon tudott köszönni, de rajtam kìvül senkinek nem sikerült visszaköszönni.. :roll:
Nyilván nem ez az èlet legnagyobb problèmája, meg le kell szarni, csak valahogy nem tetszik ez nekem na.. :ike:

Amùgy kèt pfizerem van, kb. kèt ève nem voltam beteg..
Heti 4-5 edzès+cardio.
Vitaminok+normális kaja.
Mèg ha placebo is az a multi, nekem bevált. :)

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. február 20., hétfő 15:33

Realista24 írta:
Nika91127 írta: Ahogy írtam, a macro-micronutriens hiány miatt is lehet több megbetegedés.
Infláció van, a háború miatt minden drága, az élelmiszer árak az egekben. Normális zöldség-gyümölcs alig van, aki igen, horror áron, az ember inkább mást vesz.
Alapból a kimerültség, krónikus stressz is immuncsökkentő.

A COVID-dal ezek van aki szerint összefüggenek, mások szerint nem, ki hite szerint. Majd 20-25 év múlva át átölelő Kohorsz-vizsgálat megmutatja, hogy mi volt ettől, mi volt attól, és mik az utólagos hatásai, addig csak találgatunk.

Jelenleg egy virulensebb, de kisebb mortalitású törzs van elterjedve - ez jellemző az ilyen felső légútiakra, hogy egy idő után, nem az terjed el ami azonnal megöl, hanem ami csak terjed, megbetegít, de nem öl meg - lásd a 19. század és a 20.század nagy infulenza járványai.
Remek pelda a "fogjunk a mindent a Covidra" elvre, hogy fejer megyeben meghalt egy srac, focizott, lehoztak fb-on is, es a kozel 200 kommentnek kozel a fele az oltast hibaztatta.

A srac autobalesetben halt meg. :roll:
De ha nem kap anno oltast, lehet most nem ult volna abban az autoban!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 20., hétfő 14:44

Nika91127 írta: Ahogy írtam, a macro-micronutriens hiány miatt is lehet több megbetegedés.
Infláció van, a háború miatt minden drága, az élelmiszer árak az egekben. Normális zöldség-gyümölcs alig van, aki igen, horror áron, az ember inkább mást vesz.
Alapból a kimerültség, krónikus stressz is immuncsökkentő.

A COVID-dal ezek van aki szerint összefüggenek, mások szerint nem, ki hite szerint. Majd 20-25 év múlva át átölelő Kohorsz-vizsgálat megmutatja, hogy mi volt ettől, mi volt attól, és mik az utólagos hatásai, addig csak találgatunk.

Jelenleg egy virulensebb, de kisebb mortalitású törzs van elterjedve - ez jellemző az ilyen felső légútiakra, hogy egy idő után, nem az terjed el ami azonnal megöl, hanem ami csak terjed, megbetegít, de nem öl meg - lásd a 19. század és a 20.század nagy infulenza járványai.
Remek pelda a "fogjunk a mindent a Covidra" elvre, hogy fejer megyeben meghalt egy srac, focizott, lehoztak fb-on is, es a kozel 200 kommentnek kozel a fele az oltast hibaztatta.

A srac autobalesetben halt meg. :roll:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. február 20., hétfő 13:58

Szerintem mindenkinek igaza van. :D

Sok minden változott az elmúlt 3 évben, az emberek életmódjában is (legalábbis egy nagyon nagy részének).
Továbbá sokkal nagyobb feneket kerít mindenki egy megfázásnak is, mert fosnak, hogy ez a covid, meg ne fertőzzük a másikat.
Illetve igen, a korosztályunk öregszik is és vannak oltásra vagy a postcovid tünetekre érzékenyebbek is, azért nem egy hétköznapi megfázás volt a variánsok nagy része.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. február 20., hétfő 13:56

Realista24 írta:
Remy írta: Europan kivul sajna meg azert eleg sok helyre kell oltottsag.. :kivagyhe:
Szoval igy lehet teged megallitani. :hmmm:
Jelenleg igen. :mrgreen: De szerencsere van olyan desztinacio, ami pont kapora jon. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 20., hétfő 13:54

Remy írta: Europan kivul sajna meg azert eleg sok helyre kell oltottsag.. :kivagyhe:
Szoval igy lehet teged megallitani. :hmmm:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. február 20., hétfő 13:52

Ahogy írtam, a macro-micronutriens hiány miatt is lehet több megbetegedés.
Infláció van, a háború miatt minden drága, az élelmiszer árak az egekben. Normális zöldség-gyümölcs alig van, aki igen, horror áron, az ember inkább mást vesz.
Alapból a kimerültség, krónikus stressz is immuncsökkentő.

A COVID-dal ezek van aki szerint összefüggenek, mások szerint nem, ki hite szerint. Majd 20-25 év múlva át átölelő Kohorsz-vizsgálat megmutatja, hogy mi volt ettől, mi volt attól, és mik az utólagos hatásai, addig csak találgatunk.

Jelenleg egy virulensebb, de kisebb mortalitású törzs van elterjedve - ez jellemző az ilyen felső légútiakra, hogy egy idő után, nem az terjed el ami azonnal megöl, hanem ami csak terjed, megbetegít, de nem öl meg - lásd a 19. század és a 20.század nagy infulenza járványai.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2023. február 20., hétfő 13:43

Az én környezetemben az utóbbi 2 hónapban lett mindenki beteg. Influenzajárvány is van, ami most erősebb is talán, mint korábban. Semmi köze nincs az oltáshoz.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1769
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Donát » 2023. február 20., hétfő 13:41

Nálunk a családban mindenki be van oltva, a legtöbben pfizerrel, meg vannak talán ketten modernával. Senki nem tapasztal semmi különösebb változást. Unokatestvérem és a párja nyeklődött post-coviddal, amennyire tudom, túl vannak rajta.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 20., hétfő 13:32

Öregszetek.

Üdv,
HK

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 20., hétfő 13:26

'shutterisland írta: en faradekonyabbnak erzem magam az utobbi evekben.
volt ket pfizerem es voltam covidos is, nem tudom, lehet e barmi osszefugges.

ha mar covid.
tudom, senki sem nostradamus vagy virologus, de szerintetek ki lehet jelenteni, hogy tulvagyunk ezen az egeszen ?
utobbi kb fel-egy evben mar nagy a csend, feloldottak szinte mindenhol mindent, elvetve hallani rola ismerettsegi korben is (marmint hogy valaki elkpata), viszont bar ujabb bezarasokat es katasztrofat mar nehezen kepzelnek el, de nem mernem kijelenteni, hogy aztan nem jon valami uj varians es megint ez lesz a tema.
Cegnel sok az uj eset, gondolom mar valami hiperszuper uj, ami kevert verzioja tobb szarnak is. Becsben csak most fogjak feloldani a maszkviselest is tomegkozlekedesen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. február 20., hétfő 13:14

Europan kivul sajna meg azert eleg sok helyre kell oltottsag.. :kivagyhe:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. február 20., hétfő 13:12

en faradekonyabbnak erzem magam az utobbi evekben.
volt ket pfizerem es voltam covidos is, nem tudom, lehet e barmi osszefugges.

ha mar covid.
tudom, senki sem nostradamus vagy virologus, de szerintetek ki lehet jelenteni, hogy tulvagyunk ezen az egeszen ?
utobbi kb fel-egy evben mar nagy a csend, feloldottak szinte mindenhol mindent, elvetve hallani rola ismerettsegi korben is (marmint hogy valaki elkpata), viszont bar ujabb bezarasokat es katasztrofat mar nehezen kepzelnek el, de nem mernem kijelenteni, hogy aztan nem jon valami uj varians es megint ez lesz a tema.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 'shutterisland 2023. február 20., hétfő 13:14-kor.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3575
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. február 20., hétfő 13:03

Amúgy is van vmi a levegőben. Kisfiam elsős, ki van dőlve a fél osztály/suli, akinek ovis öccse/húga van, ott a fél csoport szintén. Munkatársam kislánya győri oviba jár, ő is "maródi" már múlt hét óta, a srác elkapta tőle mára.

Felénk most valami magas lázzal, néha hányással járó valami dönti ki a gyerekeket, decemberben köhögés + orrfolyás + enyhe láz volt a menün (azt pl. elkaptuk mi is). A győri kórház gyerekosztálya tele köhögő, lázas kicsikkel, a rendelők (mint írtam) szintén..

De volt egy ugyanilyen hullám 2021 őszén (szept. vége - október eleje) is, ha jól emlékszem.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. február 20., hétfő 12:53

alexoxladjackoxi írta: Ti nem tapasztaljátok magatokon az utóbbi időben, hogy sokkal betegesebbek vagytok, mint korábban? Hülyeségnek tartottam ezt az oltásos paranoiát, de már nekem is megfordult a fejemben, hogy akár az is közrejátszhat (2 oroszt vettem fel 2 éve tavasszal vagy nyáron). Ilyen egyszerűen nincs a világon, hogy 23 évesen olyan vagyok, mint egy élő halott. Idén már kétszer volt mandulagyulladásom, legutóbbi vírusos, ami a lépemet és a májamat is támadta, gyakorlatilag 2 hetet ha tudtam idén dolgozni, és tavaly év végén is, kb. novembertől 2x dőltem ki a sorból. Azt mondta az orvos, hogy betegebbek az emberek, mint régebben, szerinte vissza kellene térni az alapokhoz, a háztáji gazdálkodáshoz, meg szarok a bolti kaják, stb, oké, biztos van benne igazság, de kicsit üres lózung szaga volt ennek az egésznek. Már mentálisan is eléggé ki vagyok készülve, elkezdtem szűk 1 hónapja Béres cseppet szedni, aztán most megint érzem, hogy jön ki rajtam valami nyavalya, alig van hangom, taknyos vagyok, köhögök. Az a baj, hogy gyógyszert sem nagyon akarok már szedni, csak ha nagyon muszáj, mert azt is rengeteget betoltam az utóbbi időben. Szedek még ugye C-vitamint a Béres mellé, probiotikum, D-vitamin... Nem nagyon tudom mit kellene csinálni, de közben nem tudok pénzt keresni normálisan, meg kikészülök pszichésen is. Aki esetleg járt hasonló cipőben, mi segített neki kimászni ebből?
En minden este, lefekves elott bevernek egy feles hazi szilvat. Attol jobb orvossag nincs. Nekem ha barmi ilyen bajom van, helyre tesz.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
tomi_b
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2019. március 5., kedd 22:36
Kedvenc játékosaid: Thibaut, Jude, Toni, Luka, Eduardo
Kedvenc csapatod: 14!

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tomi_b » 2023. február 20., hétfő 12:49

Mikor megvoltak a manduláim, akkor évi kétszer két hétre biztos kiírhattam magam, mert olyan lázas, torokfájásos, mindenem fájós betegségek értek el, hogy csak kamilláztam...

Mióta kivették a mandulámat 2019-ben, azóta kétszer voltam beteg, az is ilyen 2-3 napos kis hőemelkedés, enyhe láz miatt.

Szedek vitaminokat, de túlzottan nem táplálkozom egészségesen és mostanában a sport is kimarad.

Felvettem 2 pfizer oltást, a családban majdnem mindenki oltott (kínai, orosz és pfizer), de senkinek semmi problémája nincs.

Én azt javaslom, hogy mihamarabb ess túl a műtéten (ami amúgy nekem nem volt akkora nagy élmény altatás nélkül). :kivagyhe:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 20., hétfő 12:49

alexoxladjackoxi írta:
Nika91127 írta:

Na azért a mononucleosis-t ne keverjük egy sima tonsillitissel kérlek titeket :)
Minek szedsz probiotikumot? Hasmenésed van?
Szerintem az állandó betegeskedésnek 2 oka lehet. Vagy a krónikus stressz-fáradtság-alultápláltság (micro és macronutriensekre nézve, nem kalóriára!!) vagy az állandó "kitettség".
Nem lehet mindent a covidra fogni.
A háziorvosom mondta, hogy nem ártok a probiutokummal, ha nem eszek elég erjesztett ételt. Amúgy elküldött gégészetre, onnan mentem vérvételre, és nem a csókolózás utáni cucc volt, de vírusos volt, a hasi ultrahang kimutatott enyhe máj - és lépmegnagyobbodást, azt mondták van még 2 féle vírus, ami ilyen szintű mandulagyulladást okoz, hosszú lefolyású tudom, 3 hetet voltam itthon, nem tudom, hogy rendesen kigyógyultam-e egyáltalán, de már nem ülhettem tovább a 4 fal között. Most eltelt azóta másfél hét, és megint itt vagyok. A következő mandulagyulladás után elvileg ki lesz véve. Nem is bánnám, de nem tudom, hogy az-e az oka ennek a sok kínlódásnak.
Azert ne szaladj rogton mandulamutetre, felnott korban kinszenvedes (gyerekeknek sem egyszeru). Volt egy idoszak, amikor nekem is rendre bedurrant, es mondtak, hogy legkozelebb kiveszik.

Rendezni kell a sorokat, foleg azokkal, amiket hehe is irt. Viszont mivel a haziorvos altalaban leszarja, te meg nem ertesz hozza, igy a verkepedet biztos kielemeztetnem, es kernek tanacsot etrend, vitamin osszeallitasaban.
Halfkey írta:
és nem a csókolózás utáni cucc volt
A te esetedben ebben biztosak voltunk :mrgreen:
Azta a mocskot :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. február 20., hétfő 12:47

Halfkey írta:
és nem a csókolózás utáni cucc volt
A te esetedben ebben biztosak voltunk :mrgreen:
Nincs középső ujjas emoji? :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 79 regisztrált és 0 vendég