OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. augusztus 26., szerda 17:53

Sejtettem amúgy, és köszönöm a válaszokat, mindőtöknek! :)

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. augusztus 26., szerda 17:48

sentry írta: Lehet ez a mérnöki, tudományhoz közeli, természettudomány iránti beállítottság teszi, hogy szkeptikus vagyok sok dologgal kapcsolatban, és csak bizonyított, logikus érvelésekkel alátámasztott dologban hiszek.
Mindenféle támadás nélkül, amit te is említettél, ez minden bizonnyal a természeted/rossz tapasztalatok miatt van.
Én is alapvetően műszaki beállítottságú vagyok, de szüleimnek köszönhetően(foglalkozásuk miatt) van némi rálátásom a témára, így realfannak igazat adok. Apám is mindig azt mondta, hogy a történelem a középiskolás tanulmányokon túl kezd érdekessé válni. Bár ez az állítás azért szinte minden tantárgyban/témában helytálló.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 26., szerda 17:44

Nagyjából Ennyi lenne. Én is a mérnöki pályát választottam tehat semmi szakmai cél nem vezerel csak a tudásvágy. Az olvasottság a kulcs, rengeteg egymásnak ellentmondó írásos emlék van minél többet olvasol, úgy áll össze a kép, mint egy mozaik. A támpontot pedig a tárgyi leletek nyújtják, egy avarkorból fennmaradt tarsolylemezt amin rajta figyel a kereszt pl. nehéz hamisítani. Ennyivel el lehet intézni a kerdest hogy keresztények voltunk-e mikor idejottunk. De lehet olvasgatni tok feleslegesen azt is hogy Szent István miként teritette at a pogány magyarokat... Szoval az írásos emlékeket a helyen kell kezelni, ahanyan masoltak annyian modosithattak rajta. Meg kell talalni azokat a forrásokat, amiknek a a hitelességet tárgyi emlékek es bizonyitják. Ez nem nehéz csak melós, ossze kell hasonlítani a megszerzett infokat es neked magadnak kiválogatni hogy mi a hitelt érdemlő es mi nem. Ebben segithetnek egyes történészek jegyzetei, akik nem abbol elnek hogy visszamondjak betűtévesztes nelkulaz akadémia anyagait... Nekunk eleg egyszeru helyzetünk van a magyar kronikakkal, amik nagyon is hitelesek de megsem jutnak tovabb a történészek túlnyomó resze azon hogy mennyire szep az iniciálé... Tisztelet a kivetelnek. Telorol nem írnék most tobbet ha lehet :)

realfan
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realfan » 2015. augusztus 26., szerda 17:27

Ferencváros írta:És csak magyar törivel kapcsolatosan érdeklődtök?
Bár realfan nyilván nem, ha töri szakos. Csak mert privátba lenne egy-két kérdésem a történelemmel kapcsolatosan, azonban olyan téma, amit itt a fórumon nem említhetek. :)

Írhatsz nyugodtan, ha tudok szívesen válaszolok :)

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2015. augusztus 26., szerda 17:23

És csak magyar törivel kapcsolatosan érdeklődtök?
Bár realfan nyilván nem, ha töri szakos. Csak mert privátba lenne egy-két kérdésem a történelemmel kapcsolatosan, azonban olyan téma, amit itt a fórumon nem említhetek. :)

realfan
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realfan » 2015. augusztus 26., szerda 17:07

sentry írta:Én eszméletlen sokra tartom a szorgalmad füst, és lehet nem vagyok vele egyedül, de nekem - és ez lehet a középiskolás töri tanárom f_szarc módszerei és stílusa miatt IS van - mindig erős kétségeim támadtak a történelmi események hitelességét illetően.

Honnan lehet tudni, hogy melyik az igaz? Ezt teljesen normálisan kérdezem, nem támadó jelleggel.
Mitől hitelesebb az egyik mint a másik?

Történelem tanárom is volt hogy mondta, ne a könyvet olvassuk el mert az nem igaz, ő elmeséli, hogy volt az valójában. Ez nem is egyszer történt meg, és ott azért elég rendesen elvesztettem az érdeklődésem a múlt ismerete iránt. (De mondom, lehet mindez a természetem miatt is determinálva volt)

Lehet ez a mérnöki, tudományhoz közeli, természettudomány iránti beállítottság teszi, hogy szkeptikus vagyok sok dologgal kapcsolatban, és csak bizonyított, logikus érvelésekkel alátámasztott dologban hiszek.
Nem tőlem kérdezted ugyan, de kompetensnek érzem magam a témában, tekintve, hogy történelem szakos hallgató vagyok az eltén :D forrásokat, szakirodalmat kell olvasni, illetve persze a régészeti leletek is fontosak, ha vannak. A forrásokat össze kell vetni, és akkor adnak egy átfogó képet, meg kell nézni a kor írási jellegzetességeit, a történelmi eseményeket. Olvasni kell és olvasni, nagyon nagyon sokat, anélkül nem megy és persze nem szabad mindet elhinni, amit olvasol. A középiskolába sok mindent rosszul tanítanak, vagy egyáltalán nem, nem tudom miért, illetve maga a módszer rossz, nem forrás központú a tanítás, úgy pedig semmit sem ért :vivo: :vivo:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. augusztus 26., szerda 17:00

Én eszméletlen sokra tartom a szorgalmad füst, és lehet nem vagyok vele egyedül, de nekem - és ez lehet a középiskolás töri tanárom f_szarc módszerei és stílusa miatt IS van - mindig erős kétségeim támadtak a történelmi események hitelességét illetően.

Honnan lehet tudni, hogy melyik az igaz? Ezt teljesen normálisan kérdezem, nem támadó jelleggel.
Mitől hitelesebb az egyik mint a másik?

Történelem tanárom is volt hogy mondta, ne a könyvet olvassuk el mert az nem igaz, ő elmeséli, hogy volt az valójában. Ez nem is egyszer történt meg, és ott azért elég rendesen elvesztettem az érdeklődésem a múlt ismerete iránt. (De mondom, lehet mindez a természetem miatt is determinálva volt)

Lehet ez a mérnöki, tudományhoz közeli, természettudomány iránti beállítottság teszi, hogy szkeptikus vagyok sok dologgal kapcsolatban, és csak bizonyított, logikus érvelésekkel alátámasztott dologban hiszek.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 26., szerda 16:45

Ez nem az én tudásom, csak fontosnak tartom ismerni hogy honnan származom, ezért sok időt töltöttem, és ahogyan időm engedi, most is sok időt töltök a történtek megismerésével. Elég sok meló megtalálni a hiteles forrásokat, nagyon utána kell olvasni a dolgoknak... dehát ehhez nem kell tudás csak önszorgalom... én élvezem, engem ez érdekel. Ha a tudás birtokosait név szerint szeretnéd megismerni, akkor számomra a két legkedveltebbet említeném meg: Pap Gábor és Szántai lajos művészet-és művelődés történészek a te embereid. Persze nem csak ők foglalkoznak a témával, de az ő előadásaik a legérdekesebbek, az előadásmódjuk miatt, ezért az ő hatásukra tudtam elkezdeni a témával foglalkozni. Viszont akármennyire kedvelem őket, sajnos ők is tévehetnek és tévednek is, ezért nagyon meg kell szűrni az információt, amivel találkozik az ember. Emellett időt kell szánni a tárgyi emlékek, krónikák, főleg a magyar krónikák , és egyéb irásos emlékek megismerésére... a könvvtára, levéltárak látogatása is sokat segít, szerencsére nekem van egy kis segítségem, aki navigál, hogy 1-1 témában hol keressek. Szóval én csak egy kis porszem vagyok, egy kis kiváncsisággal.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2015. augusztus 26., szerda 15:54

Én is kíváncsi vagyok füst, de egyébként honnan ilyen széles a tudásod? :mrgreen:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. augusztus 26., szerda 15:02

az árkádban vagy a nyugatinál van olyan internet kávézó, ahol lehet nyomtatót is használni? elég sürgős lenne
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. augusztus 26., szerda 13:37

jöhet :) :agree:
Kép

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: OFF

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2015. augusztus 26., szerda 13:16

Én is. Olyanokból akár jöhet minden nap :agree:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. augusztus 26., szerda 13:10

Nyomasd, pü-t ugyan nem küldtem, de élvezettel olvastam amiket írtál.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2015. augusztus 26., szerda 13:09

füst írta:Múlt héten volt egy hsz-em itt, és utána kaptam pár kedves üzenetet, ami jól esett, ezért kedvet kaptam egy kicsit ahhoz hogy leirjak egy régi eseményt a magyar történelemből amit 10-ből 9 magyar abszolút nem ismer, pedig a fennmaradásunk volt a tét, és sikerrel is abszolváltuk a dolgot.
Most délután lesz egy kis időm, szóval gondoltam pötyögök egy kicsit az én kis 13 éves szintű írásstílusomon. Nekem megéri, mert olyasmit írok, amiben ugyan nincs személyes érdekem, nem reklámozok semmit, abban viszont van közvetve érdekem, érdekünk, hogy kicsit tisztában legyünk a múltunkkal.

Rohadtsok érdekes történetünk van, én abszolút nem lebecsülve a többit néztem ki egyet, aminek főszereplője Árpád vezérünk, arra szeretnék kicsit rávilágitani, hogy mennyire "badass" volt a mi ősapánk 72 évesen... de nem tudom mennyire van itt rá igény, érdekel bárkit? Vagy zavar? Csak azért kérdezem mert egy kicsit terjedelmesebb ha normálisan le akarom írni, és ha zavar akkor nem erőltetem. :D
pötyögd csak :D
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2015. augusztus 26., szerda 13:07

Múlt héten volt egy hsz-em itt, és utána kaptam pár kedves üzenetet, ami jól esett, ezért kedvet kaptam egy kicsit ahhoz hogy leirjak egy régi eseményt a magyar történelemből amit 10-ből 9 magyar abszolút nem ismer, pedig a fennmaradásunk volt a tét, és sikerrel is abszolváltuk a dolgot.
Most délután lesz egy kis időm, szóval gondoltam pötyögök egy kicsit az én kis 13 éves szintű írásstílusomon. Nekem megéri, mert olyasmit írok, amiben ugyan nincs személyes érdekem, nem reklámozok semmit, abban viszont van közvetve érdekem, érdekünk, hogy kicsit tisztában legyünk a múltunkkal.

Rohadtsok érdekes történetünk van, én abszolút nem lebecsülve a többit néztem ki egyet, aminek főszereplője Árpád vezérünk, arra szeretnék kicsit rávilágitani, hogy mennyire "badass" volt a mi ősapánk 72 évesen... de nem tudom mennyire van itt rá igény, érdekel bárkit? Vagy zavar? Csak azért kérdezem mert egy kicsit terjedelmesebb ha normálisan le akarom írni, és ha zavar akkor nem erőltetem. :D

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. augusztus 25., kedd 19:37

akárhány embernél látok ilyen idióta sapkát, ugyanúgy nagy a fejére.
Mármint kicsi nem ?
Ha nagy a sapka akkor lötyög az ember fején , ha kicsi akkor áll úgy mint Jesén .
Bár lehet hogy az egy normál sapka csak neki nagy a feje . :lol:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. augusztus 25., kedd 19:24

Azt hiszem megidéztek. :coffee:
Nem illik.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. augusztus 25., kedd 19:23

Akkor lehet az én fejem tartály méretű, de rajtam jól áll. Nem mint a kedves spanyolon.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. augusztus 25., kedd 19:15

Norbii írta:ezzel mondjuk pont nincs gond nagyítva. Meg úgy alapjáraton se szerintem. viszont mikor felteszi a kétszer nagyobb sapkákat..na az borzalmas.;d
Mindenki ezt írja, hogy kétszer nagyobb sapka... akárhány embernél látok ilyen idióta sapkát, ugyanúgy nagy a fejére. Ennek ez a lényege. Nem ő hord nagyot, maga a sapka ennyire ótvar.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2015. augusztus 25., kedd 19:06

ezzel mondjuk pont nincs gond nagyítva. Meg úgy alapjáraton se szerintem. viszont mikor felteszi a kétszer nagyobb sapkákat..na az borzalmas.;d


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég