OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. december 1., péntek 10:52

Mert a ladák a saját idejükben aztán marha egyediek voltak:D

Alsó-közép kategória sosem erről szólt, aztán persze, hogy utánanézel egy patika ladának, mert mai szemmel nézve valóban egyedi, főleg ha jó állapotban van akkor pláne.
Igen, vannak egyenautók, pl VW konszern autói ma már ugyanúgy néznek ki, lásd a Superb korábbi viszonylag egyedi formadizánja 2012 után átcsapott egy passat formavilágba.


Egyébként az emberek tudatállapotára mennek rá a gyártók, beették az emberek a nagy autó=biztonság maszlagot, és csak ezeket veszik. Nálunk is a kisvárosunkban minden új autó SUV.
Egy darab egyedi van, egyik milliárdosnak van egy Genesys GV80-asa:D

Hugom is most vett új autót, csak suvokat nézegetett, hiába magyaráztam neki, hogy a 10km-re lévő munkahelyére, elég lenne egy kis compact, neki SUV kellett. Tehát ez a tudatállapot ami az emberek többségének van vezet oda, hogy ezeket gyártják.
Ha a számok azt mutatnák, hogy a sedanok fogynak jobban, vagy a compact autók, akkor elfelejtenék a SUV vonalat.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. december 1., péntek 10:48

Remy írta: Hát nem tudom. Persze, vannak szép kocsik ma is. De egyrészt kb ugyanúgy néz ki az összes, másrészt, - bár ez meg valszeg a saját szubjektív megítélésem - elmegy előttem egy 30 milliós BMW vagy egy patika állapotban lévő Lada vagy egy 90es évekbeli Corolla, akkor utóbbiakat megnézem, ámulok, míg előbbinél az a totális leszarom szint van meg. Mintha egy bevásárlókocsit látnék, semmi többet.

Nem igazán látom az egyediséget manapság az alsó-közép szint környékén.
Mert 5000 autóból 1 a patika lada.

Épp ezt mondjuk realistával. Az alsó-közép szint sosem az egyediségről szólt.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. december 1., péntek 10:46

Használta már közületek valaki az online közműátírást? Mennyire sima? Ránézésre nem tűnik túl bonyinak.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 1., péntek 10:46

Remy írta: Hát nem tudom. Persze, vannak szép kocsik ma is. De egyrészt kb ugyanúgy néz ki az összes, másrészt, - bár ez meg valszeg a saját szubjektív megítélésem - elmegy előttem egy 30 milliós BMW vagy egy patika állapotban lévő Lada vagy egy 90es évekbeli Corolla, akkor utóbbiakat megnézem, ámulok, míg előbbinél az a totális leszarom szint van meg. Mintha egy bevásárlókocsit látnék, semmi többet.

Nem igazán látom az egyediséget manapság az alsó-közép szint környékén.
Persze...amulok bamulok egy Ladan :lol: :lol: kozben meg a FF-re veretem kethavonta. :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. december 1., péntek 10:43

Hát nem tudom. Persze, vannak szép kocsik ma is. De egyrészt kb ugyanúgy néz ki az összes, másrészt, - bár ez meg valszeg a saját szubjektív megítélésem - elmegy előttem egy 30 milliós BMW vagy egy patika állapotban lévő Lada vagy egy 90es évekbeli Corolla, akkor utóbbiakat megnézem, ámulok, míg előbbinél az a totális leszarom szint van meg. Mintha egy bevásárlókocsit látnék, semmi többet.

Nem igazán látom az egyediséget manapság az alsó-közép szint környékén.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. december 1., péntek 10:30

Remy írta: Márpedig zseniális, hogy lényegében versenyeznek egymással a gyártók, hogy ki tud ocsmányabb kocsit tervezni. :lol:

Tőlem lehet valami elektromos vagy vízzel hajtott vagy bármi. Egyszerűen annyira igénytelenül semmilyen formák kerülnek az utcákra, mintha szándékosan csinálnák ezt.

Főleg eletromos vonalon. Semmi stílus, semmi megjelenés. Persze tudom, hogy ez szubjektív, de ne bassza már meg, hogy ez a jó irány.

Szegény Multipla volt basztatva, aztán lassan nem egyedül lesz már azon a bizonyos listán. :lol:
Amíg az emberek veszik addig mindegy. Vannak ma is kiemelkedőek, de szerintem ugyanannyi arányában mint régen. Csak a kiemelkedőek maradnak meg egyrészt az emlékezetben, másrészt azokat éri meg megmenteni oldtimernek. AZ emberek 90%a trabival, zsigulival, franicáknál 4CV vel (utóbbit guglizzátok mennyire volt kiemelkedő a formaterv :lol: ) rohangált, és nem Shelbyvel meg Ferrari 250 GTOval
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. december 1., péntek 10:29

hehetheoriginal írta: olasz studiok miert tudnak mai napig megis ertelmes designt kiadni a kezukbol?
Olaszok designban mindig is szebbet tudtak mindenkinél, bárki bármit mond, ez övön aluli. :mrgreen:

Én olasz autó hívő vagyok, leszarom, hogy többet kell szerelni (bár, ha vigyázol rá, meg alaposan utánajársz és időben cserélsz mindent ami kell, nagyon megbízható vasak ezek is), de nekem nem kell das auto meg az overengineered japó :lol:
Realista24 írta: Ugy csinaltok, mintha nem lennenek szep autok manapsag, es anno nem lettek volna otvar hanyadek szarok.
Az aranyok szerintem szinte semmit nem valtoztak.
E90-et hogy gyűlölte mindenki, ma meg imádják, hogy mennyire szép. Idő sokat javít ezeken is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nmate 2023. december 1., péntek 10:31-kor.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 1., péntek 10:28

Ugy csinaltok, mintha nem lennenek szep autok manapsag, es anno nem lettek volna otvar hanyadek szarok.
Az aranyok szerintem szinte semmit nem valtoztak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. december 1., péntek 10:15

Márpedig zseniális, hogy lényegében versenyeznek egymással a gyártók, hogy ki tud ocsmányabb kocsit tervezni. :lol:

Tőlem lehet valami elektromos vagy vízzel hajtott vagy bármi. Egyszerűen annyira igénytelenül semmilyen formák kerülnek az utcákra, mintha szándékosan csinálnák ezt.

Főleg eletromos vonalon. Semmi stílus, semmi megjelenés. Persze tudom, hogy ez szubjektív, de ne bassza már meg, hogy ez a jó irány.

Szegény Multipla volt basztatva, aztán lassan nem egyedül lesz már azon a bizonyos listán. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 1., péntek 10:14

Süti írta: Vannak nagyon szép formatervek ma is, ahogy voltak ocsmány szarok régen is. Értem én hogy régen minden jobb vót, de szerintem sokan nem bánják hogy nem klíma nélküli, halogénlámpás, párásodó, fapad fröccsöntött műanyag dobozban kell ülni. Pont annyira volt régen is elterjedt egy shelby cobra mint ma egy szép autó.
te gyartas- es biztonsagtechnologiarol beszelsz, en formatervrol.

de nem hiaba szarnyalnak a restomod cegek, akik modern technologiat tesznek es ugy ujitjak fel a legendas kinezetu autokat (singer porsche, subaru p25, volvo p1800, vagy akar a mar bezart tvr gyar utan is van ceg, aki kinal replica kit-et pl a sagarishoz, stbstb. nyilvan kell a lottonyeremeny, vagy teljes szektorokat lenyulni hozza politikusbunozokent, de a jo dolgokat meg kell fizetni)

ezzel szemben mit latsz manapsag, dobozautok mindenfele, okadekszar kinezet, aztan ulnek nagy boldogan az idiotak 20 centire a kormanytol a mosoporosdobozban, mert nem latnak maguk ele rendesen a teljesen ok es cel nelkuli magasitott "varosi" szabadidoautojukban :lol:
Régi formaterveknél számold bele, hogy pl gyalogosvédelem ott nem nagyon volt.
nyilvan, irtam is. de bazmeg senki ne magyarazza be nekem, hogy a technologia mai allasa szerint nem lehetne megis szebb autokat tervezni.
csak lusta meg balfasz, egyszeruen igenytelen a tervezok meg az autogyartok nagy resze.
olasz studiok miert tudnak mai napig megis ertelmes designt kiadni a kezukbol? csak elhatarozas es hozzaertes kerdese. pl mi a faszom a 7-es bmw, vagy az x7?
azt ki a kurvaanyja hagyta jova?
thereisonly1ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. december 1., péntek 10:10

Régi formaterveknél számold bele, hogy pl gyalogosvédelem ott nem nagyon volt.
Mondjuk ennél a faszom teszlánál ránézésre az is javítana ezen, ha feltennék egy gallytörő rácsot rá.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. december 1., péntek 10:02

Vannak nagyon szép formatervek ma is, ahogy voltak ocsmány szarok régen is. Értem én hogy régen minden jobb vót, de szerintem sokan nem bánják hogy nem klíma nélküli, halogénlámpás, párásodó, fapad fröccsöntött műanyag dobozban kell ülni. Pont annyira volt régen is elterjedt egy shelby cobra mint ma egy szép autó.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 1., péntek 9:58

zsuninnyo írta:
Steve írta:

Ja és abszolút nem a SUV-okkal van bajom, nekem is az van(mondjuk ide kell is), a kacatog gyártása+szövegelés a világ megmentéséről.
Pedig a SUV-okkal van a kurva nagy baj. Budos nagy anyahajo, teljesen felesleges, de sokan megveszik. Abszolut felesleges kategoria. Vagy terepjaro, vagy rendes auto. A SUV az a semmire se jo oszver. Terepen ugyanugy egy fos, cserebe varosba meg palyan egy legellenallas tomegkiraly. Aztan ha megis jo, akkor elnezest, de en meg nem lattam olyat.
de biztonsagot ereztet anyaval, mikor 500 meterre kidobalja a tankkal a pulyakat az oviba :lol:

amugy ugye fejlodunk, azt mondjak az okosok, hat meg kell nezni egy mai napi formatervet, hogy neznek ki az autok manapsag, meg mi volt 50, 60 eve pl...
jaguar, ferrari, toyota, shelby cobra, mustang, hadd ne soroljam

de fontos, hogy carplay meg gigant touchscreen legyen bazmeg :lol:
aztan vezetni meg a faszom fog tudni, meg megtanulni ugye... :coffee:
thereisonly1ronaldo

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. december 1., péntek 9:58

zsuninnyo írta:
Steve írta:

Ja és abszolút nem a SUV-okkal van bajom, nekem is az van(mondjuk ide kell is), a kacatog gyártása+szövegelés a világ megmentéséről.
Pedig a SUV-okkal van a kurva nagy baj. Budos nagy anyahajo, teljesen felesleges, de sokan megveszik. Abszolut felesleges kategoria. Vagy terepjaro, vagy rendes auto. A SUV az a semmire se jo oszver. Terepen ugyanugy egy fos, cserebe varosba meg palyan egy legellenallas tomegkiraly. Aztan ha megis jo, akkor elnezest, de en meg nem lattam olyat.

Egyetértek. Körülmények miatt (értsd ár érték arányban + pakolhatóság +motorizáció) én is SUV-ot vezetek. Boldog vagyok vele, de szívem szerint nem ilyet hajtanék, nekem sem hiányzik a plusz súly és a légellenállás. Feleségem viszont imádja, magasan ül, magát és a gyereket is jobban biztonságban érzi.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. december 1., péntek 9:57

hehetheoriginal írta: Jovanaz, megmentjuk a kornyezetet, csak 3 tonna ala ne menjunk :lol:
Mars terraformalasa hogy all? :kalapos: :lol:
Nem elegáns úgy megidézni kiseriket, hogy ki van tiltva:D

amúgy van valami perverz bája ennek a cybertrucknak:D
de akkor már vennék egy Ford F350-est Super Dutyt, az komolyabb gép:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. december 1., péntek 9:40

Steve írta:

Ja és abszolút nem a SUV-okkal van bajom, nekem is az van(mondjuk ide kell is), a kacatog gyártása+szövegelés a világ megmentéséről.
Pedig a SUV-okkal van a kurva nagy baj. Budos nagy anyahajo, teljesen felesleges, de sokan megveszik. Abszolut felesleges kategoria. Vagy terepjaro, vagy rendes auto. A SUV az a semmire se jo oszver. Terepen ugyanugy egy fos, cserebe varosba meg palyan egy legellenallas tomegkiraly. Aztan ha megis jo, akkor elnezest, de en meg nem lattam olyat.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. december 1., péntek 8:30

hehetheoriginal írta: jo monnyuk ez nem tesla meg musk sajatossag, bmwtol kezdve mercedesen at mindegyik gyartja a 100millios 3 tonnas luxus elektromos autot, mintha nem lenne holnap :lol:
audi is, koreaiak is, lucid air, meg most mar byd kinabol, stb
Nyilván ez arról szól, hogy mi ilyet is tudunk, ezért írtam a fax méregetést..

Igazából csak az elven röhögök, hogy közben meg megmentjük a földet szöveg megy..

Szerintem a Föld megmentését ott kellene kezdeni, hogy nem árasztjuk el magunkat felesleges szarokkal.


Ja és abszolút nem a SUV-okkal van bajom, nekem is az van(mondjuk ide kell is), a kacatog gyártása+szövegelés a világ megmentéséről.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. december 1., péntek 8:27

Bulletproof az hasznos, ideális bevásárló kocsi anyunak random amerikai nagyvárosban. Tüntike közben is lehet menni shoppingolni.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 1., péntek 8:25

jo monnyuk ez nem tesla meg musk sajatossag, bmwtol kezdve mercedesen at mindegyik gyartja a 100millios 3 tonnas luxus elektromos autot, mintha nem lenne holnap :lol:
audi is, koreaiak is, lucid air, meg most mar byd kinabol, stb
thereisonly1ronaldo

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2023. december 1., péntek 8:21

Az elektromos kocsikat még megértem. Az elektromos buszokat is, kamionokat is.

De ez mit tesz hozzá a környezetvédelemhez, ezt az irgalmatlan vadhalmazt, milyen környezettudatossággal állították elő, illetve fogják lebontani majd?

Felesleges faxméregető, drága,játékszer.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég