OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. június 27., kedd 11:48

kiserik írta:

Az árak pedig továbbra sem a termelőkön múlik. Tőlem megveszi az ""őstermelő"" kereskedő a kajszit 400ft-ért, felviszi a nagybanira és eladja Csabinak 800Ft-ért, Csabi meg kiteszi a boltba a polcra 1500 Ft-ért... :hmmm:
Es ezzel mi a gond?

Te eladod, keresel rajta. Ö megveszi, van vele koltsege, majd eladja haszonnal, majd Csabi ugyanezt csinalja.

Mindenkit a haszon mozgat, nem csak a nagyokat, teged is, Csabit is. Kell a penz a Teslara, epitkezesre, gyerekre, megelhetesre, eletre, szorakozasra. Nem latok ebben semmi kivetnivalot.


Nalam a kulonbseg ott kezdodik, hogy ha Csabira rarohad a 10kg barack, akkor beszivta, neki nincs karenyhitese.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5836
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. június 27., kedd 11:43

A magyar mezőgazdaság rákfenéje, hogy politikai segítséggel nagyon sok termőföld nagyon kevés ember kezében van. Van kb 5 millió ha termőföld és 600.000 gazda, a megoszlás úgy néz ki, hogy 4 millió ha 100.000 ember kezében van, 1 millió meg 500.000 ember kezében és ez csak romlik. A nagygazdát semmi nem érdekli, csak a profit. Általában nem is szakemberek. Állami támogatásból veszi a NER cégtől a minél nagyobb gépeket, hogy minél kevesebb embernek kelljen dolgozni és lassan repce nagyhatalom leszünk. Mellette ott a támogatás, ami a kisgazdának nem sok, de több 100 hektárnál már bizony sok-sok millió. Az egész rendszer nekik van felépítve, ahol az élelmesebbek tudnak halászni a zavarosban. De a gazdák nagy része nem ez. Ilyentől te nem veszel gyümölcsöt, zöldséget. És mikor kollektíven elítèljük a gazdákat, akkor a többségben lévő kisgazdákat sértjük.

Csabikám: te a nagybanin termelőtől nagyon sok mindent nem veszel. Ahogy írtam azok 99%-a kereskedő. Persze van 5 barackfája és őstermelő, de valójában keteskedő. Tudom, mert én ilyen termelőknek is értékesítek. Eljön, megveszi a gyümölcsöt és megy a nagybanira eladni, mint a sajátja. A termelőnek erre bizony nincs ideje szezonban.

Apropó, ha jól rémlik, ti 40 ha (az nem kevés) szántót adtatok el, amit évek óta nem is műveltetek, és most a kereskedelemből meg simán elvagytok. Most akkor hogy is van ez?

A mezőgazdaság jól tud jövedelmezni, de higgyétek el, hogy baromira sok meló és kockázat van benne, ha csak nem vagy NERnia kiemelt polgára. Nem csak annyiból áll, hogy támogatás+kárenyhítés (és nem kártalanítás, mert csak enyhíti a kárt, nem megtéríti azt).

Az árak pedig továbbra sem a termelőkön múlik. Tőlem megveszi az ""őstermelő"" kereskedő a kajszit 400ft-ért, felviszi a nagybanira és eladja Csabinak 800Ft-ért, Csabi meg kiteszi a boltba a polcra 1500 Ft-ért... :hmmm:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. június 27., kedd 10:42

h3x0r írta:

De mit csinaltal te 6 doboz banannal? Nem egy kis uzletetek van? Vagy az iskolaban is terited szunetben? :mrgreen:
Jogos amúgy amit írsz.

az 1-2 napig tart ki, max 3-ig 5-6 doboz.
Meg mindig kell friss, hogy a már bebarnult, nem olyan szépet le lehessen akciózni:D
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. június 27., kedd 10:39

h3x0r írta:
csababarca írta:

Miért olcsóbb a tescoban a banán, mint a nagybanin?:D
Volt hogy tescoba mentem be 6 doboz banánért, mert a piacon 3-4ezerrel több volt egy doboz.
Miert olcsobb a nagybanin a banan, mint a piacon (ahol egy kilot veszel, nem egy dobozzal)? :kalapos:

Pont a banan kapcsan olvastam par eve, hogy mig regen a kereskedok kozvetlenul Kolumbiabol vagy Ecuadorbol vasaroltak a banant, addig most egesz Europaban van vagy 10 ceg, akik ezzel foglalkoznak es csak toluk tudod beszerezni. Nyilvan jobb aron fogod megkapni, ha ugy messz oda, mint Mr Lidl, akinek van 11 ezer uzlete, mint egy kereskedo, aki mondjuk 100 darab Lidl-nel kisebb uzletbe szallit; ja es meg o is rateszi a sajat hasznat.

De mit csinaltal te 6 doboz banannal? Nem egy kis uzletetek van? Vagy az iskolaban is terited szunetben? :mrgreen:
Palinkat gondolom, bar ahhoz keves, meg nem eleg erett a tescos :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9200
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. június 27., kedd 10:35

csababarca írta:
hehetheoriginal írta: tejlesen laikuskent kerdezem, ha ilyen jol megy, akkor miert ilyen kurvadraga a gyumolcs pl? a külföldi miért olcsóbb? (most nem a háborus/orbános infláciora gondolok, már előtte is 4000 volt egy kiló cseresznye...)
vagy repcetermesztésre kapnak támogatást, amire kéne, arra meg nem?
Miért olcsóbb a tescoban a banán, mint a nagybanin?:D
Volt hogy tescoba mentem be 6 doboz banánért, mert a piacon 3-4ezerrel több volt egy doboz.
Miert olcsobb a nagybanin a banan, mint a piacon (ahol egy kilot veszel, nem egy dobozzal)? :kalapos:

Pont a banan kapcsan olvastam par eve, hogy mig regen a kereskedok kozvetlenul Kolumbiabol vagy Ecuadorbol vasaroltak a banant, addig most egesz Europaban van vagy 10 ceg, akik ezzel foglalkoznak es csak toluk tudod beszerezni. Nyilvan jobb aron fogod megkapni, ha ugy messz oda, mint Mr Lidl, akinek van 11 ezer uzlete, mint egy kereskedo, aki mondjuk 100 darab Lidl-nel kisebb uzletbe szallit; ja es meg o is rateszi a sajat hasznat.

De mit csinaltal te 6 doboz banannal? Nem egy kis uzletetek van? Vagy az iskolaban is terited szunetben? :mrgreen:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9200
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. június 27., kedd 9:59

kiserik írta: Érdekesség: tavaly kb 60-80%-ot esett a búza felvásárlási ára az Ukrajnából behozott, főként amerikai, kétes eredetű (kb 25 vegyszert használnak, amit az Unió már rég betiltott az egészségre való veszélyessége miatt) gabona miatt (én a tavalyelőtti 360 eurós bio tönkölyömet 110 euróért tudtam eladni, pedig Németországba értékesítek és tönkölyt nem nagyon termelnek Ukrajnában, biot meg aztán pláne nem, de minden szabad tárolókapacitást feltöltöttek az ukrán gabonával unió szerte). Kérdem én, mennyivel lett olcsóbb a kenyér és a kifli?
En az olaj kapcsan vettem eszre komolyabb arvaltozast. Itt Romaniaban nem volt arsapka, visszaneztem a vasarlasaim, tavaly atlagosan 10-12 lej korul volt egy liter olaj (ez akkoriban 800-950 forintot jelentett, most erosodott a forint). 10 lej volt a gyengebb minosegu, 11.50 a jobb fajta, de utobbira is voltak neha akciok. Valamikor tavasszal (talan aprilis elejen) volt hir, hogy az EU nem tovabbitja Afrikaba az ukran gabonat, hanem inkabb megtartja maganak. Par hettel kesobb megjelentek a 8-9 lejes olajok (650-725 forint). Hetvegen lattam 6 lejes olajat is (450 forint), de tegnap mondja a szomszed, hogy akciosan vett 5 lejert (375 forint), de olyan szar minosegu, hogy egy adag fasirtot alig tudott megsutni benne, mig maskor 2 adag utan boritja ki.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. június 27., kedd 9:21

zsuninnyo írta:
Realista24 írta:
Szükül az ollo, ez nagyjabol termeszetes minden dolgozo ember szamara. Eleg ranezni a csaladi potlek osszegere, ami 15 eve ugyanannyi.
15 eve? Anno meg en vettem at otthon 12 evesen a postastol, ugyanennyit. 24 eve :D
Legyen :mrgreen: Ebben voltam "biztos".
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1272
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. június 27., kedd 9:19

Realista24 írta:
Szükül az ollo, ez nagyjabol termeszetes minden dolgozo ember szamara. Eleg ranezni a csaladi potlek osszegere, ami 15 eve ugyanannyi.
15 eve? Anno meg en vettem at otthon 12 evesen a postastol, ugyanennyit. 24 eve :D

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. június 27., kedd 9:11

videken nottem fel, sose felejtem el, mikor ugyanazzal a traktoros ismerossel talalkoztunk utkozben a helyi italkimero egyseghez es onnan visszafele is.
mikor este 9 korul mentunk fel, o akkor jott vissza a foldekrol, mikor 4 korul keveredtunk hazafele, o akkor ment vissza kifele a foldekre. :D

egyebkent a legtobb gazdag otthoni ismerosom nekem is ebbol a szektorbol jon, nem az ugyvedek, it-sek, stb hanem mezogazdasag, felvasarlok.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. június 27., kedd 9:02

Halfkey írta: Az tény hogy az input árak is baromi sokat emelkedtek, meg szvsz az is hogy a mennyiségi átvételi termelői árak éveken keresztül a béka segge alatt voltak, szóval szerintem érthető az emelés. Oké hogy azt mondjátok ennyi meg annyi az ár a Tescoban, de ha odamentem egy termelőhöz bármikor vettem 100 kg meggyet, szilvát vagy almát 100 forint alatt.

Na ezek idén most 200 körül vannak/lesznek (az alma talán nem), de még mindig sokkal olcsóbb így mint a saját magam által termelt gyümölcs, főleg ha beleszámítom a szedés melóját.

Az viszont számomra is látott és az árakból magyarázhatatlan tény, hogy mégis megy a bugi. Egy bizonyos birtokméret felett mindenkinél minden évben új földek, új munkagépek, jobb életszínvonal. Valószínűleg tehát tényleg a támogatások szólnak ebbe bele. De egy alapvetően gazdasági emberként, aki a globalizáció és a költségcsökkentés híve, mégis azt gondolom, hogy az orosz-ukrán háború és a gázzal kapcsolatos pánik megmutatta hogy miért kell az hogy bizonyos mértékű kapacitás legyen országon belül is. Vagy beletörődünk hogy adott esetben nincs itthon kenyér, vagy alma, vagy akármi, mert ha nem támogatod az ágat, senki nem fog termelni.
Kivéve ha azért van pánik, hogy ugyan ide ne jöjjön már az olcsó búza, mert így is csak kétszer annyit fizetünk a kenyérért mint tavaly. :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5351
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. június 27., kedd 8:56

Süti írta:
hehetheoriginal írta: tejlesen laikuskent kerdezem, ha ilyen jol megy, akkor miert ilyen kurvadraga a gyumolcs pl? a külföldi miért olcsóbb? (most nem a háborus/orbános infláciora gondolok, már előtte is 4000 volt egy kiló cseresznye...)
vagy repcetermesztésre kapnak támogatást, amire kéne, arra meg nem?
Hát pont azért mert ilyen jól megy. :mrgreen: Miből lenne új ház új autó, ha te nem fizetnéd ki?

Én se nagyon láttam még olyan földtulajdonost akinek bármilyen szinten rosszul ment volna. Pedig van olyan az ismerettségi körben, aki örökölt, egyébként meg kb a saját cipőjét nem tudja bekötni.
legjobb. azoktol sosem sajnalom :lol: :lol:
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. június 27., kedd 8:51

Ezt én pont fordítva tapasztalom, ezért is látom máshogy. A "boltosok" is elvannak, nem mondom, de a környékünkön a termelők a legmódosabbak messze.
Egyetértek Csabibabival, én is ezt látom a közelemben, sőt, ha megnézitek az Auchan, SPAR és a Penny is veszteséget termelt idén.

Mondjuk a tanár ismerősök is villákat építenek, szóval ez a része lehet nem a teljes képet mutatja :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62853
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. június 27., kedd 8:44

kiserik írta:
Realista24 írta: Ez már volt itt téma, és akkor is probaltad védeni “magatokat”, de a realitás és a többség meg mindig az, hogy állami támogatás, kártalanítás, állami támogatás, kártalanítás…újra és újra.
Én csak leírom, hogy hogyan működik a dolog. Mint írtam, Hazardok mindenhol vannak emellett létezik olyan is, hogy korrupció, de az kishazánkban mindenhol. Az elemi kár nem bemondásra működik. Első köreben az országos meteorológiai szolgálat mondja meg, hogy volt e adott káreseménynek megfelelő időjárás. Aztán kijönnek az ellenőrök és megnézik. Emellett, ha 3 éven keresztül mindig károd keretkezett, akkor utána már szinte semmit sem fogsz kapni a termésátlag miatt.

A támogatás az már tészta. Az minden évben igényelhető. Az alap támogatás (a gazdák nagy része ennyitnek felel meg) az 70.000 Ft körül van hektáronként.

Árak: 1998-ban 250Ft-ért adtunk egy kg kajszi-t. A gázolaj 150Ft körül mozgott. Munkabér 2-3000/nap/fő. MOst 4-500 Ft-ért adom el akajszit, gázolaj ár 5-600FT, munkabért 10-12.000Ft és a növényvédőszerekre, gépekre ki sem térek. :hmmm:
En ertem amit irsz, de probalod ugy beallitani, hogy egy-egy ember trukkozik csak, ami szimplan nem fedi a valosagot.

A gazdak igy vagy ugy, de tejben vajban uszkalnak. A kartalanitast pedig tovabbra is ugy ertem, hogy nem kell, hogy a fejuk fajjon, mert vagy van termes es eladjak, vagy jon a fagy, szarazsag, jeg, akarmilyen kar, es akkor jon a karterites.

Mindezek melle, minden evben ott van az allami tamogatas, szamtalan vissza nem teritendo, kedvezmenyes hitelek, stb.

Aztan ha nem tetszik valami, akkor lehet nyilvan utcara meg utakra menni, mint nem egyszer megtortent.

Szükül az ollo, ez nagyjabol termeszetes minden dolgozo ember szamara. Eleg ranezni a csaladi potlek osszegere, ami 15 eve ugyanannyi.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. június 27., kedd 8:43

hehetheoriginal írta: tejlesen laikuskent kerdezem, ha ilyen jol megy, akkor miert ilyen kurvadraga a gyumolcs pl? a külföldi miért olcsóbb? (most nem a háborus/orbános infláciora gondolok, már előtte is 4000 volt egy kiló cseresznye...)
vagy repcetermesztésre kapnak támogatást, amire kéne, arra meg nem?
Miért olcsóbb a tescoban a banán, mint a nagybanin?:D
Volt hogy tescoba mentem be 6 doboz banánért, mert a piacon 3-4ezerrel több volt egy doboz.

Nem tudom miért olcsóbb, egyébként. A magyarok túlárazzák szerintem (bár ahogy kolléga mondta, a piac áraz, akkor az árazza túl) a magyar termékeket.
Magyar dinnye, magyar eper, ezek a húzószavak...aztán akik ilyet árulnak, fele egyszerű nepper, csak mivel odaírja, hogy magyar már másfélszeres árat tud kérni.
De ezen is lehetne órákat vitatkozni, hogy tényleg jobb e a magyar, vagy sem. (sok esetben tényleg ízesebb, de ez természetes,, viszont sok esetben silány a magyar termék.)

Nem tudom hol veszel cseresznyét:D de Pest megyében 1500-2500 között megy boltokban. Budapesten lehet van 4000 is kilója, azt nem tudom.
M1Ö írta:
Nem kell panaszkodni, mert meg lehet élni belőle bőven. Én csak arra reagáltam, hogy nem a termelő diktál. A termelő csak alkalmazkodik az árakhoz. Rengeteg felvásárló és termelő ismerősöm van, de valahogy mindig a felvás1rló cseréli évente a kocsiját, az őstermelő meg a bevétele nagyrészét visszaforgatja a következő szezonra.
Ezt én pont fordítva tapasztalom, ezért is látom máshogy. A "boltosok" is elvannak, nem mondom, de a környékünkön a termelők a legmódosabbak messze.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. június 27., kedd 8:43

Az tény hogy az input árak is baromi sokat emelkedtek, meg szvsz az is hogy a mennyiségi átvételi termelői árak éveken keresztül a béka segge alatt voltak, szóval szerintem érthető az emelés. Oké hogy azt mondjátok ennyi meg annyi az ár a Tescoban, de ha odamentem egy termelőhöz bármikor vettem 100 kg meggyet, szilvát vagy almát 100 forint alatt.

Na ezek idén most 200 körül vannak/lesznek (az alma talán nem), de még mindig sokkal olcsóbb így mint a saját magam által termelt gyümölcs, főleg ha beleszámítom a szedés melóját.

Az viszont számomra is látott és az árakból magyarázhatatlan tény, hogy mégis megy a bugi. Egy bizonyos birtokméret felett mindenkinél minden évben új földek, új munkagépek, jobb életszínvonal. Valószínűleg tehát tényleg a támogatások szólnak ebbe bele. De egy alapvetően gazdasági emberként, aki a globalizáció és a költségcsökkentés híve, mégis azt gondolom, hogy az orosz-ukrán háború és a gázzal kapcsolatos pánik megmutatta hogy miért kell az hogy bizonyos mértékű kapacitás legyen országon belül is. Vagy beletörődünk hogy adott esetben nincs itthon kenyér, vagy alma, vagy akármi, mert ha nem támogatod az ágat, senki nem fog termelni.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2023. június 27., kedd 8:40

Realista24 írta: Es mi lenne az elvarasod? Adomentesseg es aztan komoly nyugdij?
Dehogyis, félre értettétek. Mint támogatást írtam, pozitívumnak. Ez jutott eszembe, mint támogatás, csak ez ugye visszaüt hosszútávon. De közben eszembe jutott, hogy vannak vissza nem téritendő támogatások is. Csak az sem annyira fekete-fehér, mert a nagy részét így-vagy úgy, de vissza veszi az állam.
Süti írta: Senki nem tiltja meg hogy a megsporolt pénzt felrerakd es befektesd.

Ezt is teszem, nincs habzsi-dőzsi! :kalapos:
csababarca írta: Valahogy a gazdák akiket ismerek, állandóan panaszkodnak, de olyat még nem láttam közöttük, aki nyomorogna.
Nem kell panaszkodni, mert meg lehet élni belőle bőven. Én csak arra reagáltam, hogy nem a termelő diktál. A termelő csak alkalmazkodik az árakhoz. Rengeteg felvásárló és termelő ismerősöm van, de valahogy mindig a felvás1rló cseréli évente a kocsiját, az őstermelő meg a bevétele nagyrészét visszaforgatja a következő szezonra.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. június 27., kedd 8:26

hehetheoriginal írta:
Új házak, autók, modern gépek, stb. Repkednek ezek szépen, az utóbbi 10 évben a mezőgazdaság is aranytojást tojó tyúk volt a környékünkön (de Dunántúlon takarmányoznak nagybátyámék, ők se tudják hova tenni a pénzt), és nem csak a termés miatt, hanem az ilyen olyan támogatások miatt.
tejlesen laikuskent kerdezem, ha ilyen jol megy, akkor miert ilyen kurvadraga a gyumolcs pl? a külföldi miért olcsóbb? (most nem a háborus/orbános infláciora gondolok, már előtte is 4000 volt egy kiló cseresznye...)
vagy repcetermesztésre kapnak támogatást, amire kéne, arra meg nem?
Hát pont azért mert ilyen jól megy. :mrgreen: Miből lenne új ház új autó, ha te nem fizetnéd ki?

Én se nagyon láttam még olyan földtulajdonost akinek bármilyen szinten rosszul ment volna. Pedig van olyan az ismerettségi körben, aki örökölt, egyébként meg kb a saját cipőjét nem tudja bekötni.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. június 27., kedd 8:19

Új házak, autók, modern gépek, stb. Repkednek ezek szépen, az utóbbi 10 évben a mezőgazdaság is aranytojást tojó tyúk volt a környékünkön (de Dunántúlon takarmányoznak nagybátyámék, ők se tudják hova tenni a pénzt), és nem csak a termés miatt, hanem az ilyen olyan támogatások miatt.
tejlesen laikuskent kerdezem, ha ilyen jol megy, akkor miert ilyen kurvadraga a gyumolcs pl? a külföldi miért olcsóbb? (most nem a háborus/orbános infláciora gondolok, már előtte is 4000 volt egy kiló cseresznye...)
vagy repcetermesztésre kapnak támogatást, amire kéne, arra meg nem?
thereisonly1ronaldo

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. június 27., kedd 8:07

M1Ö írta:
csababarca írta: De volt áremelés a Ti oldalatokon is, hogy ezt mi okozta az más kérdés
Nem volt. Ott a példám. Idén még olcsóbban vásárolják fel az árut, mint tavaly. Ilyen infláció mellett. Úgyhogy nem tartom jogosnak a "kritikát", hogy minket sem kell félteni.
csababarca írta: Tehát nem az van, hogy Ti ugyanannyiért adjátok, de a kereskedő meg felbassza az árat.
De, pontosan ez van. Ha nem akarsz szenvedni a piacozással, hogy eladod-e az árud vagy nem, ezért leadod felvásárlónak, ott ővdiktátálja az árat. Ennyit ad érte, ha tetszik oda adod, ha nem, csinálj vele amit akarsz. Ha piacra viszed, szintén zenész. Ott a paradicsomos példám. Oda megy hozzád a kereskedő, hogy 500at tud adni kilójáért, ha jó neked, akkor viszi. Hiába kérsz 800at érte. Google-ba rá pehet keresni a nagybani piac árakra. Ezek vannak beállítva. Ez mind fentről irányított, nem a termelő állítja be őket.
Értelek, mást tapasztalok.
Mi is őstermelők voltunk, most meg árut beszerezni megyünk a nagybanira.
SZóval ha nem is annyira mint Te, de képben vagyok.
A mi környékünkön az a jellemző, amiről én írtam, de hiszek a te verziódban is.

Valahogy a gazdák akiket ismerek, állandóan panaszkodnak, de olyat még nem láttam közöttük, aki nyomorogna.
Új házak, autók, modern gépek, stb. Repkednek ezek szépen, az utóbbi 10 évben a mezőgazdaság is aranytojást tojó tyúk volt a környékünkön (de Dunántúlon takarmányoznak nagybátyámék, ők se tudják hova tenni a pénzt), és nem csak a termés miatt, hanem az ilyen olyan támogatások miatt.

De nem bírálom őket, sőt. Megdolgoznak ezért a pénzekért bőven.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

kiserik
Hozzászólások: 5836
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. június 27., kedd 7:58

Realista24 írta: Ez már volt itt téma, és akkor is probaltad védeni “magatokat”, de a realitás és a többség meg mindig az, hogy állami támogatás, kártalanítás, állami támogatás, kártalanítás…újra és újra.
Én csak leírom, hogy hogyan működik a dolog. Mint írtam, Hazardok mindenhol vannak emellett létezik olyan is, hogy korrupció, de az kishazánkban mindenhol. Az elemi kár nem bemondásra működik. Első köreben az országos meteorológiai szolgálat mondja meg, hogy volt e adott káreseménynek megfelelő időjárás. Aztán kijönnek az ellenőrök és megnézik. Emellett, ha 3 éven keresztül mindig károd keretkezett, akkor utána már szinte semmit sem fogsz kapni a termésátlag miatt.

A támogatás az már tészta. Az minden évben igényelhető. Az alap támogatás (a gazdák nagy része ennyitnek felel meg) az 70.000 Ft körül van hektáronként.

Árak: 1998-ban 250Ft-ért adtunk egy kg kajszi-t. A gázolaj 150Ft körül mozgott. Munkabér 2-3000/nap/fő. MOst 4-500 Ft-ért adom el akajszit, gázolaj ár 5-600FT, munkabért 10-12.000Ft és a növényvédőszerekre, gépekre ki sem térek. :hmmm:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég