OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 18., kedd 21:11

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen - olyan formában hozzászólt a kérdésemhez ! :agree:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 16:57

hogy nem fekszem meg a gyomrukat :D
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 18., kedd 16:53

Szegeny medvek fellelegeztek most egy picit.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 16:51

Halfkey írta:
hehetheoriginal írta: sztem már túl van a gondolkozáson, ezen 3 hét szabi nem segit :lol:
én is hébehóba gondolkodtam rajta, hogy itt kéne hagyni a gecibe az egészet, és elmenni pl kanadába favágónak vmi erdő közepére 1-2 évre, kiüriteni a fejet, jó edzés, tiszta levegő, medvék :lol:
Menj, menj :)
már nem tehetem meg, mindig visszarántanak, épp mikor szabadulnék :mrgreen: :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 18., kedd 16:46

hehetheoriginal írta: sztem már túl van a gondolkozáson, ezen 3 hét szabi nem segit :lol:
én is hébehóba gondolkodtam rajta, hogy itt kéne hagyni a gecibe az egészet, és elmenni pl kanadába favágónak vmi erdő közepére 1-2 évre, kiüriteni a fejet, jó edzés, tiszta levegő, medvék :lol:
Menj, menj :)

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. július 18., kedd 16:42

ferni írta: De ha lesz papírom, még ha sokat is nem ér, hogy szoftverfejlesztő vagyok, akkor csak szoftvert kéne fejleszteni, nem?
Mi tart vissza, hogy hobbibol fejlessz valamit? A legtobb fejlesztonek van valamilyen otthoni hobbi projektje is, mert amit napi szinten csinalsz nem mindig a legizgalmasabb.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8467
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. július 18., kedd 16:30

Igazából nekem is mondták feküdne ez az egész stb, de magamtól soha nem néztem volna utána.

Így inkább hogy belelássak ebbe az egészbe meg mik az opciók gyors gondolattól vezérelve kb október végén beiratkoztam egy esti suliba utólag. Volt mit pótolni.

SZOFTVERFEJLESZTŐ ÉS -TESZTELŐ a becses neve.

2 év, heti 3 délután.

Bepótoltam mindent, alapvizsga is fasza lett januárban -2 hónap ellenére is.
Szóval túl vagyok már egy éven konkrétan.

Igazából nem is a papír miatt csinálom, hanem mert máshogy fix bele se kezdtem volna meg így tényleg több mindenbe bele tudok lesni mikre lehetne ráfeküdni, mert ha ezt elvégzem se lenne szerintem elég a tudásom a munkaerőpiacra.
Persze ártani nem fog ártani, hogy van ilyen szakmám.

Szóval ez a helyzet, kb leírtam miket tanultunk, de még így se vagyok biztos milyen irányba is kéne elindulni, van kb egy évem míg végzek, addig fel kéne pumpálni magamat rendesen valamiből :mrgreen:

Nem magamat akarom dicsérni, de a skillszettem mintha erre a pályára találták volna ki, fekszik minden is, van érzékem hozzá.

Egyetlen probléma van, hogy szeretem halasztani a tanulást meg nem foglalkozni vele eleget, de ha neki ülök tényleg meg tudom simán tanulni.

Ezért is félek ettől a fejlesztői résztől, mert ott folyamat tanulni kell kb örökké és fejleszteni magadat.

Hálózat is tetszik, Cisco Packet Tracerbe voltak ilyen alapfeladatok, routert is mókoltam elég sokat, Windowsban is imádok matatni ha meg kell oldani valami és nagyon élem ha órákig kell megoldásokat keresni amíg nincs meg a megfelelő megoldás stb stb.


De ha lesz papírom, még ha sokat is nem ér, hogy szoftverfejlesztő vagyok, akkor csak szoftvert kéne fejleszteni, nem? :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 16:29

sztem már túl van a gondolkozáson, ezen 3 hét szabi nem segit :lol:
én is hébehóba gondolkodtam rajta, hogy itt kéne hagyni a gecibe az egészet, és elmenni pl kanadába favágónak vmi erdő közepére 1-2 évre, kiüriteni a fejet, jó edzés, tiszta levegő, medvék :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 16:00

egy olyan 2 órás monologban elmondtam nekik a véleményem az egészről
ezekért érdemes élni, ha van hang/videófelvétel, oszd meg bátran, ahogy a sok semmirekellő pislog meg vakarózik, mikor szembesülnek a tényekkel, es hogy mi mindent basztak el :lol:
a baj, hogy ilyenkor - mivel ismerős/rokon - mindig ki van magyarázva, el van szépen lassan hallgatva, holott fejnek kéne hullania ilyenkor...
Marky írta: En azt hittem a Lajtan tul minden bajorkolbaszbol van. :lol:
á nehogyazt hidd - nyilvan tudod te, nem vagy ostobenkó -, de elképesztő sok semmirekellő, LUSTAgeci, köpedék ember van nyugaton is.
áldom a szerencsém, hogy nagyjaból mindig az ilyen faszagyerek öreg motorosokkal kerültem össze, akiknek a kisujjaban van a szakma, és ők rögtön átlátnak a bullshiten, és örömmel küldjük el halálfaszára pl az emlitett nemtörődöm lustakurva alvállalkozót.
thereisonly1ronaldo

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. július 18., kedd 15:44

En azt hittem a Lajtan tul minden bajorkolbaszbol van. :lol:

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 18., kedd 15:33

hehetheoriginal írta:
rikko írta:

Igazából nekem kb mindegy merre vagyok, de azt azért tudni kell, hogy Baden - Würtenberg és Bajorország a vezető fizetesek terén. Esetleg Düsseldorf - Frankfurt de már az is meredek.
A keleti részén az országnak hasonló pozícióban kb 10-14K - val kevesebbet osztanak.
Illetve inkább 60K egy másik szakmában , legyen az IT , mintsem 80K az építőiparban.
Kegyetlenül hazavagott a szakma és teljesen kiégtem benne.
Inkább úgy fogalmazok, hogy kemény rossz érzéssel kelek amikor meló van. Ez pedig rányomja a bélyegét a körülöttem élők életére is.
de az épitoipar nagyon megy, megvan a tudásod, ha jol gondolom, mi lenne ha vhogy profilt tevekenysegi kört váltanál, de maradnál az epitoiparban


Gondolkoztam már egyébként ilyenen, de
1. halott az építőipar , legalábbis nem úgy megy mint 4-5 éve
2. Ami azon belül valaha érdekelt már nem érdekel.

Nagyon sokszor atragtam a témát. Akkor is amikor nem voltam ennyire lent , hogy tisztán lássak. De egyszerűen nincs motiváció már. Az utóbbi két hónap meg pláne gáz volt. Sokminden közbejött ami rettentően megcsúsztatott egy projektet, aztán szépen begyalagoltam a főnökhöz és elmondtam neki, hogy ha a logisztikát nem tudják megoldani, akkor inkább adják át az egészet egy másik cégnek, mert ez már időre nem lesz kész.

A történet a következő. A főnök valamilyen ismerőse bekerült a beszerzési osztályra. Én mint minden alkalommal, leadtam a rendelést, hogy mi kellene stb. A jelenlegi helyzetben ezekre a cuccokra a bevállalt beszállítási idő 2-4 hónap. Nos a srác szépen megrendelt mindent és miért is ne a cucc 75%-a teljesen más mint amit én kértem.
Persze próbálták rám tolni a dolgot, csak én meg nem vagyok hülye minden dokumentálva van több felületen is. Aztán szépen összeszedtem ezeket a dokumentumokat és egy olyan 2 órás monologban elmondtam nekik a véleményem az egészről.

Most van 3 opciónk.

Kivaltjuk valamivel a rosszul megrendelt elemeket.

Újból rendeljuk és imádkozunk , hogy vagy 60%-os sürgősségi felárral megjön a cucc.

Leadjuk a melót , mert brutális büntetést fog a cég fizetni és így valamit spórolunk.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. július 18., kedd 15:30

Faust írta: Ejj de rossz szakmat valasztottam. :lol:
Dehogy, hisz folyamat panaszkodnak. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11434
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 15:11

rikko írta:
Halfkey írta: Azzal a tapasztalattal amit leírtál, egy pár jó interjú és egy sima cégváltás is el kell hozzon 80k körülre, főlet ha nem vagy Németországon belül helyhez kötve.
Igazából nekem kb mindegy merre vagyok, de azt azért tudni kell, hogy Baden - Würtenberg és Bajorország a vezető fizetesek terén. Esetleg Düsseldorf - Frankfurt de már az is meredek.
A keleti részén az országnak hasonló pozícióban kb 10-14K - val kevesebbet osztanak.
Illetve inkább 60K egy másik szakmában , legyen az IT , mintsem 80K az építőiparban.
Kegyetlenül hazavagott a szakma és teljesen kiégtem benne.
Inkább úgy fogalmazok, hogy kemény rossz érzéssel kelek amikor meló van. Ez pedig rányomja a bélyegét a körülöttem élők életére is.
de az épitoipar nagyon megy, megvan a tudásod, ha jol gondolom, mi lenne ha vhogy profilt tevekenysegi kört váltanál, de maradnál az epitoiparban
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 18., kedd 15:04

Ejj de rossz szakmat valasztottam. :lol:

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 18., kedd 14:51

Halfkey írta: Azzal a tapasztalattal amit leírtál, egy pár jó interjú és egy sima cégváltás is el kell hozzon 80k körülre, főlet ha nem vagy Németországon belül helyhez kötve.
Igazából nekem kb mindegy merre vagyok, de azt azért tudni kell, hogy Baden - Würtenberg és Bajorország a vezető fizetesek terén. Esetleg Düsseldorf - Frankfurt de már az is meredek.
A keleti részén az országnak hasonló pozícióban kb 10-14K - val kevesebbet osztanak.
Illetve inkább 60K egy másik szakmában , legyen az IT , mintsem 80K az építőiparban.
Kegyetlenül hazavagott a szakma és teljesen kiégtem benne.
Inkább úgy fogalmazok, hogy kemény rossz érzéssel kelek amikor meló van. Ez pedig rányomja a bélyegét a körülöttem élők életére is.

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. július 18., kedd 14:50

ferni írta: Ezek se hangzanak rosszul, imádok ilyenekkel is baszakodni, de ez is egy reális opció lehet akár? Van erre is kereslet ugyanúgy? Anyagilag itt is fel lehet építeni magadat az évek alatt mint fejlesztéssel?
Persze, hogy van. Minden cegnel van infrastruktura, amit epiteni es uzemeltetni kell. A dolog nyitja az, hogy nem a szakallas rendszergazda szinten kell mozogni, hanem a megfelelo IT es halozatos alapok utan kokemenyen ra kell fordulni a cloudra. AWS, vagy Azure certificationoket meg kell csinalni, amivel jelezni lehet, hogy kepes vagy a modern infrastrukturak epitesere es uzemeltetesere is.

De ne a penz motivaljon, az csak addig izgi, amig megkapod az elso nehany utalast.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. július 18., kedd 14:49

ferni írta:
Ezek se hangzanak rosszul, imádok ilyenekkel is baszakodni, de ez is egy reális opció lehet akár? Van erre is kereslet ugyanúgy? Anyagilag itt is fel lehet építeni magadat az évek alatt mint fejlesztéssel?
Persze, van kereslet és könnyen találsz munkát is. A fizu az itthon 300-1.5m ftig megy kb. Nyilván a skála eleje a csicska tudás a vége meg a penge vagy tudás. De mind a kettővel eltudsz helyezkedni. Rajtad múlik mennyit adsz bele, mik a céljaid, igényeid.

Ülj le kint egy padra egy parknál vagy dölj be az ágyba és gondolkodj el rajta hogy amivel eddig foglalkoztál melyik volt ami jobban felkeltette az érdeklődésed és afelé kezdj el haladni. Ha kell training360-ra pl tudok adni céges hozzáférést különböző tanfolyamokra ha már belőtted az érdeklődési körödet.

A pénzzel amúgy nem leszel boldog. Ne azt priorizáld, hogy mivel keresed rongyá magad, hanem hogy mit élvezel. IT-n belül ha megvan a mit élvezel téma és tanulod akkor jön majd hozzá a pénz is. Mert nem könnyű csillogó szemű informatikust találni.

rikko
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 18., kedd 14:44

node írta: Rikko, IT felé akkor nyiss, ha
1) már korábban is megvolt benned az affinitás, csak vmiért nem használtad ki (pl. gyerekkorodban szórakozásképpen írtál néhány soros programokat, vagy a munkahelyen néhány makróval okosítottad az Excel-t, hogy ne kelljen kézzel másolgatnod vagy töltögetned a táblákat stb.); ha ilyeneket sosem csináltál (noha mérnök vagy), az azt jelenti, hogy nincsen benned belső motiváció ezen szakma iránt, így pedig nagyon csúnyán rá fog menni a mentális egészséged egy 40+-osan kezdett IT pályafutásra;
2) ha az 1) teljesül, akkor olyan területet keress az IT-n belül, ami kapcsolódik ahhoz, amit 15 éven keresztül már csináltál. A lényeg, hogy átlag feletti fizetéshez jellemzően átlag feletti teljesítményt kell nyújtani, tehát kell valami, amivel kitűnsz a tömegből. Ez szinte biztosan nem a kódolás vagy az IT rendszerek alapos ismerete lesz a te esetedben, hanem pl. azoknak a folyamatoknak és igényeknek az ismerete, amelyekkel a mérnöki munkád során találkoztál, esetleg emberek irányítása, projektek menedzselése stb.
Az én gyerekkoromban nem volt még mezei mobil sem. Nemhogy PC minden háznál :mrgreen:
Így ez a dolog teljesen kiesett. A fiatalkori világomban nem a szobából való kiűzés volt a büntetés, hanem az oda való bezárás :kalapos:

Sajnos IT szinten nagyon sokáig elmaradott voltam. Jobbára csak AutoCad, ArchiCad , excell, word volt az amivel dolgoztam.
Ez azóta sem változott. Ezeket a programokat ismerem és tudom használni. Főleg az AutoCad megy profi módon.
A munkámra igényes vagyok , illetve a csapatomtol is elvárom ezt. Maximalista vagyok , főleg magammal szemben.

Az építőipartól teljes mértékben szeretnék elszakadni és semmilyen szinten nem szeretnék vele foglalkozni , meg érintőlegesen sem.
A mérnöki szemlélet az bizonyára jól fog jönni.
Csapatban szeretek és tudok dolgozni, elég nagy a tűrohatarom, viszont mint írtam nem igazán nyelem le a tudatlanságot.
Itt meg kell jegyezni, hogy én is esetleg egy kezdő --> tudatlan leszek, így tudom, hogy hol a helyem. Attól sem tartok, ha egy 18-20 éves gyerek többet tud, jobban érti. Ez ilyen, egy biztos . Kell a változás, mert tényleg elég durván belefasultam ebbe az egészbe.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. július 18., kedd 14:38

Javascript csak egy problémamegoldó eszköz (és generáló :mrgreen: :mrgreen: ). Viccet félretéve, nem programozási nyelvhez kell kötődni, persze aki fejlesztői pályát választja, annak kezdésnek egyet meg kell tanulni, erre jó.

Amúgy most amivel nagyot lehet menni, az az aws, ilyen "aws god"-okat nagyon keresnek mindenhol. Ehhez mondjuk hosszú út vezet.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8467
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. július 18., kedd 14:31

kierkegaard írta:


Aztán lehet nézelődni desktop meg webfejlesztői témákat is. Aki érdeklődik az IT iránt az ássa bele magát különböző témákba és majd meglátja mi érdekli.
Javascript előtt a html, css a bemelegítőkor
Amit tanultam már az a html+css, kis alap hálózati dolgok, Python, C#, javascript, SQL de ezeket még csak nagyon alapszinten belekóstolva.

Viszont el kéne dönteni mire kéne ráfeküdni erőteljesen az elkövetkező egy évben.
Agyam meg van hozzá, gondolkodásmódon is tökéletesen az ami ide kell, logikai dolgok pacek, matek megy, angol meg van, imádok keresni a neten és hatékony is vagyok benne, szóval ha valami kell és létezik azt megtalálom :mrgreen:

El vagyok én mindegyikkel, de a javascript itt a legversernyképesebb opció alapból, de hátha valaki tud valami jó ötletet, ami felé el lehetne indulni.
IT support/üzemeltetés vonal. Felhasználói problémákat oldasz meg kliens vagy szerver szinten, esetleg mindkettő. Nagyon érdekes dolgok vannak a win, linux szerver üzemeltetés terén, esetleg mehetsz hálózati irányba is ahol switcheket, routereket, tűzfalakat konfigolsz.
Ezek se hangzanak rosszul, imádok ilyenekkel is baszakodni, de ez is egy reális opció lehet akár? Van erre is kereslet ugyanúgy? Anyagilag itt is fel lehet építeni magadat az évek alatt mint fejlesztéssel?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 72 regisztrált és 0 vendég