OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 8:25

nem beleszólva, de apaként azért kissé határozottabbnak/erélyesebbnek/céltudatosabbnak kell lenni, mikor a gyerek nem tud magáért kiállni a faszfejek ellen, mert még túl kicsi.

persze nem cigány módra óbégatni, az a másik véglet, ott megértem az orvosokat, hogy tele van a faszuk teljesen jogosan.

az a baj amugy, hogy sok ember forditva ül a lovon.
rendőrség, közkórház, politikusok, stb esetében nem nekem kell kezeket tördelve hajlongani és könyörögni és kérlelni alapesetben, hogy ugyan tegyék már a dolgukat rendesen, meg hogy tegyenek már ugyan szívességet ha van rá mód...
thereisonly1ronaldo

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. július 18., kedd 8:14

Nika91127 írta:
És miért a gyomorideg? Ha publikus.
Szerintem a regebbi rossz tapasztalatokbol, ami kialakult. Suliorvosok, akik barmi volt kb. megalaztak mindenkit, de ha korhazban jartam akkor is volt ra pelda, nem is feltetlenul engem, hanem ha kisertem vkit. Es tudod, nagyon lutri, milyen orvost kapsz. Vannak jofejek, akik segitenek, de vannak a maga mit keres itt, minek jott ide igy, ezzel es tarsai. Plusz rarakodik az alapveto bizalmatlansag, hogy vki rosszul vegzi el a munkajat. Termeszetesen az introvertalt termeszetem sem segit, de pl amikor maganban voltam, akkor ott vhogy a kornyezet alapvetoen nyugtato volt, abszolut nem volt gyomoridegem.
Halfkey írta: Ez nekem is furcsa. Én is ideges vagyok ha beteg a gyerek (főleg ha vmi nem egyértelmű), de pont azért is megyek orvoshoz hogy szakértő lássa, és ez megnyugtasson. Szóval én nem az orvos hanem a betegség miatt vagyok ideges.
En akkor azert vagyok ideges, mert tudom mi var ram. Haziorvosnal 3 ora varakozas (nem szamit a gyerek allapota) - vagy ha makod van 3 nappal elore tudsz idopontot foglalni, es akkor csak 1 ora, es akkor meg ha a kreten haziorvost kapom, akkor jobban jarok az internettel. Legutobbb egy "nem tudom mi a baja" volt a diagnozis. Mondtam, hogy koszonom, eddig en is mindenfele kepzettseg nelkul. Korhazban (Heim Pal) egyszer voltunk, hat arra se tudok sok jot mondani. Borzaszto korulmenyek, lekezelo orvos, es meg felig-meddig felre is tajekoztattak. Ki vagyok szolgaltatva egy kisgyerekkel, random embereknek, akik nem feltetlenul fognak segiteni. Lutri az egesz itt is.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. július 18., kedd 8:04

miro. írta:
hehetheoriginal írta: Nem mindenki tudja sztem, hogy az osztrak helyzetrol irtal, szoval ezt tedd hozza.

De amugy felesleges ideggel menni orvoshoz, ha aljamodon, nem emberkent viselkedik veled, akkor könyekkel racsattansz a szaja szelere meg athuzod a pulton, vagy csak inkabb szoban a helyere teszed, javaslom elsore inkabb utobbit :kalapos:

Vagy privat, ahol szetnyaljak a popsidat, mert kell nekik a penzed, de oda meg malacpersely kell.
Ja igen,ausztriaba volt a masodik,elso Pécsen.
Hehe,ma kuldok cipokeol kepet, ha kell. Bocs,elfelejtettem.
A pécsi sürgi... na ja :)
Vannak mindenhol bajok. Nálam egy srác megjegyezte, h mennyire király, hogy 30 perc alatt végeztem vele, anno leszakadt ujjal 7,5 órát várt Bpen, hogy valaki ránézzen...

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. július 18., kedd 8:03

Jó reggelt madridom népe:)

Kérdésem a következő lenne :

Érdemes - e 40+ éves fejjel belevágni egy Full Stack Developer képzésbe? Úgy, hogy az IT-hez , mármint a komolyabb részéhez semmi közöm.
Az éjjel az egyik haver ezzel nyúzott, hogy vágjak bele.
Megmondom őszintén olvasgattam felkómában, hogy kb miről is lenne szó, de úgy gondolom van itt pár ember, aki tud nekem a szakmából egy kis véleményt adni.

Mennyire reális, hogy ennyi idősen még eljusson az ember egy olyan szintre, hogy azért ne törlőrongynak legyen nézve a munkahelyén?
A szakma buktatója is érdekelne.

A válaszokat előre is köszönöm!


PS.: Az nem válasz, hogy ott a Google :kalapos:

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. július 18., kedd 7:32

hehetheoriginal írta: Nem mindenki tudja sztem, hogy az osztrak helyzetrol irtal, szoval ezt tedd hozza.

De amugy felesleges ideggel menni orvoshoz, ha aljamodon, nem emberkent viselkedik veled, akkor könyekkel racsattansz a szaja szelere meg athuzod a pulton, vagy csak inkabb szoban a helyere teszed, javaslom elsore inkabb utobbit :kalapos:

Vagy privat, ahol szetnyaljak a popsidat, mert kell nekik a penzed, de oda meg malacpersely kell.
Ja igen,ausztriaba volt a masodik,elso Pécsen.
Hehe,ma kuldok cipokeol kepet, ha kell. Bocs,elfelejtettem.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11405
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 18., kedd 7:30

Nem mindenki tudja sztem, hogy az osztrak helyzetrol irtal, szoval ezt tedd hozza.

De amugy felesleges ideggel menni orvoshoz, ha aljamodon, nem emberkent viselkedik veled, akkor könyekkel racsattansz a szaja szelere meg athuzod a pulton, vagy csak inkabb szoban a helyere teszed, javaslom elsore inkabb utobbit :kalapos:

Vagy privat, ahol szetnyaljak a popsidat, mert kell nekik a penzed, de oda meg malacpersely kell.
thereisonly1ronaldo

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: OFF

HozzászólásSzerző: miro. » 2023. július 18., kedd 7:09

Parom nagymamaja,szivelegtelenseggel korhazba kerult szombat reggel.

Ma van 4.napja ott,orvossal meg nem tudtak beszelni.
Annyit mondtak,hogy beprobaltak allitani a szivet,de nem sikerult.
Az eg vilagon semmit nem tudunk,4.napja ott fekszik az intenziven.
Tegnap csinaltak rola egy ket kivizsgalast elsonek,mert ugye hetvege volt. Viszont az eredmenyekrol meg semmit nem tudunk.
A parom anyja,(az o edesanyja van korhazba) 30 eve egeszsegugyis. Most csinalja a 3.diplomajat.
Csak azert irom,hogy o neki ott vannak kozeli ismerosei es meg igysincs semmi info.

Edesanyam ketto hete korhazba kerult itt nalunk.
Vesekove lett,szombat reggel volt,azonnal korhazba kellett vinni,mert mar elajulas szinten volt.
Surgossegi,ott max 3 perc varas(!!!!). Kulon szobaba vittek,kapott ket infuziot,vizelet,vervizsgalat,onnan fel CT,onnan ultrahang.
Fel 10kor beertunk,1 orakor bent fekudt az osztalyon,felvettek,minden allergia,adat stb kitoltve.
Vizsgalatok eredmenyei mindig ott voltak ahova mentunk.
Annyi dolga volt,hogy a 4menubol kivalassza,hogy mit akar enni majd a heten.
Vasarnap MR(!!) vizsgalat!
8 infuziot kapott meg a hetvegen,olyan eros fajdalmai voltak.
Hetfon delutan ugy hoztuk ki,hogy egy honap mulva kontrol,ujra MR,CT stb,illetve felev mulva ujra. Elmondtak hany mm volt a ko,kapott szurot mar bent,vegig neztek,hogy hogy tavozik a ko es kezd e homok lenni az allaga.
Hetfon volt neki megint egy ultrahang,CT vizsgalata es megvan.

A ketto dolog nem ugyanaz,csak a lefolyasat akartam szemleltetni.
Ahova mentunk a papirokkal,vizsgalatokra,max 3 percet kellett varni,mindezt HETVEGEN.
Mindenhol tudtak,hogy jovunk,lattak a papirjait stb.
Mr,ct,ultrahang 24 oran belul.
Otthon mar a surgossegin vart volna 5-6 ora hosszat,nemam 4 ora alatt osztalyra felveve lett volna.
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 18., kedd 6:59

Ez nekem is furcsa. Én is ideges vagyok ha beteg a gyerek (főleg ha vmi nem egyértelmű), de pont azért is megyek orvoshoz hogy szakértő lássa, és ez megnyugtasson. Szóval én nem az orvos hanem a betegség miatt vagyok ideges.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. július 18., kedd 2:36

zsuninnyo írta:
Nika91127 írta:

Beszélhetnénk a magyar emberek egészségkúltúrájáról is... épp most hozott a mentő egy beteget, szombat reggel sérült... kedd hajnalban behozatta a család, mert "mán nem tudunk kezdeni vele semmitse"...
Nekem speciel gyomoridegem van, ha barmilyen orvoshoz el kell mennem. Ha a gyereket kell vinnem, akkor meg egyenesen sik ideg vagyok. Szoval valahol meg tudom erteni egy reszet az ermbereknek, miert ilyenek. De hogy ennek ellenere, milyen allapotban van az atlagember, na az is meger egy miset. Nyaralason a hotelben 10bol 6 ember korosaan elhizott, csak gyogyszerek tartjak ossze, 2 pedig "csak" tulsulyos. Cserebe motivalo, hogy en ilyen kiszolgaltatott emberi roncs nem akarok lenni, ugyh inkabb sportolok, es odafigyelek az etkezesre.
És miért a gyomorideg? Ha publikus.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. július 18., kedd 1:06

Nika91127 írta:
ANDS írta:

Pont ma este mondtam a feleségemnek, hogy annyira uborkaszezon van a fociban, hogy még a politika topicba is beleolvastam.
Beszélhetnénk a magyar emberek egészségkúltúrájáról is... épp most hozott a mentő egy beteget, szombat reggel sérült... kedd hajnalban behozatta a család, mert "mán nem tudunk kezdeni vele semmitse"...
Nekem speciel gyomoridegem van, ha barmilyen orvoshoz el kell mennem. Ha a gyereket kell vinnem, akkor meg egyenesen sik ideg vagyok. Szoval valahol meg tudom erteni egy reszet az ermbereknek, miert ilyenek. De hogy ennek ellenere, milyen allapotban van az atlagember, na az is meger egy miset. Nyaralason a hotelben 10bol 6 ember korosaan elhizott, csak gyogyszerek tartjak ossze, 2 pedig "csak" tulsulyos. Cserebe motivalo, hogy en ilyen kiszolgaltatott emberi roncs nem akarok lenni, ugyh inkabb sportolok, es odafigyelek az etkezesre.

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. július 18., kedd 0:20

ANDS írta:
Halfkey írta: Lassan akár indulhatna is a futballszezon, mert így a Tenisz meg a Habsburgok között úgy érzem lassan kezdünk kifogyni a témákból :D
Pont ma este mondtam a feleségemnek, hogy annyira uborkaszezon van a fociban, hogy még a politika topicba is beleolvastam.
Beszélhetnénk a magyar emberek egészségkúltúrájáról is... épp most hozott a mentő egy beteget, szombat reggel sérült... kedd hajnalban behozatta a család, mert "mán nem tudunk kezdeni vele semmitse"...

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 17., hétfő 23:56

Jobb, amikor arrol van szo hogy szeptemberben el kene adni a fel keretet, mert szar mindenki? :mrgreen:

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2023. július 17., hétfő 23:23

ferni írta:
Halfkey írta: Lassan akár indulhatna is a futballszezon, mert így a Tenisz meg a Habsburgok között úgy érzem lassan kezdünk kifogyni a témákból :D

Egy jó dezodort valaki javasolhatna még.
:lol:


Amúgy még mindig ez a top :kalapos:
Baaaz, azt hittem mar csak en hasznalok ilyet, tenyleg ez a legjobb B-)
:goat:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 17., hétfő 22:51

Gondolom aki szép gyepet akar :)

Nálam csak nyírt gaz van, azt szidom nem öntözöm :D

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3576
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. július 17., hétfő 22:49

kierkegaard írta: Irán nemzetkozi repuloteren 66fokot mertek. Kellemes lehet arrafele az elet.
Ott elkéne akkor egy jó dezodor... :mrgreen:


Téma: fűnyírás/kert: nem öntözöm, csak a kiskertet, annál kevesebbet kell nyírni. Van aki öntöz?
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. július 17., hétfő 22:45

Halfkey írta: Lassan akár indulhatna is a futballszezon, mert így a Tenisz meg a Habsburgok között úgy érzem lassan kezdünk kifogyni a témákból :D

Egy jó dezodort valaki javasolhatna még.
:lol:


Amúgy még mindig ez a top :kalapos:

kierkegaard
Hozzászólások: 1687
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. július 17., hétfő 22:41

Irán nemzetkozi repuloteren 66fokot mertek. Kellemes lehet arrafele az elet.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 17., hétfő 22:41

Lassan akár indulhatna is a futballszezon, mert így a Tenisz meg a Habsburgok között úgy érzem lassan kezdünk kifogyni a témákból :D

Egy jó dezodort valaki javasolhatna még.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. július 14., péntek 13:35

babaking írta: Jó bikefittinget tudtok ajánlani? Eredetileg jövö nyárra terveztem volna, mint amolyan szülinapi ajándék, de lehet már idén benevezek, hosszú még a szezon.
Bikefittingen sosem voltam, otthon görgőn egy kamera segítségével igyekeztem belőni mindig.
Ensportnál viszont voltam már mással, velük elégedett voltam. Van náluk bikefitting is.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. július 11., kedd 16:15

nmate írta:
babaking írta: Amiket eddig elmezdtem illetve fogok csinálni:

- alaposabb nyújtás, mobility
- lesz egy bikefit,hogy az spd-t finomhangoljam

Viszont a fájdalom egy része a túlterheléstől van, ilyen 65-70km között kezdem érezni
Ez, de ettől leginkább hosszútávon várj eredményt, 6-9 hónap simán lehet. Csak ne erőltesd túl most, jobban jársz, tapasztalat. Szóval mindenképp csökkentsd kicsit a km-t, vagy vedd lazábbra (hegyeket, sprinteket kerüld).

https://smileymed.hu/tudastar/biciklize ... dalom.html Nekem ez térdemmel segített amúgy belőni mi a gond, mondjuk azóta más fáj. :lol:
Nagyjából én is erre jutottam, hasonló cikket már találtam angolul. A térdnek a külső része fáj szóval én is a stoplira gyanakodtam, de nem új és nem rögtön fáj. Lehet pont a kopása az egyik ludas.

Túlterhelés is tuti kiváltó ok, de lehet volt egy apró trauma is - egyik nap letekertem a Bubán Lelléig (152 km) aztán másnap kellemes 30 recovery családdal és amikor kanyarodtam be a garázsba az első kerekem elástam a murvában és hirtelen kellet balra kitámasztani és nem volt kellemes, ahogy az spd-ből kijött. Másnap szintén kellemes 30km és ott kezdtem érezni. De hogy a túlterhelés vagy az a pici trauma okozta elsősorban azt nem tudom. Utána jellemzően ilyen 60-70 között kezdődik és ha sprintet akarok nyomni, vagy van egy keményebb hegy ott jobban fáj mintha csak lazán gurulok.

Pihentetés is játszik, most a hétvégén csak 63-at mentem (cserébe hegyen, a Pilisben kevés a sík :mrgreen: ) és nem is volt semmi, csak a vége felé kezdtem érezni nagyon halványan.

Fenti felsorolásból egyébként a core edzés kimaradt, azt mostanában kicsit elhanyagoltam, pedig tudom, hogy fontos uh arra is ráfekszek.

Jó bikefittinget tudtok ajánlani? Eredetileg jövö nyárra terveztem volna, mint amolyan szülinapi ajándék, de lehet már idén benevezek, hosszú még a szezon.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 107 regisztrált és 0 vendég