OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. április 29., szombat 12:56

hat nem tudom.

ha van ket ismerosom, az egyik mar 10x kert kolcson es mindig visszaadogatta es 11.-jere is kolcson ker.

a masik soha nem kert kolcson, mindig mindene rendezett volt, de most ker valamire.

en pl nem reszesitenem elonyben az elsot, de legalabb is biztosan nem lenne hatranyban a masodik.

mondom, bar ertem a hatteret az o szempontjukbol, csak nekem logika ellenes direkt csak azert reszletre veszegetni mindent meg hitelkartyazgatni hogy ezaltal tunjek megbizhatobbnak.
erted, ne menjek mar minuszba (marmint az kozep ertek ala) azert, mert megoldok mindent magamtol.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. április 29., szombat 12:48

'shutterisland írta:
Akkor a médiából ömlik az emberekre a vegyél meg mindent, mert ennyit igazán megérdemelsz.( erről már volt szó, pl. pályakezdő fiatal részletre, hitelből vesz sokszázezer forintos Iphone- t). Ha nincs pénzed valamire, pl. új 8k tv, vegyél hitelből.
angliaban ez kicsit idegesito amugy, hogy ha sok mindenre fizetsz havi torlesztot, sokkal erosebb a credit score-od.

nekem csak a telefonszamlam, bankszamlam es moci biztositasom van, minden mast mindig kp-ra veszek meg, igy az en credit score-om gyenge atlagos de inkabb atlag alatti 400 vmennyi az 1000-es skalan mig aki havonta fizeti a telefon, auto, huto meg akarmilyen aruhitelre kihozott dolgok torlesztojet, annak joval erosebb.

ertem a logikajat, de akkor is hulyen jon ki, hogy ha soha semmi elmaradasom es mindent egyben kifizetek, akkor kevesbe vagyok megbizhato a szemukben, mint aki mindent reszletre vasarol vagy allandoan hitelkartyazgat es toltogeti vissza fizukor.
A hitel itthon meg mindig egy fura dolog, de ezt szerintem mar targyaltuk tobbszor is.
Egyebkent ha a megbizhatosagot lecsereled megfejhetosegre, akkor tokeletesen le is irtad a rendszert, es hogy miert van nem jon ki hulyen, hogy neked kevesbe jo az eredmenyed :)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 29., szombat 12:38

Kozben vagopityu is beadta a papirokat.
thereisonly1ronaldo

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. április 29., szombat 12:32

Akkor a médiából ömlik az emberekre a vegyél meg mindent, mert ennyit igazán megérdemelsz.( erről már volt szó, pl. pályakezdő fiatal részletre, hitelből vesz sokszázezer forintos Iphone- t). Ha nincs pénzed valamire, pl. új 8k tv, vegyél hitelből.
angliaban ez kicsit idegesito amugy, hogy ha sok mindenre fizetsz havi torlesztot, sokkal erosebb a credit score-od.

nekem csak a telefonszamlam, bankszamlam es moci biztositasom van, minden mast mindig kp-ra veszek meg, igy az en credit score-om gyenge atlagos de inkabb atlag alatti 400 vmennyi az 1000-es skalan mig aki havonta fizeti a telefon, auto, huto meg akarmilyen aruhitelre kihozott dolgok torlesztojet, annak joval erosebb.

ertem a logikajat, de akkor is hulyen jon ki, hogy ha soha semmi elmaradasom es mindent egyben kifizetek, akkor kevesbe vagyok megbizhato a szemukben, mint aki mindent reszletre vasarol vagy allandoan hitelkartyazgat es toltogeti vissza fizukor.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. április 29., szombat 11:57

h3x0r írta: Romániában ez csak 2 év, de eszembe jutott az egyik barátom, akik Amerikába mentek ki. Ő mondta, hogy szülés után kivette az egész éves fizetett szabadságát, ami 2 hét :lol: meg egy hónapot, amire már nem kapott fizetést. Viszont a főnöke jófej volt, megengedte neki, hogy összesen 3 hónapot otthon maradjon. Végül annyiból volt szerencséje, hogy a szomszédjuk is akkor szült, közeli barátok, 4en már megoldották, hogy valaki mindig legyen otthon.
USA ilyen tekintetben egy teljesen mas vilag, szamunkra idegen es fura. Osszehasonlithatatlan a mi kulturankkal ez a resze.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. április 29., szombat 10:33

Romániában ez csak 2 év, de eszembe jutott az egyik barátom, akik Amerikába mentek ki. Ő mondta, hogy szülés után kivette az egész éves fizetett szabadságát, ami 2 hét :lol: meg egy hónapot, amire már nem kapott fizetést. Viszont a főnöke jófej volt, megengedte neki, hogy összesen 3 hónapot otthon maradjon. Végül annyiból volt szerencséje, hogy a szomszédjuk is akkor szült, közeli barátok, 4en már megoldották, hogy valaki mindig legyen otthon.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. április 29., szombat 10:06

van ami jobb kulfoldon, de pl a gyes eleg szivas itt angliaban, ha mar tamogatasok.

asszem nem egeszen egy evre tud elmenni az anya, de mivel nyilvan mar max 7 honapos terhesen a legtobb helyen ideje elkezdeni, a gyerek 10 honapos kora utan vagy maradsz vele otthon, vagy visszamesz dolgozni es mehet a mereg draga nurserybe.

es ha jol tudom akkor 6 hetig a fizu 90 szazaleka jar, aztan a maradek 33 hetre mar kevesebb.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. április 29., szombat 9:54

Halfkey írta: Mondjuk azért nem pont annyi az annyi, most mindegy hogy más néven, de minden fizetésed mellett kapsz az adókedvezmény miatt is pénzt (nem fizetsz be annyi adót).

Egy gyereknél ez persze további vicces 10 ezer :) Csak a tényszerūség kedvéért írom.
22 ezerbol megvan a pelenka egy hetre, meg mindig nevetseges belegondolni, hogy ez a csaladbaratsag resze :D.
Bar, nem tudom kulfoldon mi a helyzet, az teny. Lehet ott enny isincs (bar ez is karcolja a semmit, amit itt kapnak a csaladok).

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. április 29., szombat 9:48

Mondjuk azért nem pont annyi az annyi, most mindegy hogy más néven, de minden fizetésed mellett kapsz az adókedvezmény miatt is pénzt (nem fizetsz be annyi adót).

Egy gyereknél ez persze további vicces 10 ezer :) Csak a tényszerūség kedvéért írom.

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. április 29., szombat 9:36

zsuninnyo írta:
Nika91127 írta:

Én próbálok a kettő közt maradni - szerintem elég jól sikerült is.
Az utóbbi 3 évben főleg az én fizumból éltünk 3an - a GYES-re kapott nevetséges összeg a gyerek pelenkáját kb. fedezte. Ennek az elején a "bérrendezés" előtti fizuból Pécsen egy albit fent kellett tartani, hazautazni kötelező ügyeletre, stb.stb. Az kicsit necces időszak volt, de sose mentem "mínuszba" a hónap végére.
A szép, rendszeres elrakogatásnak, meg egy szerencsés telek vétel-eladásnak hála, a tartalék is gyarapodott szépen.
Jelenleg ott tartunk,hogy vettem egy házat, amit fel kell újítani (hitel+kp), de a felújításra kalkulált összeg 90% már rendelkezésre áll - és mire befejeződik, addigra meg is lesz.
Mindehhez 32 éves vagyok. A szüleim nem adtak lakást/házat a seggem alá, a kocsimat is én tartom fenn és én vettem.
Évente elmegyünk 1 hétre külföldre, a többi szabad hétvége mindig nagyszülős, mert messze laknak :)
Szep munka, de a csaladi potlekot kifelejtetted, azert az is segit. :DDDDDDDDD
Bocsanat, mindig nevetnem kell, amikor eszembe jut, hogy meg en gyerekkoromban 25 evvel ezelott is ugyanakkora osszeget vettem at a postastol, mint amit ma kapunk.
Egyebkent a megtakaritas erdekes tema, en azt hittem mindenki rak felre, mert mi azert csoro nep vagyunk, de igazabol igy belegondolva sosem hallottam senkitol, hogy mennyit es hogyan rakna felre tervszeruen (mondjuk gyerekkel akkor mar minimum start szamla, vagy babakotveny vagy mi a neve?).
A havi 12.200 Ft? Hatalmasat segít. Egy kisebb Lidl-s bevásárlás, amikor csak alap élelmiszert veszel 3 napra.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. április 29., szombat 9:33

Nika91127 írta:
'shutterisland írta: igen, a megtakaritas kimaradt, az is hozzatartozna.

bar mondjuk szerintem a magyarok kozott a ket veglet a tobbseg, az egyik nagyon sporolos es probal minden fillert megtakaritani, a masik meg feleli mindenet es meg sokszor a takaronal is tovabb nyujtozkodik.
20-as evem elejen egyertelmuen a masodik halmazba tartoztam en is, azota mar probalok a ketto kozt feluton.

relativ keves csalad takarit meg tervszeruen mondjuk havi osszbevetel 10 szazalekat.

bar az is igaz, hogy irtozatosan kicsi a minta, mikor valaki a sajat rokonsagabol, ismerettsegi korebol indul ki, de ezert erdekes olvasni az itteni vegyes egyveleg irasait a temaban.
Én próbálok a kettő közt maradni - szerintem elég jól sikerült is.
Az utóbbi 3 évben főleg az én fizumból éltünk 3an - a GYES-re kapott nevetséges összeg a gyerek pelenkáját kb. fedezte. Ennek az elején a "bérrendezés" előtti fizuból Pécsen egy albit fent kellett tartani, hazautazni kötelező ügyeletre, stb.stb. Az kicsit necces időszak volt, de sose mentem "mínuszba" a hónap végére.
A szép, rendszeres elrakogatásnak, meg egy szerencsés telek vétel-eladásnak hála, a tartalék is gyarapodott szépen.
Jelenleg ott tartunk,hogy vettem egy házat, amit fel kell újítani (hitel+kp), de a felújításra kalkulált összeg 90% már rendelkezésre áll - és mire befejeződik, addigra meg is lesz.
Mindehhez 32 éves vagyok. A szüleim nem adtak lakást/házat a seggem alá, a kocsimat is én tartom fenn és én vettem.
Évente elmegyünk 1 hétre külföldre, a többi szabad hétvége mindig nagyszülős, mert messze laknak :)
Szep munka, de a csaladi potlekot kifelejtetted, azert az is segit. :DDDDDDDDD
Bocsanat, mindig nevetnem kell, amikor eszembe jut, hogy meg en gyerekkoromban 25 evvel ezelott is ugyanakkora osszeget vettem at a postastol, mint amit ma kapunk.
Egyebkent a megtakaritas erdekes tema, en azt hittem mindenki rak felre, mert mi azert csoro nep vagyunk, de igazabol igy belegondolva sosem hallottam senkitol, hogy mennyit es hogyan rakna felre tervszeruen (mondjuk gyerekkel akkor mar minimum start szamla, vagy babakotveny vagy mi a neve?).

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. április 29., szombat 9:00

'shutterisland írta: igen, a megtakaritas kimaradt, az is hozzatartozna.

bar mondjuk szerintem a magyarok kozott a ket veglet a tobbseg, az egyik nagyon sporolos es probal minden fillert megtakaritani, a masik meg feleli mindenet es meg sokszor a takaronal is tovabb nyujtozkodik.
20-as evem elejen egyertelmuen a masodik halmazba tartoztam en is, azota mar probalok a ketto kozt feluton.

relativ keves csalad takarit meg tervszeruen mondjuk havi osszbevetel 10 szazalekat.

bar az is igaz, hogy irtozatosan kicsi a minta, mikor valaki a sajat rokonsagabol, ismerettsegi korebol indul ki, de ezert erdekes olvasni az itteni vegyes egyveleg irasait a temaban.
Én próbálok a kettő közt maradni - szerintem elég jól sikerült is.
Az utóbbi 3 évben főleg az én fizumból éltünk 3an - a GYES-re kapott nevetséges összeg a gyerek pelenkáját kb. fedezte. Ennek az elején a "bérrendezés" előtti fizuból Pécsen egy albit fent kellett tartani, hazautazni kötelező ügyeletre, stb.stb. Az kicsit necces időszak volt, de sose mentem "mínuszba" a hónap végére.
A szép, rendszeres elrakogatásnak, meg egy szerencsés telek vétel-eladásnak hála, a tartalék is gyarapodott szépen.
Jelenleg ott tartunk,hogy vettem egy házat, amit fel kell újítani (hitel+kp), de a felújításra kalkulált összeg 90% már rendelkezésre áll - és mire befejeződik, addigra meg is lesz.
Mindehhez 32 éves vagyok. A szüleim nem adtak lakást/házat a seggem alá, a kocsimat is én tartom fenn és én vettem.
Évente elmegyünk 1 hétre külföldre, a többi szabad hétvége mindig nagyszülős, mert messze laknak :)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. április 29., szombat 8:33

igen, a megtakaritas kimaradt, az is hozzatartozna.

bar mondjuk szerintem a magyarok kozott a ket veglet a tobbseg, az egyik nagyon sporolos es probal minden fillert megtakaritani, a masik meg feleli mindenet es meg sokszor a takaronal is tovabb nyujtozkodik.
20-as evem elejen egyertelmuen a masodik halmazba tartoztam en is, azota mar probalok a ketto kozt feluton.

relativ keves csalad takarit meg tervszeruen mondjuk havi osszbevetel 10 szazalekat.

bar az is igaz, hogy irtozatosan kicsi a minta, mikor valaki a sajat rokonsagabol, ismerettsegi korebol indul ki, de ezert erdekes olvasni az itteni vegyes egyveleg irasait a temaban.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. április 29., szombat 0:04

Annak szerintem is alapnak kéne lennie, de érzésre jó ha 5 családból 1 gondol erre. Persze lehet csak nem szeretnek az emberek a pénzeikrõl beszélni.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. április 28., péntek 23:59

Egyebkent erdekes, hogy a kenyelmes szintbe nincsen belevonva a megtakaritas. Ez atlagos hozzaallas, vagy veletlenul kimaradt? Mert szerintem az is hozzatartozik, hogy egy havi osszeget felre tudsz tenni, mondjuk egy olyan 50-100k-t minimum biztosan. (most hogy ezt mibe, az teljesen mellekes)
Halfkey írta: Ugyanarról beszélünk. Jó neked ha havi 200k nem nagy különbség. :)
Jogos, aranyaiban olyan 20-25%, amit mondhatunk akar soknak is, igazad van.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. április 28., péntek 23:57

Ugyanarról beszélünk. Jó neked ha havi 200k nem nagy különbség. :)

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. április 28., péntek 23:52

Halfkey írta: Sok múlik azon is hol laksz - a lakhatás költségei ugye elég különbözõek. Budapesten az 1m megkeresése családilag az szerintem egy normális, sima élet, az ország 2/3-ban viszont habzsi-dõzsi. Nem mindegy hogy 50 vagy 100m-s a lakás/ház amire a hitelt/albit fizetni kell.
A lakhatas videken sem sokkal olcsobb, cserebe az elelmiszer es minden mas ugyanannyiba kerul, mint Budapesten. Talan a szolgaltatasok ara nem eri el a szintet. Szoval Budapesten havi 1M-bol megvagy viszonylag kenyelmesen, videken ez kb 800k. Nincs olyan nagy kulonbseg.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. április 28., péntek 23:42

Sok múlik azon is hol laksz - a lakhatás költségei ugye elég különbözõek. Budapesten az 1m megkeresése családilag az szerintem egy normális, sima élet, az ország 2/3-ban viszont habzsi-dõzsi. Nem mindegy hogy 50 vagy 100m-s a lakás/ház amire a hitelt/albit fizetni kell.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8484
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. április 28., péntek 23:16

jah, nem is akartam beirni emiatt, mert tul sok a valtozo, de azert ilyen becslesekbe es konkretizalt szitukba bele lehet menni.

pedig ugye 10 eve meg havi 47k-bol is meg lehetett elni. :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. április 28., péntek 23:08

Abból kiindulva, amit otthon tapasztalok, barátok, család. Egy 400-400 ezres fizuból, AMENNYIBEN tudsz bánni a pénzzel. (értve ez alatt a relatíve ésszerű spórolást), egy pár, gyerek nélkül képes megvalósítani mindazt, amit leírtál.

De az 500-500-ból már vígan.

Nyilván, ha olyan életet folytat valaki, hogy megállás nélkül vásárolgat, mindenből a legjobb kell, AZONNAL. Főtt étel napi 3x, dohányzás, alkohol, egyéb nyalánkságok azért csúnyán befolyásolhatják.

Nehéz megmondani, hogy mi az az összeg, mert végtelen dolog képes befolyásolni. Míg az egyik ember ugyanabból az összegből jobban képes megélni, többet tud megvalósítani, addig a másik a többől is rosszabbul él. Nem egy ilyen esetről tudok,vagy tapasztalok. Végtelen a variációs lehetőség.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 53 regisztrált és 0 vendég