OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2017. február 24., péntek 11:21

Írsz sok körülményről, időjárás, stb. De azt tudod, hogy jövőre indul az építkezés?
Pont ezt akartam írni. :) Nyilván drágulhat minden, csak kb még el sem kzdték, aztán 4szer annyiba kerül, mint ami eredetileg tervbe volt. Az a plusz kiadás, amiről füst ír, még nincs benne ebbe, nem kell aggódni. Amire elkészül 250 milliárd fölött lesz jó eséllyel.
Az építőipar meg tényleg a legalja. A rendszerváltás óta könnyebb felsorolni azokat a botrányokat, amikben NEM volt benne a Strabag és csatolt szárnyai, mint fordítva.
Na a Strabag...egy rokon ott dolgozik, nem túl magas beosztásban a terepen, jött a BMW meg a szép nagy családi ház...Mennyit sápolhatnak azok, akik komolyabb pozícióban vannak??
Könnyű a dolga, mert tényleg a Momentum csinált pártpolitikai kérdést belőle. A jól leszervezett sajtóturnéjuk erről szólt, nem vitát akartak, hanem nyíltan azt, hogy ne legyen olimpia és ennek az ügy hátán nyíltan és vállaltan publicitást szerezni a párttá alakuláshoz. Az hogy szakmai vita, meg demokratikus közbeszéd etc. csak azután jött, hogy számukra is váratlanul sikeres lett a gyűjtés.
Magyarországion minden párpolitikai kérdés...Én valahol ezen meglepődöm, mert nekem sosem okozott gondot pártpreferenciától függetlenül támogatni egyes ötleteket, és ellenezni másokat. De tisztában vagyok vele, hogy az emberek jórésze nincs ezzel így. Mindenesetre én nagyon örülök, hogy összejött az olimőpia elgáncsolása. És nem érdekel, hogy ez pártpolitikai, civil, gazdasági vagy akármilyen háttér segítségével valósult meg...

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. február 24., péntek 11:16

Az Indianapolis Colts pályája, a 2008-ban átadott Lucas Oil Stadium pont 67 ezres, mint a Puskás lesz, de ez teljesen fedett, ugyanakkor elhúzható tetőszerkezettel ellátott létesítmény. Olyan, focipályákon nem létező kényelmi szolgáltatásokkal, mint 25 lift, 2 mozgójárda, a 2 óriáskivetítőn és a teljes stadionon végighúzódó 360 fokos szalagkijelzőn kívől több, mint ezer óriási monitor. Ez került 720 millió dollárba.

Egy kis raadas, ugye a Puskas 654 millio dollarba fog kerulni jelen allas szerint. Mert ugye abban remelem senki nem ketelkedik, hogy ez nem a vegosszeg lesz.

Vanilla tokeletesen leirt mindent. :)

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: OFF

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2017. február 24., péntek 11:12

és sok olyan költség merül fel amire senki se számított.
Ezt tökéletesen eltaláltad, a magyar közbeszerzéseknél nem jellemző, hanem egyenesen megkövetelt elvárás, hogy nem várt költségek merüljenek fel. Persze kötve hiszem, hogy annyira álszent lennél, hogy az időjárás változásait, alvállalkozók szereptévesztéseit meg lehet magyarázni +90 milliárddal. Mert ha te ilyenekkel dolgozol, akkor bizony elég dilettáns munkákat végeztek.

Egyébként parancsolj, az eredeti tervek:
"egy 5 milliárdos bontást követően 40 ezres lesz a Puskás, 55 ezresre lesz bővíthető és 35 milliárd forintba kerül, azt viszont megerősítette, hogy 2015-ig kész lesz. Az árat még aznap pontosították: 43,5 milliárd forint, amelyből az előkészítés 500 millió, a bontás 5 milliárd, a parkolóház 3 milliárd, maga a stadion pedig 35."
Giro-Szász kormányszóvivő 2011-ből. Tényleg alapos tervezés, arculattervezés és hatástanulmány előzhette meg a kivitelezést.

Másrészről egyetem után a főpolgármesteri hivatalnál dolgoztam egész másfél évet a jogi főosztályon. Nagyjából a vagyongazdálkodási főosztály összes beszerzése átment rajtunk. Történt egyszer, hogy egy eljárási hibás pályázatot visszadobtunk. Én is meg a másik kolléga is új volt, néhány hónapja dolgoztunk ott. Egy péntek délután a főnököm-főnöke behivatott minket és szép csendben, kimért hangon elmondta, hogy ha mégegyszer önállósítjuk magunkat és baromságokat csinálunk kereshetünk más hivatást. Kissé értetlenkedve, vörös fejjel a főnököm már elmagyarázta nekünk, hogy persze a jogi főosztályon a jelenleg hatályos jogszabályok szerint járunk el, de azért legyünk tisztában hol a helyünk. Na 3 hónappal később szerencsére már nem kellett ehhez igazodnom.

Merem remélni, hogy pusztán csak naiv vagy, mert a másik verzió ennél jóval borúsabb.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2017. február 24., péntek 11:10

géza írta:Olimpiás témánál is, ha eltérő véleményed van, mint a rezsimnek, akkor te hazaáruló vagy
Mondjuk ezt szerintem a kretén Bencsiken kívül senki sem írta le, ő is csak annyit ért el, hogy felhúzott egy csomó aus von haus konzit, aki aláfirkantott a liláknak.
géza írta: Kiadták, hogy a Momentum legyen a hibás, aki pártpolitikai kérdést csinál belőle, és ez van szajkózva, természetesen a ballibsizéssel összekötve. Így értelmes vita sose fog kialakulni, és sose fog
Könnyű a dolga, mert tényleg a Momentum csinált pártpolitikai kérdést belőle. A jól leszervezett sajtóturnéjuk erről szólt. Nem vitát akartak, hanem nyíltan azt, hogy ne legyen olimpia és ennek az ügy hátán vállaltan publicitást szerezni a párttá alakuláshoz. Az hogy szakmai vita, meg demokratikus közbeszéd etc. csak azután jött, hogy számukra is váratlanul sikeres lett a gyűjtés.

Az építőipar meg tényleg a legalja. A rendszerváltás óta könnyebb felsorolni azokat a botrányokat, amikben NEM volt benne a Strabag és csatolt szárnyai, mint fordítva.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 24., péntek 11:07

Azt is félek tőled megkérdezni, hogy tisztában vagy-e azzal, hogy az új Bernabéu és az új Camp Nou kerül összesen majd nagyjából 200-240 milliárdba.

De nézhetjük úgy is, hogy az egyik nagy és egy teljesen új Atma stadion kijön ebből az árból, szállodával, területrendezéssel, minden szarral együtt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2017. február 24., péntek 11:06

géza írta:A legfőbb probléma, az a politikai társalgás tudatos meggyilkolása, ezt tökéletesre fejlesztették az elmúlt években. Olimpiás témánál is, ha eltérő véleményed van, mint a rezsimnek, akkor te hazaáruló vagy. Kiadták, hogy a Momentum legyen a hibás, aki pártpolitikai kérdést csinál belőle, és ez van szajkózva, természetesen a ballibsizéssel összekötve. Így értelmes vita sose fog kialakulni, és sose fog tovább fejlődni erről a szintről a magyar politikai helyzet. :) Most is olvasom az interjút, hogy Viktor már be is béklyózta a Momentumot az új SZDSZ-nek...
En hulyesegnek tartottam az Olimpia ötletét, mert közel nincs az ország ahhoz hogy tudjunk rendezni. Az is hozzátartozik mondjuk hogy elsőre kb sose kapja meg a rendezést az adott ország és ha ne adjisten a jövőben készen állna rá Magyarorszag akkor ez a pályázat kellett.

De azt meg csak a vak nem látja hogy igenis a momentum erre az egészre akarja felépíteni a jövő évi választásokra imidzset es tenylegesen partpolitikai kérdést csináltak ebből. Nem véletlen hogy a tavaly még majdhogynem egységesen az olimpiát támogató pártok most ellenezték lévén kapóra jött nekik hogy meglovagolhatjak ezt, mint egy fidesz elleni kérdés. Ja és kétség ne ferjen hozzá ha mondjuk most a fidesz lenne az ellenzék ok is az aktualis kormanyzo part ellen és egyúttal az olimpia ellen kampanyoltak volna. Meg lehet nézni amúgy hogy azok a városok léptek vissza ahol partpolitikai ügyet rendeztek a pályázatból.

Egy szó mint száz egyértelműen marhaság lett volna olimpiát rendezni itt de ez az ellen kampány egészen undorító lett szerintem, mondom ezt úgy hogy en aztán távol állok a kormány támogatásától. Csak ez az egész olyan volt, mintha mucsarocsogen a fogatlan 60-as hajléktalan mondja a nojenek hogy megfektetne Jessica Albat ha lenne rá lehetősége erre a no meg mindenhol azt hangoztatna hogy milyen hűtlen ember az ő szívének valasztottja.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62866
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 24., péntek 11:02

Ez szép és jó füst, talán még igaz is, de 100 milliárd forintnál nincs az a tényező, ami 190 milliárdra növeli a költségeket, hacsak nem én készítettem, hagytam jóvá és fogadtam el a tervrajzot a Tizenegyedik megünneplésének másnapján 24 óra ébrenlét és talpon állást követően.

Legrosszabb esetben is, egy-egy építkezésnél +30-50%-ot szoktak még rászámolni, hogy várhatóan nőni fog annyival a kiadás, de annak jelentős részét már beépítik az első költségvetésbe.

Na meg azt se magyarázza be senki, hogy véletlen az, hogy az olimpiai visszalépést követően azonnal megugrik közel a duplájára egy 100 milliárdos projekt.

Írsz sok körülményről, időjárás, stb. De azt tudod, hogy jövőre indul az építkezés?

Korábban volt szó egy óriási tervről, szállodával, mélygarázzsal, irodaházzal, stb, de azokat elvetették, mert a 100 milliárdba csak egy szerény stadion fér bele :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 24., péntek 10:55

füst írta:Ez is aranyos volt, Magyarországon egy kormányfő van.
Akkor a kormányfő, a főnökséggel.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. február 24., péntek 10:53

BlancoMark írta:Sracok en nem akarok politizalni, de ez mar megint mi, hogy Lazar bejelenti rezzenestelen arccal, hogy a Puskas epitesi koltsegei egyik pillanatrol a masikra megnottek 100 milliardrol 190 milliardra? Csak nem gyorsan meg kellett teremteni az ujabb lenyulasi lehetoseget a haveroknak az olimpiai palyazat kiesesevel? Ketszer haromszor vagy akkor meg negyszer is dragabb mint mas nem reg epitett hasonlo befogadokepessu europai stadionok. Meddig turjuk meg ezt? Gusztustalan. :|
Így működik az építítőipar, nagyon sok nem várt költség merül fel a megvalósulás során. Minél nagyobb projektről van szó, annál több a buktató, annál drágább lesz a vége. Lehet hogy egy laikus zsebében kinyílik a bicska ha meglátja a számokat, de aki benne van az pontosan tudja hogy minden egyes építkezés harc az idővel, és sok olyan költség merül fel amire senki se számított. Lehet gond a tervezéssel, mert ami jól nézett ki papíron az a valóságban nem működhet. Lehet gond az időjárással, mert -20 fokban nem lehet betont önteni, kábelezni, fűteni kell az építkezést, gond lehet a beszerzéssel, az alvállalkozók egymást zavarhatják a munkafolyamataikkal, vagy megcsúszik az építkezés es mégtöbb munkás kell az ütem tartásához... Nagyon sok buktató van, és minden egyes ilyen tényező kimutatható a költségeken. Ez egy ilyen dolog.
Akármilyen gusztustalan, azért hihetetlen profin csinálják ezt a kormányfők.
Ez is aranyos volt, Magyarországon egy kormányfő van.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. február 24., péntek 10:46

Anthony írta:felelőtlenül kezelik a közpénzt
Ez aranyos volt. :) :mrgreen:
géza írta:Olimpiás témánál is, ha eltérő véleményed van, mint a rezsimnek, akkor te hazaáruló vagy.
Normális embernek az eszébe sem jut, hogy Magyarországra el kell hozni egy olimpiát. Kivéve, ha nincs benne óriási haszna. Katinka is aranyos volt mikor lenyilatkozta, hogy olyan jó lenne az olimpikonoknak hazai pályán versenyezni. Hát basszus, nekem is hatalmas élmény lenne élőben szúrkolni nekik, de nem ilyen áron.

Akármilyen gusztustalan, azért hihetetlen profin csinálják ezt a kormányfők. Alapból abból is jól jöttek ki, hogy olimpiát akarnak, most, hogy "leszavazták", még ebből is. Mert ugye hirtelen a fél ország hazaáruló lett, ezt is úgy meg fogják lovagolni, hogy csak na... Ráadásul még anyagi hasznuk is van közben belőle. :roll:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2017. február 24., péntek 10:18

A legfőbb probléma, az a politikai társalgás tudatos meggyilkolása, ezt tökéletesre fejlesztették az elmúlt években. Olimpiás témánál is, ha eltérő véleményed van, mint a rezsimnek, akkor te hazaáruló vagy. Kiadták, hogy a Momentum legyen a hibás, aki pártpolitikai kérdést csinál belőle, és ez van szajkózva, természetesen a ballibsizéssel összekötve. Így értelmes vita sose fog kialakulni, és sose fog tovább fejlődni erről a szintről a magyar politikai helyzet. :) Most is olvasom az interjút, hogy Viktor már be is béklyózta a Momentumot az új SZDSZ-nek...

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2017. február 24., péntek 9:43

Elképzelhető az is, hogy a nolimpia miatt több pénz jut oda, és rábólintottak egy drágább tervre.
De politikától, vagy jobban mondva párttól függetlenül ez megy MO-on, felelőtlenül kezelik a közpénzt, 20% a minimum ami elszivárog mindenhol.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. február 24., péntek 9:30

Sracok en nem akarok politizalni, de ez mar megint mi, hogy Lazar bejelenti rezzenestelen arccal, hogy a Puskas epitesi koltsegei egyik pillanatrol a masikra megnottek 100 milliardrol 190 milliardra? Csak nem gyorsan meg kellett teremteni az ujabb lenyulasi lehetoseget a haveroknak az olimpiai palyazat kiesesevel? Ketszer haromszor vagy akkor meg negyszer is dragabb mint mas nem reg epitett hasonlo befogadokepessu europai stadionok. Meddig turjuk meg ezt? Gusztustalan. :|

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. február 20., hétfő 13:31

Megmondom őszintén, hogy eléggé gondolkoztam, hogy külföldön próbálok szerencsét, mert elegem van a rendszerből, a magyar oktatásból, egészségügyből stb.

Aztán olvastam ezt a hírt, hogy Magyarország nemzethy gázszerelője, felcsút zsenije, Mészáros Lőrincz 10 év alatt megezerszerezte - jaja jól olvasod 1000x - a cégei bevételeit. Ezzel lenyomta még Zuckerberget is. Az a balf*sz libsi amerikai ficsúr csak meghatszázszorozni tudta csak a Facebook bevételét 10 év alatt. Nah ha mi nemzetünk gázszerelője ilyen tudást össze tud szedni itthon és ilyen vagyonra szert tud tenni, akkor mi a f*szt kíntassam magam külföldi képzéssel, és miért hagyjam itthon a barátaimat?! Semmi értelme. Itthon 2x akkora sikerre tudok szert tenni, mint a mocskos kapitalista piacgazdaságban.
Nincs valakinek elfekvőben egy gázszerelő tankönyv? Valami rendkívül hasznos gazdasági tudás tuti el van rejtve benne!

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2017. február 20., hétfő 11:17

apti írta:Az oldal fb oldalán ki van rakva egy kép a héten lévő két meccsről egy kérdéssel, hogy hozzuk-e a 6 pontot.
Csak arra nem tudok rájönni, hogy a meccsek melett szereplő dátumok mit jelentenek? Vmelyik tv ekkor adja őket felvételről talán? Mert egyiknem sem a valós kezdési idő van odaírva.

Sorry, nem akadékoskodni akartam, csak hirtelen megzavarodtam, hogy hétfőn meccs :ozil: :ozil:
De aztán megnyugodtam, hogy "rendes" időben van a meccs :D
Mindket meccs 4 oraval hamarabb kezdodik, mint ahogy a kepen szerepel.

apti
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 15:19
Kedvenc játékosaid: Kroos, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: apti » 2017. február 20., hétfő 11:08

Az oldal fb oldalán ki van rakva egy kép a héten lévő két meccsről egy kérdéssel, hogy hozzuk-e a 6 pontot.
Csak arra nem tudok rájönni, hogy a meccsek melett szereplő dátumok mit jelentenek? Vmelyik tv ekkor adja őket felvételről talán? Mert egyiknem sem a valós kezdési idő van odaírva.

Sorry, nem akadékoskodni akartam, csak hirtelen megzavarodtam, hogy hétfőn meccs :ozil: :ozil:
De aztán megnyugodtam, hogy "rendes" időben van a meccs :D

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. február 20., hétfő 0:40

http://index.hu/tech/2017/02/19/robotme ... oletunket/

Black Mirror.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. február 19., vasárnap 20:19

J. Dee írta:Sziasztok,

véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi jogis kérdésben. Hamarosan neki kell állnom Pesten, a nehezítő tényező, hogy irodai munka mellett, tehát hétköznap esti/hétvégi lenne a legjobb. Olvasgatok véleményeket, de vagy csak negatívakat találni (főleg a Csigavérről) vagy tipikus bérkomment hozzászólásokat. Valakinek van esetleg van saját/ismeretségi körből pozitív tapasztalata, ajánlana valamit?
Köszi :)
Én most a Talentum Autóiskolánál vagyok, a kreszt most fejeztem be, 27én lesz vizsga. Sztem korrektek, meg neten nagyrészben pozitív kommenteket olvastam.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2017. február 19., vasárnap 20:13

Tudtok olyan webshopot, ahonnan biztosan eredeti parfumot lehet rendelni?
Notinorol rendeltem par honapja egyet es kb 2 napig lehetett erezni az illatot, azota mintha vizet fujnek magamra. Haveromon meg nagyon erezni ugyanezt a tipust, o a Douglesben vette.
Csak ott 20k felett van a 100ml-es kiszereles...

Avatar
defender3
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2015. november 9., hétfő 18:01
Kedvenc játékosaid: Puyol
Kedvenc csapatod: Barca

Re: OFF

HozzászólásSzerző: defender3 » 2017. február 19., vasárnap 18:19

tubatibi írta:Sziasztok!
Lakás vásárlás előtt állok.
Szeged lenne a fő irány, lehetőleg egy csendes, nyugodt környéket keresek, jó tömegközlekedéssel.
Olajos utcában találtam egy téglalakást, ami méretre és kialakításra megfelelő is lenne csak nem tudom, hogy maga a környék milyen?
Ugye ilyen Cserpes-sor, Móraváros kilőve, arról szinte semmi jót nem hallottam.

Egyébként minden ötletet, véleményt, tanácsot szívesen fogadok, mind a környékekkel kapcsolatban, mind lakásvásárlással kapcsolatosan. :)
A lakás energetikáját jó ha tudod. Van e hőszigetelés, volt e ablakcsere, mert a rezsin nagyon meglátszik a jó hőszigetelés. Tesómék családi háza kb 110 m2 de jól le van szigetelve és 1 év alatt volt vagy 600 m3 gázfogyasztás úgy, hogy az fő fűtés és a melegvizet is az adja csak a nappaliban van egy cserépkályha és soha nem volt 20 °C alatt a hőmérséklet.

Meg azt se rossz tudni mikor volt felújítás ha régi építésű. Tervezhetőség szempontjából vagy ha te akarsz majd felújítani. Elektromos vezetékek, vizesblokk, konyha


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 89 regisztrált és 0 vendég