OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. április 15., szombat 14:00

gutihaz14 írta:
Magnéziumhiány?
Szoktál nyújtani?
vettem a napokban béres magnézium komplexet, szóval kb 3 napi adag van még csak bennem :D

nyújtani meg nem szoktam :D ez óriási hiba tudom, de az az igazság hogy 20 éve focizom kb és sosem nyújtottam le a végén, mindig csak a bemelegítés volt, de azt rendesen.
lehet a kor miatt be kéne vezetni már a foci utáni nyújtást? :D
Szerintem mindenképp.

Nekem is most van egy ilyen "dudorom", de nekem volt egy rossz mozdulat, és az egyik izomcsoportban lett egy kis izomsérülés+görcs, 1hete szívok vele :D

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. április 15., szombat 13:59

Magnéziumhiány?
Szoktál nyújtani?
vettem a napokban béres magnézium komplexet, szóval kb 3 napi adag van még csak bennem :D

nyújtani meg nem szoktam :D ez óriási hiba tudom, de az az igazság hogy 20 éve focizom kb és sosem nyújtottam le a végén, mindig csak a bemelegítés volt, de azt rendesen.
lehet a kor miatt be kéne vezetni már a foci utáni nyújtást? :D
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. április 15., szombat 13:56

gutihaz14 írta:
Nika91127 írta:

Ön a Madridom orvosi szakrendelését hívta.

- Mit jelent pontosan a húzódás kifejezés? Van egy diszkomfort érzés a combhajlítód tapadásánál a térdhajlatban?
- Van esetleg a térdhajlatban kiboltosulás, vagy tapintható dudor?
- Van amúgy térdfájdalmad, a térded fel szokott néha dagadni?

Ha jól értem, hosszú ülés után érzel valamit a combhajlítódban, de pontosan identifikálni nem tudod, mi az.

- Az érintett lábon esetleg zsibbadásod/hangyázásérzésed van az ilyen felkelések után?
- Sportolsz rendszeresen?
- Fizikai munkát végzel?
1 . nagyon köszönöm a segítséged.

2. lehet mondani diszkomfortnak is mert amíg nem egyenesítem ki teljesen és szokja meg a lábam addig érzem, amúgy lehet nem is kell hosszabb időről beszélni mert ha 20 percet ülök már utána is érezni a kinyújtásnál

3. valami "kicsi dudor" van de ez a ballábamon is szerintem ez normál, mert nem óriási mint pl egy baker cisztánál szoktak mutogatni, de egyértelműen ott van ez az érzés.

4. nem szokott feldagadni a térdem, eddig sem és most sem.

béres porcerősítőt szedek kb 1 éve,

nincs zsibbadás sem hagyásérzésem egyszerűen csak mikor a 90 fokból 180-at csinálnék a lábamból akkor kb. 160 foktól( :mrgreen: ) érzem ezt a valamilyen húzódást amíg szépen lassan kinyújtom 180-ra és eltűnik az érzés

heti kétszer focizom

nem éppen fizikai munka de napi átlag 5000-6000 lépést megteszek mert nagy területen mozgok, tehát ez csak gyaloglásban értendő mert nem kell ugrálnom, másznom stb, csak területeket járok be.

felváltva lóbalzsamozom meg fekete nadálytővel kenem, de mivel nem éreztem semmi javulást (sem romlást) ezért mostanában már hanyagolom ezt is.
Magnéziumhiány?
Szoktál nyújtani?

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. április 15., szombat 13:25

Nika91127 írta:
gutihaz14 írta: volt valakinek olyan serulese hogy ha hosszabb ideig ul majd felkel kiegyenesiti a labat akkor huzodik a terdhajlata hatul? kb 3 hete ez van nekem es nem tudom mi a fasza gyogymod

a huzodas amugy kb 5 mp alatt megszunik es utana elo sem jon addig amig ujra be nem hajlitom hosszabb idore. jobb labam csak.
Ön a Madridom orvosi szakrendelését hívta.

- Mit jelent pontosan a húzódás kifejezés? Van egy diszkomfort érzés a combhajlítód tapadásánál a térdhajlatban?
- Van esetleg a térdhajlatban kiboltosulás, vagy tapintható dudor?
- Van amúgy térdfájdalmad, a térded fel szokott néha dagadni?

Ha jól értem, hosszú ülés után érzel valamit a combhajlítódban, de pontosan identifikálni nem tudod, mi az.

- Az érintett lábon esetleg zsibbadásod/hangyázásérzésed van az ilyen felkelések után?
- Sportolsz rendszeresen?
- Fizikai munkát végzel?
1 . nagyon köszönöm a segítséged.

2. lehet mondani diszkomfortnak is mert amíg nem egyenesítem ki teljesen és szokja meg a lábam addig érzem, amúgy lehet nem is kell hosszabb időről beszélni mert ha 20 percet ülök már utána is érezni a kinyújtásnál

3. valami "kicsi dudor" van de ez a ballábamon is szerintem ez normál, mert nem óriási mint pl egy baker cisztánál szoktak mutogatni, de egyértelműen ott van ez az érzés.

4. nem szokott feldagadni a térdem, eddig sem és most sem.

béres porcerősítőt szedek kb 1 éve,

nincs zsibbadás sem hagyásérzésem egyszerűen csak mikor a 90 fokból 180-at csinálnék a lábamból akkor kb. 160 foktól( :mrgreen: ) érzem ezt a valamilyen húzódást amíg szépen lassan kinyújtom 180-ra és eltűnik az érzés

heti kétszer focizom

nem éppen fizikai munka de napi átlag 5000-6000 lépést megteszek mert nagy területen mozgok, tehát ez csak gyaloglásban értendő mert nem kell ugrálnom, másznom stb, csak területeket járok be.

felváltva lóbalzsamozom meg fekete nadálytővel kenem, de mivel nem éreztem semmi javulást (sem romlást) ezért mostanában már hanyagolom ezt is.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 15., szombat 12:48

gutihaz14 írta: volt valakinek olyan serulese hogy ha hosszabb ideig ul majd felkel kiegyenesiti a labat akkor huzodik a terdhajlata hatul? kb 3 hete ez van nekem es nem tudom mi a fasza gyogymod

a huzodas amugy kb 5 mp alatt megszunik es utana elo sem jon addig amig ujra be nem hajlitom hosszabb idore. jobb labam csak.
Hátsó térdszalagok túlterheltek, mert amikor egesz nap ülsz es utána kemenyen sportolsz/mozogsz, akkor nincsenek edzesben, eleget dolgoztatva.
többet kell mozogni, nem egy poziban ülni órákat, elmulik magatol

Neked meg cara az a baj, hogy rossz csapatnak drukkolsz, az minden probléma ősatyja. :mrgreen:

Ne faradj Nika, minden kezelés kész, pihenj tovabb :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. április 15., szombat 12:41

Caraway írta: Ha ezt kiveseztetek akkor nekem is lenne egy panaszom Nika doktorur, amiben lehet tudnal segiteni. :)
Mesélj :)

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2023. április 15., szombat 12:29

Ha ezt kiveseztetek akkor nekem is lenne egy panaszom Nika doktorur, amiben lehet tudnal segiteni. :)

Nika91127
Hozzászólások: 2688
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. április 15., szombat 12:06

gutihaz14 írta: volt valakinek olyan serulese hogy ha hosszabb ideig ul majd felkel kiegyenesiti a labat akkor huzodik a terdhajlata hatul? kb 3 hete ez van nekem es nem tudom mi a fasza gyogymod

a huzodas amugy kb 5 mp alatt megszunik es utana elo sem jon addig amig ujra be nem hajlitom hosszabb idore. jobb labam csak.
Ön a Madridom orvosi szakrendelését hívta.

- Mit jelent pontosan a húzódás kifejezés? Van egy diszkomfort érzés a combhajlítód tapadásánál a térdhajlatban?
- Van esetleg a térdhajlatban kiboltosulás, vagy tapintható dudor?
- Van amúgy térdfájdalmad, a térded fel szokott néha dagadni?

Ha jól értem, hosszú ülés után érzel valamit a combhajlítódban, de pontosan identifikálni nem tudod, mi az.

- Az érintett lábon esetleg zsibbadásod/hangyázásérzésed van az ilyen felkelések után?
- Sportolsz rendszeresen?
- Fizikai munkát végzel?

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. április 15., szombat 11:52

volt valakinek olyan serulese hogy ha hosszabb ideig ul majd felkel kiegyenesiti a labat akkor huzodik a terdhajlata hatul? kb 3 hete ez van nekem es nem tudom mi a fasza gyogymod

a huzodas amugy kb 5 mp alatt megszunik es utana elo sem jon addig amig ujra be nem hajlitom hosszabb idore. jobb labam csak.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. április 15., szombat 11:41

Maga a felületi kezelés az úgy ahogy ANDS írja - a tiédhez képest annyi változás ugye van benne, hogy nem csak mosószerrel szeded le, hanem direkt penészölő szerrel, és utána alapozol + festesz. Szóval három dolgot kensz rá, kaphatóak kimondottan erre fejlesztett családok.

Viszont, ez alapvetően csak tüneti kezelés. Egynek jó, de nem ártana "végleges" megoldás is hogy ne kezdjen el penészedni valami nem látható helyeken (pl wc válaszfal mögött), ami oké hogy esztétikailag már nem látod, de belélegezni még ugyanannyira egészségtelen.

Még olyan panelt nem láttam, ahol nincs szellőző lyuk a fürdőszobában. Ez ezek szerint valamiért nem funkcionál nálatok a társasházban rendesen. Ideális esetben ebbe a lakóknak bele kéne feccölnie valamennyit, hogy azt a rendszert valaki átnézze, kitisztítsa a társasházban, mert ha ez nálad probléma, akkor máshol is. Kevésbé ideális esetben, ha ez nem megoldható, keressetek valami páraelszívó eszközt - ha nincs pára nem lesz penész sem. Egy fürdőszoba páramentesítéséhez mondjuk relatív komoly cucc kell.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2023. április 15., szombat 10:52

Sziasztok!

Van egy kisebb panel lakásunk és gondolkodtunk, hogy bérbeadás előtt kiszeretnénk pofozni (Nagyjából felvan újítva, festés, gipszkartonozásban gondolkodtunk.)

A fürdővel semmi probléma nincs, egy új fürdőszobabútor, illetve led világítás lenne (De ezt nyilván megtudom csinálni.) viszont újrafestenénk.
Mivel semmilyen szellőzési rendszer nincs kialakítva így minimálisan penészedik a plafon. Arra gondoltam, hogy penészgátló adalékot rakok a festékbe és úgy festem le.

Valaki használt már ilyet? Héra beltéri festék+héra penészgátló adalékot gondoltam így elsőre. Gondolom elsőkörben teljesen letakarítom azt a kevés penészt, ami esetlegesen van rajta és utána diszperziós mélyalapozó, falfesték+penészgátló adalék?


+1 bónusz kérdés, ledszalagot szeretnék körbe, profilban, viszont nem szeretnék a felfogató klipszekkel bajlódni, ezért ragasztanám van olyan ragasztó amit tudnátok ajánlani? Bírja az esetleges párát és valamennyire a hőt(Bár nem lesz olyan erős ledszalag, ami nagy hőt termelne, de egy minimálisat fog.)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 14., péntek 12:53

hetvegere ezt itt hagyom, mondjatok meg otthon asszonynak:
legjobb smink egy ronda baratno, ha asszony megy valahova :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 14., péntek 10:31

Halfkey írta: Mondjuk abban, hogy "mennyire jó érzés fogni a kormányt és kanyarodni az autóval", biztos hogy jobban adok annak a véleményére akinek van is ilyen autója azzal szemben akinek nincs és nem is ült ilyenben :)
:coffee:
Nem kell atomfizikusnak lenni, hogy megertsuk latatlanban is, hogy ha at kell fogni a kormanyon mikor kettot harmat tekersz rajta balra vagy jobbat, 360 vagy 720 fokban pl, akkor egy teglalapot nehezebb megfogni, mint egy kor/oval alaku cumót.

Nem ertem a teslat amugy, szoftveresen lehetne a kormany sensitivityt meg szervot baszkuralni, es beallitani, hogy nagy sebessegnel ne legyen extra erzekeny, alacsony sebessegnel meg kis forditasra is nagyot kanyarodjon, nem linearisan. (Mint pl a lexus megoldasa)
Es akkor nem kene lecserelgetni vissza a kerek tesla kormanyra.
Mindegy, ők tudjak
thereisonly1ronaldo

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. április 14., péntek 10:26

hehetheoriginal írta:
kiserik írta: Nehéz helyzet ez, mert meg lettem szólítva. Ha a békesség miatt csöndben maradok, akkor megkapom, hogy bújkálok (volt már rá példa), ha érdemben válaszolok, akkor csak kiforgatják az ember szavait. Az EV (főleg a Tesla) téma nem való ebbe a fórumba. Csak annyit válaszolnék: igazad van hehe.
Szeretlek Erik :lol: :lol: :-* :sziv: :mrgreen:

Ui.: biztos csak egyszeri gyartasi hiba :kalapos:
:-*

De tényleg igazad van. A yoke (egyelőre) elég betlinek tűnik. Pozitívum, hogy meghallgatják a fogyasztókat és elérhetővé tették a hagyományos kormányt ezekhez az autókhoz (Model S, X), amivel le lehet cserélni a yoke kormányokat. A második betli az volt a storyban, hogy 1 nap alatt elfogyott a készlet :lol:

A balesetveszélyes résszel tesztek és hírek alapján nem értek egyet, de ebbe nem szeretnék belemenni.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. április 14., péntek 10:23

Mondjuk abban, hogy "mennyire jó érzés fogni a kormányt és kanyarodni az autóval", biztos hogy jobban adok annak a véleményére akinek van is ilyen autója azzal szemben akinek nincs és nem is ült ilyenben :)

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 14., péntek 10:10

kiserik írta: Nehéz helyzet ez, mert meg lettem szólítva. Ha a békesség miatt csöndben maradok, akkor megkapom, hogy bújkálok (volt már rá példa), ha érdemben válaszolok, akkor csak kiforgatják az ember szavait. Az EV (főleg a Tesla) téma nem való ebbe a fórumba. Csak annyit válaszolnék: igazad van hehe.
Szeretlek Erik :lol: :lol: :-* :sziv: :mrgreen:

Ui.: biztos csak egyszeri gyartasi hiba :kalapos:
thereisonly1ronaldo

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. április 14., péntek 10:07

Nehéz helyzet ez, mert meg lettem szólítva. Ha a békesség miatt csöndben maradok, akkor megkapom, hogy bújkálok (volt már rá példa), ha érdemben válaszolok, akkor csak kiforgatják az ember szavait. Az EV (főleg a Tesla) téma nem való ebbe a fórumba. Csak annyit válaszolnék: igazad van hehe.

Tjacks
Hozzászólások: 2679
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2023. április 14., péntek 7:56

Realista24 írta:
hehetheoriginal írta: Mindig kell egy kicsit forgatni a késen, meg igy hetvegere generalni a forgalmat, ahelyett, hogy orulnel neki :kalapos:
Jo, de te nem vezetsz Teslat, o meg igen. Te csak olvasol rola, o meg hasznalja, ergo amit irnak az hazugsag.
Ha szetesne alatta is azt mondana, hogy a best ever "auto", amibe valaha beruhazott.
Én már hallom ahogy írja...3...2....1! :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. április 14., péntek 7:39

hehetheoriginal írta: Mindig kell egy kicsit forgatni a késen, meg igy hetvegere generalni a forgalmat, ahelyett, hogy orulnel neki :kalapos:
Jo, de te nem vezetsz Teslat, o meg igen. Te csak olvasol rola, o meg hasznalja, ergo amit irnak az hazugsag.
Ha szetesne alatta is azt mondana, hogy a best ever "auto", amibe valaha beruhazott.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. április 14., péntek 7:37

Mindig kell egy kicsit forgatni a késen, meg igy hetvegere generalni a forgalmat, ahelyett, hogy orulnel neki :kalapos:
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 99 regisztrált és 0 vendég