OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 9., hétfő 15:46

Decemberben kinn ragadtam Olaszországban, mert két egymás utáni gépemet lemondták. Olasz-olasz kocsileadással vmi 100 euro lett volna bérelni autót. Bécsi leadással (ott parkolt a sajátom) 1100 euro…. inkább vártam még egy gépet.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 9., hétfő 13:43

nmate írta: Van köztetek olyan, aki hazai felvétellel és leadással bérelt autót külföldi útra (pl. francia- és/vagy olaszországi céllal)? Mennyire működnek ezek, mennyire jó állapotúak erre az itthoni autók és kb hány % az extra költség?

1.3 jtd-t már nem vinném el Balcsinál messzebb :mrgreen:
Ahol en szoktam foglalni, ott mondjuk aprilisra 1 het, kombi Ford Focus 200 euro, hataratlepes korlatlanul 42 euro.

Ha ezeknel valasztom ki a Budgetet (mert az oldal egy ilyen dealer oldal), ott 30-35 euro ez a szolgaltatas, a kocsi viszont minimalisan dragabb.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. január 9., hétfő 13:40

Van köztetek olyan, aki hazai felvétellel és leadással bérelt autót külföldi útra (pl. francia- és/vagy olaszországi céllal)? Mennyire működnek ezek, mennyire jó állapotúak erre az itthoni autók és kb hány % az extra költség?

1.3 jtd-t már nem vinném el Balcsinál messzebb :mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. január 7., szombat 23:05

ziro4vr írta: Szerinted az elektronika topikban miért akarnak 300k-s gépet venni? Csak a kanapé meg a tesla, kiserik onlyfans profilja már meg is van. :mrgreen:

Amugy csak nekem beteg a teljes ismeretségi köröm? Tudom tudom 3 fő nem reprezentatív de na.
Pucukám, rossz a sorrend! Előbb az onlyfans, aztán abból a többi :lol:

Az egész országban ez van. Én egy hónapja voltam soros, azóta sem múlt el, napi 3-5-ször kap el a köhögés. Rohadt szar, mikor pont élőzöm a fanoknak :mrgreen:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2023. január 7., szombat 19:48

Más téma... A kutya tenyésztők mit csinálnak az el nem kelt kutyákkal? Egyre sűrűbben és egyre többektől látom facebookon a hírdetéseket, hogy "ez a cuki kis kutya keresi az új szerető gazdiját"... :ike: Nagyon idegesít, hogy bolodg-boldtalan így akar ingyen pénzt keresni. Drága állam bácsi ezzel kezdhetne valamit. . :shutup: Nincs annyi család, ahány eladó kutya van.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 7., szombat 19:41

ANDS írta:
___Samy___ írta: 7-8 centi grafitos szigeteles van fent, elvileg annak jobb a hoszigetelo kepessege, mint a sima nikecelnek.


Nem azt mondom, hogy nem lesz tobb a 22 fokkal, csak hogy aranyaiban nem lesz tobb, ha nem tekergetjuk allandoan ennyire a termosztatot.

Igazabol ez most csak ideiglenes, ugyis vegyestuzelesu lesz pufferrel elobb utobb, szoval csak egy darabig kell birni ezt a rohadt gazt :mrgreen:

A decemberi hónapban az átlagfogyasztás, amit még nem büntetnek emelt árral, a tiédnek több, mint a duplája, ha jól tudom 290 m3 felett van.

A 8 cm grafitos szigetelés megfelel 10-11 cm fehér nikecellnek.(kb.+25%- al jobban szigetel.)

Ismerősöm háza hasonlóan van szigetelve, körbe a homlokzaton 7 cm grafitos nikecell, födemen 15 cm kőzetgyapot, ablakok műanyagok.
Vegyes tüzeléssel fűt ő is. Este 22 fokig fűti fel a házat, reggelre 20 fokra hűl csak vissza akkor is, ha minusz 10 van kint éjjel.

Ha beköltöztetek, majd meglátod a gázfogyasztást, akkor lehet tovább gondolkodni, ezt most nem sok, 110 m2- re 128 m3 gáz december hónapban.
Annyit lovagolsz ezen a honap neven...nem mindegy hogy hivjak a honapot? Azt kell nezni milyen homerseklet volt. December, foleg a masodik fele eleg enyhe volt, ahogy most a januar is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. január 7., szombat 14:37

7-8 centi grafitos szigeteles van fent, elvileg annak jobb a hoszigetelo kepessege, mint a sima nikecelnek.
rikko írta:
___Samy___ írta:
Ja igen, muanyag ablakok, ajtok vannak, ez lemaradt. Nincs alapincezve, bar gondolom ez javitana a helyzeten. Szerintem eddig nem volt az nagyon nagy hideg az elmult egy honapban, talan egy het volt az, mikor -5 korul jart meg ejszaka is.

Tehat akkor ha jol ertem, ha nem tekergetjuk ennyit a termosztatot, es bekoltozes utan beallunk a 22 fokra, akkor nem lesz aranyosan sokkal tobb a fogyasztas a mostanihoz kepest.
Miért ne lenne több ? 22 fok fenntartásához több energia kell ---> több gáz fogy. Az való igaz, hogy a 15-22 fokra való emeléshez kell bőven kakaó , főleg ha nagy a légköbméterenkénti hőigény.
Tehát a 15 fokon való tartás gazdaságosabb viszont kb csak fogy a gáz, mert alap esetben az bőven a komfortzónán kívül van ergo a semmiért fűtesz. De legalább nem a külső hőmérsékletről indítasz. A termosztát tekergetese nem jó buli , viszont ha tényleg csak havi 3-4 napot kell az a 18 fok, akkor bőven megéri. Annyira nem löki meg az a számlát ilyen rövid idő alatt.
Nem azt mondom, hogy nem lesz tobb a 22 fokkal, csak hogy aranyaiban nem lesz tobb, ha nem tekergetjuk allandoan ennyire a termosztatot.

Igazabol ez most csak ideiglenes, ugyis vegyestuzelesu lesz pufferrel elobb utobb, szoval csak egy darabig kell birni ezt a rohadt gazt :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. január 7., szombat 12:53

Ekkora belmagasságnál a hőérzet elképesztően más tud lenni, mint ha kisebb (tetőtérbeépítéses volt a szülői ház, a miénk már csak fsz-es, de) 3m-nél sehol sem alacsonyabb, nyáron kb. sose melegszik fel, és télen is pöpec (persze pulcsi+melegítő az alap mindig).

Nyilván egyéni komfort, de amíg fiatalok vagytok, elég a kevesebb, max anya hozzádbújik este ha fázik.. 2in1 :mrgreen:
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 7., szombat 12:12

Sztem a 7 cm kevés homlokzatra, alllandoan lakott ház esetében.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 7., szombat 11:06

gutihaz14 írta:
ziro4vr írta: Szerinted az elektronika topikban miért akarnak 300k-s gépet venni? Csak a kanapé meg a tesla, kiserik onlyfans profilja már meg is van. :mrgreen:

Amugy csak nekem beteg a teljes ismeretségi köröm? Tudom tudom 3 fő nem reprezentatív de na.
konkretan kedd ota 37-38 között ugral a lazam es ma is 38-ra keltem. mar nagyon elegem van. kozben persze kohoges es natha miatt nem aludtam tobbet mint 2 orat zsinorban napok ota.
Akkor megvan a megfejtés, emiatt írsz ennyi fassagot, mert kialvatlan vagy es fáradt :kalapos:
thereisonly1ronaldo

rikko
Hozzászólások: 893
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. január 7., szombat 10:34

___Samy___ írta:
rikko írta:

Nagyban függ a külső hőmérséklettől.

Ha hideg van, akkor annak a kazánnak ki kell termelni azt a hőmennyiséget ami biztosítja a 15 fokot.
Tehát nem mindegy, hogy -10 van kinn vagy +4. Ergo 128 M3 még rendben is lehet. De van sok hangyapöcsnyi tényező ami befolyásolja a gázfogyasztást. Kazán mérete, fűtött helyiségek nagysága, égtáj beli elhelyezkedése. Arról nem is beszélve, alá van -e pincézve az épület, jó -e a talaj felé a szigetelés, nyílászárók minősége. A jó szigetelés még nem minden , de sokat segít.
Ja igen, muanyag ablakok, ajtok vannak, ez lemaradt. Nincs alapincezve, bar gondolom ez javitana a helyzeten. Szerintem eddig nem volt az nagyon nagy hideg az elmult egy honapban, talan egy het volt az, mikor -5 korul jart meg ejszaka is.

Tehat akkor ha jol ertem, ha nem tekergetjuk ennyit a termosztatot, es bekoltozes utan beallunk a 22 fokra, akkor nem lesz aranyosan sokkal tobb a fogyasztas a mostanihoz kepest.
Miért ne lenne több ? 22 fok fenntartásához több energia kell ---> több gáz fogy. Az való igaz, hogy a 15-22 fokra való emeléshez kell bőven kakaó , főleg ha nagy a légköbméterenkénti hőigény.
Tehát a 15 fokon való tartás gazdaságosabb viszont kb csak fogy a gáz, mert alap esetben az bőven a komfortzónán kívül van ergo a semmiért fűtesz. De legalább nem a külső hőmérsékletről indítasz. A termosztát tekergetese nem jó buli , viszont ha tényleg csak havi 3-4 napot kell az a 18 fok, akkor bőven megéri. Annyira nem löki meg az a számlát ilyen rövid idő alatt.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 7., szombat 10:21

Hehe kutyájának jó dolga lehet. Megy bármi meccs, gazdi felüvölt hogy bazdmeg hol van akár egyetlen jó focista is, mi a tököm történt a Nazariokkal? Majd belerúg egyet a miheztartás végett.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5169
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. január 7., szombat 10:13

ziro4vr írta: Szerinted az elektronika topikban miért akarnak 300k-s gépet venni? Csak a kanapé meg a tesla, kiserik onlyfans profilja már meg is van. :mrgreen:

Amugy csak nekem beteg a teljes ismeretségi köröm? Tudom tudom 3 fő nem reprezentatív de na.
konkretan kedd ota 37-38 között ugral a lazam es ma is 38-ra keltem. mar nagyon elegem van. kozben persze kohoges es natha miatt nem aludtam tobbet mint 2 orat zsinorban napok ota.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. január 7., szombat 9:47

ziro4vr írta: Amugy csak nekem beteg a teljes ismeretségi köröm? Tudom tudom 3 fő nem reprezentatív de na.
Én most voltam koronás, összes kollegám is az volt. :kivagyhe:

Lányom ovónője is az volt,3 nap lázas meló után úgy döntött otthon marad, de az oviban is kb mindenki beteg lett. Családban is kb mindenki. :kalapos:

De a svédek csak a kínaiaktól elkezdtek negatív covid tesztes papírt követelni beutazáskor..hogy ennek mi értelme, amikor már mindenki beteg itt és semmi korlátozás, vagy maszkozás soha nem is volt itt. :ozil:

Én homeofficeozok az év első felében inkább mert itt az influenza és a covid mellett batomi sok csecsemő került kórházba, állítólag tele vannak a gyerek részlegek a kórházakban az RS vírus miatt. Nincs kedvem, hogy az 5hónapos fiam kórházban kössön ki. :hmmm:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 7., szombat 9:44

ziro4vr írta: Szerinted az elektronika topikban miért akarnak 300k-s gépet venni? Csak a kanapé meg a tesla, kiserik onlyfans profilja már meg is van. :mrgreen:

Amugy csak nekem beteg a teljes ismeretségi köröm? Tudom tudom 3 fő nem reprezentatív de na.
Hogy erted beteg? Agyban, mint pl te, vagy folyik a nózi, csöppen a köpet? Utobbibol van sok, de ezt beszeltuk is, hogy covid xzs varians kb sztem, csak mar mindenki leszarja. De azert oltasd be magad meg egyszer :kalapos:

@Steve: a legbitangabb pszichopatak is kepesek erzeseket szinlelni. Ezt soha ne felejtsd el. Es most menj, itt a 3+ playmobil keszlet, amit akartal magadnak, fussal vele :mrgreen:
Ettől sokkal jobban foglalkoztat, hogy nincs Nektek életetek? 04:44-kor válaszolsz a hülyeségeimre
kis geci kutya felmaszott az agyra, felebresztett, bele is konyokoltem a bordai koze, de visszaaludni nem sikerult. Nekem sem :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. január 7., szombat 9:39

mocsok írta: Ráadásul olyan ügyesen védte be, hogy két hozzászólással előtte ő is ugyanúgy beleallt, és le rózsaszín ködös teslafanboyozta. :mrgreen:

:D :D
Az egész Teslas harcot nem bírtam elolvasni, Hehe kommentje lesokkolt, hogy vannak emberi érzései. :ozil: A Teslas sztorihoz annyit tennék hozzá, hogy én nem vagyok féltékeny Erikre és örülök hogy megteheti, hogy ebbe invesztál és úgy érzi ez megéri neki.Abban kételkedek, hogy ez valós spórolás lesz, már csak a kocsi értékvesztése miatt is,meg kelleni fognak alkatrészek,szervíz is idővel stb..A magam részéről ennyit kocsiba nem invesztálnék,de mindenki arra költi a pénzét amire akarja.
hehetheoriginal írta: Latod Steve milyen kis puha nyálas hszt irsz, egybol kapsz par downvoteot :kalapos: :lol:
Ha nem írsz észre sem veszem, nem szoktam visszpörgetni, hogy hányan nem kedvelték a ”bunkó svéd szokásaimat” :lol:

Ettől sokkal jobban foglalkoztat, hogy nincs Nektek életetek? 04:44-kor válaszolsz a hülyeségeimre. :ozil: Mocsok legalább csak 7:30-kor amikor leesett a kanapéról. Éjszaka aludni kell.

Imádom az off topicot,de nem offolnám tovább itt Samy-ék termosztátról való értekezését. :kalapos:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. január 7., szombat 9:31

Szerinted az elektronika topikban miért akarnak 300k-s gépet venni? Csak a kanapé meg a tesla, kiserik onlyfans profilja már meg is van. :mrgreen:

Amugy csak nekem beteg a teljes ismeretségi köröm? Tudom tudom 3 fő nem reprezentatív de na.
Nem illik.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 7., szombat 9:24

Realista24 írta:
mocsok írta: Bocsánat. Belemasztam valami betegségbe a napokban és jó érzés a kanapén fekve kotozkodni. :D
Szóval kipróbálod milyen hehenek lenni.
Eloszor azt olvastam, jo erzes a kanapen fekve fotozkodni :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 7., szombat 9:09

mocsok írta: Bocsánat. Belemasztam valami betegségbe a napokban és jó érzés a kanapén fekve kotozkodni. :D
Szóval kipróbálod milyen hehenek lenni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. január 7., szombat 9:02

ANDS írta:
___Samy___ írta: ….

Tehat akkor ha jol ertem, ha nem tekergetjuk ennyit a termosztatot, es bekoltozes utan beallunk a 22 fokra, akkor nem lesz aranyosan sokkal tobb a fogyasztas a mostanihoz kepest.

Ha most 15 fokra fűtesz, és később 22 fokra fogtok fűteni, az jelentős fogyasztásnövekedést fog eredményezni.
22 fok helyett ha elég 20 fok, az kb. 20 % energiamegtakarítást jelent. De 15 fok helyett a 20 fokhoz is több energia kell.
Ahogy rikko írta, sok függ a külső hőmérséklettől is, de a kazán típusától, a szigeteléstől, és a nyílászáróktól is.
Ha nem tekergetitek fel/le a termosztátot, akkor kevesebbel fog nőni az energiafogyasztás.
Ertelem szeruen bekoltozes utan a 15 fok az el lesz felejtve :) Szoval ott a 20-22 fok kozott jatszana mindig, csak ezen ertekek kozott allitgatnam a termosztatot.

Amugy 20 fok nem eleg, en meg nem lattam olyan not, amelyik nem fagyos :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég