OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Melyik korosztályba tartozol?

A szavazás 2019. november 28., csütörtök 19:36-kor befejeződött.

10-15
0
0 szavazat
16-20
0
0 szavazat
21-25
36
29%
26-30
63
51%
31-35
17
14%
36-40
6
5%
41-50
2
2%
50+
0
0 szavazat

Szavazatok száma: 124

babaking
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. március 25., szerda 9:31

Anthony írta:
Professore írta: Szucsavai kórház 72 egészségügyi káder pozitív lett... Ezenkívül még 2 kórházban vannak pozitív esetek.
TIzenkettőben...a balfaszok befertőztek egy csomó kórházat.

Sepsiszentgyörgyön az orvosnő most mentegetőzik FB-on: ők voltak Ausztirában síelni, és március 8-án, amikor hazajöttek még nem volt kötelességük önkéntes karanténba menni. Jó, hogy öcsém Hollandiából hazajött, és képes volt 14 napig otthon ülni (vagyis holnap jár le).
Majd kijelenti, hogy a legtöbbször 3-5 napon belül jelentkeznek a tünetek (hazugság), és utána elmondja, hogy 19-én lázasodott be.
És akkor megy a FB-on, hogy sajnáljuk az orvosokat, meg tapsoljunk nekik.
LOL
Én csak akkor megyek kórházba, ha már visznek.
Öcsémék is 11-én jöttek haza Ausztriából, síelésből, haza se ment hanem a komplett társaság aki síelni volt azóta önkéntes karanténban van. Barátnő, család otthon vár. Még pár nap és haza mehet :)
“Nem lettem sztár Ancelotti, Benítez és Zidane irányítása alatt sem, én pedig nem vagyok bolond, hogy ott keressem a problémákat, ahol nincsenek. Én vagyok ezért a felelős, a javulásra kell törekednem.” - Isco

Faust
El director de fotografía
Kedvenc játékosaid: Raúl, Alonso, Ramos

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 25., szerda 9:29

Mondjuk ha masrol sem szol a kulpolitikai retorikad, hogy az eu menjen a picsaba, mikozben teli pofaval habzsolod az eus penzeket, ne is szamits masra szerintem.

füst
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 25., szerda 9:21

Amúgy... egy kis külpol, a jövőre való tekintettel azért nem felejteném el, hogy melyik országtól mit kaptunk krízis helyzet idején.
Hogy a németek pl. megfogták és lefoglalták Hamburgban azt a pakkot ami a miénk.
És hogy a törökök és kínaiak akkor adnak, amikor igazán szükségünk volt/van rá. Merthogy elsőkként kaptunk tőlük egészségügyi eszközöket, vagy alapanyagot.

'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 25., szerda 0:23

ha sokaig huzzak a kijarasi tilalmat, benne van a pakliban.
tudtommal a "toplistas" orszagok kozul csak naluk nincs.

mondjuk az ures new yorki utcakat valahogy nehezen vizionalom be.

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 24., kedd 23:21

'shutterisland írta: hat ha jo 90 napig hoznak egy fix 10k+ atlagot akkor azert baromi nagy a baj.

par nap mulva "atveszik a vezetest", szoval lepnie kell egy dramait trumpeknak.
Érzésem szerint a napi 10 felugrik sokszorosan hamarosan,.hacsak nem kezdik el komolyan venni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

'shutterisland

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 24., kedd 22:27

hat ha jo 90 napig hoznak egy fix 10k+ atlagot akkor azert baromi nagy a baj.

par nap mulva "atveszik a vezetest", szoval lepnie kell egy dramait trumpeknak.

Csabi
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. március 24., kedd 21:54

'shutterisland írta: vilagszerte osszesen tartunk "csak" 420 ezer hivatalos esetnel, azert az 1 milla brutalis szam lenne.
annyira csak nem butak, hogy nem kapnak eszbe.

mondjuk igaz, valoban nem ugy tunik, mintha tul komolyan vennek, lehet a gyenge halalozasi ratajuk miatt.
napi 9-10 ezret jelentenek. ez egy ideig nőni fog csak. a vírus lezajlási ideje optimistán is majd 3 hónap. gond nélkül meglépik a milliót.
#fuckthehaters

Areola, Carvajal, Varane, Militao, Mendy, Casemiro, Ødegaard, Kroos, Hazard, Silva, Benzema

Lunin, Ramos, Hakimi, Nacho, Reguilon, Valverde, Ceballos, James, Brahim, Rodrygo, Vinicius, Asensio, Jović

Dupla D
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. március 24., kedd 21:39

Steve írta: Na jól van, látom csak sikerült eljutni hamar az orbánozásig.

Mondjuk az valóban megoldás a vírus kezelésére. :hmmm:

Nekem teljesen mindegy, de a Magyarországon az emberek egy része mindenbe bele akarja keverni a maga politikai nézeteit, erőszakosan ráterelni a témát és ettől érzi magát okosabbnak másoknál.
Itt most Orbán csinált ügyet az egészből. Ő próbált politikai előnyt csinálni a dolgokból. Tessék elolvasni Kerlon által berakott cikket.

Éppen ez volt Orbán célja. Aki nincs képben a dolgokkal, csak a felületet látja, az most azt mondja, hogy köcsög ellenzék.

És hogy lásd nincs semmi elvakultság: a kezdeti "iskolanembezárást" leszámítva szerintem eddig egész jól irányítják a dolgot. Jobban, mint a környező országok.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Steve
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Ramos, Marcelo

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 24., kedd 21:13

Professore írta:
Orbán Lajcsi = Ludovic Orban Románia miniszterelnöke... Mondjuk ha a korábbi posztokra a reflektáltál akkor nem szóltam semmit.
Nem neked ment nyilván, hanem a korábbi posztokra. :)

Bár te is orbánozol akkor. :kalapos:

Amúgy szerintem a vírus megoldására kell elsősorban törekedni, utána lehet okoskodni, hogy a a másik oldal 10x jobban csinálta volna, összesen ennyit akartam jelezni.

Professore
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 24., kedd 20:46

Orbán Lajcsi = Ludovic Orban Románia miniszterelnöke... Mondjuk ha a korábbi posztokra a reflektáltál akkor nem szóltam semmit.

Steve
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Ramos, Marcelo

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 24., kedd 20:38

Na jól van, látom csak sikerült eljutni hamar az orbánozásig.

Mondjuk az valóban megoldás a vírus kezelésére. :hmmm:

Nekem teljesen mindegy, de a Magyarországon az emberek egy része mindenbe bele akarja keverni a maga politikai nézeteit, erőszakosan ráterelni a témát és ettől érzi magát okosabbnak másoknál.

Anthony
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 24., kedd 20:27

Professore írta: Szucsavai kórház 72 egészségügyi káder pozitív lett... Ezenkívül még 2 kórházban vannak pozitív esetek.
TIzenkettőben...a balfaszok befertőztek egy csomó kórházat.

Sepsiszentgyörgyön az orvosnő most mentegetőzik FB-on: ők voltak Ausztirában síelni, és március 8-án, amikor hazajöttek még nem volt kötelességük önkéntes karanténba menni. Jó, hogy öcsém Hollandiából hazajött, és képes volt 14 napig otthon ülni (vagyis holnap jár le).
Majd kijelenti, hogy a legtöbbször 3-5 napon belül jelentkeznek a tünetek (hazugság), és utána elmondja, hogy 19-én lázasodott be.
És akkor megy a FB-on, hogy sajnáljuk az orvosokat, meg tapsoljunk nekik.
LOL
Én csak akkor megyek kórházba, ha már visznek.

Professore

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 24., kedd 20:22

Szucsavai kórház 72 egészségügyi káder pozitív lett... Ezenkívül még 2 kórházban vannak pozitív esetek.

Professore

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 24., kedd 20:13

RO: 762 diagnosztizált eset és teljes karantén mellett még csak csütörtökön derül ki hogy a hitelek törlesztésére lesz-e moratórium na meg teljes homály hogy a cégek milyen támogatást fognak kapni...

Most beszélt a Orbán Lajcsi és előadta hogy milyen nehéz beszerezni vedőfelszerelést, gépeket meg kitteket teszteléshez pedig ők mindent megtesznek és hogy "folyamatban" van. Na meg azt is hogy jelenleg 4,6% körüli a költségvetési hiány és hát ez szűk mozgásteret enged... Cumi...

Hamarosan jön a belügyminiszter hogy elmondja mit is jelent a karantén (nem volt elég hogy az elnök majd Lajcsi is tartott tájékoztatót) azaz ismerteti a 3 sz. katonai rendelet tartalmát.

'shutterisland

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 24., kedd 20:10

vilagszerte osszesen tartunk "csak" 420 ezer hivatalos esetnel, azert az 1 milla brutalis szam lenne.
annyira csak nem butak, hogy nem kapnak eszbe.

mondjuk igaz, valoban nem ugy tunik, mintha tul komolyan vennek, lehet a gyenge halalozasi ratajuk miatt.

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 24., kedd 19:59

50,982 confirmed cases of coronavirus in the US.

Pikkpakk a milliónál lesznek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Professore

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 24., kedd 19:53

kierkegaard írta: "Esetleg azon gondolkozhatnak még ráérő idejükben, hogy 10 év alatt miért nem tudtak mit kezdeni a Fidesz kétharmaddal"

szerintem a gond ott kezdődik, hogy Magyarországon mintha szégyen vagy megvetett dolog lenne a civil kurázsi, az önszerveződés vagy az érdekképviselet. szitokszó lett nálunk a civil szervezet is valahogyan, nem tudom hogyan. az emberek nem ismerik a törvényeket, úgy tesznek mintha az ország működése bonyolult lenne, pedig olyan egyszerű mint egy lakógyűlés. az emberek azt hiszik, hogy a politika valami szűk kiválasztott kör kiváltsága, amihez az átlag ember nem érhet. szóval (poszt)kommunista társadalmi berögződéseket kellene levetkőzni.

arra a felvetésre, hogy "váltsuk le ezeket mert korruptak" valahogy csak egyetlen demokráciában merül fel az a válasz, hogy "na de mégis kire". magyarországra jellemző ez. valahogy máshol nem azt kérdik, hogy kire cseréljük le a korrupt gecit, hanem hova zárjuk.

a nyugati fiatalok hozzánk képest kibaszott sokat tanulnak és foglalkoznak civil szolgálattal, általában külön állami hivatal foglalkozik az állampolgárok ismereteinek fejlesztésével, mint pl a német. sőt, több skandi vagy benelux országban minden osztály ír egy törvényjavaslatot valamiről és benyújta a parlamentnek megvizsgálásra. nem keveset el is fogadott már a parlament. és most általános iskolásokról van szó, nem 30-40 éves felnőtt középosztálybeli férfiakról.

szóval egy német 16 éves se kérdezné meg tőled, hogy "na de mégis kire". ő tudja, hogy az ország irányítása nem valami rakétatudomány. gyurcsányok és orbánok képesek rá könyörgöm :) viszont a német gyerek tud valami mást is. tudja mi az a demokrácia és mik a fékek és ellensúlyok egy demokratikus jogállamban, hogy biztosak lehessenek abban, hogy ne rombolhasson még egy korrupt geci se, ha hatalomra kerülne. mondhatjuk, hogy hehe. ők a hibáikból tanultak, de mi még azokból se tanultunk.

ha a magyar egy európéer társadalommá válik hirtelen és felismeri a lopást, az ebből fenntartott hazug propagandát, a diktatúrára jellemző megoldásokat és hatalmi ragaszkodást, jogállam és képviseleti demokrácia leépítését akkor orbán azonnal megbukik.

ha a magyar társadalom még mindig leszarja a közügyeket, könyörögni kell neki, hogy elolvasson egy törvényt, fingja sincs arról, hogy ki az a polt péter, esze ágába nem jut kiállni a saját kurva érdekeiért akkor orbán lánya ráhel is uralkodni fog a leendő feudális szarkupacunkon.
A gond az hogy az egész (ismétlem) az egész politikai réteg korrupt és becstelen. Bezarhatod a korrupt gecit ha a következő ugyan az lesz csak pepitában. A zsoldos média miatt annak esélye hogy új politikai erő feltudjon emelkedni majdnem 0. Ez a nagy gond... És ez nem csak Magyarországra igaz hanem sok posztkommunista államra. Romániában ugyan ez van. Persze jó lenne fejleszteni az állampolgárok szemléletet hogy tovább lássanak az orruknál de széles társadalmi rétegeknek az köti le az idejét és energiáját hogy kenyér kerüljön az asztalra. Talán ha egyszer az átlagos eletszinvonal megközeliti alulról a Nyugat-európai szintet akkor varhatjuk hogy a felelős polgári magatartás megerősödjön. Pont ezt használja ki a politikai elit.

Puding
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

HozzászólásSzerző: Puding » 2020. március 24., kedd 19:08

kierkegaard írta: ha a magyar társadalom még mindig leszarja a közügyeket, könyörögni kell neki, hogy elolvasson egy törvényt, fingja sincs arról, hogy ki az a polt péter, esze ágába nem jut kiállni a saját kurva érdekeiért akkor orbán lánya ráhel is uralkodni fog a leendő feudális szarkupacunkon.
Erről csak annyit, hogy küldtünk ki tájékoztatót. (kb. 10 mondat, legfontosabbak, amit tudni kell és ha segítséget szeretnének hova telefonáljanak) Volt idős aki arra hivatkozott az utcán, amikor rákérdeztünk, hogy túl hosszú a szöveg. (rohadtul nem volt az) Amúgy nálunk a fiatalság is szarik rá a politikára. Így nehéz. Meg úgy is, hogy jön egy fiatalokkal teli párt, akik rá 1 évre természetesen mennek Gyurcsány mellé, amint lehet. (legalább a nolimpia bejött, addig bíztató volt) Hogy akarunk így bármin változtatni?
Jelen helyzetről meg nem tudok többet, most a Fideszben kell bízni.
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

kierkegaard

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 24., kedd 18:22

"Esetleg azon gondolkozhatnak még ráérő idejükben, hogy 10 év alatt miért nem tudtak mit kezdeni a Fidesz kétharmaddal"

szerintem a gond ott kezdődik, hogy Magyarországon mintha szégyen vagy megvetett dolog lenne a civil kurázsi, az önszerveződés vagy az érdekképviselet. szitokszó lett nálunk a civil szervezet is valahogyan, nem tudom hogyan. az emberek nem ismerik a törvényeket, úgy tesznek mintha az ország működése bonyolult lenne, pedig olyan egyszerű mint egy lakógyűlés. az emberek azt hiszik, hogy a politika valami szűk kiválasztott kör kiváltsága, amihez az átlag ember nem érhet. szóval (poszt)kommunista társadalmi berögződéseket kellene levetkőzni.

arra a felvetésre, hogy "váltsuk le ezeket mert korruptak" valahogy csak egyetlen demokráciában merül fel az a válasz, hogy "na de mégis kire". magyarországra jellemző ez. valahogy máshol nem azt kérdik, hogy kire cseréljük le a korrupt gecit, hanem hova zárjuk.

a nyugati fiatalok hozzánk képest kibaszott sokat tanulnak és foglalkoznak civil szolgálattal, általában külön állami hivatal foglalkozik az állampolgárok ismereteinek fejlesztésével, mint pl a német. sőt, több skandi vagy benelux országban minden osztály ír egy törvényjavaslatot valamiről és benyújta a parlamentnek megvizsgálásra. nem keveset el is fogadott már a parlament. és most általános iskolásokról van szó, nem 30-40 éves felnőtt középosztálybeli férfiakról.

szóval egy német 16 éves se kérdezné meg tőled, hogy "na de mégis kire". ő tudja, hogy az ország irányítása nem valami rakétatudomány. gyurcsányok és orbánok képesek rá könyörgöm :) viszont a német gyerek tud valami mást is. tudja mi az a demokrácia és mik a fékek és ellensúlyok egy demokratikus jogállamban, hogy biztosak lehessenek abban, hogy ne rombolhasson még egy korrupt geci se, ha hatalomra kerülne. mondhatjuk, hogy hehe. ők a hibáikból tanultak, de mi még azokból se tanultunk.

ha a magyar egy európéer társadalommá válik hirtelen és felismeri a lopást, az ebből fenntartott hazug propagandát, a diktatúrára jellemző megoldásokat és hatalmi ragaszkodást, jogállam és képviseleti demokrácia leépítését akkor orbán azonnal megbukik.

ha a magyar társadalom még mindig leszarja a közügyeket, könyörögni kell neki, hogy elolvasson egy törvényt, fingja sincs arról, hogy ki az a polt péter, esze ágába nem jut kiállni a saját kurva érdekeiért akkor orbán lánya ráhel is uralkodni fog a leendő feudális szarkupacunkon.

Puding
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

HozzászólásSzerző: Puding » 2020. március 24., kedd 17:26

Dupla D írta:
Anthony írta: Nem nagyon értem ezt az egész hisztit. Válsághelyzet van, meg kell oldani, részemről sem az ellenzék sem a nem tudom milyen jogvédők sipítozésa nem érdekel.
A mostani helyzet gyakorlatilag egyenlő a háborúval.
Miért kell azt feltételezni, hogy a válsághelyzet után nem térnek vissza az azelőtti állapotok?
Az ellenzék azt kérte, hogy korlátozott ideig legyen ez a helyzet. Ha még nem múlt el a veszély, akkor újra megszavazzák és meghosszabbítják. Ez egy teljesen reális kérés, és akkor feltételezni sem kell semmit.
Ez is felesleges kockáztatás. És ha 90 nap múlva nem tudnak már összeülni? Meg ugyanaz lenne, mint most. 90 nap után meg tudnák hosszabbítani gondolom kétharmaddal is, mint ahogy most is így fog történni. Az ellenzék ne cirkuszoljon, inkább azon gondolkodjon el mi segít jelen pillanatban az országnak. Esetleg azon gondolkozhatnak még ráérő idejükben, hogy 10 év alatt miért nem tudtak mit kezdeni a Fidesz kétharmaddal, és miért Gyurcsány az ellenzék vezetője, ami külön szánalom az egészben. És mondom ezt úgy hogy finoman szóval sem szeretem ezt a Fideszt, ami 2010 óta van... de most ők vannak ott, ezért bízni kell bennük.
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Vissza: “Minden más”