OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. március 1., szerda 7:51

Nika91127 írta:
zsuninnyo írta:

Persze, melyik reszet?
Hogy mi volt az, ami mulasztás volt és a halált okozta?
Ugy erti, mint ami rengeteg mas emberrel es a csaladjaval is megtörtént, hogy ha magyarorszagon te bekerulsz a korhazba gyógyulás celjabol idos korban, akkor onnan koporsoban lehet csak távozni.
Felrekezeles hozzanemertes nemtorodomseg lustasag undorito hozzaallas. Ez a mai magyar orvoslas.
Tulzas, de realitas. Nem egy peldat tudnek mondani.

Tudom nalad ez kiveri a biztositekot es mashogy latod, mashogy erzed. Csak a milliok a tarsadalomban nem.
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. március 1., szerda 7:20

ferni írta:
ikelemen5 írta:

A falusi is mind millió fölött keres.
Akiről én tudok az 5 milliót kap… :D
Annyi a kártyapénze v annyi a netto fizuja? :)
Mondjuk falun, ahol akár 3-4 falu is tartozik alá, többezer emberrel, kártyapénznek reális

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8473
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. március 1., szerda 7:16

ikelemen5 írta:
Realista24 írta: Én ahány hazidokit ismerek, mind tele van mind a szemet.
Persze, varos így nem általánosítok.
A falusi is mind millió fölött keres.
Akiről én tudok az 5 milliót kap… :D

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. március 1., szerda 7:15

ikelemen5 írta:
Realista24 írta: Én ahány hazidokit ismerek, mind tele van mind a szemet.
Persze, varos így nem általánosítok.
A falusi is mind millió fölött keres.
Bértábla van. Plusz, mindenki a körzet mérete alapján, az abban lévő "kártyák" száma alapján kapják a támogatást.

Nekem anyukám házigyermekorvos, 30 éve dolgozik, (közte sokáig kórházban), 3 szakvizsgája van, de nem vagyunk tele, "mint a szemét". Lehet rossz helyre születtem :)

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2023. március 1., szerda 7:07

Realista24 írta: Én ahány hazidokit ismerek, mind tele van mind a szemet.
Persze, varos így nem általánosítok.
A falusi is mind millió fölött keres.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. március 1., szerda 6:22

zsuninnyo írta:
Nika91127 írta:
Ezt kifejtenéd?
Persze, melyik reszet?
Hogy mi volt az, ami mulasztás volt és a halált okozta?

zsuninnyo
Hozzászólások: 1280
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. március 1., szerda 0:22

Nika91127 írta:
Ezt kifejtenéd?
Persze, melyik reszet?

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. február 28., kedd 23:28

hehetheoriginal írta: közben, aki vizuális tipus, az tudja miert röhögök, hogy ma lagzilajcsi nem jelent meg kecskemeten a börinél a ma kezdődő büntije letöltése ügyében :lol:
https://blikkruzs.blikk.hu/sztarok/magy ... es/x28e6fd :mrgreen:

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. február 28., kedd 21:33

zsuninnyo írta: Heim Pal korhazat illetve labort sikerult megjarnom az elmult evekben, kritikan aluli. Ha csak kepeket latnek, vagy a sztorit hallanam amit ateltem, azt hinnem ez vhol bulgariaban van egy faluban, vagy afrikaban. Es ezert adozok, hogy a gyerekeket ilyen korulmenyek kozott "gyogyitsak". Az orvosokrol / noverekrol mondanam hogy kb 60-70%-ban legalabb egy normalis szintet eler.
Gyerek haziorvos, lehetetlen bemenni. Ket nappal elore nincs idopont, ha lazas, vagy vmi hirtelen baja van, menj be, bizd a szerencsere. Par orat ulni egy 39 fokos lazas kisgyerekkel kurvajo elmeny. Cserebe fogjuk ra, egy minimum szintet megut az ellatas (kedvesek, es nem kezel felre senkit), ha az ember bekerul.
Mellekesen nagyapamat eppen most nyirjak ki szabolcsban. Az is fasza, ezert dolgozni egy eletet. Ott viszont mindenki hozzaallasa kritikan aluli. Ha random bedobtam volna egy csoport kacsacsoru emlos koze, nagyobb eselye lett volna meggyogyulni.
Ezt kifejtenéd?

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 28., kedd 21:27

igaz, ket oldal van, egy, aki megkeseredett befasult naprol napra el a fizubol, a masik meg azert nemtorodom, mert csak megszokasbol jar be, mikozben elvarja, hogy erkezzen az utalas.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 28., kedd 21:19

Én ahány hazidokit ismerek, mind tele van mind a szemet.
Persze, varos így nem általánosítok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11454
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 28., kedd 21:04

legkozelebb odamegyek es orakat varat, es akkor megtanulom mi a rend
hőőőő apa, minden hetkoznapi stressz levezetesehez a tokeletes alkalom egy ilyen faszkalap :workout: :rock: >:]

Majd meglatjuk ki tanulja meg mi a rend.

Tanulsag: kibaszottkemenyen oda kell lepni a torkukra, legyen az banki ugyintezo, rendor, postai alkalmazott, politikus, haziorvos, iskolai tanar, barki, sajnos ezek a gecik basznak vegezni a munkajukat - nyilvan szar hugy fizetesert cserebe sok gyarlo ember lesz lusta inkabb -, hogy a celjaidat, erdekeidet ervenyesiteni tudd, huszonkettes csapdaja az egesz, rothad minden.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 28., kedd 20:58

Nika91127 írta:
Realista24 írta:

Lehet tul durva, de ha belegondolsz, fel-egy eves viszonylatba is sok ember eletebe kerul.
Nem jutnak be, nem megfelelo helyre, nem jo helyre elsore, stb.stb...es mire odakerulne mar vagy meghal vagy menthetetlen vagy feladja es nem megy vissza, es ezzel tetezi a bajt.
Megfordítom: ha mindenkit a házidoki célirányosan elirányítana, nem pedig találomra, nem kellene ennyit várni. Vagy a sok felesleges "helyfoglaló" ha nem lenne...
Nekem eddig harom hazidokim volt, gyerekkel együtt negy.
1. felnott dokit nem lattam, amikor kellett volna a jogsihoz, kozoltek hogy mar nyugdijas. :lol:
2. kaptam a masodikat, aki elsore ugy lekurt, hogy mit kepzelek en, hogy odamegyek betegen. Be kell jelentkeznem elotte. Ez nagyjabol 10 eve volt, szoval semmi covid para. Rendelo ures volt, sosem lattam meg a dokit, nem tudhattam mi a szabaly nala. Hozzateszem ures volt a rendelo. Azt mondta, majd legkozelebb odamegyek es orakat varat, es akkor megtanulom mi a rend. Mondtam neki, hogy ahogy kilepek az ajton mar masik dokinal leszek.
3. A mostani, ot valasztottam, az elejen minden fasza volt. Majd bejott neki az elet valami mellekesbol es egy (hehet idezve) faszparaszt lett. Ha mentem lecseszett, ha nem mentem lecseszett, ha hivtam minek hivom, ha nem, miert nem hivom.
4. Most keresnem kell egyet :lol:

Gyerekdokink jo, de ismeros. Szoval nem mervado a tapasztalat.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1280
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. február 28., kedd 20:55

Heim Pal korhazat illetve labort sikerult megjarnom az elmult evekben, kritikan aluli. Ha csak kepeket latnek, vagy a sztorit hallanam amit ateltem, azt hinnem ez vhol bulgariaban van egy faluban, vagy afrikaban. Es ezert adozok, hogy a gyerekeket ilyen korulmenyek kozott "gyogyitsak". Az orvosokrol / noverekrol mondanam hogy kb 60-70%-ban legalabb egy normalis szintet eler.
Gyerek haziorvos, lehetetlen bemenni. Ket nappal elore nincs idopont, ha lazas, vagy vmi hirtelen baja van, menj be, bizd a szerencsere. Par orat ulni egy 39 fokos lazas kisgyerekkel kurvajo elmeny. Cserebe fogjuk ra, egy minimum szintet megut az ellatas (kedvesek, es nem kezel felre senkit), ha az ember bekerul.
Mellekesen nagyapamat eppen most nyirjak ki szabolcsban. Az is fasza, ezert dolgozni egy eletet. Ott viszont mindenki hozzaallasa kritikan aluli. Ha random bedobtam volna egy csoport kacsacsoru emlos koze, nagyobb eselye lett volna meggyogyulni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsuninnyo 2023. február 28., kedd 20:58-kor.

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. február 28., kedd 20:52

Realista24 írta:
Faust írta: Minden tiszteletem a tietek, hogy rohadna meg az osszes fejes visszamenoleg vagy 70 evre, igazabol nektek is ugyanazt kene csinalni mint a tanaroknak (kellene), bejelenteni hogy vagy fizuemeles/jelentos munkakorulmeny javitas, vagy 3-4 napig senki nem megy be dolgozni - de hany embereletbe kerulne ez rogvest, belegondolni is szornyu. Ki is hasznaljak ezt a tehetetlenseget rendesen…
Lehet tul durva, de ha belegondolsz, fel-egy eves viszonylatba is sok ember eletebe kerul.
Nem jutnak be, nem megfelelo helyre, nem jo helyre elsore, stb.stb...es mire odakerulne mar vagy meghal vagy menthetetlen vagy feladja es nem megy vissza, es ezzel tetezi a bajt.
Megfordítom: ha mindenkit a házidoki célirányosan elirányítana, nem pedig találomra, nem kellene ennyit várni. Vagy a sok felesleges "helyfoglaló" ha nem lenne...

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. február 28., kedd 20:51

Faust írta: Minden tiszteletem a tietek, hogy rohadna meg az osszes fejes visszamenoleg vagy 70 evre, igazabol nektek is ugyanazt kene csinalni mint a tanaroknak (kellene), bejelenteni hogy vagy fizuemeles/jelentos munkakorulmeny javitas, vagy 3-4 napig senki nem megy be dolgozni - de hany embereletbe kerulne ez rogvest, belegondolni is szornyu. Ki is hasznaljak ezt a tehetetlenseget rendesen…
Persze, meg lehetne csinálni. De mindig lenne valaki, aki bemegy. Félelemből, kötelességtudatból.
Én se az állambácsi 2 szép szeméért dolgozom 260-270 órákat. Néha jól tud esni, ha a boltban megállít egy bácsi, h én operáltam a csípőjét és a kertben kapál vele, vagy helyreraktam a vállát, visszavarrtam az ujját...ilyenek :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 28., kedd 20:51

Faust írta: Minden tiszteletem a tietek, hogy rohadna meg az osszes fejes visszamenoleg vagy 70 evre, igazabol nektek is ugyanazt kene csinalni mint a tanaroknak (kellene), bejelenteni hogy vagy fizuemeles/jelentos munkakorulmeny javitas, vagy 3-4 napig senki nem megy be dolgozni - de hany embereletbe kerulne ez rogvest, belegondolni is szornyu. Ki is hasznaljak ezt a tehetetlenseget rendesen…
Lehet tul durva, de ha belegondolsz, fel-egy eves viszonylatba is sok ember eletebe kerul.
Nem jutnak be, nem megfelelo helyre, nem jo helyre elsore, stb.stb...es mire odakerulne mar vagy meghal vagy menthetetlen vagy feladja es nem megy vissza, es ezzel tetezi a bajt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 28., kedd 20:48

Nika91127 írta:
Realista24 írta: Plusz egy gondolat. Ha barmikor is bekerultem ilyen hosszu varakozas utan dokihoz, 80%-ban mind normalis volt es jo munkat vegzett.

Egyedul a hazidokim egy baromallat, de 1. alig lattam, amikor kellett volna, akkor szabin volt hala az egnek. 2. eladta a praxisat, tobbet mar nem latom, szoval leszarom.

Masik tapasztalat, hogy sokszor a fizetos dokik munkaja es hozzaallasa volt kritikan aluli, az 5 percenkent behivott, rutinszeruen ugyanazt a diagnozist kapo paciensekkel. Penzkidobas volt sok alkalommal.

Szoval nekem alapvetoen nem a dokikkal van bajom, hanem mint sokaknak, a rendszer adta nehezsegekkel, es korlatokkal. Hozzateszem szerencsere a legtobb helyre van ismeros, igy valamilyen uton-modon most mar ki tudom kerulni a procedurat.
Nálunk szerintem mi csináljuk "rosszul". Nem úgy működünk, mint egy belgyógyászati szakrendelés, ahol 1 nap 12 beteget megnéznek és már hisztiznek. Nálunk 2 szakrendelés fut, napi átlag 90-120 beteg van megnézve. De ezzel szerintem egyedi esetek vagyunk, ugye baleseti szakrendelés, de van térd-váll-kéz szakrendelésünk, mint egy ortopédián. Nálunk nagyon max 2-3 hét a speckó szakrendelésre az időpont, de ezzel lehet sokat mondok.
Cserébe ugye, brutál hajtás van...
Tapasztalatom szerint meg a baleseti az, ami mindenhol pörög. Sajnos ket helyen is voltam :lol: Fehervaron es Pesten valahol 8. kerben, es ott azt tapasztaltam, amit irtal is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. február 28., kedd 20:44

Minden tiszteletem a tietek, hogy rohadna meg az osszes fejes visszamenoleg vagy 70 evre, igazabol nektek is ugyanazt kene csinalni mint a tanaroknak (kellene), bejelenteni hogy vagy fizuemeles/jelentos munkakorulmeny javitas, vagy 3-4 napig senki nem megy be dolgozni - de hany embereletbe kerulne ez rogvest, belegondolni is szornyu. Ki is hasznaljak ezt a tehetetlenseget rendesen…

Nika91127
Hozzászólások: 2704
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. február 28., kedd 20:41

Realista24 írta: Plusz egy gondolat. Ha barmikor is bekerultem ilyen hosszu varakozas utan dokihoz, 80%-ban mind normalis volt es jo munkat vegzett.

Egyedul a hazidokim egy baromallat, de 1. alig lattam, amikor kellett volna, akkor szabin volt hala az egnek. 2. eladta a praxisat, tobbet mar nem latom, szoval leszarom.

Masik tapasztalat, hogy sokszor a fizetos dokik munkaja es hozzaallasa volt kritikan aluli, az 5 percenkent behivott, rutinszeruen ugyanazt a diagnozist kapo paciensekkel. Penzkidobas volt sok alkalommal.

Szoval nekem alapvetoen nem a dokikkal van bajom, hanem mint sokaknak, a rendszer adta nehezsegekkel, es korlatokkal. Hozzateszem szerencsere a legtobb helyre van ismeros, igy valamilyen uton-modon most mar ki tudom kerulni a procedurat.
Nálunk szerintem mi csináljuk "rosszul". Nem úgy működünk, mint egy belgyógyászati szakrendelés, ahol 1 nap 12 beteget megnéznek és már hisztiznek. Nálunk 2 szakrendelés fut, napi átlag 90-120 beteg van megnézve. De ezzel szerintem egyedi esetek vagyunk, ugye baleseti szakrendelés, de van térd-váll-kéz szakrendelésünk, mint egy ortopédián. Nálunk nagyon max 2-3 hét a speckó szakrendelésre az időpont, de ezzel lehet sokat mondok.
Cserébe ugye, brutál hajtás van...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 133 regisztrált és 0 vendég