OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2023. január 29., vasárnap 13:29

csababarca írta: Pest megyében teljesen nulláról ácsolt tető plusz fedése 12-15ezer/nm. (nem összetévesztendő a nm az alapterülettel, az ácsok a tetőfelület nm-ét nézik)

Mi is dilemmázunk, hogy csináltassunk, vagy ikea.
A csináltatás ellen egy érv van, itt a környéken az asztalosok 6-8 hónapos vállalással dolgoznak, ha baszogatod őket, hogy mikor lesz már kész? Ha nem akkor egy év is lehet.
Jól értem, akkor egy 100 nm-es tető 1500000 Ft? Azonnal küld el a mester elérhetőségét, és halomra vállalom neki a munkát. Anyumék házán most cserélik a tetőt..110 nm..munkadíj, faanyag, fólia, cserép, csatorna 7000000 Ft.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 29., vasárnap 12:08

:lol: :lol:

Nika, megértem a dolgot, hogy nem tudod csinálni. Mindenképpen legyen legalább három ajanlatod, normális múlttal és referenciával rendelkező vállalkozótól.

Nekem a szigetelésre az első aki jött, megcsinálta a profi felmérést, árajánlat részletesen jött és azzal már tudtam konkrét ajánlatot kérni másoktól is. :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 29., vasárnap 12:07

lamda
az mi? :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 29., vasárnap 12:03

Láttunk már nagyobb faszságot kormányunktól, szóval meglátjuk. Ide illene egy ‘not holding my breath’, de shuttert szétszedik az ilyenek miatt :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 29., vasárnap 12:01

Halfkey írta: 5+5 amúgy közeljövõben szerintem kizárt. Hallottam én is, de állami helyrōl azt mondták hogy a sok munkás egyrészt optimista, másrészt egyszerūen félreértik a falusi CSOK kommunikációját (az van ma, és 5+5).

Ha fellendülne a gazdaság és lenne pénz lehet lenne majd ilyen, de akkor is szerintem most lesz annyi eszük hogy pl energetikai célokhoz kötik - de ahhoz akkor elõször ki kéne találni a napelemmel kapcsolatos dolgokat is.
Én max egy folytatást láttam magam előtt, de mivel nincs pénz, és EU-ból is kevesebb jön, így erre sem látok sok esélyt.

Az én ismerőseim nem értik félre a kommunikációt, abban biztos vagyok, meg amúgy sem sima munkasokrol van szó.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 29., vasárnap 11:56

5+5 amúgy közeljövõben szerintem kizárt. Hallottam én is, de állami helyrōl azt mondták hogy a sok munkás egyrészt optimista, másrészt egyszerūen félreértik a falusi CSOK kommunikációját (az van ma, és 5+5).

Ha fellendülne a gazdaság és lenne pénz lehet lenne majd ilyen, de akkor is szerintem most lesz annyi eszük hogy pl energetikai célokhoz kötik - de ahhoz akkor elõször ki kéne találni a napelemmel kapcsolatos dolgokat is.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. január 29., vasárnap 11:42

Realista24 írta:
Halfkey írta:

21 decemberben csináltam, már pont egy éve volt akkor a 3+3.
Ez vilagos, de - legalabbis ahogy en tapasztaltam - az egesznek volt egy felfutasa, ahogy egyre jobban kezdtek nagyjabol egysegesen felhuzni az arakat a szakik. Egyre tobb ember allt epitoipari munkasnak, csinaltak a gany munkat, hogy aztan a normalis emberek ezt horror aron javitsak, majd elhavazzanak meloval es fel-egy eves csuszasok keletkezzenek, amiket az tudott befolyasolni, ha:
1. volt ismerosod
2. fole licitaltal az aktualis munkajanak.

2022-re teljesen elszallt a piac, es ha bejon az 5+5 (vagy 4+4, szinten hallottam ilyen hireket), akkor a palat is en szednem le Nika helyeben magam.
Az a baj, hogy havi 270 óra meló, 4 hétvégébőp 3at dolgozom, emellett nincs fizikai kapacitásom rá, hogy én bármit lebontsak. Se felszerelés hozzá, se semmi.
A jó istennek se tudom, hogy azt a bitumen valamit mivel lehet levakarni.
Hiába vagyok "kétkezi" munkás, belátom a magam korlátait :/ :)

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3577
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. január 29., vasárnap 11:34

El Sie7e írta: akkor volt a csúcson a fa ára
? Mármint ciklikusan mindig márciusban megy fel, vagy 2022 abszolút csúcs volt?
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2023. január 29., vasárnap 11:25

raul 4 ever írta: Most direkt megnéztem, 350ért vettem tavaly a cserép darabját, idén 430, a gerendák ára érdekes módon 1-2E Ft-tal kevesebb is, mint tavasszal volt :hmmm: :hmmm:
akkor volt a csúcson a fa ára
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8060
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. január 29., vasárnap 11:24

Valakinek van esetleg egy nCore meghívója?

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3577
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. január 29., vasárnap 11:16

Most direkt megnéztem, 350ért vettem tavaly a cserép darabját, idén 430, a gerendák ára érdekes módon 1-2E Ft-tal kevesebb is, mint tavasszal volt :hmmm: :hmmm:
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 29., vasárnap 11:04

Halfkey írta:
Realista24 írta: Sajnos a '21es arak nem mervadoak, bejott a 3+3 es tonkrevagott mindent.
21 decemberben csináltam, már pont egy éve volt akkor a 3+3.
Ez vilagos, de - legalabbis ahogy en tapasztaltam - az egesznek volt egy felfutasa, ahogy egyre jobban kezdtek nagyjabol egysegesen felhuzni az arakat a szakik. Egyre tobb ember allt epitoipari munkasnak, csinaltak a gany munkat, hogy aztan a normalis emberek ezt horror aron javitsak, majd elhavazzanak meloval es fel-egy eves csuszasok keletkezzenek, amiket az tudott befolyasolni, ha:
1. volt ismerosod
2. fole licitaltal az aktualis munkajanak.

2022-re teljesen elszallt a piac, es ha bejon az 5+5 (vagy 4+4, szinten hallottam ilyen hireket), akkor a palat is en szednem le Nika helyeben magam.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 29., vasárnap 11:01

Realista24 írta: Sajnos a '21es arak nem mervadoak, bejott a 3+3 es tonkrevagott mindent.
21 decemberben csináltam, már pont egy éve volt akkor a 3+3.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 29., vasárnap 11:00

Bocs a dupláért, közben látom Zsunyi posztját, ennyiért esélytelen lesz a tetõcsere ekkora házra (már ha cserepet akarsz és nem zsindelyt). 100 nmesre rokon Fejér megyében 5-6 millát költött, és ott szerkezetbe keveset kellett belenyúlni. Nikának a palát ráadásul eleve drága lesz leszedetni és elszállíttatni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 29., vasárnap 11:00

Sajnos a '21es arak/aranyok nem mervadoak, bejott a 3+3 es tonkrevagott mindent.

Viszont jo latni, hogy tobb helyen is olcsobb az asztalos, mint az IKEA. Ha van ra ido, akkor azt erdemesebb valasztani.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. január 29., vasárnap 10:58

2017ben újítottam fel az elõzō lakás konyháját, akkor olcsóbb volt az asztalos árajánlata mint az IKEA-ban az ami tetszett volna.

2021-ben vettem a házat, akkor is olcsóbb volt az asztalos mint az IKEA.

Mindkét esetben (két másik) szolnoki asztalos csinálta (család oda való, anya szerezte), Budapesten jóval több lett volna. Elsō prémium lett, a mostanival nem vagyok 100%ban elégedett azért.

Szigetelés meg egy dolog hogy mennyivel jobb az egyik anyag, az ára mennyivel drágább? Mert ha ugyanannyira jön ki 15 cm dryvit mint az 5 cm grafit akkor hiába jobb anyag a grafit, a kettõ közül a sima dryvitos fog jobban szigetelni neked. Nemtudom hol állnak most az árak, de ugyanattól az embertõl kérj ajánlatot mindkettõre és gyorsan kiderül :)

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. január 29., vasárnap 10:40

Nekunk a konyha ikeas a munkalapot leszamitva ami bauhasus, az egesz kb 1.1M volt (szerelessel) 2021 oszen. Teljesen rendben van, tok jo, minosegi, semmi baja.
Az asztalos hatarideje attol fugg, milyet fogsz ki. Lehet, hogy tartja a par honapot es kapsz egy rohadt szep munkat, amire csettintesz, vagy lehet kifogsz egyet, akinel hamarabb te kitanulod a szakmat, berelsz egy muhelyt es megcsinalod a konyhadat *mint minden szakembernel).

A tetocsere az pedig olyan 2-3M szokott lenni atlagosan (legalabbis novemberben ilyen infot hallottam).

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 29., vasárnap 10:30

Nezd meg handras konyhajat - az elektromosautos figura - youtubeon, egy pelda a sok kozul, igenyes, szep, okos megoldasokkal teli konyhat lehet csinaltatni nem feltetlen horribilis osszegekert, az egyik legfontosabb pont a lakasban, nem ikeat csinaltatnek, ha van ra ido, penz es energia.
thereisonly1ronaldo

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. január 29., vasárnap 10:13

Realista24 írta:
Ezzel kezdtem, hogy elszalltak :mrgreen:
Az okè, de nem gondoltam hogy ennyire :lol:

Akkor beleláttam jó pár konyha építésébe, alapanyagok ára, fiók sínek stb, az Ikeás árhoz volt hasonlítva minden, kicsit meglepő hogy ennyire felborult a dolog.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 29., vasárnap 9:28

ferni írta: Lehet akkor az elmúlt 2-3 évben ennyire elszálltak az Ikea àrak, 2020 körül voltam ebben a témában benne eléggé.

Akkor te fix nem tudtál olcsóbban csinàltatni, mint az Ikea.
Ezzel kezdtem, hogy elszalltak :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 133 regisztrált és 0 vendég