OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2023. április 16., vasárnap 21:24

kiserik írta: Egy 2 éves korgyéját elég nehéz tolni, főleg 70-nel. :lol: Alvásra viszont még szüksége van, ezért ha elalszik az autóban (nem, nem ott altatjuk, de néha megesik, hogy el kell menni bevásárolni, stb és nekünk a ""város"" 40km-re van) és csak fél óra az út, akkor (igen, én marha) lassabban, vagy többet fogok menni, mert ha megállunk azonnal felkel, vissza már nem alszik, akkor estére meg rottyon van az alvásra pedig szüksége van a fejlődéshez.

R24: kíváncsi vagyok arra a megoldásra, mert nekem valahogy nem jut eszembe jobb.

Más: valaki használ a YouTube Vancedhez hasonló appot?
Ezt engedd el, ebből már nem tudsz jól kijönni, hogy autópályán hetvennel cammogva altatod a gyerkőcöt😀, teljesen jogos a kritika. Magát az autóban altatást/elaltatást átérzem, én is vittem már ki az éjszaka közepén kocsikázni mert nem volt hajlandó csak úgy aludni. Viszont ezt a pályás dolgot felejtsd el mert konkrétan életveszélyes.

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. április 16., vasárnap 21:15

Egy 2 éves korgyéját elég nehéz tolni, főleg 70-nel. :lol: Alvásra viszont még szüksége van, ezért ha elalszik az autóban (nem, nem ott altatjuk, de néha megesik, hogy el kell menni bevásárolni, stb és nekünk a ""város"" 40km-re van) és csak fél óra az út, akkor (igen, én marha) lassabban, vagy többet fogok menni, mert ha megállunk azonnal felkel, vissza már nem alszik, akkor estére meg rottyon van az alvásra pedig szüksége van a fejlődéshez.

R24: kíváncsi vagyok arra a megoldásra, mert nekem valahogy nem jut eszembe jobb.

Más: valaki használ a YouTube Vancedhez hasonló appot?

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3574
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. április 16., vasárnap 21:01

Realista24 írta: Bennem az merült fel hogy benyat is egetett volna e plusz fel óra miatt vagy akkor azért megtalálja a megoldást.

Tekintve, mekkora kincs az alvó gyerek, szvsz belefér :D

Az én szabadalmam, hogy arccal a nap felé forgattam, így becsukta a szemét, mert zavarta. Használjátok nyugodtan :kalapos:
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. április 16., vasárnap 20:17

raul 4 ever írta: Én továbbra is azon lamentálok, hogy többet aludt volna-e a kölyök, ha 70nel tolom anno a korgyéját :mrgreen:

Húsvét után jöttünk haza anyóstól Nyíregyről, én pl. nem is láttam villanyost cammogni, de lefele se volt Tatabányánál a szokásos kamiont dobnak fel előző, román traileres. Igaz idén először mentem a megyén kívülre, kicsi ez a merítés.
Bennem az merült fel hogy benyat is egetett volna e plusz fel óra miatt vagy akkor azért megtalálja a megoldást.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3574
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. április 16., vasárnap 20:13

Én továbbra is azon lamentálok, hogy többet aludt volna-e a kölyök, ha 70nel tolom anno a korgyéját :mrgreen:

Húsvét után jöttünk haza anyóstól Nyíregyről, én pl. nem is láttam villanyost cammogni, de lefele se volt Tatabányánál a szokásos kamiont dobnak fel előző, román traileres. Igaz idén először mentem a megyén kívülre, kicsi ez a merítés.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. április 16., vasárnap 20:12

hehetheoriginal írta: Ertem
Tényleg? :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2023. április 16., vasárnap 19:58

Semmi rossz indulat imádom ahogy kiserik folyamat úszik az árral szemben a teslájával. :mrgreen:

Nika91127
Hozzászólások: 2656
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. április 16., vasárnap 19:39

kiserik írta:
Nika91127 írta:

De jó, csak 17 millió egy új Tesla, amivel utána SEMMI GOND! Szuper. Ha elérhető áron lesz, szóljatok :) Addig elpöfögök 5 literrel.
A Passatod alapára meg 15 millió amivel utána még SOK A GOND! Szuper. :kalapos:
Realista24 írta: Amúgy továbbra is nagyon mókás hogy az autópályan 100-110zel kullog az elektromosak 80%a.
Ma eddig két Tesla, BMW, Nissan…továbbra is vicc számomra ez a koncepció.
Az nem koncepció, hogy a user 100-zal kullog. Kullognak belsőégésűvel is. Gondolom azokat nem számoltad meg. 2 hete volt dolgom Pesten, leszaladt kb 6-700km végig autópályán 140-nel (addig működik a sávtartó, de ez tényleg 140, nem csal az óra, mint általában) és nulla perc fölösleges állással. Az M3ason álltam meg a Hatvanasban ebédelni és közben jóllakott a kocsi is.

Humorérzék: ez most olyanra sikerült, mint hehe ironizálásai, csak ő nem tud utólag hozzáírni a kommentjéhez :kacsint:
Sajnos új Passatot se tudnék venni, de amennyiért a használt Passatom vettem (4,4), annyiért is szívesen vennék Teslát :)
Sajnos orvos létemre nem engedhetem meg, hogy szalonautóval furikázzak 30 évesen, ami 20+ milla.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. április 16., vasárnap 18:57

kiserik írta:
Realista24 írta: Nem sztereotípia, tény.
EVk spórolnak a sebességen.
De lehet mind a 30-40 csak gyereket altat, minden héten.
Sztereotípia, hogy EV-vel spórolni KELL a sebességen, nem szabad fűteni sem, semennyi hatótávja sincs, napokig tart a töltés, hamar tönkremegy az akksi, környezetkárosítóbb, csak a gazdagok úri hóbortja, stb, stb.

Tény, hogy sokan spórolnak a fogyasztáson hajtástól függetlenül ahogy az is tény, hogy sajnos lassan a Teslások az új BMWsek és nem a lassúsága miatt.

Hehe: ahogy írtam az idő volt a rövid keresztmetszet. Ha megállunk, akkor felébred.
Megint olyat keversz bele amit nem írtam.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 16., vasárnap 18:54

Ertem
thereisonly1ronaldo

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. április 16., vasárnap 18:51

hehetheoriginal írta:
Hehe: ahogy írtam az idő volt a rövid keresztmetszet. Ha megállunk, akkor felébred
nem ertem, pont azert mondom,hogy lehetett volna baszatni neki, plane ha nincs sehol senki. Miert kellett volna megallni?
Mert hazaérünk :lol: Fél óra az út, de ha közben bealszik a törpe, akkor el kell nyújtani szűk 1 órásra. Most vagy elmegyek Szlovákiába és vissza, vagy megyek lassabban (ha forgalom van, akkor az első, ha nincs senki, akkor a második opciót választom).

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. április 16., vasárnap 18:48

hehetheoriginal írta:
Hehe: ahogy írtam az idő volt a rövid keresztmetszet. Ha megállunk, akkor felébred
nem ertem, pont azert mondom,hogy lehetett volna baszatni neki, plane ha nincs sehol senki. Miert kellett volna megallni?
Azert allt volna meg, mert odaerkezik a celba. Es azt akarta, hogy a gyerek aludjon egy orat.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 16., vasárnap 18:41

Hehe: ahogy írtam az idő volt a rövid keresztmetszet. Ha megállunk, akkor felébred
nem ertem, pont azert mondom,hogy lehetett volna baszatni neki, plane ha nincs sehol senki. Miert kellett volna megallni?
thereisonly1ronaldo

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. április 16., vasárnap 18:37

Realista24 írta: Nem sztereotípia, tény.
EVk spórolnak a sebességen.
De lehet mind a 30-40 csak gyereket altat, minden héten.
Sztereotípia, hogy EV-vel spórolni KELL a sebességen, nem szabad fűteni sem, semennyi hatótávja sincs, napokig tart a töltés, hamar tönkremegy az akksi, környezetkárosítóbb, csak a gazdagok úri hóbortja, stb, stb.

Tény, hogy sokan spórolnak a fogyasztáson hajtástól függetlenül ahogy az is tény, hogy sajnos lassan a Teslások az új BMWsek és nem a lassúsága miatt.

Hehe: ahogy írtam az idő volt a rövid keresztmetszet. Ha megállunk, akkor felébred.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 16., vasárnap 18:36

Jo nyilvan m6on vagy m3on vannak olyan reszek, ahol kutya se jar, de nem ertem, az egyik legpremiumabbik EV nem eleg csendes 70 folott?
thereisonly1ronaldo

zsuninnyo
Hozzászólások: 1268
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. április 16., vasárnap 18:23

zoli0415 írta:
kiserik írta:

Tudom mikor írtad oda :D

Új Teslát lehetett venni 12,5 millió Ft-ért itthon, nem is olyan régen (állami támogatással) és 10 millióért volt használt. Most 11,5-től van fent használtautón és ez szépen megy lefelé.

Én is mentem már 70-nel autópályán és ha elmentél mellettem gondolhattad, hogy lúzer EV-s, pedig csak a gyerek aludt hátul és a fél órás utat 1 óra alatt akartam megtenni, hogy fel ne ébredjen. Mondjuk ha Nikával találkozol hasonló szituban, akkor fel sem tűnik, pedig kb 1 árban van a két autó (újonnan persze).

Saját tapasztalat: 130-140-nel télen, bent 22fokra fűtve 250-300km a valós hatótáv (Model Y LR). Országúton 400-450km. Városban 500km is meglehet.
Az indokolatlan lassú haladást, kullogást, tegye azt bármilyen autóval, szigorúbban büntetném mint a gyorshajtást. Aki autópályán képes hetvennel poroszkálni annak azonnal elvenném a jogosítványát és csak egy szigorított újravizsgázás után szerezhetné vissza.
Buntetve van az indokolatlanul lassu haladas, de a gyorshajtas meg mindig veszelyesebb. Szoval jobban buntetni nem lenne tul esszeru dontes.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. április 16., vasárnap 18:22

Nem sztereotípia, tény.
EVk spórolnak a sebességen.
De lehet mind a 30-40 csak gyereket altat, minden héten.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. április 16., vasárnap 18:12

zoli0415 írta:
kiserik írta:

Tudom mikor írtad oda :D

Új Teslát lehetett venni 12,5 millió Ft-ért itthon, nem is olyan régen (állami támogatással) és 10 millióért volt használt. Most 11,5-től van fent használtautón és ez szépen megy lefelé.

Én is mentem már 70-nel autópályán és ha elmentél mellettem gondolhattad, hogy lúzer EV-s, pedig csak a gyerek aludt hátul és a fél órás utat 1 óra alatt akartam megtenni, hogy fel ne ébredjen. Mondjuk ha Nikával találkozol hasonló szituban, akkor fel sem tűnik, pedig kb 1 árban van a két autó (újonnan persze).

Saját tapasztalat: 130-140-nel télen, bent 22fokra fűtve 250-300km a valós hatótáv (Model Y LR). Országúton 400-450km. Városban 500km is meglehet.
Az indokolatlan lassú haladást, kullogást, tegye azt bármilyen autóval, szigorúbban büntetném mint a gyorshajtást. Aki autópályán képes hetvennel poroszkálni annak azonnal elvenném a jogosítványát és csak egy szigorított újravizsgázás után szerezhetné vissza.
Nem ismersz. M3as Miskolctól kb kihalt. Soha nem tartok fel senkit, semmilyen körülmények között, mert ezt is várom el a többi közlekedőtől. Alapvetően egyetértek a mondandóddal. A történettel csak arra akartam utalni, hogy soha nem tudhatod ki mit miért cselekszik. A sztereotípiák világában élünk. És nagyon sok sztereotípia van az EV-kel kapcsolatban, hogy a Teslákat/Teslásokat már ne is említsem.

Köszi hehe. :-*

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 16., vasárnap 17:58

zoli0415 írta:
kiserik írta:

Tudom mikor írtad oda :D

Új Teslát lehetett venni 12,5 millió Ft-ért itthon, nem is olyan régen (állami támogatással) és 10 millióért volt használt. Most 11,5-től van fent használtautón és ez szépen megy lefelé.

Én is mentem már 70-nel autópályán és ha elmentél mellettem gondolhattad, hogy lúzer EV-s, pedig csak a gyerek aludt hátul és a fél órás utat 1 óra alatt akartam megtenni, hogy fel ne ébredjen. Mondjuk ha Nikával találkozol hasonló szituban, akkor fel sem tűnik, pedig kb 1 árban van a két autó (újonnan persze).

Saját tapasztalat: 130-140-nel télen, bent 22fokra fűtve 250-300km a valós hatótáv (Model Y LR). Országúton 400-450km. Városban 500km is meglehet.
Az indokolatlan lassú haladást, kullogást, tegye azt bármilyen autóval, szigorúbban büntetném mint a gyorshajtást. Aki autópályán képes hetvennel poroszkálni annak azonnal elvenném a jogosítványát és csak egy szigorított újravizsgázás után szerezhetné vissza.
Kresz szerint nem is lehet tul lassan, kar hogy nincs szamszerusitve, gondolva sajnos az ilyen "emberekre"
thereisonly1ronaldo

zoli0415
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2017. szeptember 11., hétfő 13:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zoli0415 » 2023. április 16., vasárnap 17:55

kiserik írta:
Realista24 írta: Meg azelőtt írtam oda mint hogy te reagáltál. :smile:

Felsőkategória, általában nem kullog. Nem azért vesz valaki 20millioert egy BMW-t vagy Mercit hogy aztán 100zal menjen, hacsak nem osztrák nyugger.

Szóval lehet tovább csavarni, csak nem érdemes.
Tudom mikor írtad oda :D

Új Teslát lehetett venni 12,5 millió Ft-ért itthon, nem is olyan régen (állami támogatással) és 10 millióért volt használt. Most 11,5-től van fent használtautón és ez szépen megy lefelé.

Én is mentem már 70-nel autópályán és ha elmentél mellettem gondolhattad, hogy lúzer EV-s, pedig csak a gyerek aludt hátul és a fél órás utat 1 óra alatt akartam megtenni, hogy fel ne ébredjen. Mondjuk ha Nikával találkozol hasonló szituban, akkor fel sem tűnik, pedig kb 1 árban van a két autó (újonnan persze).

Saját tapasztalat: 130-140-nel télen, bent 22fokra fűtve 250-300km a valós hatótáv (Model Y LR). Országúton 400-450km. Városban 500km is meglehet.
Az indokolatlan lassú haladást, kullogást, tegye azt bármilyen autóval, szigorúbban büntetném mint a gyorshajtást. Aki autópályán képes hetvennel poroszkálni annak azonnal elvenném a jogosítványát és csak egy szigorított újravizsgázás után szerezhetné vissza.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 31 regisztrált és 0 vendég