OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Fieldvik
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Fieldvik » 2017. március 7., kedd 20:45

Van e valakinek esetleg tapasztalata gyökérkezelésről? Ha igen mennyire vészes?
Első alkalom van,hogy nem túl kellemes,de ez leginkább akkor,ha úgy mész fogászatra,hogy már bepisilsz a fájdalomtól. Ilyen esetben is csak akkor,ha még él a fog. Elhaltnál a gyökérkezelés teljesen fájdalmatlan.
Érzéstelenítővel kilehet bírni. A gáz az akkor van, ha nem kapsz érzéstelenítőt, vagy a legerősebbre a lydocain-ra allergiás vagy és egy gengébbet kapsz (marcain).
A lidocain allergia esetén kérj ultracaint. Szinte minden fogászaton van,és erősebb,mint a marcain.

Valaki írta,hogy 1 vagy 2 alkalom. Ez egyáltalán nem biztos. Van,hogy 3-4 alkalom is kell,de a jó munkához idő kell. Szóval aki egy 3 vagy 4 csatornás nagyörlő fogat gyökérkezel 1 alkalom alatt,az lehet,hogy egy ideig panaszmentes lesz,de jó eséllyel nem végez megfelelő munkát. Általában pedig az első alkalom a kellemetlen,az összes többi már csak a fogorvosnak egyhangú. A betegnek csak uncsi sokáig nyitva tartani a száját. :)

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. március 7., kedd 20:09

nope, azt leváltom egy nagy adag rivo-ra. "ép test, ép lélek".

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24523
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. március 7., kedd 20:00

Norbii írta:áh. Jövőhéten kezdem a kezeléseket annál akinél ma megbeszéltem a dolgokat. Jelenleg nincs okom váltásra. Amíg nincs szó sájszebészetről addig nála leszek, minden más máshol szedálással/altatva.
Viszont ha a budaörsinél ilyenre is van lehetőség akkor természetesen megírhatod.
Előtte betolsz egy nagy adag csirkét rizzsel, nem lesz probléma. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. március 7., kedd 19:37

áh. Jövőhéten kezdem a kezeléseket annál akinél ma megbeszéltem a dolgokat. Jelenleg nincs okom váltásra. Amíg nincs szó sájszebészetről addig nála leszek, minden más máshol szedálással/altatva.
Viszont ha a budaörsinél ilyenre is van lehetőség akkor természetesen megírhatod.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. március 7., kedd 19:27

Norbii írta:igen tudom. 20ért láttam is másfél órára viszont akkor meg minden más aranyárban. Szedálással bevállalnám egy két helyen..de az a baj hogy mivel nem csak 1x leszek ott így többször kell majd visszajárnom és az nagyon drága lenne. Majd ha szájsebészeti beavatkozás kell.
Nekem az egyik barátom ajánlott egy budaörsi orvost, Én nála voltam.
Ha neked nincs messze, szívesen megadom PÜ-ben a nevét.

Egy 3 csatornás (az a legtöbb) elég macerás gyökérkezelést megcsinált 20+6 ért, ha jól emlékszem.

És tényleg nagyon figyelmes... szólni sem kell, hogy fáj, kb előtted észreveszi.
ZIDANE

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. március 7., kedd 19:15

igen tudom. 20ért láttam is másfél órára viszont akkor meg minden más aranyárban. Szedálással bevállalnám egy két helyen..de az a baj hogy mivel nem csak 1x leszek ott így többször kell majd visszajárnom és az nagyon drága lenne. Majd ha szájsebészeti beavatkozás kell.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. március 7., kedd 18:59

Norbii írta:Ey

Van e valakinek esetleg tapasztalata gyökérkezelésről? Ha igen mennyire vészes?

Nekem egy fogamat kezelték eddig így.
Elég szopó tud lenni... annyira nem is a fájdalom, hanem inkább az idő, amíg csinálja.
Főleg, ha szűkek a gyökércsatornák és sok van belőle.

Nekem pl egy csomó ideig csinálta fájdalomcsillapító nélkül és bőven tűrhető volt.
Aztán elkezdett fájni és benyomott valami nagyobb dózist.
Pár pillanatra rá már csak annyit érzékeltem, hogy matat a számban.

De amúgy BP-n pl van altatásos fogorvos is, ha nagy paráznál :mrgreen:
ZIDANE

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. március 7., kedd 18:48

Nagyon köszi az infókat, rohadt sokat segít lelkiekben.
Az íny varrós dolgot én is megfogom tapasztalni. valószínűleg 2x:D Viszont azt csak szedálással fogom bevállalni, másképp esélytelen.

Az a baj hogy nálunk tipikus hentes kiöregedett motiválatlan fogorvos volt (hál isten 2hónapja nyugdíjba vonult). Bármilyen fogászati közhely bakit többször is elért. Nagyobb hentes volt mint a falu maffiózója beles.
Így koskoromban negatív tapasztalatok tömkelege ért, 19 évesen pedig mikor végre erőt vettem magamon megint, akkor lerombolt minden bizalmat szavakkal is. Tisztán emlékszem h azt mondta hogy x foggal nagyon fogok szívni, nem is tudja h fogják kiszedni etc.

Most BPre beni denthez mentem. Iszonyat barátságos volt és motiváló/erőt adó. Aztán ha az istenek kegyesek ezt a 2hónapot valahogy túlélem.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. március 7., kedd 17:59

Igen két hátsó fogamat kezelték, egy jobb és egy balt. Már pontosan nem emlékszem, mert vagy négy illetve 5-6 éve lehetett. Azóta Hála Istennek, csak éves ,,szervízre" megyek, hogy minden oké és stb. De ha jól emlékszem akkor igen röntgen, kiszedte az idegeket, arra a mai napig emlékszem, ahogyan belenyúlt és kihúzta azokat és érzed, hogyan azt épp bántják... ez a része a gázos :mrgreen: de kibírható, gyógyszeres tömést kaptam, az benne volt huhh talán egy hétig, visszamentem és betömte rendesen. Szerintem kb. ennyi volt.
Érzéstelenítőt azért kérj, jobb mint a semmi, meg az pszichére is megy, mert legalább egy kicsit elhiszed, hogy nem annyira fájdalmas. CSak annyit mondok, hogy a gyökérkezelés még mindig jobb, mintha összekellene varrni az ínyedet, mert így is jártam sajnos. :lol:
Szóval csak Keményen, minél hamarabb tedd meg ezt a lépést, utána csak jobb lesz!
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2017. március 7., kedd 17:54

Nekem is volt már gyokerkezelesem. Egy fogamat kellett kezelni, azt hiszem ket alkalommal csinálta, minimálisan volt begyulladva, de nagyon sima volt. Egyetlen egy gyökérnel éreztem egy bizsergeto fájdalmat, de abszolút tűrhető, nem para. Ha jó a doki, akkor nem kell félni.

Ha nagyon be van gyulladva, akkor nem tudom, ilyenem meg nem volt. Kopp-kopp.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. március 7., kedd 17:48

Norbii írta:Ey

Van e valakinek esetleg tapasztalata gyökérkezelésről? Ha igen mennyire vészes?
Én nem akarlak megijeszteni. Sajnos nem vagyok szerencsés ezzel a fog dologgal, rossz géneket örököltem szóval így volt már kb 3.

Ha nincs begyulladva akkor nem para. Főleg ha egy ügyes dokit fogsz ki. Picit fájhat mikor gyökérkezelik (érzéstelenítve is), de egyáltalán nem vészes, semmiség. :lol:

Egyszer viszont sajnos csúnyán begyulladt, és majdnem megőrültem úgy fájt (kegyetlenül be tud durranni, ezért javaslom hogy ejtsd meg minél előbb, mielőtt még nem nagy a baj). Akkor azt mondta a doki, hogy nem ad érzéstelenítést mert semmit nem ér. Kérdezte hogy most kezelje vagy cataflam-mal kezelve jöjjek vissza 1 hét múlva. Akkor úgy voltam már 2-3 nap brutál szenvedés után, hogy inkább jobb ha valaki fejbe lő mint szenvedjek még egy napot is. Úgyhogy belementem az azonnali kezelésbe. Nah gecc. :lol: Begyulladt fogat fájdalomcsillapító nélkül gyökérkezeltetni már férfimunka. :lol: Azt hittem elhajlítom a karfát úgy szorítottam a fájdalomtól. Szerintem egy litert izzadság kijött belőlem. :lol: De még akkor is azt mondom, hogy megérte az a fél óra kínlódás mert másnapra csak egy lájtos fájdalom volt.

Lényeg: menj el minél előbb, teljesen kibírható ha nincs begyulladva nagyon. Elérzéstelenítik. Az egy picit fájhat de az lóf*sz, ahhoz képest ahogy tud fájni mikor begyullad. Szóval egyáltalán nem vészes normál esetben. Főleg ha nem egy hentes balfaszhoz méz. Fogkezelés csak akkor fáj ha nagyon nagy a baj (brutál gyulladás, mert akkor nem nagyon tudnak mit kezdeni). De nekem egyik gyökérkezelésnél icipicit be volt gyulladva. Viszont a doki tett be egy tömést amiben fájdalomcsillapító volt és 3 napra rá visszamentem és csak azt éreztem kb mikor a szurit beadta. Jah és több helyen 2 alkalommal szokták megoldani, hogy ne kínozzon meg kicsit sem.

Szóval nem kell beszarni. :mrgreen:

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. március 7., kedd 17:48

A jó fogorvos már megvan. Iszonyatosan rendes volt és megbeszéltük a dolgokat.
Röntgent el kell vinnem hozzá hogy egy teljesebb kezelési tervet alkosson, csak előre tudom hogy két fogamat gyökér kezelni kell mert menthetetlen.
Sokan mondják hogy tényleg fájdalommentes ez a beavatkozás is..de nem tudom elhinni hogy lehet az mikor valakinek kitépik az idegeket.
Nekem allergiás folyamatokkal nincs problémám illetve gyulladás sincs. Viszont 100%os pánikbetegség injekció miatt. Persze arra a rivotril remélhetőleg jó társam lesz.

Mondtad hogy 2 fogadat gyökérkezelték. 2 hátsót? Illetve neked hányszor kellett visszamenni kezelésre?

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. március 7., kedd 17:38

Norbii írta:Ey

Van e valakinek esetleg tapasztalata gyökérkezelésről? Ha igen mennyire vészes?
Érzéstelenítővel kilehet bírni. A gáz az akkor van, ha nem kapsz érzéstelenítőt, vagy a legerősebbre a lydocain-ra allergiás vagy és egy gengébbet kapsz (marcain). Az utóbbi van velem is, de be ad két adagot és nincs probléma belőle. Nekem két fogamat gyökérkezelték, szépen be van tömve, és nincs rá panasz. Ajánlatos jó fogorvost választani, mert vannak akik betömik és 3 nap múlva ki is esik, ha béna fogorvos kezel, akkor ráfázhatsz, és járhatsz heti rendszerességgel vissza.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. március 7., kedd 17:15

Ey

Van e valakinek esetleg tapasztalata gyökérkezelésről? Ha igen mennyire vészes?

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8011
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2017. március 7., kedd 8:34

sentry írta:A Chelsea új stadionja is olcsóbb lesz, mint az új Puskás stadion
Az új Puskás sem szép, de ez legalább ronda.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. március 7., kedd 1:28

Prága: látnivalók, éttermek, kocsmák, tapasztalatok? :) Háromnapos szabadságot tervezek oda, holnap indulás.
"And my heart will leave you never."


Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9818
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2017. március 6., hétfő 21:54

Jogos :mrgreen: :lol:

Amúgy nekem sem tetszik igazából. A mi új szentélyünk viszont nagyon adja.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. március 6., hétfő 21:49

sebydani írta:
csabi* írta:ja hát szerintem bűnronda, a papagájaim ketrece szebb kb
akarod mondani Csabikám a csirkéidé az udvaron a pecu mellett :mrgreen:
mé az nem ugyanaz? :mrgreen: :mrgreen:
Kép

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9818
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2017. március 6., hétfő 21:47

csabi* írta:ja hát szerintem bűnronda, a papagájaim ketrece szebb kb
akarod mondani Csabikám a csirkéidé az udvaron a pecu mellett :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 37 regisztrált és 0 vendég