OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Elégedett vagy a munkahelyeddel?

A szavazás 2021. március 18., csütörtök 14:33-ig van érvényben.

Igen
45
66%
Nem
23
34%

Szavazatok száma: 68

Becksy23
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2014. október 7., kedd 22:40

Realista24 írta:Egész eddig úgy adtad elő, mint egy teljesen hétköznapi megoldást azok számára, akik keveset keresnek.
Nincs elég pénzed Pick szalámira? Menj és lopj, a Tesconak úgysem fáj....
Akkor félreértettél, vagy rosszul fogalmaztam. De akkor leírom a kérdezőnek is mégegyszer: ne lopj, ne is akarj, főleg ne ilyen hülyén. Válassz másik megoldást, vagy nélkülözz, egyél spar budget májkrémet zsemlével, igaz csöppet sem egészséges, de ez van. A legjobb ha eltakarodsz ebből az országból ahogy tudsz. Persze csak ha szeretnél hitel nélkül házat venni, viszonylag normális termékeket vásárolni, évente nyaralni, saját kocsit, esetleg még a feleségednek is külön, a gyerekeket normálisan felnevelni, stb... Ezekre Magyarországon nincsenek túlzottan jó esélyeid, hacsak nem születsz bele a tutiba, vagy nem leszel profi pénzmosó.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Marci77
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. október 7., kedd 22:27

Szerintem sincs kulonbseg lopas es lopas kozott. 1kg csirkemell lopasa is lopas.
Mondjuk nekem mar akkor is buntudatom van kicsit amikor a penztaros elut vmit es kevesebbet fizetek,altalaban szolok is. (Ez a tulajdonsag nem nyero a mai vilagban :D )

Sparos meg Sbudget termekek korrektek.
Anno pl a CBAs majonezt vette mindig a tesom itthon,mert ugyanaz csinalta mint az Univert asszem. Csak mas volt a doboza kb,ennyi.

De,ha mar itt tartunk,igazan megkerdezhettetek volna jogy melyik ez a jo kis bolt ? :mrgreen:
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Remy
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. október 7., kedd 22:26

sentry írta:De azért ez a lopás egy lehetőség.... odaver.
+1 ... egyszerűen nem és kész. Megélhetési bűnözés, ez a kedvencem. :lol:
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

Merci Zizou & CR! :sziv:

Luka Modric Ballon d'Or 2018!

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 7., kedd 22:25

Igen, a sima sparos termékek minősége megközelíti, sok esetben felül is szárnyalja a nagyobb márkákat, rengeteget pedig ugyanazon helyen gyártanak. Ellenben a Spar Budget-es cuccok rémesen rosszak.
Tájékozatlan vagy, sajnálom.

És akkor nem értetted, hogy miért linkelem Dopeman "csodáját"
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

sentry

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. október 7., kedd 22:24

Én mindig is mondtam - bár elég összetett dolog ez - de a tipik magyar gondolkodás, attitűd, ami nem nagyon engedi, hogy ez az ország kiemelkedjen az évtizedek óta tartó helyzetből.

Néha egészen sokkol egy-két ember (nah jó, sok) egy-egy (vagy elég sok) gondolata. És ezzel nem azt mondom, hogy én mennyire tökéletes vagyok, mielőtt megint valami zseni ezt támadásnak veszi, és leglehetetlenebb mód kiforgatja. :)

Mélyebben nem is szólnék hozzá a témához, mert nehezen tudnám magam türtőztetni jelenleg, és én nem akarok, meg nem is változtathatok meg egy ember gondolkodásmódját. De azért ez a lopás egy lehetőség.... odaver. Hasonló mint a "de ha én nem csinálom meg (lopás, hazugság, korrupció stb), majd más megteszi, akkor miért ne én tegyem?!" :agree:

VanillaSky

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. október 7., kedd 22:22

De lopás és lopás között is van különbség.
Nincs. Pont!

Megélhetési bűnözés, mint fogalom nem jogi kategória soha nem is volt és reményeim szerint nem is lesz, néhány agyamputált politikus terjesztette és a szociológia használja. Ettől függetlenül, ha már hivatkozol az EU-ban szabad munkaerő áramlás van jelenleg - még - mindenki mehet amerre akar, így mehetsz az osztrákokhoz "tisztességesen élni", ha itt nem megy. Másrészről az élj "90 ezerből" (írhatnék 47-et meg 247-et is) nem egzakt határ, hogy mindenki ennyiről indulhat. Általános iskola => középiskola => felsőoktatás => munkaerőpiac bárkinek nyitva áll, hogy azt tanulja amire igény van, folyamatosan képezze magát és az esetlegesen megszerzett tudás meghaladottá vagy szükségtelenné válásával átképezze magát arra amit a piac diktál. (közel sem csak diplomákra vetítve egy CNCs képesítéssel is 150 netto elérhető) Kádár népének - fórumon valószínűleg nagyon kevesen tapasztalták - fel kéne nőnie és nem állambácsitól kéne elvárni, hogy a sült galambot a szánkba helyezze. Nem feladata egyik államnak sem! A tehetségtelen istápolása szintén nem az, még annyira sem kéne, mint most teszi! Az egyénnek is áldozatot kell hoznia, mert az úgy nem megy, hogy felnőttként sírás van a netto 90 miatt - ami egy gyári betanított munkás bére vacakabb helyeken - de fiatalként nem tett meg mindent azért, hogy ezt elkerülje, mert a rohadt könyvek vagy egy versenyképes szakma elsajátítása taszítóbb volt, mint a gyors pénzszerzés és a hétvégi dajdajok. (egyébként ezt tanulás mellett is simán lehetett "művelni")

Becksy23
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2014. október 7., kedd 22:21

Realista24 írta:
Kösz, nekem nincs gondom, nem tartom valószínűnek hogy valaha is lopjak, és szerencsére én valamivel jobban is keresek. De aki szerint normális dolog ugy élni hogy napi 12-14 órát dolgoznak az emberek hogy el tudjanak érni valamit az életben, hogy fizetni tudják a számlákat, és meg tudják venni a tesco value meg spar budget termékeket... Nem, nem ez a normális, miközben néhány kilométerre ugyanezért a munkáért 1000-1500 eurót fizetnek.
Mondta valaki, hogy normális?

Amúgy némi tudatlanság azért lejött ebből a hszből. Ha egy kis időt fordítasz a sparos termékek gyártóinak ellenőrzésére, akkor sok meglepetés érhet :)
Igen, a sima sparos termékek minősége megközelíti, sok esetben felül is szárnyalja a nagyobb márkákat, rengeteget pedig ugyanazon helyen gyártanak. Ellenben a Spar Budget-es cuccok rémesen rosszak.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 7., kedd 22:21

Egész eddig úgy adtad elő, mint egy teljesen hétköznapi megoldást azok számára, akik keveset keresnek.
Nincs elég pénzed Pick szalámira? Menj és lopj, a Tesconak úgysem fáj...
Amúgy esküszöm az S-Budget termékek tök jók.. Én csomó mindenből olyat veszek. Persze az ár is közrejátszik, de egyáltalán nem rosszak a termékeik szerintem, sőt - a majonézüknél például jobbat nemigen ettem még.
Élelmiszeriparból jövök, Kaiser, Gyulai, Pick, Ász, Hercsi, stb...ezek mind beszállítanak, gyártanak saját márkás termékeket. Ugyanaz a gyártó, csak nincs ott a brand.

Tejtermékek ugyanez.
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

palesz77
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. október 7., kedd 22:19

Realista24 írta:Amúgy némi tudatlanság azért lejött ebből a hszből. Ha egy kis időt fordítasz a sparos termékek gyártóinak ellenőrzésére, akkor sok meglepetés érhet :)
Amúgy esküszöm az S-Budget termékek tök jók.. Én csomó mindenből olyat veszek. Persze az ár is közrejátszik, de egyáltalán nem rosszak a termékeik szerintem, sőt - a majonézüknél például jobbat nemigen ettem még.

Becksy23

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2014. október 7., kedd 22:18

Persze én is inkább elítélem mint sem, csak megértem. Ahogy vannak olyan gyilkosok is, akiket bár elítélek a tettükért, de ha jobban a dolgok mögé nézek, megismerem a körülményeket, akkor már meg tudom érteni hogy miért tette.

csababarca
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. október 7., kedd 22:18

1. nem normális,persze, de ez van. lopni még ennyire sem normális
2. azért ott sincs kolbászból a kerítés, az élet is drágább, stb...
3. azért nem annyira rossz itthon a helyzet,mint sokan gondolják...voltam nyáron mexikóban,átértékeltem az itthoni közeget rendesen.

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 7., kedd 22:17

Kösz, nekem nincs gondom, nem tartom valószínűnek hogy valaha is lopjak, és szerencsére én valamivel jobban is keresek. De aki szerint normális dolog ugy élni hogy napi 12-14 órát dolgoznak az emberek hogy el tudjanak érni valamit az életben, hogy fizetni tudják a számlákat, és meg tudják venni a tesco value meg spar budget termékeket... Nem, nem ez a normális, miközben néhány kilométerre ugyanezért a munkáért 1000-1500 eurót fizetnek.
Mondta valaki, hogy normális?

Amúgy némi tudatlanság azért lejött ebből a hszből. Ha egy kis időt fordítasz a sparos termékek gyártóinak ellenőrzésére, akkor sok meglepetés érhet :)
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Becksy23

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2014. október 7., kedd 22:15

csababarca írta:
nincs különbség lopás és lopás között.
bele lehet magyarázni,de nincsen.

Azért ahhoz nagyon le kell csövelve lenni valakinek,hogy lopásra adja a fejét. Ez nem lehetőség,hanem hülyeség,plusz törvénytelen.

De ha így állsz az élethez,hogy büdös a munka 90ezerért,akkor lesz még sok gondod az életedben... :roll:

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 7., kedd 22:10

cart írta:
Becksy23 írta: Persze hogy nem, egy lehetőség a sok közül.
:ozil:

Jó hogy nem azt írod, hogy menjen inkább bankot rabolni...
Az a másik lehetőség :lol: :lol:
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart

HozzászólásSzerző: cart » 2014. október 7., kedd 22:10

Becksy23 írta: Persze hogy nem, egy lehetőség a sok közül.
:ozil:

Jó hogy nem azt írod, hogy menjen inkább bankot rabolni...

csababarca
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. október 7., kedd 22:07

Becksy23 írta:
Realista24 írta:Én sem értek egyet. Mélyebben nem megyek bele. Csak annyi, hogy nem a lopás a megoldás.
Persze hogy nem, egy lehetőség a sok közül. De lopás és lopás között is van különbség. Mondjuk ha az átlagkereset nem 90000 forint lenne, hanem a dupplája, nem kéne ilyenről beszélni.

nincs különbség lopás és lopás között.
bele lehet magyarázni,de nincsen.

Azért ahhoz nagyon le kell csövelve lenni valakinek,hogy lopásra adja a fejét. Ez nem lehetőség,hanem hülyeség,plusz törvénytelen.

De ha így állsz az élethez,hogy büdös a munka 90ezerért,akkor lesz még sok gondod az életedben... :roll:

Becksy23

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2014. október 7., kedd 22:05

Realista24 írta:Az ilyen gondolkodásmód taccsra tesz.
https://www.youtube.com/watch?v=I5JMu3MwvIY
:zoldsalas: :lilasalas:
?

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 7., kedd 22:03

Az ilyen gondolkodásmód taccsra tesz.
https://www.youtube.com/watch?v=I5JMu3MwvIY
:zoldsalas: :lilasalas:
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Becksy23

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2014. október 7., kedd 22:01

Realista24 írta:Én sem értek egyet. Mélyebben nem megyek bele. Csak annyi, hogy nem a lopás a megoldás.
Persze hogy nem, egy lehetőség a sok közül. De lopás és lopás között is van különbség. Mondjuk ha az átlagkereset nem 90000 forint lenne, hanem a dupplája, nem kéne ilyenről beszélni.

Realista24
El Padre
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 7., kedd 21:53

Én sem értek egyet. Mélyebben nem megyek bele. Csak annyi, hogy nem a lopás a megoldás.
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Vissza: “Minden más”