OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. szeptember 12., kedd 9:01

Halfkey írta: Szerintem a Vál/Kajászó/Tordas vonal (itt lakom most) sok szempontból nagyon szuper, de naponta nem annyira szívesen járnék be.

Attól függõen hova mész pontosan a sūrū reggeli és esti forgalomban ez oda-vissza napi 2,5-3 óra az életetekbõl. Ha vonatközeli helyre jártok dolgozni, Martonvásár/Baracska/Tárnok a pálya másik oldalán sokkal jobb, mert ott helyben a vonat (bár Baracskán nem annyira központi az állomás). Kocsival üzemanyagban is eltolsz 20*80 kmt erre, aminek azért van jelentõs fogyasztása.

Szóval én mondjuk 3-4 napot járok egy hónapban ügyfelekhez, ez teljesen jó így, de minden nap nekem sok lenne. Sok szomszédom jár egyébként minden nap, szóval nem megoldhatatlan, de lemondásokkal jár. Nyilván Budaörsre vagy Tétényre kisebb probléma bejárni mint Újpestre, te tudod hogy pontosan hova kell menni.

Ez ránézésre sajnos a többi településre is igaz amit felsoroltál, de ott kevésbé vagyok képben. Valszeg ez alapján döntenék, mert azért körbelõtted a településekkel Budapestet, kevés olyan hely lehet ami ugyanolyan messze van Válról, Vácról, Monorról meg Erdõkertesrõl :)

Szerk: másik kérdésedre óvodák, iskolák épületei mind szépek, megy beléjük folyamatosan a pénz. Tanár az itt sincs.
Párom egyelőre 13. kerületbe menne, amíg nem lesz gyerkőc, utána meg kérdéses mert nem maradna a szakmájában; én pedig a 11. kerületbe, illetve ahova éppen kell menni.

A munkába járás így napi szinten nálunk ilyen must have, valami miatt kompromisszumot kell úgyis kötni. :kivagyhe: Az, hogy közel legyen a munkahelyhez, olcsó legyen, statikailag jó ház, ne legyen sok c*gány, az nagyon nehezen jön össze. Szóval inkább autóznánk/tömegközlekednénk többet, mint hogy pl ne legyen jó a ház. A benzinköltséget szerencsére cég fizeti, szóval az nem gond.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. szeptember 12., kedd 8:13

Veresegyhazrol - es Erdokertesrol - tudok nyilatkozni: megtelt. Mar 5 eve is dugig volt az osszes busz, a vonat gyaloglepesben haladt, mert egyvaganyos a kozlekedes, a telepulesrol az M3-ig szinten kell fel ora, a reggeli M3-rol pedig szerintem nem kell beszelni. Csomad fele szinten hosszu kocsisor all minden reggel es delutan.
Az a nehany uzlet, ami van szinten tomve van emberekkel. Az orvosi rendelo es a suli faszan nez ki, de ott is emberhiany van.

En olyan telepulest keresnek, ami normalis vasutvonallal rendelkezik, peldaul az M7 vonalan.

Halfkey
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 12., kedd 7:27

Szerintem a Vál/Kajászó/Tordas vonal (itt lakom most) sok szempontból nagyon szuper, de naponta nem annyira szívesen járnék be.

Attól függõen hova mész pontosan a sūrū reggeli és esti forgalomban ez oda-vissza napi 2,5-3 óra az életetekbõl. Ha vonatközeli helyre jártok dolgozni, Martonvásár/Baracska/Tárnok a pálya másik oldalán sokkal jobb, mert ott helyben a vonat (bár Baracskán nem annyira központi az állomás). Kocsival üzemanyagban is eltolsz 20*80 kmt erre, aminek azért van jelentõs fogyasztása.

Szóval én mondjuk 3-4 napot járok egy hónapban ügyfelekhez, ez teljesen jó így, de minden nap nekem sok lenne. Sok szomszédom jár egyébként minden nap, szóval nem megoldhatatlan, de lemondásokkal jár. Nyilván Budaörsre vagy Tétényre kisebb probléma bejárni mint Újpestre, te tudod hogy pontosan hova kell menni.

Ez ránézésre sajnos a többi településre is igaz amit felsoroltál, de ott kevésbé vagyok képben. Valszeg ez alapján döntenék, mert azért körbelõtted a településekkel Budapestet, kevés olyan hely lehet ami ugyanolyan messze van Válról, Vácról, Monorról meg Erdõkertesrõl :)

Szerk: másik kérdésedre óvodák, iskolák épületei mind szépek, megy beléjük folyamatosan a pénz. Tanár az itt sincs.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. szeptember 12., kedd 7:12

ANDS írta:
rashidm írta: Drága Madridom népe!

Egyszer már írtam ezzel kapcsolatban, most kicsit pontosabban tudom megfogalmazni a kérdésemet. A feleségemmel nezelodunk ház miatt. A terv az, hogy használtat vennénk (35-40 a max) és utana felujitanank azt.

Kérdés: kinek van bármilyen tapasztalata (akár élt ott, dolgozott ott huzamosabb ideig) a Pest megyei településekkel, azon belül az alábbiakkal kapcsolatban:

Veresegyház, Orbottyan, Erdokertes, Sződ,Csörög, Vacratot, Vál, Kajaszo, Tordas, Gyúró, Vác és kornyeke, Ullo, Monor, Csevharaszt. Van mas település is ami szoba johet, de azok mas arkategoriaban vannak.

Köszönöm szépen!
Ezek sem ugyanazt az árkategóriát képviselik.
Ezek közül szerintem Vác a legjobb, ês a legdrágább is. Veresegyház talán a második. Vácnak jobb a közlekedése. Vác teljesen más, mint pl. Vácrátót, ami sokkal olcsóbb. Vác tele van iskolával, van uszoda, strand, klassz a Dunapartja.
De mi a kérdésed?
Benne volt a kérdésem, de igazabol annyi h van e olyan település (akar kisebb város vagy falu), amit szívesen ajanlanatok? Akár ezek szomszédságában levő települések. Nekünk fontosabb hogy jo legyen a suli meg ne legyen napbarnított (vagy keves de legalább normális), mint hogy most 20 perccel hamarabb beerek a munkahelyre.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. szeptember 12., kedd 7:10

Halfkey írta: Múltkor mikor írtad, azt is mondtad bejárnál Budapestre dolgozni. Hova és milyen rendszerességgel?
En napi rendszerességgel bejarnék, max 1-2 nap home office. Feleségem egyelőre szinten bejarna napi szinten, egyelőre velem vagy ha ki kell mennem projektre, akkor tömegközlekedéssel vagy később autóval.

Halfkey
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 11., hétfő 23:25

Múltkor mikor írtad, azt is mondtad bejárnál Budapestre dolgozni. Hova és milyen rendszerességgel?

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. szeptember 11., hétfő 20:57

Drága Madridom népe!

Egyszer már írtam ezzel kapcsolatban, most kicsit pontosabban tudom megfogalmazni a kérdésemet. A feleségemmel nezelodunk ház miatt. A terv az, hogy használtat vennénk (35-40 a max) és utana felujitanank azt.

Kérdés: kinek van bármilyen tapasztalata (akár élt ott, dolgozott ott huzamosabb ideig) a Pest megyei településekkel, azon belül az alábbiakkal kapcsolatban:

Veresegyház, Orbottyan, Erdokertes, Sződ,Csörög, Vacratot, Vál, Kajaszo, Tordas, Gyúró, Vác és kornyeke, Ullo, Monor, Csevharaszt. Van mas település is ami szoba johet, de azok mas arkategoriaban vannak.

Köszönöm szépen!

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5331
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. szeptember 10., vasárnap 16:50

leven hogy tolvajokrol beszelunk igy garantaltan nem a nepnek lett volna ebbol "haszna" csakis a nernek. kakadu meg paran megint kaszaltak ezzel, ugy lezarva
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Kera
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kera » 2023. szeptember 10., vasárnap 15:56

Valószínű részükről ez egy szemernyit se probléma. Megvannak a zsíros szerződések, pénz a zsebben, haverok keze a slicceken. Nagyotmondás "köztévén", rádióban szintén megvolt. Ez egy jó üzlet volt, még több ilyet. :cens:
Vagy eleve tudták, hogy így lesz, csak ki kellett mosni egy kis pénzt :salute:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8058
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. szeptember 10., vasárnap 15:45

https://index.hu/kulfold/2023/09/10/bud ... miniszter/
Petike :lol:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. szeptember 8., péntek 20:51

megvolt, nem voltak sokan delelott.
nem rossz, 1 orat voltunk ott, pedig kb mindent meglestunk meg sok kepet csinaltunk.
van nehany erdekes meg otletes dolog.

volt meg egy random selfie muzeum is aztan, hat az jo indulattal is 40 perc, inkabb tizeneves csajoknak valo, de erdekessegnek elment es az a pool tele kis labdakkal azert fun. :D

amit viszont ajanlanek, az a nightmare of budapest.

habar szerintem felnott ferfi szamara tobbsegeben azert inkabb szorakoztato, mint felelmetes, de baromi otletes dolgok vannak benne es ugyesen improvizalnak is a szineszek.
maga az atmoszfera, kellekek, oltozekek teljesen jol megvannak csinalva, ha baratnovel megy az ember, garantalt, hogy az parazni fog. :D
szerintem azt mindenkepp erdemes egyszer kiprobalni, eleg egyedi elmeny.
a szabadulo szobaikat azt most kihagytuk inkabb, a horror turat valasztottuk, azok nem tudom milyenek.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. szeptember 8., péntek 10:28

'shutterisland írta: illuziok muzeumaban es a nightmare of budapestben volt mar valaki ?

ket kicsi toltelek progi kellett meg holnapra a deak ferenc kornyeken es ezeket talaltam ami erdekes, de ugye ezek nem a klasszikus bp nevezetessegek. :mrgreen:
Illuziok Muzeumaban voltunk mar, 1.5-2 oranal tobbre ne szamits es lehetoseg szerint valami kieso oraban menj, mert ha sokan vannak egyszeruen nem azt erzekeli a szemed es az agyad, amit kene :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62768
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 8., péntek 7:49

hehetheoriginal írta: Nemtom hova tegyem, el kell kezdeni gyűjteni :kalapos:
Konigsegg apó bemutatta hivatalosan is a gemerat, ez a 4 szemelyes cucli, eddig ilyen csipcsup 3 hengeres motorokkal viccelodtek, de lett egy masodik verzio is :lol:
Szoval a jesko v8 duplaturboja van benne, 1500 LE, plusz egy 850 LE-s elektrofos, osszesen 2350 LE :lol:
2800 Nm nyomaték :lol:
100 literes tank :lol:
Kevesebb, mint 2 tonna :lol:
Gyerekek, anya befernek szepen.
Sztem bugatti, pagani, ferrari, porsche, mindenki csomagolhat, szep volt, jo volt, eleg is volt :lol:
En nem tudom milyen űrmernokok dolgoznak ott, de a valto nelkuli motyot is ok csinaltak meg par eve :coffee:
Az hagyjan, raadasul szep is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11372
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 7., csütörtök 20:49

Nemtom hova tegyem, el kell kezdeni gyűjteni :kalapos:
Konigsegg apó bemutatta hivatalosan is a gemerat, ez a 4 szemelyes cucli, eddig ilyen csipcsup 3 hengeres motorokkal viccelodtek, de lett egy masodik verzio is :lol:
Szoval a jesko v8 duplaturboja van benne, 1500 LE, plusz egy 850 LE-s elektrofos, osszesen 2350 LE :lol:
2800 Nm nyomaték :lol:
100 literes tank :lol:
Kevesebb, mint 2 tonna :lol:
Gyerekek, anya befernek szepen.
Sztem bugatti, pagani, ferrari, porsche, mindenki csomagolhat, szep volt, jo volt, eleg is volt :lol:
En nem tudom milyen űrmernokok dolgoznak ott, de a valto nelkuli motyot is ok csinaltak meg par eve :coffee:
thereisonly1ronaldo

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2023. szeptember 7., csütörtök 12:28

ANDS írta:Vállalkozóként: könyvkiadás és oktatás
Most csinaltam egy foliagyar ceget, akarsz beszelni? :mrgreen:

Halfkey
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 7., csütörtök 9:39

Nem annyira az érdekelt hogy vállalkozó vagy alkalmazott, hanem hogy mi? :D

Nem mindegy gondolom a munka szeretete szempontjából hogy vízvezetékszerelõ, happy endes thai masszõr, kamionos vagy orvos valaki.

Plusz ha valami izgalmasban lett volna alkalmazott ilyen munkamorállal, gyorsan csinálni kell egy céget hogy nekünk 300 órázzon :D

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8494
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. szeptember 7., csütörtök 9:04

illuziok muzeumaban es a nightmare of budapestben volt mar valaki ?

ket kicsi toltelek progi kellett meg holnapra a deak ferenc kornyeken es ezeket talaltam ami erdekes, de ugye ezek nem a klasszikus bp nevezetessegek. :mrgreen:

Halfkey
Hozzászólások: 4403
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 6., szerda 20:05

Mobilon csak az elsőt láttam, gépen már látom az opciókat, köszi :)

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. szeptember 6., szerda 19:56

Addig szöszöltem, hogy a smartra azt írja elfogyott.
Holiday péntek-hétfő 13,5k.

Nem tudom hol nézed Halfkey, bud.hu parkolás.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

zsuninnyo
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. szeptember 6., szerda 19:28

Halfkey írta: Csaba, zsunyi ti hol nézitek a reptérit? Mert én egy 3 naposat (amiket én szoktam) Vecsésen 10k-ért, bud.hun meg holidayen 30k-ért látok.
https://www.bud.hu/utazas/parkolas/a_re ... ay_parkolo
En itt foglaltam a holidayt, 3 nap volt vmi 11k. De most is ha probalom 11600ft-ot ir. (A smart olcsobb, az sincs veszes tavolsagban)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 28 regisztrált és 0 vendég