OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. február 24., szerda 9:13

Realista24 írta:Vizitdíjhoz egy gondolat; nem boldog boldogtalan járt a kórházakba, rendelőkbe? :lol:
Szerintem a nyugdíjasklubok 50%-a azért zárt be, mert megoldották a rendelőkben a traccspartit, beültek reggel az iskola kezdésére igyekvő buszokra, elfoglalva ezzel a helyeket, mert nem érnek rá fél órával később.
Majd be a körházakba, rendelőkbe, aztán indulhat a 3-6 órás dumaparti.
Aztán hiába volt időpontod, mert negyedóránként beírják a betegeket, de Maris, Katus meg Vicuska heti kétszer elmeséli minden osztályon az életét és már kész is az egy órás csúszás kilencre.
A fenti példa Fejér megye állapotát tükrözi.
+1, Heves megyében is ez volt, legalábbis 2008-12 között, MINDEN EGYES NAP. pfejj de gyűlöltem őket. :mrgreen:
Elég szomorú, hogy '90 óta kis hazánkban nem alakult ki olyan politikai színtér, hogy az ember elmenjen szavazni. Ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Fidesz teljhatalmasodjon.
Hát igen. Hogyha elhal a konkurencia és nem jön új akkor általában ez van. :mrgreen:
Há' mi ez te? Tőlünk egyel délebbi országban -kis túlzással- másnap már a parlament előtti póznán lógott volna az emberünk. :-@
És milyen jó hogy mi nem az a barbár nép vagyunk. Bár a mieink sem sokkal viselték normálisabban, itt is elszabadult a csorda, ha jól emlékszem.
nem lenne ebben a ciklusban ketharmaduk
Nincs is. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2016. február 24., szerda 9:12

r24 erre gondoltam en is. sajat tapasztalat alapjan al tudom tamasztani amit irtal en erre irtam a boldog boldogtalant. gyakorlatilag odajartak beszelhetni a nyugdijasok de ez a 11. kerben is igy ment nem csak videken. en a vizitdij mellett foglaltam allast de errol bezzeg egybol kellett es lehetett nepszavazni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BBeno 2016. február 24., szerda 9:17-kor.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2939
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2016. február 24., szerda 8:57

Elég szomorú, hogy '90 óta kis hazánkban nem alakult ki olyan politikai színtér, hogy az ember elmenjen szavazni. Ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a Fidesz teljhatalmasodjon.

Nincs bal oldal, ami valljuk be, nem is csoda, miután még mindig politizálhatnak olyan emberek akik konkrétan kijelentették, hogy adott kormányzati ciklusban nem csináltak semmit, vagy ha igen, azt is rosszul. Há' mi ez te? Tőlünk egyel délebbi országban -kis túlzással- másnap már a parlament előtti póznán lógott volna az emberünk. :-@
Jobbik? Érthetetlen gazdasági politikával nehéz embereket szerezni a gyűlölködőkön kívül, ráadásul a narancsosok úgy látszik, jól ráéreztek erre, hogy hogy lovagolják meg a (menekült) hullámot.
Lmp: nekik egyáltalán nincs gazdasági tervük, így önként vállalva a kis párt szerepet, aki azért pár fővel jelen van az országgyűléseken..

Más: Ha van két 1,5-es vízzel teli pet palackom, az egyiket fekete, a másikat fehér pólóba bugyolálva kiteszem a napra, 1-5 óra múlva a fekete pólóba tekert palackban lévő víz melegebb lesz? :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2016. február 24., szerda 8:52

https://www.border.gov.au/News/Pages/au ... ngary.aspx

Ezt a hírt majdnem megkönnyeztem. új zélandi working and holiday visára kezdtem félretenni (ápr 20.án lesz a sorsolás), de akkor változott a program.
:salute: :salute: :salute:

Szerk: Eddig ugye Tajvan, Dél - Korea és Új Zélandra lehetett igényelni a vízumot (100fő) és mivel eddig a magyarok nagy része eddig megbízható volt így várhatóan pár év múlva 1000re emelik a létszámot, illetve több országba is megnyílnak a kapuk mint Chile, Kanada és most remélhetőleg ebben az évben vagy köviben Ausztrália.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. február 24., szerda 8:42

Vizitdíjhoz egy gondolat; nem boldog boldogtalan járt a kórházakba, rendelőkbe? :lol:
Szerintem a nyugdíjasklubok 50%-a azért zárt be, mert megoldották a rendelőkben a traccspartit, beültek reggel az iskola kezdésére igyekvő buszokra, elfoglalva ezzel a helyeket, mert nem érnek rá fél órával később.
Majd be a körházakba, rendelőkbe, aztán indulhat a 3-6 órás dumaparti.
Aztán hiába volt időpontod, mert negyedóránként beírják a betegeket, de Maris, Katus meg Vicuska heti kétszer elmeséli minden osztályon az életét és már kész is az egy órás csúszás kilencre.
A fenti példa Fejér megye állapotát tükrözi.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2016. február 24., szerda 7:40

nem arrol van szo hogy hatalmon lennenek e vagy sem mert teljesen manipulalhato a fel orszag. de nem lenne ebben a ciklusban ketharmaduk ha nem kenye kedvukre modositananak mindent. a masik meg hogy mikot a vizitdijat kellett nagyon megnepszavazni akkor oromtelien ordibaltak hogy az orszag sikere ez. vegre eltoroltuk a vizitdijat. 200 ft per fo es mekkora otlet volt mar akkor is tudni lehetett. nem boldog boldogtalan jart nathaval sztkba. itt meg ha tenyleg donthetne a nep a sok idiotasaguk kozul az egyikre azt is igy gatoljak meg hogy minden alkalommal majd honapokkal toljak el. szep szavakkal nem tudom leirni mit gondolok de a tegnpi itwenger cikkbol sok szot hasznalnek erre
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2016. február 24., szerda 6:39

Attól hogy másik országok más kormányai is megcsinálták, még nem biztos hogy jó dolog ez.
Mindegy, erről nem kell tudomást venni, úgy jobb. Hozzáteszem, enélkül is hatalmon lennének, nem ezen múlott.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2016. február 24., szerda 1:06

A ,,nyugaton" szót picit túlgondoltam, konkrétan Franciaországra értettem a törvénymódosításos részt.

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2016. február 24., szerda 0:56

A választásos részhez:

A választókerületek módosítása az bizony nem a kormány találmánya, ezt már annyi országban ellőtték, hogy kb 200 éve saját neve is van a fogalomnak, ez az ún. gerrymandering. Érdekes, hogy ezzel kapcsolatban máshol nem beszélnek ,,csalásról". Kiemelném, hogy a liberálisnak mondott nyugaton a XX. század 2. felében annyiszor módosította az aktuális kormánypárt a maga javára a választási törvényt (és nem csak a választókerületeket, hanem magát a rendszert is), hogy szerintem egy kezemen alig tudnám megszámolni, mégsem beszél(t) senki diktatúráról, mint itt lentebb.

A demokratikus képviseleti rendszerben a választásra jogosult állampolgárok továbbra is eldönthetik, hogy ki legyen hatalmon. Ha valóban óriási az elégedetlenség, akkor bármilyen (értsd: többségi vagy arányos) rendszerben tükröződnie kell a többség akaratának.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. február 24., szerda 0:14

PEEtör írta:A határon túliaknál és kocsikáztatásnál inkább a fidesz módszereire és cirkuszára gondoltam. A kerületek átrajzolása pedig egyértelműen azért történt, hogy a balosok mandátumát minimalizálják, és/vagy billegő körzeteket hozzanak létre (ahol szintén érdekes módon történtek dolgok), a jobbosokat pedig teljesen megerősítsék. Az egyfordulós rendszer szintén nekik kedvezett.
'18-ban még kevesebb lehetőség lesz szabadon választani. A diktatúrák sajnos nem arról híresek, hogy kiengednének a kezükből eszközöket, ergo maximum szigorodni fog a választójogi törvény, enyhülni, vagy az ellenzéknek kedvezni semmiképp.
Ezt én értem, de attól még szükség volt újrarendezni a választókerületeket, onnantól meg nyilvánvaló volt hogy úgy fogja rendezni a Fidesz, hogy az neki jó legyen (ahogy minden magára valamit is adó politikai párt is nyúlt volna hasonló eszközökhöz)

Az egyfordulós rendszer most épp nekik kedvezett, de ezt nem tudhatták előre, csak sejtették, és ez a jövőben simán változhat. Mármint az, hogy kinek kedvez ez. Nincs kőbe vésve hogy ez a fidesznek jó mostantól örökké.

A diktatúrák meg valóban nem arról híresek, úgyhogy élvezzük ki azt, hogy nem diktatúrában élünk. Én nem hiszem, hogy 18 előtt megváltoztatnák megint a választási rendszert, de ha lenne egy használható ellenzék, akkor ki tudná használni a rendszert meg nem a fidesznek kedvez kifejezetten, hanem igazából annak, aki megnyeri az egyéni választókerületeket.
ha az ellenzék is szeretne kormányra kerülni nekik nem ártana nem idiótának lenni, szerintem. :roll: :mrgreen:
Ezzel nem tudok vitatkozni. :lol: Lehet nekik is át kéne adni a titkot, úgy tűnik nem jöttek még rá. :lol: :lol:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9841
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2016. február 24., szerda 0:04

Pipita írta: Ezt úgy mondod, mintha a kormánypártoknál ne lehetne zsákszámra mérni az idióta hülyéket. :lol: :lol:
De, ott is lehet, nem úgy értettem :D . Csak ők vannak kormányon, ha az ellenzék is szeretne kormányra kerülni nekik nem ártana nem idiótának lenni, szerintem. :roll: :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: OFF

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2016. február 23., kedd 23:54

Pipita írta:A határon túliak kőkemény egy darab mandátumot jelentettek a fidesznek. A győztes bónusz az amit vitatni lehet, az már kb 8-9 mandátumot ért..A térkép rajzolgatása meg valóban nem túl etikus, de még így is sokkal inkább korrekt, mintha hagyták volna a korábbi állapotokban az egészet.
Amíg zsákszámra lehet mérni az ellenzéknél a hülyéket, tök fölösleges ezen filózni, mert egyszerűen nincs értelmes ellenfél.
Ezt úgy mondod, mintha a kormánypártoknál ne lehetne zsákszámra mérni az idióta hülyéket. :lol: :lol:
A határon túliaknál és kocsikáztatásnál inkább a fidesz módszereire és cirkuszára gondoltam. A kerületek átrajzolása pedig egyértelműen azért történt, hogy a balosok mandátumát minimalizálják, és/vagy billegő körzeteket hozzanak létre (ahol szintén érdekes módon történtek dolgok), a jobbosokat pedig teljesen megerősítsék. Az egyfordulós rendszer szintén nekik kedvezett.
'18-ban még kevesebb lehetőség lesz szabadon választani. A diktatúrák sajnos nem arról híresek, hogy kiengednének a kezükből eszközöket, ergo maximum szigorodni fog a választójogi törvény, enyhülni, vagy az ellenzéknek kedvezni semmiképp.

Én amúgy egyik pártot sem támogatom/tam, de ami most folyik, az olyan szintén tűrhetetlen, szürreális és mocskos, hogy már ott tartok, ha csak valamelyiknek meglátom a képét, a 180 közelében vagyok, de frankón. Ja, és remélem, hogy a történelem ismétli majd önmagát, mert mást nem tudok elfogadni nekik.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9841
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2016. február 23., kedd 23:38

Amíg zsákszámra lehet mérni az ellenzéknél a hülyéket, tök fölösleges ezen filózni, mert egyszerűen nincs értelmes ellenfél.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. február 23., kedd 23:36

A határon túliak kőkemény egy darab mandátumot jelentettek a fidesznek. A győztes bónusz az amit vitatni lehet, az már kb 8-9 mandátumot ért..A térkép rajzolgatása meg valóban nem túl etikus, de még így is sokkal inkább korrekt, mintha hagyták volna a korábbi állapotokban az egészet.
Amíg zsákszámra lehet mérni az ellenzéknél a hülyéket, tök fölösleges ezen filózni, mert egyszerűen nincs értelmes ellenfél.
Ezt úgy mondod, mintha a kormánypártoknál ne lehetne zsákszámra mérni az idióta hülyéket. :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pipita 2016. február 23., kedd 23:40-kor.

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: OFF

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2016. február 23., kedd 23:34

csababarca írta:
Pipita írta:
Engem most csak az érdekelne, hogy hogyan csalták el a választást.
Lehet a választókerületek tudatos átvariálására értette. (főleg BP-n volt ez lényeges, enélkül azt nem biztos,hogy hozták volna.)
Pontosan. És nem nem biztos, hanem nem hozták volna. Hogy a határon túliak bevonásáról, a random szavazók utaztatásáról meg ne is beszéljünk...
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2016. február 23., kedd 23:30

Pipita írta:
Engem most csak az érdekelne, hogy hogyan csalták el a választást.
Lehet a választókerületek tudatos átvariálására értette. (főleg BP-n volt ez lényeges, enélkül azt nem biztos,hogy hozták volna.)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. február 23., kedd 23:27

PEEtör írta:
3 dolgot akarok csak ehhez hozzátenni:

1. a 2014-es választási program annyi volt mindössze:"Folytatjuk"
2. a 2014-es választást is ordas módon elcsalták, azóta pedig már annyira gátlástalanok, hogy a fáradságot sem veszik arra, hogy a látszatra adjanak
3. a mai népszavazási történések
Engem most csak az érdekelne, hogy hogyan csalták el a választást.

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: OFF

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2016. február 23., kedd 23:22

ziro4vr írta:
Pipita írta: Választások lesznek valószínűleg '18-ban, majd szépen el kell dönteni hogy mi kell az országnak.
Amíg az ellenzék csak bohócokat tud kiállítani, amíg a választási rendszer fekete lyukaként nem túl nagy százalék kell egy kétharmadhoz, amíg az idősödő társadalmat faék egyszerű befolyásolni, addig ezek csak hangzatos kijelentések, hogy csak úgy odamegyünk és eldöntjük.
3 dolgot akarok csak ehhez hozzátenni:

1. a 2014-es választási program annyi volt mindössze:"Folytatjuk"
2. a 2014-es választást is ordas módon elcsalták, azóta pedig már annyira gátlástalanok, hogy a fáradságot sem veszik arra, hogy a látszatra adjanak
3. a mai népszavazási történések
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3133
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2016. február 23., kedd 23:08

Senkinek sincs megtiltva, hogy kezdjen el építő jellegű kritikákat és nem csak szarozásokat megfogalmazni. Panaszkodni tudunk 10 millióan, hasznosat hozni már nem nagyon. De bárki előtt adott a lehetőség, akinek nem tetszik a mai magyar politika, tessék beszállni, oszt majd lesz valami. 1990 óta ez így működik. Nem a Fidesz lehetetleníti el az ellenzéket, már nem azokat az időket éljük.

A kétharmadhoz tényleg nem kell túl nagy százalék, csak agyon kell nyerni az egyéni választókerületeket. De az sem a rendszerből fakadóan csak a Fideszé..És sajnos nem csak az idősödő társadalmat olyan egyszerű manipulálni.

Amúgy véletlenül sem szeretnék senkit sem befolyásolni, de 18-ban már lesz MKKP, just sayin'
:)

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. február 23., kedd 23:02

Pipita írta: Választások lesznek valószínűleg '18-ban, majd szépen el kell dönteni hogy mi kell az országnak.
Amíg az ellenzék csak bohócokat tud kiállítani, amíg a választási rendszer fekete lyukaként nem túl nagy százalék kell egy kétharmadhoz, amíg az idősödő társadalmat faék egyszerű befolyásolni, addig ezek csak hangzatos kijelentések, hogy csak úgy odamegyünk és eldöntjük.
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 37 regisztrált és 0 vendég