OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 21., szombat 16:21

Itt egy órát nem élt volna meg ezzel :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2023. január 21., szombat 16:07

Már így elmesélve is tetszik Bob humora. :D

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. január 21., szombat 13:49

'shutterisland írta: amugy a kisbetuzes, szetszort iraskep es szohasznalat miatt meg az eurobarcan is be voltam kostolva anno, az egyik forumozo (asszem bob volt) ugy fellazadt, hogy sertodottsegbol elkezdett kinai karakterekkel irni. :lol:

Bob egy igazi faszkalap volt ott mikor ez történt.
Hetekig összevissza betűméretekkel meg színekkel írt, meg fejjel lefelé meg minden amit el tudsz kèpzelni, a lényeg hogy olvashatatlan legyen alapból a kommentje.

A modik meg nem rakták ki a faszba, mert NEM VOLT BENNE A SZABÁLYZATBAN hogy ilyet nem lehet és hetekig nyíltan lázadt a moderátorok ellen így, akik meg nem csináltak semmit ez ellen. Kis naivak hittek a demokráciában :lol:

Bob meg még duzogott mikor rászóltak és kajak hivatkozott a szabályzatra és csinálta tovább :lol:


Azt csodálkozunk hogy kihalt az az oldal olyan moderálás mellett :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 21., szombat 13:16

Inkább olvasok néhány hibával vagy kisbetűvel értelmes hszt mint fordítva.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8399
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. január 21., szombat 12:38

ez is shutter miatt alakult ki. :mrgreen:

amugy a kisbetuzes, szetszort iraskep es szohasznalat miatt meg az eurobarcan is be voltam kostolva anno, az egyik forumozo (asszem bob volt) ugy fellazadt, hogy sertodottsegbol elkezdett kinai karakterekkel irni. :lol:

szoval nem jatszom ki az "aze' mer' barcas vagyok " kartyat, ugy latszik valamiert ez a tema tobb embernek is a kryptonite-ja. :D

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2023. január 21., szombat 11:36

Elismerésem, hogy a helyesírás témával meg tudtatok tölteni 3 oldalt. :D

rikko
Hozzászólások: 894
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. január 21., szombat 10:34

hehetheoriginal írta:
rikko írta:

Ne is mondd. Igaz , csak 5 nyelven beszélek, de rettentően megviseli agyilag az embert. Főleg , ha a saját nyelvét kb alig használja.
Amikor csak egy nyelvet kell rendszeresen alkalmazni, az könnyen megszokható, de amikor napi szinten a nap 16-17 órájában 3-4-et használsz az brutális.
Estére mint egy zombi.

Sajnos sokszor fordul velem elő, hogy magyarul nem jut eszembe pár szó , de pl angolul vagy németül tudom a megfelelőjét.
Igyekszem napi szinten 1-2 órát olvasni, hogy ne kopjon a nyelvtudás. De még így is nehéz szinten tartani.
Ezert lenne fontos - kedves nyelvtanilag fullzokni forumtarsak -, hogy legalabb ide a forumra helyesen irjatok, legalabb az alapveto dolgokat, (muszaj, higgye, hagyja, igekotos igek helyesirasa, stb), mert pl rikko innen szedi az osszes rossz berogzodest, nem segitetek rajta egyaltalan, ti teszitek tönkre az embert :lol:
Főleg te :mrgreen:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11146
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. január 21., szombat 9:24

rikko írta:
'shutterisland írta: na igen, es ez meg a konnyebbik eset, akkor gondoljunk bele, hogy egy senderos vagy rakitic mennyire osszezavarodhat a 6 beszelt nyelvvel. :mrgreen:
Ne is mondd. Igaz , csak 5 nyelven beszélek, de rettentően megviseli agyilag az embert. Főleg , ha a saját nyelvét kb alig használja.
Amikor csak egy nyelvet kell rendszeresen alkalmazni, az könnyen megszokható, de amikor napi szinten a nap 16-17 órájában 3-4-et használsz az brutális.
Estére mint egy zombi.

Sajnos sokszor fordul velem elő, hogy magyarul nem jut eszembe pár szó , de pl angolul vagy németül tudom a megfelelőjét.
Igyekszem napi szinten 1-2 órát olvasni, hogy ne kopjon a nyelvtudás. De még így is nehéz szinten tartani.
Ezert lenne fontos - kedves nyelvtanilag fullzokni forumtarsak -, hogy legalabb ide a forumra helyesen irjatok, legalabb az alapveto dolgokat, (muszaj, higgye, hagyja, igekotos igek helyesirasa, stb), mert pl rikko innen szedi az osszes rossz berogzodest, nem segitetek rajta egyaltalan, ti teszitek tönkre az embert :lol:
thereisonly1ronaldo

rikko
Hozzászólások: 894
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. január 21., szombat 8:33

'shutterisland írta: na igen, es ez meg a konnyebbik eset, akkor gondoljunk bele, hogy egy senderos vagy rakitic mennyire osszezavarodhat a 6 beszelt nyelvvel. :mrgreen:
Ne is mondd. Igaz , csak 5 nyelven beszélek, de rettentően megviseli agyilag az embert. Főleg , ha a saját nyelvét kb alig használja.
Amikor csak egy nyelvet kell rendszeresen alkalmazni, az könnyen megszokható, de amikor napi szinten a nap 16-17 órájában 3-4-et használsz az brutális.
Estére mint egy zombi.

Sajnos sokszor fordul velem elő, hogy magyarul nem jut eszembe pár szó , de pl angolul vagy németül tudom a megfelelőjét.
Igyekszem napi szinten 1-2 órát olvasni, hogy ne kopjon a nyelvtudás. De még így is nehéz szinten tartani.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8399
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. január 21., szombat 7:57

na igen, es ez meg a konnyebbik eset, akkor gondoljunk bele, hogy egy senderos vagy rakitic mennyire osszezavarodhat a 6 beszelt nyelvvel. :mrgreen:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. január 20., péntek 22:41

Vannak holland ismeroseink, par evente talalkozunk. Vagy 10 eve, mikor egyszer itt voltak, egymas kozott magyarul beszeltunk, veluk angolul, voltak ketten, akik csak nemetul tudtak (akkoriban meg alap szinten ment a nemet, szoval probalkoztam veluk is beszelni), ha beultunk egy etterembe vagy valamit akartak vasarolni, akkor segitettunk nekik, olyankor a roman nyelv kellett. Nap vegen egy kis boltbol akartam venni egy kenyeret, mar eleg faradt voltam, ezert angolul kezdtem el kerni, szegeny neni meg romanul magyarazta, hogy ne haragudjak, de nem beszel angolul. Nyilvan magyarul folytattam, ami megint csak nem volt eredmenyes. :lol: Vegul azert csak sikerult eltalalni a kozos nyelvet. :mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8399
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. január 20., péntek 21:43

ziro4vr írta: Biztos nagyon megsértődnek ha kiderül hogy nem követed őket. De gondolom én is benne vagyok. :mrgreen:
meglepo modon nem vagy benne, mert szoktal jo vagy erdekes dolgokat hozzadni a temakhoz, amikor masokat kostolgatsz, az szorakoztato, mikor engem, azt meg nem veszem fel. :)


meg az akcentus meg idegen nyelv temahoz :

egy ido utan ha mar atall az ember, akkor mar sokszor azon a nyelven is gondolkozik, es akar az is elofordul, hogy álmában sem a magyar a fo nyelv.
ez mar tenyleg az a szint, mikor a tudatalattiba is beepul.

a csababarca altal emlitett par hetet/honapot kulfoldon tolto, magyar akcentus elvesztesere rajatszo arcokat mar hallottam mastol is, de soha sem talalkoztam ilyennel meg.
rohadt idegesito lehet.


Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. január 20., péntek 19:10

csababarca írta:
BlancoMark írta:
Oké vágom, hogy a két hónappal ironizáltál, de egyébként meglepően gyorsan tud kialakulni az a probléma, hogy bizonyos fogalmak előbb jutnak eszedbe az idegennyelven (amit többet használsz), mint magyarul. Főleg, hogy ebben a globalizált világban mindig mindent angolul látsz. Én már több mint 4 éve költöztem el otthonról, és sajnos ez a jelenség sokszor előfordul. Az asszony nem magyar, a helyi barátaim sem, így körülbelül 95-5 arányban használom a két nyelvet (otthoniakkal leginkább chatelek, azt sem túl gyakran).

Viszont még így sincsen akcentusom amikor magyarul beszélek, de sokszor érzem már, hogy kicsit máshogy formálom a magyar szavakat mint régen. Szerintem ez valahol az izmoktól is függ az arcban/szájban, mert teljesen más a hangképzés két különböző nyelven. Valamint az is számít, hogy milyen angolt beszélsz. Egy észak-amerikában élő ember sokkal hamarabb fog akcentussal beszélni az amerikai angol jellegzetessége miatt (nagyon nyitott hangképzés), míg a brit angol (zártabb) hangképzése közelebb áll a magyarhoz.

Meg néha még írásban veszem észre (például itt a fórumon), hogy írok valami bődületes nagy faszságot nyelvtanilag, és elsőre az agyam abszolút nem realizálja ezt. Sokadik olvasásra észreveszem, de azért régen ez nem így volt. Vagy csak öregszem. :mrgreen:
Na de nem is ezekről az emberekről beszélek.
Teljesen ki lehet hallani, ha valaki rájátszik a kamuakcentusra, meg ki az aki tényleg így beszél.
Vagy ki az aki "divatból" használ kifejezéseket, ki az akinek már tényleg ez az első gondolata. (idegennyelv eleve módosít a gondolatokon, fogalomrendszeren is)

Nem ironizáltam a két hónappal, én 7 évig 3 hónapot kint voltam, ismerem a jelenséget, és még ismert példát is hoztam rá:D
De hozhattam volna unokatesómat, aki hazajött 2 hónap gyerekfelügyelet után, és már törte a magyart, meg nem találta a szavakat...borzalmas idegesítő volt. (persze mindannyian tudtuk, hogy rájátszik, mert amikor már komolyabban ment a beszélgetés, elhagyta ezeket)

4 év nyilván hosszabb idő, nem is rólatok beszéltem, szerintem mindenki találkozott már a jelenséggel, amiről írtam.
ANDS írta:

És vannak olyanok, mint a 90 éves nagybátyám, aki 1956- ban ment ki New York-ba 24 éves korában.
1980 körül hazajött, kb. így beszélt. Mondta is, hogy beszélgettek otthon a szintén magyar feleségével erről a témáról, és
úgy érzi, angolul még nem tud, magyarul már nem tud…
És velük nincs is semmi baj:)
Ne hasonlítsuk ezt a szitut a "nyaraló" majmokhoz, akik aztán ezzel próbálnak menőzni.
A jelenség amiről beszélsz Csabi a Hazánkba szakadt távolfia :mrgreen:
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Norbi90
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2020. szeptember 9., szerda 9:48
Kedvenc játékosaid: SR4
Kedvenc csapatod: RMA

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Norbi90 » 2023. január 20., péntek 18:21

irasban sincs mar olyan fogalmazo keszsegem, mint regebben.
foleg a mondatokban a szavak sorrendjet illetoen.
ezt én is észrevettem magamon, nálam beszédben sem megy már úgy a fogalmazás. túl sokat hadoválok németül szerintem. :D

sékenespressssóóoo legyen veletek.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. január 20., péntek 18:17

BlancoMark írta:
Oké vágom, hogy a két hónappal ironizáltál, de egyébként meglepően gyorsan tud kialakulni az a probléma, hogy bizonyos fogalmak előbb jutnak eszedbe az idegennyelven (amit többet használsz), mint magyarul. Főleg, hogy ebben a globalizált világban mindig mindent angolul látsz. Én már több mint 4 éve költöztem el otthonról, és sajnos ez a jelenség sokszor előfordul. Az asszony nem magyar, a helyi barátaim sem, így körülbelül 95-5 arányban használom a két nyelvet (otthoniakkal leginkább chatelek, azt sem túl gyakran).

Viszont még így sincsen akcentusom amikor magyarul beszélek, de sokszor érzem már, hogy kicsit máshogy formálom a magyar szavakat mint régen. Szerintem ez valahol az izmoktól is függ az arcban/szájban, mert teljesen más a hangképzés két különböző nyelven. Valamint az is számít, hogy milyen angolt beszélsz. Egy észak-amerikában élő ember sokkal hamarabb fog akcentussal beszélni az amerikai angol jellegzetessége miatt (nagyon nyitott hangképzés), míg a brit angol (zártabb) hangképzése közelebb áll a magyarhoz.

Meg néha még írásban veszem észre (például itt a fórumon), hogy írok valami bődületes nagy faszságot nyelvtanilag, és elsőre az agyam abszolút nem realizálja ezt. Sokadik olvasásra észreveszem, de azért régen ez nem így volt. Vagy csak öregszem. :mrgreen:
Na de nem is ezekről az emberekről beszélek.
Teljesen ki lehet hallani, ha valaki rájátszik a kamuakcentusra, meg ki az aki tényleg így beszél.
Vagy ki az aki "divatból" használ kifejezéseket, ki az akinek már tényleg ez az első gondolata. (idegennyelv eleve módosít a gondolatokon, fogalomrendszeren is)

Nem ironizáltam a két hónappal, én 7 évig 3 hónapot kint voltam, ismerem a jelenséget, és még ismert példát is hoztam rá:D
De hozhattam volna unokatesómat, aki hazajött 2 hónap gyerekfelügyelet után, és már törte a magyart, meg nem találta a szavakat...borzalmas idegesítő volt. (persze mindannyian tudtuk, hogy rájátszik, mert amikor már komolyabban ment a beszélgetés, elhagyta ezeket)

4 év nyilván hosszabb idő, nem is rólatok beszéltem, szerintem mindenki találkozott már a jelenséggel, amiről írtam.
ANDS írta:

És vannak olyanok, mint a 90 éves nagybátyám, aki 1956- ban ment ki New York-ba 24 éves korában.
1980 körül hazajött, kb. így beszélt. Mondta is, hogy beszélgettek otthon a szintén magyar feleségével erről a témáról, és
úgy érzi, angolul még nem tud, magyarul már nem tud…
És velük nincs is semmi baj:)
Ne hasonlítsuk ezt a szitut a "nyaraló" majmokhoz, akik aztán ezzel próbálnak menőzni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4803
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2023. január 20., péntek 18:06

csababarca írta: Vannak olyan emberek, akik kimennek két hónapra külföldre, és akkor már hazajőve nyomatják a kamu akcentust, youknow, hogy hát ott mennyire más az élet, byetheway, stb.
Meg a jajj, hogy is van ez magyarul??? ez a kedvencem ilyenkor :lol:

Hosszú Katinkára emlékszem, kint volt amcsiban 2 hónapja, adott magyarul interjút, és törte a magyart :lol:

Na ez most nem shutter esete, vannak szavak amik már beleívódtak a magyarba, és kb nincs is normális megfelelője ennek.
Lásd amerikai foci kifejezései, Minden héten háborút érdemes megnézni, olyanokat mondanak a szinkronban, hogy sírsz :D
Oké vágom, hogy a két hónappal ironizáltál, de egyébként meglepően gyorsan tud kialakulni az a probléma, hogy bizonyos fogalmak előbb jutnak eszedbe az idegennyelven (amit többet használsz), mint magyarul. Főleg, hogy ebben a globalizált világban mindig mindent angolul látsz. Én már több mint 4 éve költöztem el otthonról, és sajnos ez a jelenség sokszor előfordul. Az asszony nem magyar, a helyi barátaim sem, így körülbelül 95-5 arányban használom a két nyelvet (otthoniakkal leginkább chatelek, azt sem túl gyakran).

Viszont még így sincsen akcentusom amikor magyarul beszélek, de sokszor érzem már, hogy kicsit máshogy formálom a magyar szavakat mint régen. Szerintem ez valahol az izmoktól is függ az arcban/szájban, mert teljesen más a hangképzés két különböző nyelven. Valamint az is számít, hogy milyen angolt beszélsz. Egy észak-amerikában élő ember sokkal hamarabb fog akcentussal beszélni az amerikai angol jellegzetessége miatt (nagyon nyitott hangképzés), míg a brit angol (zártabb) hangképzése közelebb áll a magyarhoz.

Meg néha még írásban veszem észre (például itt a fórumon), hogy írok valami bődületes nagy faszságot nyelvtanilag, és elsőre az agyam abszolút nem realizálja ezt. Sokadik olvasásra észreveszem, de azért régen ez nem így volt. Vagy csak öregszem. :mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2023. január 20., péntek 16:28

Inkább focizni gyertek vasárnap, kell még kb. 5 ember. :'( ❄️⚽
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 20., péntek 13:19

Pipita írta:
ziro4vr írta: Biztos nagyon megsértődnek ha kiderül hogy nem követed őket. De gondolom én is benne vagyok. :mrgreen:
nem hiszem, azt írta, intelligensek.

:mrgreen: :mrgreen:
Azert ez a honap kommentje eddig :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. január 20., péntek 13:13

Pipita írta: nem hiszem, azt írta, intelligensek.

:mrgreen: :mrgreen:
Na a muppet shows öreg előbújt, 3 hetente ideböfögsz valamit. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2023. január 20., péntek 12:59

ziro4vr írta: Biztos nagyon megsértődnek ha kiderül hogy nem követed őket. De gondolom én is benne vagyok. :mrgreen:
nem hiszem, azt írta, intelligensek.

:mrgreen: :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 79 regisztrált és 0 vendég