OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Melyik korosztályba tartozol?

A szavazás 2019. november 28., csütörtök 19:36-kor befejeződött.

10-15
0
0 szavazat
16-20
0
0 szavazat
21-25
36
29%
26-30
63
51%
31-35
17
14%
36-40
6
5%
41-50
2
2%
50+
0
0 szavazat

Szavazatok száma: 124

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 5., szombat 21:23

Közhely, nem közhely, ez így van. Ha nem így lenne, nem élnének meg. A magyar nem fog kifizetni másfélszer annyit egy jobb állapotúért, ha papíron ugyanazt a típust olcsóbban is megkapja. Nézz csak szét az elmúlt 2 év slágere, az alulmotorizált E46-os 3-as BMW-k, olyan állapotban hogy kifordul az ember gyomra, de az emberek viszik, mert akkor vagy valaki, ha propelleresbe ülsz. Nem akarom tovább fejtegetni, számomra ez tény kategória. :)
Te bmw-ről beszélsz én meg használt autó piacról. De mindegy, nem ismétlem magam.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

defender3
Kedvenc játékosaid: Puyol
Kedvenc csapatod: Barca

HozzászólásSzerző: defender3 » 2015. december 5., szombat 20:15

Lista a behozott autókról. Az az elszomorító, hogy sokan a szomszédnak vesznek autót. Vagyis inkább vesznek egy régebbi BMW-t Audit mint egy fiatalabb Skodát, Kiát vagy hasonlót.

Süti

HozzászólásSzerző: Süti » 2015. december 5., szombat 19:47

Realista24 írta:
Amit külföldről a nepperek behoznak, az a kínálat alja
Közhely.
Közhely, nem közhely, ez így van. Ha nem így lenne, nem élnének meg. A magyar nem fog kifizetni másfélszer annyit egy jobb állapotúért, ha papíron ugyanazt a típust olcsóbban is megkapja. Nézz csak szét az elmúlt 2 év slágere, az alulmotorizált E46-os 3-as BMW-k, olyan állapotban hogy kifordul az ember gyomra, de az emberek viszik, mert akkor vagy valaki, ha propelleresbe ülsz. Nem akarom tovább fejtegetni, számomra ez tény kategória. :)
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

miro
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale

HozzászólásSzerző: miro » 2015. december 5., szombat 19:33

___Samy___ írta: Az, hogy úgy akarsz osztrák kocsit, hogy te magad is kint élsz, az teljesen más dolog, mint ahogy te is írtad. De amit onnan hoztak be ide, és azt adják el itt, arról még jót nem hallottam. Ismerősnél volt olyan Audi nagy szervizen, hogy konkrétan az egész eleje el volt rohadva. Gyakorlatilag egy csavart sem kellett kicsavarni a kasztniból a vezérléscseréhez. Pedig ránézésre patika.

Egyébként én sem azt mondtam, hogy a külföldiek a jók, az itthoniak meg szarok. De a nagy átlagot nézve sok a különbség a külföldiek javára.
Jaja,ez igaz.
Nekem itt azt mondták hogy töröktől ne vegyek,illetve meg kell beszélni az eladóval h ÖAMTC-hez vigyük el az autót és ennyi.. :) Így a biztos.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

___Samy___

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2015. december 5., szombat 18:32

Vesz valaki itthon autót?
Én vettem vagy 2-3 hónapja. Igaz használt, meg olasz, de itthon vettem :mrgreen:
miro írta:
___Samy___ írta:Amit tanácsolni, tudok, hogy külföldi kocsit szerezz. Most, hogy te mész ki érte, vagy hozatod, vagy kereskedésben olyat veszel, teljesen mindegy, de külföldi legyen. Minőségibb, és nincs annyira lestrapálva a nagy átlagot nézve. Odakint jobb utakon, autópályán használják őket többnyire. És ugye nem mindegy, hogy azt a 150 ezret autópályán tették bele, vagy városban cikázva.

Viszont az osztrák kocsikat kerüld el a lehető legmesszebb, iszonyat mód rohadnak.
Ausztriában élek! :)
Szóval itt akarok venni mindenképp.
Az hogy rohadnak..A só miatt,viszont itt évente kell műszakit csináltatni,ha csak nem fiatal az autód még. ( azt hiszem 10 fölött már csak éveset kapsz) De a műszakin nem megy át az autó ha rozsdás.
Szóval baromira figyelnek erre.Egyik csapattársamnak most nem ment át a Passatja,mert az ablaktörlő gumija be volt keményedve...Ki kellett cserélni és így engedték át.
Itt a műszakit nagyon szigorúan veszik.
Az, hogy úgy akarsz osztrák kocsit, hogy te magad is kint élsz, az teljesen más dolog, mint ahogy te is írtad. De amit onnan hoztak be ide, és azt adják el itt, arról még jót nem hallottam. Ismerősnél volt olyan Audi nagy szervizen, hogy konkrétan az egész eleje el volt rohadva. Gyakorlatilag egy csavart sem kellett kicsavarni a kasztniból a vezérléscseréhez. Pedig ránézésre patika.

Egyébként én sem azt mondtam, hogy a külföldiek a jók, az itthoniak meg szarok. De a nagy átlagot nézve sok a különbség a külföldiek javára.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 5., szombat 16:07

Ha kint veszed német embertől, német állampolgártól akinek van 2-3-4 autója, és egyiket eladja. Majd pont ő baszakodik a visszatekeréssel.

Nem mondtam hogy csak Bp létezik. Pont lejjebb írtam hogy nem hülye aki itthon vesz. Ne kötekdj mán! :mrgreen: :D
Kipihentem magam, szóval újra sziporkázok :lol:
Amúgy csak pusztán nem szeretem ezeket a dolgokat, hogy kint minden autó patent, itthon mind szar. tudom te nem ezt írtad, de sokan, a többség ebben a hitben van.

Azt már nem is mondom, hogy itthon, hogy megy a márkaszervizeknél az, ha lekérdezed egy-egy autó adatait :lol:
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

csabi87

HozzászólásSzerző: csabi87 » 2015. december 5., szombat 16:04

Én is itthol vettem autót tavaly novemberben miután lezáródott a baleset után az ügyem.
Ugyanis egy román rommá törte az előzőt.
Azt is itthol vettem.
A mostani is fasza meg az előző is fasza kis gép volt.
Csak jól meg kell nézni mindent meg ésszel kell nézelődni.
Ez a videó tökéletesen bemutatja, hogy a FIFA mennyire tisztel engem, a klubomat és az országomat. Sok minden érthetővé vált.

sentry

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. december 5., szombat 16:04

Realista24 írta:
Én is inkább kint vennék mint egy bpi autót ami még szét van hajtva a kátyús szar utakon.
Magyarország nem csak Pestből áll...

De nézzünk egy példát. Veszel egy három-négy éves Müncheni autót, van benne mondjuk 30-50ezer, amit a jó magyar "szakember" jó esetben 100ról csapatott vissza. Autópályát csak hétvégén látott, amúgy városban faragták, az utolsó szerviz meg csak hírből ismeri, mert pont eladták előtte.
Ha kint veszed német embertől, német állampolgártól akinek van 2-3-4 autója, és egyiket eladja. Majd pont ő baszakodik a visszatekeréssel.

Nem mondtam hogy csak Bp létezik. Pont lejjebb írtam hogy nem hülye aki itthon vesz. Ne kötekdj mán! :mrgreen: :D

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 5., szombat 16:01

Én is inkább kint vennék mint egy bpi autót ami még szét van hajtva a kátyús szar utakon.
Magyarország nem csak Pestből áll...

De nézzünk egy példát. Veszel egy három-négy éves Müncheni autót, van benne mondjuk 30-50ezer, amit a jó magyar "szakember" jó esetben 100ról csapatott vissza. Autópályát csak hétvégén látott, amúgy városban faragták, az utolsó szerviz meg csak hírből ismeri, mert pont eladták előtte.

Visszatekerni meg itt nem divat,ugyan is (szintén csapattársam mesélte ezzel kapcsolatban),hogy az apját megakarták szívatni,utána jártak,kiderült hogy tényleg visszatekerték,a faszi aki csinálta kapott 3 évet..
Vásárlásnál itt azaz első hogy elviszed az ÖAMTC-hez azt a kocsit ami tetszik és megakarod venni.
Az a hivatalos szerviz ausztriába,ott néznek egy teljes tesztet,és a kezedbe adják a papírt hogy ez és ez a probléma vele.
Kevesebb a stikli,mert könnyen lebuksz,szóval jobban jársz ha jót adsz el.. :)
Olyan ez mint a dopping, az ellenőrzés mindig a nepperek mögött van. Néha egy-egy elbukik, lesz helyette másik.

De mondom, jobb a tudatlanság.
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

miro

HozzászólásSzerző: miro » 2015. december 5., szombat 15:56

defender3 írta:Audi és BMW vélemények ha érdekelnek.

Köszönöm! Ez sokat segített. :)

Süti írta:Persze kint is lehet rosszat venni, és itthon is jót, viszont a nagy átlagot tekintve nekem ez a véleményem.
Nagy átlagban jobbak itt az autók.
Az egyik hogy jobb minőségű utak vannak,a másik a műszaki amit az előbb írtam.
Kis rozsda és már nem megy át.
A harmadik a pénz. Itt ha baj van a kocsiddal elmész és megcsináltatod.Nincsenek úgy vele hogy mindegy, most erre nincs keret,megy így is az autó.
Visszatekerni meg itt nem divat,ugyan is (szintén csapattársam mesélte ezzel kapcsolatban),hogy az apját megakarták szívatni,utána jártak,kiderült hogy tényleg visszatekerték,a faszi aki csinálta kapott 3 évet..
Vásárlásnál itt azaz első hogy elviszed az ÖAMTC-hez azt a kocsit ami tetszik és megakarod venni.
Az a hivatalos szerviz ausztriába,ott néznek egy teljes tesztet,és a kezedbe adják a papírt hogy ez és ez a probléma vele.
Kevesebb a stikli,mert könnyen lebuksz,szóval jobban jársz ha jót adsz el.. :)
Illetve amit leírtam azok tények.

sentry

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. december 5., szombat 15:55

R24

Én csak leírtam, hogy a kis szűk környezetemben hogy megy. Haverjaim 2-8 millió között vettek kint autókat, magánemberektől. Elhiszem hogy megy a biznisz ott is, de főleg itthon. Mind szerelővel ment ki, festékmérés stb minden. Nem hülyék ők sem.

Persze bárkit átverhetnek is így. Nem mondom itthon nem lehet jót venni, ők se úgy álltak hozzá, hogy csak kint. Hanem nem találtak itthon, és néztek külföldön. Mindegyik jól beszéli a nyelvet (van aki kb anyanyelvi szinten) és kivezetett és megnézte azt a 2-5-10 autót amivel szimpatizált.

De ettől nem hülye, vagy nem lúzer aki itthon vesz autót. Itthon is ki lehet fogni jót.

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 5., szombat 15:49

Amit külföldről a nepperek behoznak, az a kínálat alja
Közhely.
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Süti

HozzászólásSzerző: Süti » 2015. december 5., szombat 15:47

Amit külföldről a nepperek behoznak, az a kínálat alja, kis szilikonspray és itthon még elmegy, a kolléga szerintem nem ezen a szinten nézelődik. Viszont a magánemberek kint azért komolyabban veszik az egészet mint itthon, érdemes csak összehasonlítani a mobile-s hirdetéseket hahuval. Nem sok telefonnalfotózott, ékezet nélkül 3 sort odaokádó hirdetés van. Persze kint is lehet rosszat venni, és itthon is jót, viszont a nagy átlagot tekintve nekem ez a véleményem.
Legends Never Die.

Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 5., szombat 15:42

Szerintem a nagy átlagra gondolt.
Szerintem a nagy átlag nem tud olyan dolgokat a külföldi autókról, amiket néhányan - nem nagyképűségből, de én is - igen. Szép és jó dolog ez a menjünk ki és vegyünk kint autót, mert itthon a nepper átver és lehúz, ja.
Csak azzal nem számol szinte senki, hogy a nepperek már sok-sok éve kijárnak, szerelőket visznek ki, a kilométer órát már kint visszatekertetik, cégeket hoznak létre, mert magyarnak (keleti szekciónak) nem adnak el autót a kinti kereskedők/cégek...stb.stb. Van pár nepper pajtásom, tudnék mesélni még, de nem akarok senkit felébreszteni az álmából, néha jobb a tudatlanság.
Mindegyik pazar állapotban voltak 2-3 éves volt mind 20-50 ezer km-rel. De tényleg úgy néztek ki mintha szalonból jönnének.
Ha nem magánszemélytől vették, akkor ez is egy remek példa az ilyenre valószínű. Mert olyan nincs, hogy külföldön minden autó patent, itthon meg mind szar.

Ez olyan, hogy az összes 3 éves ford focusban 80ezer kilométer van.
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

defender3
Kedvenc játékosaid: Puyol
Kedvenc csapatod: Barca

HozzászólásSzerző: defender3 » 2015. december 5., szombat 15:38

Audi és BMW vélemények ha érdekelnek.

miro

HozzászólásSzerző: miro » 2015. december 5., szombat 15:36

Süti írta:Szerintem a nagy átlagra gondolt.

BMW-ből ebben a kategóriában 116-118i van, a 116i 1.6-os N45-ös típuskódú motorjáról nem sok jót írnak. pl itt. Gyenge, de sokat fogyaszt, és megbízhatatlan, én ezt mindenképp elkerülném. Ha viszont már 118i-n gondolkozik az ember, akkor a 120i-n is érdemes, ha jól tudom ugyanaz a kétliteres van mindkettőben, csak előbbiben lebutítva.

szvsz, én is a bömöst választanám az a3 helyett, viszont semmiképp se 116i-t. A 120i benzinese vidám kis autóvá teheti a kis 1-est, 3-asban vezettem már, még azt a lényegesen nagyobb bódét is egész kellemesen mozgatta. :)
Viszont a fogyasztása valamivel biztos nagyobb, de erről részletesebben nem tudok nyilatkozni.
Érdekes. :hmmm:
Köszönöm! :agree:
Elsietni biztos nem akarom,szóval még azért nézelődök.. :)

Süti

HozzászólásSzerző: Süti » 2015. december 5., szombat 15:29

Szerintem a nagy átlagra gondolt.

BMW-ből ebben a kategóriában 116-118i van, a 116i 1.6-os N45-ös típuskódú motorjáról nem sok jót írnak. pl itt. Gyenge, de sokat fogyaszt, és megbízhatatlan, én ezt mindenképp elkerülném. Ha viszont már 118i-n gondolkozik az ember, akkor a 120i-n is érdemes, ha jól tudom ugyanaz a kétliteres van mindkettőben, csak előbbiben lebutítva.

szvsz, én is a bömöst választanám az a3 helyett, viszont semmiképp se 116i-t. A 120i benzinese vidám kis autóvá teheti a kis 1-est, 3-asban vezettem már, még azt a lényegesen nagyobb bódét is egész kellemesen mozgatta. :)
Viszont a fogyasztása valamivel biztos nagyobb, de erről részletesebben nem tudok nyilatkozni.
Legends Never Die.

Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 5., szombat 14:38

Miért ne lehetne itthon autót venni? Kint is vehetsz szart, meg itthon is jót.
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

ikelemen5
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. december 5., szombat 14:12

sentry írta:Vesz valaki itthon autót? Most nem viccelek. Most belegondolva kb az ismerőseim 80-90%-a kint vette aki millió felett vette.
Persze. Foleg az idosebb(40+) generacio tagjai jellemzoen itthon vesznek hasznalt autot.
Amugy en is 3 honapja itthon vettem autot. Igaz, ujat. :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

miro

HozzászólásSzerző: miro » 2015. december 5., szombat 14:07

___Samy___ írta:Amit tanácsolni, tudok, hogy külföldi kocsit szerezz. Most, hogy te mész ki érte, vagy hozatod, vagy kereskedésben olyat veszel, teljesen mindegy, de külföldi legyen. Minőségibb, és nincs annyira lestrapálva a nagy átlagot nézve. Odakint jobb utakon, autópályán használják őket többnyire. És ugye nem mindegy, hogy azt a 150 ezret autópályán tették bele, vagy városban cikázva.

Viszont az osztrák kocsikat kerüld el a lehető legmesszebb, iszonyat mód rohadnak.
Ausztriában élek! :)
Szóval itt akarok venni mindenképp.
Az hogy rohadnak..A só miatt,viszont itt évente kell műszakit csináltatni,ha csak nem fiatal az autód még. ( azt hiszem 10 fölött már csak éveset kapsz) De a műszakin nem megy át az autó ha rozsdás.
Szóval baromira figyelnek erre.Egyik csapattársamnak most nem ment át a Passatja,mert az ablaktörlő gumija be volt keményedve...Ki kellett cserélni és így engedték át.
Itt a műszakit nagyon szigorúan veszik.

Vissza: “Minden más”