OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 6., szerda 12:48

Realista24 írta:
miro. írta:

Majd hehe irja az okosat talan.

Ez teny. Ezzel is egyertertek. En mutogatok rajuk,mert 10millio magyar nem tud elmenni..es azok rabasznak miattuk.
A 10 millio magyarnak egy resze nagyon jol el, egy resze jol el, egy resze megvan, vannak a beletorodtek kategoriaban sokan, vannak a birkak es vannak az örök haborgok, akik meg ugyanugy csak mutogat mint te, de nem tesz semmit, maximum csak mikro szinten.

Utobbi pedig egy jo nagy tomeg, es tudna valtozast is eszkozolni, hehe az elukre is allna, de nem keresik.
en csak anarchiat es rombolast akarok, a tobbi tul nagy meloval jarna :mrgreen:

osztrak-magyar kettos nyugdijnak meg konnyen utana lehet olvasni,
függ, hogy hol es mennyit dolgozott az ember, de a lenyeg, hogy beszamitjak, reszaranyosan kap nyugdijat.
"Szükség van mindenképp 180 hónap, vagyis 15 év biztosítási időtartamra ebből legalább 84 hónap, vagyis 7 év egy keresőtevékenységhez kell, hogy kötődjön. Ebbe az időszakba beleszámít a közeli hozzátartozó vagy fogyatékos gyermek ápolásával töltött idő is."

tehat ha pl en teged apollak miro, akkor jogosult leszek :kalapos:
a 10 ev munkaviszony a schwerarbeitra vonatkozik, gondolom van lista, mi tartozik bele.


"Mi történik, ha több országban is szerezhet valaki jogosultságot?
Ebben az esetben a biztosítási időtartamot, amit az ember mondjuk külföldön akár Magyarországon szerzett, Ausztriában a biztosítás szempontjából beszámítanak és abban az esetben, hogyha külföldön nem szerzett annyi jogosultságot, ahonnét önálló nyugdíjat kaphatna, akkor a nyugdíjmegállapításnál is Ausztriában veszik figyelembe, hogyha viszont külföldön önálló jogosultságot szerzett, akkor megkapja az ottani járó összeget, Ausztriában pedig az osztrák biztosítási időtartamok alapján megállapított nyugdíjat. "
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 6., szerda 12:28

miro. írta:
Realista24 írta:

A 10 millio magyarnak egy resze nagyon jol el, egy resze jol el, egy resze megvan, vannak a beletorodtek kategoriaban sokan, vannak a birkak es vannak az örök haborgok, akik meg ugyanugy csak mutogat mint te, de nem tesz semmit, maximum csak mikro szinten.

Utobbi pedig egy jo nagy tomeg, es tudna valtozast is eszkozolni, hehe az elukre is allna, de nem keresik.
En nem teszek semmit? En sajnalom azokat akik otthon vannak.
En maximalisan azt erzem,hogy eljottem abbol a kozegbol,es megtalaltam az eletemet ausztriaban.
Haza koltozni se szeretnenk. Szoval nem ertem miert en vagyok a birka,aki mutogat.
Sajnalkozol? :mrgreen: Ez mar valami :mrgreen:

Azt irtam van itthon egy raklap birka akik ugy mutogatnak, mint te. Nem azt irtam, hogy ugyanolyan birkak, mint te. :roll:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 6., szerda 12:23

Realista24 írta:

A 10 millio magyarnak egy resze nagyon jol el, egy resze jol el, egy resze megvan, vannak a beletorodtek kategoriaban sokan, vannak a birkak es vannak az örök haborgok, akik meg ugyanugy csak mutogat mint te, de nem tesz semmit, maximum csak mikro szinten.

Utobbi pedig egy jo nagy tomeg, es tudna valtozast is eszkozolni, hehe az elukre is allna, de nem keresik.
En nem teszek semmit? En sajnalom azokat akik otthon vannak.
En maximalisan azt erzem,hogy eljottem abbol a kozegbol,es megtalaltam az eletemet ausztriaban.
Haza koltozni se szeretnenk. Szoval nem ertem miert en vagyok a birka,aki mutogat.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 6., szerda 12:21

Apám kap lengyel nyugdíjat és magyar nyugdíjat, mindegyik a vonatkozó évekre.

A kettõ együtt van vagy 30 ezer forint :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 6., szerda 12:18

miro. írta:
Realista24 írta:
Ha arra gondolsz, ahhoz meg 15 ev kell, en ugy tudom.

En is el tudom fogadni, csak akkor nem kell mutogatni Orbanra, Lölöre, NER-re, mert van valasztasod es a lehetosegei az embernek jobbak, mint valaha.
Majd hehe irja az okosat talan.

Ez teny. Ezzel is egyertertek. En mutogatok rajuk,mert 10millio magyar nem tud elmenni..es azok rabasznak miattuk.
A 10 millio magyarnak egy resze nagyon jol el, egy resze jol el, egy resze megvan, vannak a beletorodtek kategoriaban sokan, vannak a birkak es vannak az örök haborgok, akik meg ugyanugy csak mutogat mint te, de nem tesz semmit, maximum csak mikro szinten.

Utobbi pedig egy jo nagy tomeg, es tudna valtozast is eszkozolni, hehe az elukre is allna, de nem keresik.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. szeptember 6., szerda 12:18

Családom nem megy sehova, én sem fogok, velem nem baszik ki egy politikus sem :lol:

Ha már felhoztátok, azért itt maradni nem is olyan, mint Afrikában, vagy Mianmarban, az is más szitu.

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 6., szerda 12:14

Realista24 írta:
Ha arra gondolsz, ahhoz meg 15 ev kell, en ugy tudom.

En is el tudom fogadni, csak akkor nem kell mutogatni Orbanra, Lölöre, NER-re, mert van valasztasod es a lehetosegei az embernek jobbak, mint valaha.
Majd hehe irja az okosat talan.

Ez teny. Ezzel is egyertertek. En mutogatok rajuk,mert 10millio magyar nem tud elmenni..es azok rabasznak miattuk.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 6., szerda 12:11

miro. írta:
hehetheoriginal írta:
mindkettotoknek igaza van, kicsit elbeszeltek egymas mellett :D
De gondolom azert ha 10 ev utan innen kapod,jobban jarsz,mintha a magyar allam szamitana ezt a 8 evet be az eveidhez nem?
Hehe ugy okoskodj,hogy segits. :mrgreen:

R24. En hala istennek nem igy gondolkozom,le is irtam.
Viszont eltudom fogadni,hogy van akinek ez nehez es nem birja ott hagyni ezek miatt mo-t.
Rengetegen jonnek ki,majd postafordultaval mennek haza.
Ha arra gondolsz, ahhoz meg 15 ev kell, en ugy tudom.

En is el tudom fogadni, csak akkor nem kell mutogatni Orbanra, Lölöre, NER-re, mert van valasztasod es a lehetosegei az embernek jobbak, mint valaha.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 6., szerda 12:09

hehetheoriginal írta:
Realista24 írta:

Nem. Ha elérted a magyar nyugdíjkorhatárt, a magyar állam beszámítja az osztrák munkaéveidet is a szolgálati idődbe, így az időarányos osztrák nyugdíjadat is megkapod a magyarral együtt.
mindkettotoknek igaza van, kicsit elbeszeltek egymas mellett :D
De gondolom azert ha 10 ev utan innen kapod,jobban jarsz,mintha a magyar allam szamitana ezt a 8 evet be az eveidhez nem?
Hehe ugy okoskodj,hogy segits. :mrgreen:

R24. En hala istennek nem igy gondolkozom,le is irtam.
Viszont eltudom fogadni,hogy van akinek ez nehez es nem birja ott hagyni ezek miatt mo-t.
Rengetegen jonnek ki,majd postafordultaval mennek haza.
Arra pl kivancsi lennek hogy hany % megy minden hetvegen haza.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 6., szerda 12:05

miro. írta: Amugy nyugdij 10 ev utan jar innen reszaranyosan.
Ezt elfelejtettem irni.
De ha a 72 es 73 eves szomszedaim a mai kornak megfeleloen tudnak elni, ertsd neten tartjak a kapcsolatot az olaszban, osztrakoknal, es ki tudja hol dolgozo csaladtagokkal, plusz jonnek mennek, amikor csak tudnak/akarnak, akkor ugy gondolom, hogy edesanyad is kepes lenne ra, kepes lehetne ra, attol fuggetlenul, hogy nem vagyunk egyformak.
Ez egy pelda. Van meg sok,meg ellenpelda is.
En csak azt akartam irni,hogy nem olyan egyszeru ez.
Aztan jott a tortenelem meg stb.. az ott szamomra mar erthetetlen volt mint szempont.
Irtam szamtalan masik peldat, de nekem aztan mindegy, dugd homokba a fejed, meg fogd be a fuled es fogadd el, ahogy mar el is fogadtad, hogy ez a normalis. Olyan vagy, mint a volt magyar kollegak, akik 1995ben kezdtek el dolgozni, es most 2023ban is ugyanugy dolgoznak, mint akkor, es csodalkoznak, hogy ufokent neznek ra.

Az idok es korulmenyek valtoznak, es ezzel egyutt nekunk is valtozni, alkalmazkodni kell ugy, hogy a maximumot probaljuk meg kihozni, balance-ban az elet minden teruleten.
hehetheoriginal írta:
Realista24 írta:

Nem. Ha elérted a magyar nyugdíjkorhatárt, a magyar állam beszámítja az osztrák munkaéveidet is a szolgálati idődbe, így az időarányos osztrák nyugdíjadat is megkapod a magyarral együtt.
mindkettotoknek igaza van, kicsit elbeszeltek egymas mellett :D
Igy van, csak arra akarok utalni ezzel az egyszeru peldaval, hogy a 8 ev nem megy a kukaba, mint ahogy gondolja.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11407
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 6., szerda 12:04

Realista24 írta:
miro. írta: Amugy nyugdij 10 ev utan jar innen reszaranyosan.
Ezt elfelejtettem irni.
Nem. Ha elérted a magyar nyugdíjkorhatárt, a magyar állam beszámítja az osztrák munkaéveidet is a szolgálati idődbe, így az időarányos osztrák nyugdíjadat is megkapod a magyarral együtt.
mindkettotoknek igaza van, kicsit elbeszeltek egymas mellett :D
thereisonly1ronaldo

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2023. szeptember 6., szerda 12:03

miro. írta: Aztan jott a tortenelem meg stb.. az ott szamomra mar erthetetlen volt mint szempont.
Az, hogy soha nem volt egyszeru masik orszagban munkat vallalni, utazni orszagok kozott, szabadon elni a vilag nagy reszeben, kapcsolatot tartani. Nem kell visszamenni 1800-as evekbe, eleg csak 30 evet visszatekerni, hogyan tudtal venni repjegyet akkor? Legjobb esetben felhivtad a malevot, vagy bementel egy utazasi irodaba, aztan elmondtak hogy erre a gepre tudsz felszallni, megveszed, vagy nem. Most meg szaras kozben mindenki ket perc alatt megveszi tiz euroert, vonattal ugyanez, europaikent a munkavallalas soha nem volt egyszerubb kulfoldon.

Nyilvan vannak egyedi esetek, amelyek megnehezitik a szituaciot, mondjuk ha van gondozasra szorulo rokonod, vagy rengeteg baratod van itt, akkor erdemes elgondolkozni, hogy megeri-e, de attol ez meg nem valtoztat azon a tenyen, hogy mindenkinek aki akarja a tortenelemben most a legkonnyebb megteremtenie a sajat egzisztenciajat.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 6., szerda 11:58

miro. írta: Amugy nyugdij 10 ev utan jar innen reszaranyosan.
Ezt elfelejtettem irni.
Nem. Ha elérted a magyar nyugdíjkorhatárt, a magyar állam beszámítja az osztrák munkaéveidet is a szolgálati idődbe, így az időarányos osztrák nyugdíjadat is megkapod a magyarral együtt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 6., szerda 11:54

Amugy nyugdij 10 ev utan jar innen reszaranyosan.
Ezt elfelejtettem irni.
De ha a 72 es 73 eves szomszedaim a mai kornak megfeleloen tudnak elni, ertsd neten tartjak a kapcsolatot az olaszban, osztrakoknal, es ki tudja hol dolgozo csaladtagokkal, plusz jonnek mennek, amikor csak tudnak/akarnak, akkor ugy gondolom, hogy edesanyad is kepes lenne ra, kepes lehetne ra, attol fuggetlenul, hogy nem vagyunk egyformak.
Ez egy pelda. Van meg sok,meg ellenpelda is.
En csak azt akartam irni,hogy nem olyan egyszeru ez.
Aztan jott a tortenelem meg stb.. az ott szamomra mar erthetetlen volt mint szempont.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 6., szerda 11:52

miro. írta:
Realista24 írta: Szep es tiszteletremelto, de most amit irok nem lesz szimpatikus, 8 ev alatt nem jutott elorebb, ellenben kicsinalta magat, szenved es mindenki akirol gondoskodik, kenyelmesen elvan itthon, mert majd edesanyad megoldja. Szoval szerintem ki van hasznalva, nyilvan ha nem all fenn olyan betegseg, korlatozottsag stb., ami gatolja mondjuk a tesodat abban, hogy valtoztasson az eleten.

Nyugdij meg jar reszaranyosan, ha be van jelentve.
48 evesen nem fogsz karriert epiteni egy szallodaban,ahol 90% magyar dolgozik. Tehat nemetul alig kell beszelned. Amit o ebben eltudott azt elert,emeltek nem keveset a fizetesen az evek alatt,pont azert mert nagyon jo munkas,megbizhato es a tobbihez kepest jol beszel nemetul,mert ott tenyleg szinte senki nem beszeli a nyelvet.

Amit utana irsz azzal maximalisan egyertek.
Rengeteget veszekedtem anno vele ezert,de nem tudtam ra hatni.
Ez az o dontese,o vallalja a felelosseget erte.

De az alap az,hogy ez a koltozz el es facetimeolj,ez nem ilyen egyszeru.
A mi generacionk mar mas.
Az alap az, hogy mindig van valasztas, edesanyadnak is volt, van, lesz. Es hogy megeri-e mindezt csinalni, azert, hogy kozben elmegy melletted az elet.

Az en allaspontom az, hogy nem es tenni kell ellene, mert tenni lehet ellene.
De ha a 72 es 73 eves szomszedaim a mai kornak megfeleloen tudnak elni, ertsd neten tartjak a kapcsolatot az olaszban, osztrakoknal, es ki tudja hol dolgozo csaladtagokkal, plusz jonnek mennek, amikor csak tudnak/akarnak, akkor ugy gondolom, hogy edesanyad is kepes lenne ra, kepes lehetne ra, attol fuggetlenul, hogy nem vagyunk egyformak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1281
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. szeptember 6., szerda 11:51

Realista24 írta: Szep es tiszteletremelto, de most amit irok nem lesz szimpatikus, 8 ev alatt nem jutott elorebb, ellenben kicsinalta magat, szenved es mindenki akirol gondoskodik, kenyelmesen elvan itthon, mert majd edesanyad megoldja. Szoval szerintem ki van hasznalva, nyilvan ha nem all fenn olyan betegseg, korlatozottsag stb., ami gatolja mondjuk a tesodat abban, hogy valtoztasson az eleten.

Nyugdij meg jar reszaranyosan, ha be van jelentve.
48 evesen nem fogsz karriert epiteni egy szallodaban,ahol 90% magyar dolgozik. Tehat nemetul alig kell beszelned. Amit o ebben eltudott azt elert,emeltek nem keveset a fizetesen az evek alatt,pont azert mert nagyon jo munkas,megbizhato es a tobbihez kepest jol beszel nemetul,mert ott tenyleg szinte senki nem beszeli a nyelvet.

Amit utana irsz azzal maximalisan egyertek.
Rengeteget veszekedtem anno vele ezert,de nem tudtam ra hatni.
A vicc hogy a csalad (tesomek stb) ezt nem varja el,nem akarja. Nem tudod neki megmagyarazni,hogy nem kell.
Ez az o dontese,o vallalja a felelosseget erte.

De az alap az,hogy ez a koltozz el es facetimeolj,ez nem ilyen egyszeru.
A mi generacionk mar mas.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. szeptember 6., szerda 11:42

zsuninnyo es r24 vonaton ulok en is, habar en nyilvan konnyen magyarazok gyerek nelkul, magamra koncentralva, de en is azt mondom, hogy mindig van jobb alternativa egy 250 munkaoras "eletnel"

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2023. szeptember 6., szerda 11:36

hehetheoriginal írta: Építőipar sokaig marad jo biznisz minden szinten - csak vegfelhasznaloin nem annyira - közel s tavol sincs semmi esely ra, hogy a következő evekben csokkenjenek az arak, akar anyag, akar munka teren.
Szoval aki megbizhato, igenyes asztalos, komuves, burkolo, stb, az megvan egesz eletre.
Ha meg kislanyod van, es nem real beallitottsagu, idegennyelveket tanulva mindig mindenutt talalni fog stabil jol fizeto allast.
Fiú és lány is van, de egyelőre abszolút nem kérdés ez, 3 és 5 évesek. Néha eszembe jut és agyalok én is, de végül mindig oda jutok, hogy olyat találjanak, amit tényleg szeretnek csinálni, ebbe az irányba igyekszem őket terelni majd. Hiába erőltetnék rájuk egy jól fizető valamit, ha rühellik és a stressz tönkrevágja őket.

Más kérdés, hogy 36 éves fejjel sem tudnám stabilan rámondani valamire, hogy ez igen, ezt csinálnám életem végéig vígan. Amúgy is változunk, de gyerekfejjel ezt belőni stabilan szerintem keveseknek megy.

Aztán a külföld/belföld téma majd kiderül menet közben.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2023. szeptember 6., szerda 11:33

Realistaval ertek egyet, es a kiindulo pont nem is az volt, hogy a szuleink meg nagyszuleink kepesek-e jobb eletet teremteni maguknak kulfoldon, hanem hogy mi. Teljesen masik generacio vagyunk, nalunk az instant kapcsolattartas mar velejaro, az ujabb generacio meg egyenesen nem is ismert masik vilagot. Nyilvan a szuleink generacioja, akinek a nyomogombos telefonok mar hihetetlen ujitasok voltak, nem fognak egyik pillanatrol a masikra akklimatizalodni, es kihasznalni a 21. szazad adottsagait. Es zsuninnyonak maximalisan igaza van, soha a tortenelemben nem volt idoszak, amikor jobb eleted tudott volna lenni, mint ma nyugaton, vagy mondjuk Szingapurban. En mar jo sok eve kint elek, nagy csaladom is van, szuletesnapokra mindig hazajovunk, karacsonyt megbeszeltuk, hogy amig nincs mindenkinek sajat csaladja egyutt toltjuk, kiberlunk egy hazat valamelyik orszagban ahol valamelyikunk el, koltsegeket szetdobjuk, es egyutt vagyunk. Manapsag ha van hajlandosag, mindent meg lehet oldani, en pl. most meg tobbet is latom a csaladom, mint amikor egyetemista voltam, pedig masik orszagban elek.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 6., szerda 11:31

miro. írta:
Realista24 írta:

Mi az erv miro? De teszek fel konkret kerdeseket.

Mit csinalt, amikor kiment, es mit csinal most?
MIert csinalja most is? Nem a mainstream valasz kell, hogy "meglegyen mindene a gyerekeknek".
Miert nem valt?
Amikor kiment ugyanugy zimmermadchen volt,egy masik hotelben,masik tartomanyban. Azota valtott 2-3x.
Azert nem valt,mert fel. Mert nem szeret ujba itt bekerulni,mert neki egy felmondas nem olyan mint nekunk,hogy egyszeruen mesz tovabb,mert tudod hogy lesz mas.
Orul,ha megvan a munkaja,a mindennapjai,ha olyan munkaja van amit tud csinalni. Ahol nem 40 szobaja van egy nap.
Haza nem tud jonni,illetve nem tudott,mert hitel volt,mert mamamnak 60.000 forint a nyugdija,mert tesomeknak,huganak segit. Mert mindenhol hatalmas elmaradasai voltak.
Most ha hazajon nem kap semmi nyugdijat ausztriabol,ha marad,onnan is fog.
Elni tud.
20 evet dolgozott egy kocsmaba,30 evvel ezelott.
Tudod mennyit fog onnan kapni? Semmit.

Nem olyan egyszeru ez. Ez a kisebbik rossz amit csinalni tud.
Ez az,amikor nem azert mesz ki,mert hu de jo ausztriaban,hanem mert muszaj.
Elkepesztoen buszke vagyok ra,mert az o baratnoi,kolleganoit amikor latom,hogy sajnos szenvednek,hogy ugyanugy varnak a 4 orasi buszra,hogy bemenjenek pecsre dolgozni,addig anyam nulla nemettel,azaz tele volt matricazva a lakasunk mindenhol nemet szavakkal,neki ment,es helytall.
Amire tudom hogy o is buszke,de feladott rengeteg dolgot ez miatt es tudom,latom hogy nagyon nehez neki.
Szep es tiszteletremelto, de most amit irok nem lesz szimpatikus, 8 ev alatt nem jutott elorebb, ellenben kicsinalta magat, szenved es mindenki akirol gondoskodik, kenyelmesen elvan itthon, mert majd edesanyad megoldja. Szoval szerintem ki van hasznalva, nyilvan ha nem all fenn olyan betegseg, korlatozottsag stb., ami gatolja mondjuk a tesodat abban, hogy valtoztasson az eleten.

Nyugdij meg jar reszaranyosan, ha be van jelentve.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 149 regisztrált és 0 vendég