OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. november 15., vasárnap 20:08

Az egyszerű sebészeti maszkban felül egyébként van egy kis hajlékony pálca, amit rá lehet igazítani az orrnyeregre, hogy az arcra lapuljon. Ha úgy rakod rá a szemüveget, akkor nem párásodik be, lévén nem engedi ki a kifújt levegőt felül a maszk. Egészen őszig szenvedtem a szövetmaszkkal, szeptemberben áttértem a sebészeti maszkra és nincs gondom a párásodásnál ha épp rajtam van a szemcsó.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3932
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. november 15., vasárnap 18:54

Süti írta: Már azért büntetni kellett volna mert rollerezel. :mrgreen:
törvénytisztelőbb és illedelmesebb vagyok, mint az ételfutárok 99%-a.
(mondjuk azt a szintet nem nehéz megugrani :mrgreen: )
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. november 15., vasárnap 18:39

Swineherd írta:
_Bushido_ írta: Lehet hülye kérdés: biciklizés közben is kell a maszk? Nem mint sportolás féle biciklizés, hanem a belvárosban tekerés közben. Bár már hidegebb van, de a héten akik szembe jöttek biciklivel, azokon volt maszk. Oda szerintem nem kell, vagy?
A kormányrendelet nem tér ki az önálló sporttevékenység céljából történő kerékpározáson kívül másra, szóval egy kalap alá veszi a tekerés összes formáját.

Nem kell maszk,
az csak egy elborult ajánlás.

Egyébként, munkatársam édesanyját futás közben (maszk nélkül) megállították a yardok, és megkérdezték, hogy most ő fut-e...
:lol:

Amúgy a maszkos tekerés annyira nem elborult szerintem, persze a szemüvegeseknek kényes ügy... Én múltkor fent felejtettem este olyan 10 fokba és pl. nem fagyott le a pofám, de levegőt is kaptam rendesen.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. november 15., vasárnap 18:37

Már azért büntetni kellett volna mert rollerezel. :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3932
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. november 15., vasárnap 18:33

nekem tegnap míg vártam a pirosnál a rollerrel, addig szólt oda a rendőr, hogy tegyek maszkot. :roll:
szemüveggel amúgy is élmény a maszk, de roller közben meg végképp full homály van. :lol:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2020. november 15., vasárnap 17:34

_Bushido_ írta: Lehet hülye kérdés: biciklizés közben is kell a maszk? Nem mint sportolás féle biciklizés, hanem a belvárosban tekerés közben. Bár már hidegebb van, de a héten akik szembe jöttek biciklivel, azokon volt maszk. Oda szerintem nem kell, vagy?
A kormányrendelet nem tér ki az önálló sporttevékenység céljából történő kerékpározáson kívül másra, szóval egy kalap alá veszi a tekerés összes formáját.

Nem kell maszk,
az csak egy elborult ajánlás.

Egyébként, munkatársam édesanyját futás közben (maszk nélkül) megállították a yardok, és megkérdezték, hogy most ő fut-e...
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1372
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2020. november 15., vasárnap 17:32

_Bushido_ írta: Lehet hülye kérdés: biciklizés közben is kell a maszk? Nem mint sportolás féle biciklizés, hanem a belvárosban tekerés közben. Bár már hidegebb van, de a héten akik szembe jöttek biciklivel, azokon volt maszk. Oda szerintem nem kell, vagy?
En munkaba jarok vele, es mivel szemuveges vagyok, eleg veszelyes maszkban tekerni,mivel durvan parasodik. Nalunk a polgármester rakta ki,hogy a sima biciklizes is sporttevekenysegnek minosulHET,a lampaknal valo varakozasnal viszont csoportosulhatnak emberek, szoval ott ajanlott felhuzni. De en is kerestem ra a valaszt napokig. De en is tobb embert lattam maszkban biciklizni,mint anelkul. Mondjuk mi kis varos vagyunk(30ezres), sokan setalas kozb n se hordják.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2005
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. november 15., vasárnap 17:10

Lehet hülye kérdés: biciklizés közben is kell a maszk? Nem mint sportolás féle biciklizés, hanem a belvárosban tekerés közben. Bár már hidegebb van, de a héten akik szembe jöttek biciklivel, azokon volt maszk. Oda szerintem nem kell, vagy?

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. november 14., szombat 21:44

Már ott öngólt lőtt a Fidesz h ez a kérdés szerepelt a nemzeti konzultációban, előre látható világos kimenetellel. Ezen kezdett Vadai Ágnes a héten pörögni ha ott az emberek többsége támogatta akkor a Fidesz ezt mikor vezeti be. Saját maguknak állítottak ezzel csapdat, a következő nemzeti konzultacioban 2x meggondolják milyen kérdések legyenek :lol:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3160
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. november 14., szombat 21:33

Rezsicsökkentés szintű politizálás.
Elmondhatják hogy ők megteremtették a digitális oktatás feltételeit. Ingyen internet? Az már majdnem ingyen sör kategória. Ez ilyen Rogán szintű ötlet. 2022nek szól.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62892
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. november 14., szombat 20:41

Csabi írta: jól értem, hogy itt az internetnél a kábeles dsl internetről van szó? ez elég sok kérdést és bonyodalmat hoz magával szerintem, ha így van.

sokkal egyszerűbb lett volna a mobilhálózat-szolgáltatókkal megegyezni, hogy kérésre mindenkinek aktiválnak, mittomén 50 GB-os csomagot 1 hónapra díjmentesen. nem kellene a számlákkal baszakakodni.
Tavasszal a Telekom osztogatta a 10-15 gigakat. Nem értem mire jó amúgy ez az intézkedés.
Kábeles netet így is úgy is fizetik az emberek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. november 14., szombat 20:36

Realista24 írta: Amúgy meg... Telekommunikáció, bőven államilag befolyásolt szolgáltató. Legnagyobb nyertesei között vannak a covidnak.
Ez maximálisan így van.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. november 14., szombat 20:35

jól értem, hogy itt az internetnél a kábeles dsl internetről van szó? ez elég sok kérdést és bonyodalmat hoz magával szerintem, ha így van.

sokkal egyszerűbb lett volna a mobilhálózat-szolgáltatókkal megegyezni, hogy kérésre mindenkinek aktiválnak, mittomén 50 GB-os csomagot 1 hónapra díjmentesen. nem kellene a számlákkal baszakakodni.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. november 14., szombat 18:46

A problemam az egesszel az, hogy ismet van egy rakat embernek csupan par napja reagalni valamire, amit kitalalt a kormany.

Minden eszkoz megvan arra, hogy pontosan kovetni lehessen a jarvanyhelyzetet a megfertozodott emberektol kezdve a halottakon at a halalozasi aranyig. Pont ez a baj azzal, hogy nagyon szuk korben folynak a tesztek, gyakorlatilag mar csak akkor, ha muszaj. Igy a valodi kiterjedesrol es erintettsegrol nem leteznek informaciok, nem lehet egy pontos adatra tamaszkodni. Sok mindenre kepes a statisztikaszamitas, de szerintem meg a minta sem eleg nagy itthon, hogy kovetkeztetni lehessen megalapozottan es pontosan egyes dontesekre, legfeljebb nagyon elkesve.

Ha rendelkezesre allna minden, ami rendelkezesre allhatna, de meg akkor is, ha valami csoda folytan eleg adat lenne a kormany kezeben, minden szamvaltozasra lehetne idoben reagalni.

Nem hirtelen kene meghozni a drasztikus donteseket, hanem szepen fokozatosan be lehetne vezetni annak fuggvenyeben, ahogy egy adott idopillanatban allunk. Igy jobban kordaban is lenne tartva a jarvany es nem zudulna egy pillanat alatt minden az emberek vallara.

Ugyanez van most is. Kitalalta a kormany, hogy ingyen szolgaltatast a diakoknak es tanaroknak, holnaptol oldjak meg a cegek, hogy beveteltol esnek el es meg dolgozzanak is erte ellenjuttatas nelkul. Ha pedig megszivja a ceg, nyilvan a profitot latja maga elott, igy a nap vegen a munkavallalo szivja meg.

Az egesszel az a baj, hogy kapkodva es azonnali hatalyu dontesek szuletnek, raadasul nagy mennyisegben. Ha pedig hirtelen rengeteg rendelkezest hozol, akkor valamit korabban igen rosszul csinaltal vagy hirtelen utott be a gond. Utobbi igy november-december magassagaban nagyon nem allja meg a helyet.

Nem lenne semmi baj azzal, ha fokozatosan jottek volna az otletek a jarvany megfekezesere es mar nem maradna mas ut, mint Faust szavaival elve mas farkaval verni a csalant. Illetve lenne, mert ha egy kormany erre kenyszerul, ott baj van. Ellenben nem ez tortent, hanem egybol eldobtak mindent es drasztikusan leptek. Szerintem ez felelotlen es megkerdojelez mindent, amit eddig jarvanykezeles cimszoval muveltek. Reszemrol ez vedhetetlen, legyen szo barmilyen orszagrol vagy kormanyrol.

Itt nem arrol van szo, hogy ugysem faj a multinak, hat igyis csomo penzuk van. Arrol van szo, hogy a poziciojukat es penzukat meg is akarjak tartani, aminek a munkavallalo fogja a karat latni. Kozvetetten most peldaul sikerult egy olyan popularis dontest hozni, ami emberek munkajaba kerulhet.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 506
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. november 14., szombat 18:33

Én is IT helyen voltam, olyan részen, ahol telekommunikációs cégek voltak az ügyfeleink. Ők szarba kerültek, nálunk meg az egész csoportot "átszervezték", és több embert elküldtek.

Mondjuk nekem tényleg fölösleges munkahelyem volt ott :D

Ismerősöm ismerőse meg szellőzőkkel foglalkozik, májusig annyi bevétele volt, mint egész tavalyi évben.

dennson
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 0:01

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dennson » 2020. november 14., szombat 18:33

Petr írta:
Realista24 írta: Az ilyen mértékű leepites általában azt mutatja hogy az adott cégnél rengeteg fölösleges munkaero volt covid előtt is.
Klasszik multi betegség.

Lehet ezt is feltetelezni, de a lentebbi kijelentestol ez fuggetlen. A feltett felesleges munkaerovel meglenne barki, ha nincs a covid, mint szikra. Nyilvan az alaptezis igaz, hogy a multik tul jol tartjak magukat, nem is vedem oket, sokkal inkabb a munkavallaloi szemszogre szeretnek ravilagitani. Ha a ceg sziv, ok is szivnak.

Szerintem teny, hogy a telkok ugyanugy nem jartak jol a jarvannyal, mint a legtobb iparag. Kivulrol is feltuno, hogy visszavetette a halozatepitest, rendezvenyeket, uzleti szolgaltatasokat es az eszkozeladasokat is. Cserebe valamivel jobban megy a lakossagi agazat, ami nem meglepetes.
Nem feltétlenül érdemes konkrétan szívásnak nevezni, amit átél a telko vagy bankszektor. Nem 1, nem 2 helyről azért küldenek el jelenleg embereket (ismerőseim dolgoznak ilyen helyeken...), mert nem elég a NYERESÉG. Bőven nem arról van szó, hogy veszteség lenne (de szvsz miután évekig szénnékeresték magukat, talán 1-1 negyedévben beleférne az is), csak krízis van, mert idén nem tudnak annyit zsebelni, mint tavaly.

Az viszont nem kérdés, hogy bármi is van, a munkavállaló szív. A főrészvényesek soha. Aztán csodálkozunk, hogy a világ ott tart ahol. Nőni. Nőni. Nőni kell. Mindig.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62892
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. november 14., szombat 18:22

Akikkel mi vagyunk kapcsolatba it, its, as cégek, mind úgy fejlődnek mint soha. Egyre több és szélesebb körű mrgrendelesek és projektek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. november 14., szombat 18:17

Realista24 írta: Az ilyen mértékű leepites általában azt mutatja hogy az adott cégnél rengeteg fölösleges munkaero volt covid előtt is.
Klasszik multi betegség.

Lehet ezt is feltetelezni, de a lentebbi kijelentestol ez fuggetlen. A feltett felesleges munkaerovel meglenne barki, ha nincs a covid, mint szikra. Nyilvan az alaptezis igaz, hogy a multik tul jol tartjak magukat, nem is vedem oket, sokkal inkabb a munkavallaloi szemszogre szeretnek ravilagitani. Ha a ceg sziv, ok is szivnak.

Szerintem teny, hogy a telkok ugyanugy nem jartak jol a jarvannyal, mint a legtobb iparag. Kivulrol is feltuno, hogy visszavetette a halozatepitest, rendezvenyeket, uzleti szolgaltatasokat es az eszkozeladasokat is. Cserebe valamivel jobban megy a lakossagi agazat, ami nem meglepetes.

Nem mondom, hogy a legrosszabbul jartak, mert ez nem lenne igaz, de legnagyobb nyerteskent beallitani oket nem korrekt. Vesztesek, legfeljebb kevesbe, mint masok. Amennyiben pedig ugy alakul, hogy honapokig ingyenszolgaltatast kell adni es ezzel penzt elvenni a jelenleg zaszloshajonak tuno agazatbol, nem nehez kikovetkeztetni, hogy lesznek meg leepitesek es meg kevesbe lesznek nyertesek ezek a cegek. Igy pedig ott vagyunk, amire celozni szerettem volna, hogy megszivjak a munkavallalok.
revolver írta: ki a szolgaltato ahol leepites volt? valoszinusitem, hogy ez nem leepites, hanem in/outsource.

Nem, nem outsource, valodi leepites. Meg nem lattam valodi szamokat nyilvanosan kozolve az erintettektol, igy ezzel most meg en sem elnek, bocsi. Kicsit ongol volt igy ezzel dobalozni es ervelni, de mar leirtam, szoval ez van. Remelem hiszel nekem, de rajtad all. :D

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. november 14., szombat 18:00

ki a szolgaltato ahol leepites volt? valoszinusitem, hogy ez nem leepites, hanem in/outsource.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62892
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. november 14., szombat 17:44

Petr írta:
Realista24 írta: Amúgy meg... Telekommunikáció, bőven államilag befolyásolt szolgáltató. Legnagyobb nyertesei között vannak a covidnak.

A lakossagi (B2C) bevetelek valoban nottek, de minden uzleti (B2B) bevetel csokkent, ami jelentos reszet teszi ki a koltsegvetesnek. Nem veletlen volt olyan telco ceg, ahol le is kellett epiteni tobbszaz embert koltsegsporolasbol. Ha a mostani csak a szolgaltatokon vagodik le es nem csak egy honapig tart, nagyon fajni fog nekik, mert a lakossagi agazatot is erinteni fogja a covid.
Az ilyen mértékű leepites általában azt mutatja hogy az adott cégnél rengeteg fölösleges munkaero volt covid előtt is.
Klasszik multi betegség.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 160 regisztrált és 0 vendég