OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1233
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Bencze » 2022. november 15., kedd 0:23

VTVL technologies were developed substantially with small rockets after 2000, in part due to incentive prize competitions like the Lunar Lander Challenge. Successful small VTVL rockets were developed by Masten Space Systems, Armadillo Aerospace, and others.


Ja, SpaceX :lol: de tudom, a SpaceX-e nagy :)

60-as evekben mar vizsgaltak ezt a megoldast.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. november 15., kedd 0:00

kiserik írta: Kicsit sem olyan, mint pl a VW, akik úgy értékesítettek autót, hogy nem volt kész.
Cybertruck?

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 14., hétfő 23:31

Hűha, hogy egyesek mennyit foglalkoznak ezzel az emberrel :lol:

Engem csak pár dolog foglalkoztat:
- kurva jó kocsikat gyártanak (tapasztalat, nem Twitter)
- olyan technológiákat találnak ki, amiket először mindenki kinevet, majd le akarják másolni
- tízegynéhány év alatt a semmiből piacvezetők lettek egy addig lesajnált technológiával, ami nem mellesleg környezettudatosabb is sokkal (bazdki a Toyota válságstábot csinált miattuk és átértékelte a stratégiáját)
- ők csinálták meg a rakétákat, amik felszállnak majd visszatérnek, hogy ismét felszállhassanak
- élen járnak az önvezető rendszerek fejlesztésében
- és úgy hiszem a (nap)energia tárolásban is letették már ezt azt az asztalra és most jön a teherfuvarozás elektromosítása

Aztán lehet itt fújni, hogy ilyen pénzből meg olyan pénzből, így még úgy. A lényeg, hogy ezeket a Tesla és a SpaceX csinálta/ csinálja, nem mondjuk a GM meg a NASA, és ezeknek a cégeknek a vezetője úgy látszik csak egy sültbolond szélhámos bűnöző :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 14., hétfő 22:39

Már válaszolnom sem kell, igaz ennyi mindent nem is tudtam volna írni ilyen részletesen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2639
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. november 14., hétfő 22:26

Ugy tudom a spacex ket helyrol kap megrendeleseket, az egyik a NASA a masik az US Air Force, a civil szektorba meg nem nagyon sikerult betornie
:mrgreen:

dortev
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2022. május 5., csütörtök 6:28
Kedvenc játékosaid: Modric, Marcelo, Benzema, Xabi, Kroos, Navas, Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dortev » 2022. november 14., hétfő 22:02

kiserik írta:
Bencze írta: Mit varsz egy olyan embertol, aki a Diktator cimu Sacha Baron Cohen film alapjan terveztette meg a raketait? :lol:
https://youtu.be/ANPMR0be83w
Videoban el is mondja, hogy ez az alak rosszabb teljesitmenyu, mint amivel a mernokei alltak elo.
Mondjuk azt, hogy forradalmasítja az űrutazást?
Forradalminak én azt nevezném, amit a Szovjetunió vagy az Egyesült Államok csinált a space race idején. Az forradalmi volt, ami a magánszektorban megy évek óta, az inkrementális fejlődés a meglévő forradalmakra alapozva. A SpaceX sem különb.
kiserik írta: A tag nem komplett, rengeteg gag-et épít be a dolgaiba, amiket főként filmekből vesz, de bazdki, a világ összes országának összes űrprogramja eltörpül mellette.
Miután Kína sikeres tesztet hajtott végre az űrutazásra szánt elektromágneses hajtóművével, ami ténylegesen forradalmi?
Még a Mars "terraformálását" érintő problémákra megoldást kereső és találó komoly kutatások sem a SpaceX által szponzoráltak, attól függetlenül, hogy majd nyilván eladja saját innovációként, a rajongók pedig majd vakon tapsolnak, mert a legtöbbjük amúgy rohadtul nincs képben az űrkutatással és a valódi koponyákkal, még hobbi szinten sem.
Ráadásul a SpaceX rendszeresen milliárdos állami szubvenciókkal van megtámogatva, így nem egészen választható el az amerikai űrprogramtól, miután komoly közpénzek forognak Elon kezei alatt, annak ellenére hogy elvileg elutasítja a szubvenciók létezését is.

Az pedig, hogy "nem komplett" eléggé enyhe kifejezés. Konkrétan egy megalomániás, emberséget nem ismerő bűnöző, aki miután puccsot szponzorált az amerikai államon keresztül Bolíviában, rengeteg ember meghurcolását, és szenvedését okozva, azzal a szándékkal, hogy újabb szélsőjobboldali katonai bábdiktatúrát installáljon USA, képes volt az tweetelni annak aki kérdőre vonta, hogy "We will coup whoever we want! Deal with it.". (Azt puccsolunk meg, akit akarunk! Törődj bele.)
Ezzel párhuzamosan el is lett ítélve szakszervezet szétverés, és a saját dolgozóinak zsarolása miatt.
Ráadásul rendre bizonyítja, hogyha a társadalmi mobilitást tekintve USA-ban nem lenne ragadós a plafon, és a milliárdosok a politikai befolyásukon keresztül nem ölték volna meg a versenyt, akkor már rég megbukott volna. Twitter átvételénél nem telt el egy hónap, és egyből hülyét csináltak belőle a verifikációval, kriptóknál meg önmagából csinált hülyét, azzal hogy elvileg a zöld jövőt tekinti a missziójának, ehhez képest az egyik legkörnyezetterhelőbb technológiát evangelizálja.
A faszi valószínűleg egy kisstílű csaló lenne, ha nem lett volna jelentős apartheid-pénzen kickstartolva.
kiserik írta: A SpaceX előtt hónapokig tartott az előkészület egy űrkilövéshez és sokszor nem is sikerült, el kellett halasztani és horribilis lóvét felemésztett, most meg úgy járkálnak fel, mint a 4-6-os villamos.
Több évtizednyi, több nagyhatalom által orrvérzésig tolt K&F-re és know how-ra alapozva ez el is várható. Elég rendesen ki lett kövezve az út az általad lesajnált több hónapos (és amúgy éves) tesztekkel.
kiserik írta: A komoly Twitter bejegyzéshez csak annyit, hogy inkább a saját szememnek hiszek (amúgy amerikában előfordul az ilyen, amilyen igénytelenek, de nem csak a Tesláknál). Az enyémben hibát még nem sikerült felfedeznem.
A Teslákról a legvéresszájúbb rajongók is évek óta elismerik, hogy gyártási minőségben bőven van hová fejlődni. Az a Twitter bejegyzés ettől függetlenül egy szélsőséges eset.
kiserik írta: Nem tudom ki hálóz be. Az autopilot nem véletlenül autopilot. A repülőkön lévő autopilotról kapta a nevét. Az sem száll fel meg le, csak szinten, sebességen és úton tartja a repülőt.
A repülőkön lévő autopilot le tud szállni, mivel abban az iparágban mindenre próbálnak gondolni, így ha az összes pilóta kidől, és nem utazik egy sem a fedélzeten, a gép akkor is letehető gombnyomogatásokkal, amiket valamelyik toronyból kommunikálnak feléd. Nem kötekedésképp válaszolok erre, hanem ha valaki egyébként is parázik a repüléstől, akkor legalább emiatt ne tegye.
kiserik írta: Ahhoz, hogy a rendszert használni tudd, el kell fogadnod egy elég komoly szöveget, ahol minden le van írva. Az is, hogy NEM ÖNVEZETŐ és a sofőré a felelősség.
Az ilyen komoly szövegeket a vállalatok alapvetően visszaélésre használják. A lényeges az, hogy van-e egy tömör és átlátható tájékoztató.

Halfkey
Hozzászólások: 4408
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. november 14., hétfő 21:57

Az auto vezetes / birtoklas a jovoben luxus / hobbi szint lehet szerintem (erre fele mutat a jelenlegi irany). Ugyh ha vki vezetni akar majd, akkor annak ugy kell ehhez alkalmazkodnia. Kb ugy tudnam elkepzelni, mint a lovaglast, vagy fogathajtast vagy ilyesmit.
Üdvözöl vidékrõl a realitás talaja: kizárt hogy innen az emberek nagy többsége tömegközlekedjen.

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 14., hétfő 21:33

zsuninnyo írta: Bar en nem beszltem roluk, de ha mar felhoztad. A VW az egyik legnagyobb csalo (jelen ismereteim alapjan), szoval oket meg akkor se mosdatnam, ha akarnam. Alapvetoen nem ertem, egy meresekkel kapcsolatos csalast, hogyan lehet ilyen olcson meguszni (persze ertem, hogy penzzel, ez inkabb ilyen koltoi dolog, mekkora elbaszott dolgok vannak a vilagban).
A BMW pedig ugyanazt csinalja mint a Tesla. Majd mukodni fog, hidd el, becsszo, tuti lesz, megcsinaljuk, de fizesd ki pls. Itt ez a csomag, meg az a csomag vedd meg, jo lesz neked majd egyszer (vagy soha de az mar kit erdekel).

En nem a Tesla ellen vagyok, nem a Tesla-t csalozom le (bar annak tartom oket IS). En Muskot. Egy undorito csalo fereg, aki rohadt artalmas a vilagnak, megis kultuszi statuszba van emelve, mert ezek az idiota penzehes kapzsi emberek igy mukodnek (lasd FTX ami egy Ponzi, hogy ne menjek messzire). Kozben meg olyan hulyesegeket csinal nap mint nap (arrol nem is beszelve, hany eletet tesz tonkre ez az idiota), amit komolyan mondom egy 8 eves gyerektol se varnek el. Olyan hulyesegeket beszel, hogy kristaly tiszta ez a csavo egy elmebeteg. Neki nem nyilvanossagra es kovetokre van szuksege, hanem orvosokra es gyogyszerre.
Érdekes és teljesen megérthető hozzállás. Én azt nézem amiket elért, megcsinált. Ha ezt a forradalmat megcsinálja a teherfuvarozásban is, akkor már lehet köszönni messziről, illetve a akkuk terén már most brutális amit elértek. Az meg köztudott, hogy a zsenit az elmebetegtől csak 1 hajszál választja el.

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 14., hétfő 21:27

Realista24 írta: Szerinted nem, szerintem ha nem lenne ennyire az állam kegyeltje már elkaszaltak volna.

A leírást köszi.
Az indokra kíváncsi lennék, hogy miért kaszálták volna már el?

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. november 14., hétfő 21:23

kiserik írta: Én nem csalóznám le. Nem azt mondja, hogy kész az önvezetés, hanem azt, hogy majd kész lesz. Persze a dátumok soha nem stimmelnek viszont ez így még mindig csak igéret. Amit megvesznek az emberek az egy béta program. Kicsit sem olyan, mint pl a VW, akik úgy értékesítettek autót, hogy nem volt kész. Vagy a BMW, akik odaadják a kocsit, de egy jópár dolog csak akkor fog működni, ha lesz chip. Persze gondolom ezek nem csaló cégek.

Az is megér egy sort, hogy míg a nagy autógyártók kimondva 100.000 km-es élettartamra gyártották az autóikat az utóbbi években (Mercedes, BMW), addig a Tesla a 8-9 éves autóit is ugyan úgy támogatja, frissíti. Nem az a célja, hogy 2-3 évente vegyed az újat.
Bar en nem beszltem roluk, de ha mar felhoztad. A VW az egyik legnagyobb csalo (jelen ismereteim alapjan), szoval oket meg akkor se mosdatnam, ha akarnam. Alapvetoen nem ertem, egy meresekkel kapcsolatos csalast, hogyan lehet ilyen olcson meguszni (persze ertem, hogy penzzel, ez inkabb ilyen koltoi dolog, mekkora elbaszott dolgok vannak a vilagban).
A BMW pedig ugyanazt csinalja mint a Tesla. Majd mukodni fog, hidd el, becsszo, tuti lesz, megcsinaljuk, de fizesd ki pls. Itt ez a csomag, meg az a csomag vedd meg, jo lesz neked majd egyszer (vagy soha de az mar kit erdekel).

En nem a Tesla ellen vagyok, nem a Tesla-t csalozom le (bar annak tartom oket IS). En Muskot. Egy undorito csalo fereg, aki rohadt artalmas a vilagnak, megis kultuszi statuszba van emelve, mert ezek az idiota penzehes kapzsi emberek igy mukodnek (lasd FTX ami egy Ponzi, hogy ne menjek messzire). Kozben meg olyan hulyesegeket csinal nap mint nap (arrol nem is beszelve, hany eletet tesz tonkre ez az idiota), amit komolyan mondom egy 8 eves gyerektol se varnek el. Olyan hulyesegeket beszel, hogy kristaly tiszta ez a csavo egy elmebeteg. Neki nem nyilvanossagra es kovetokre van szuksege, hanem orvosokra es gyogyszerre.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. november 14., hétfő 21:22

hehetheoriginal írta:
'shutterisland írta:


erre kivancsi lennek, mert az elmult evtized alapjan ugye ez pont forditva volt sajnos.

nem tudom, mo-n mi a szitu vagy mik a statisztikak, de pl ahol elek, angol kisvarosban, 10 eve epitettek 2 bypasst a varos egyik s masik szelere, hogy a belvaros forgalmat csokkentsek.
most ugyanolyan forgalmas a belvaros, mint akkor, allitolag meg rosszabb is, holott a ket elkerulo is tomve van.
Sztem is fassag, most el a legjobban mindenki, atlag csaladban ket auto van mindenutt.

Nem gondolnám én sem, hogy luxus lesz az autózás.

Itt nálunk például teljesen (szerintem) fura irányba megy el a dolog.

Egy felől rohadt drágák az elektromos autók, de meg tudod venni privát lízingeléssel, amibe beleokoskodják a szervíz+boztosítás árát. Lehúzás, de ha nagyon akarod ki tudod fizetni és villoghatsz az új “autóddal”.

Másfelől ez lenyomta a benzines, főleg a dízeles kocsik árát. De pl az olyanok mint én akik nagyrészt otthonról dolgoznak, nem kocsival járok wc-re, mi nem fogjuk lecserélni a benzinest, hiába drágább..Így a nagy környezetvédelem helyett, annyi lett, hogy felgyorsult az autócsere és mégtöbb autó szabadult a piacra.

Egy dolog előny talán, hogy a magasabb kivocsátású, nagyon régi kocsik előbb eltűntek.Ez előny. De közben rekord mennyiségű autó eladásokról beszélnek..


Amúgy én szívesen vennék leginkább jelenleg egy plug-in hybridet, de mivel keveset megyünk kocsival így nem hozza vissza az árát, még a drága benzin mellett sem.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 14., hétfő 21:21

Szerinted nem, szerintem ha nem lenne ennyire az állam kegyeltje már elkaszaltak volna.

A leírást köszi.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 14., hétfő 21:17

Realista24 írta: Nem csak az autopilotra írtam, de szépen próbáltad kivenni belőle. Látszik a Musk iskola, jó offense.
Nem tudom milyen iskoláról beszélsz, de akkor elmondom a részleteket is. Most már gépről írok, eddig telefonról és azt gyűlölöm.

Eleinte nem volt csak az Autopilot-nak nevezett vezetéstámógató rendszer és az FSD, mint jövőbeni önvezetés igérete. Ezt a másodikat lehetett megvenni, ergó pénzt adományozni a fejlesztésre. A szoftver iparban ez nem újkeletű dolog. Eleinte 3-4000 dollár körül mozgott, ha jól rémlik. Mikor olyan fejlettségre jutott az FSD, hogy önállóan tudjon autópályás körülmények között vezetni (sávváltás, előzés, lehúzódás, másik autópályára lefordulás navigáció alapján, nem kell számolni annyi változóval), akkor ezzel kibővítették az autopilotot, így megalkotva az EAP-ot. Tettek még bele pár parasztvakítást, de az EAP lényege, hogy autópályán a navigáció alapján önállóan képes vezetni, egyelőre felügyelet mellett, hogy a felelősség kérdése ne legyen probléma. Sok ilyen rendszerről én nem tudok, a Tesláé létezik és működik és megvehető, akinek fontos ez. Az FSD-ről meg fölösleges beszélni. Ez egy béta program, nyiltan kimondva, hogy béta, és úgy is alkalmazzák. Minden frissítést előbb kis számban adnak ki, majd egyre több emberhez jut el, végül megkapja mindenki, aki megvette. Jelen pillanatban ott tart, mint egy tanuló vezető: szinte mindent megold kicsit lassabban, kicsit kockásabban, kicsit óvatosabban, és néha belehibázik. Az, hogy a köznyelv úgy hiszi, hogy a Teslák önvezetőek az nem a cég meg Musk hibája.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 14., hétfő 20:58

Nem csak az autopilotra írtam, de szépen próbáltad kivenni belőle. Látszik a Musk iskola, no offense.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. november 14., hétfő 20:55

Na akkor videó. Amit én látok/tudok: az autó lehúzódik és erőteljesen lassul féklámpa nélkül. Ezt a regeneratív ""fékezés"", gyakorlatilag motorfék, de baromi effektív, általában a rendes féket nem is kell használni szinte soha, csinálja. Ennek több beállítasa van: az egyik, hogy a motorfék állóra fékezi az autót, a másik: a motorfék csak lelassítja (kb 5 km/H körül, ezt pontosan nem tudom) és utána úgy megy az autó, mint a dieselek alapjáraton. Itt egyértelműen a második verzióra utaló jelek vannak, de látszik, hogy a sofőr arra számított, hogy az autó még fog állni. Mikor már majdnem lemegy az útról, és üti el a motorost, akkor jön egy hirtelen gázadás. Vélhetően a fékbe akart taposni, de elvétette (láttunk már ilyet). Innen a gyorsulás és a pánik meghozta gyümölcsét. A Teslákban a fék minden esetben felülírja a gáz adást. Míg a gázadás elektromos, addig a fék mechanikus. Ha bármi közbejön, van egy gomb ami vészleállítóként működik. Ilyen hosszú idő alatt mindre lett volna idő.
Realista24 írta: Elolvastam az FSD, Autopilot meg EA leirasokat.
Hat baszod, ez mekkora parasztvakitas. Behalozza az embert, hogy onvezeto autoja lesz, aztan igazabol csak mocskos sokat kell, hogy fizess vezetestamogato extrakert.

Befosok ezen.
Nem tudom ki hálóz be. Az autopilot nem véletlenül autopilot. A repülőkön lévő autopilotról kapta a nevét. Az sem száll fel meg le, csak szinten, sebességen és úton tartja a repülőt. Itt is ez van: autopilot=adaptív tempomat + sávtartó. Ez minden Teslában alapfelszereltség és mellesleg rohadt jól működik.
zsuninnyo írta:
kiserik írta: Te tudod, hogy mi az az Autopilot? És az EAP, vagy az FSD béta? Nagyon is lehet hibáztatni azt, aki ilyen marhaságokat hisz. Ahhoz, hogy a rendszert használni tudd, el kell fogadnod egy elég komoly szöveget, ahol minden le van írva. Az is, hogy NEM ÖNVEZETŐ és a sofőré a felelősség. Az ígéretet pedig vagy megveszed, vagy nem. Senki nem kötelez arra. Ami felróható ezzel kapcsolatban, hogy autóhoz köti nem felhasználóhoz. Ez tényleg egy rohadt nagy szemétség, de mégegyszer mondom, nem kötelező megvenni.
Nem, en hulye vagyok, es nem tudom mik ezek. En azt mondtam, hogy ez a csalo idiota minden evben megigergeti es eladja a semmit. Ezert joggal hihetik az emberek, hogy onvezeto.
https://www.youtube.com/watch?v=o7oZ-AQ ... hitExposed
A "nem kotelezo akkor megvenni" elv pedig akkor nyugodtan alkalmazhato barmilyen csalora, mert nem kotelez senki, hogy hulyeseget vegyel / csinalj.
Én nem csalóznám le. Nem azt mondja, hogy kész az önvezetés, hanem azt, hogy majd kész lesz. Persze a dátumok soha nem stimmelnek viszont ez így még mindig csak igéret. Amit megvesznek az emberek az egy béta program. Kicsit sem olyan, mint pl a VW, akik úgy értékesítettek autót, hogy nem volt kész. Vagy a BMW, akik odaadják a kocsit, de egy jópár dolog csak akkor fog működni, ha lesz chip. Persze gondolom ezek nem csaló cégek.

Az is megér egy sort, hogy míg a nagy autógyártók kimondva 100.000 km-es élettartamra gyártották az autóikat az utóbbi években (Mercedes, BMW), addig a Tesla a 8-9 éves autóit is ugyan úgy támogatja, frissíti. Nem az a célja, hogy 2-3 évente vegyed az újat.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. november 14., hétfő 20:34

'shutterisland írta:
Az auto vezetes / birtoklas a jovoben luxus / hobbi szint lehet szerintem (erre fele mutat a jelenlegi irany)

erre kivancsi lennek, mert az elmult evtized alapjan ugye ez pont forditva volt sajnos.

nem tudom, mo-n mi a szitu vagy mik a statisztikak, de pl ahol elek, angol kisvarosban, 10 eve epitettek 2 bypasst a varos egyik s masik szelere, hogy a belvaros forgalmat csokkentsek.
most ugyanolyan forgalmas a belvaros, mint akkor, allitolag meg rosszabb is, holott a ket elkerulo is tomve van.
Sztem is fassag, most el a legjobban mindenki, atlag csaladban ket auto van mindenutt.
Plusz az euro7 amitol annyira felt mindenki, kb semmit nem szigorit pl a benzineseken, es a tagallamoknak meg jova is kell hagyni, szóval meg hosszu evtizedekig belso egesu motyok lesznek.
Amivel semmi baj nincs, ha ertelmes emberek vezetnek az orszagokat es nem a koznepen vernek le a hobortjaikat, meg mert epp ilyen iranyu kenopenzeket kaptak
thereisonly1ronaldo

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8498
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. november 14., hétfő 20:31

Az auto vezetes / birtoklas a jovoben luxus / hobbi szint lehet szerintem (erre fele mutat a jelenlegi irany)

erre kivancsi lennek, mert az elmult evtized alapjan ugye ez pont forditva volt sajnos.

nem tudom, mo-n mi a szitu vagy mik a statisztikak, de pl ahol elek, angol kisvarosban, 10 eve epitettek 2 bypasst a varos egyik s masik szelere, hogy a belvaros forgalmat csokkentsek.
most ugyanolyan forgalmas a belvaros, mint akkor, allitolag meg rosszabb is, holott a ket elkerulo is tomve van.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. november 14., hétfő 20:05

Elolvastam az FSD, Autopilot meg EA leirasokat.
Hat baszod, ez mekkora parasztvakitas. Behalozza az embert, hogy onvezeto autoja lesz, aztan igazabol csak mocskos sokat kell, hogy fizess vezetestamogato extrakert.

Befosok ezen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1270
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: OFF

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. november 14., hétfő 19:44

Steve írta:
kiserik írta:

Láttam a videót én is, bár ott 3 emberről írtak. Számomra teljesen egyértelmű a történet. Emberünk a fék helyett a gázra lépett és úgy is maradt a lába (tapossa a pedált végig). Hogy most csak szimplán balfék volt és bepánikolt, vagy esetleg kábult, részeg, az kérdéses. Nem tud az autó alap esetben így elszabadulni (ha tudna is több módon meg lehetne állítani), ahogyan a Dunába sem tud begurulni magától. (Ha érdekel valakit, akkor szívesen kifejtem ezeket).

Ha már szóba jött, eddig pozitív a tapasztalás. A héten meglesz a 7000 km (másfél hónap alatt).

UI: közben megjött Steve :D A Teslák nem önvezetők. Fejlett vezetéstámogató rendszerük van (3 szint), és statisztikák bizonyítják, hogy nagyságrendekkel csökkentik a baleseteket. A cél a biztonság és nem más.

Erre mérget nem vennék, bár a belátható időn belül mindenkinek mást jelent. :D

Nem is kimondottan a Teslákra gondoltam. :smile:

Igazából azon elmélkedtem itt “magamban”, hogy az önvezető autóknak mennyire van jövője. Amit Halfkey írt azt én leginkább a tömegközlekedés területén látom, ott abszolút lehet létjogosultsága az ember helyettesítésének, távolsági buszok stb..

Viszont ha valaki autót akar vezetni, gondolom nem csak a kocsiban akar ülni, bár ott is gondolom bizonyos szituációkban jól jöhet. Dugóban ücsörgés, különböző kiszámítható szituációk stb..

Meglátjuk mit hoz a jövő és a technológia fejlődése. A kezdetekben mindenki röhögött azon a gondolkozáson, hogy egy mobillal egymást lehet majd látni :kalapos:

Amúgy a céges kocsiban volt ilyen parkoló cucc. Pár alkalommal játszottam vele, akkor vagy baja volt, hogy kicsi hely, egy olyan hely ahova a platós ifa-val is beférsz :lol: , vagy pedig olyan lassan csinálta a műveletet, hogy beleuntam. Szóval én azt sem használtam, nem én voltam a célközönség.
Az auto vezetes / birtoklas a jovoben luxus / hobbi szint lehet szerintem (erre fele mutat a jelenlegi irany). Ugyh ha vki vezetni akar majd, akkor annak ugy kell ehhez alkalmazkodnia. Kb ugy tudnam elkepzelni, mint a lovaglast, vagy fogathajtast vagy ilyesmit.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2022. november 14., hétfő 19:41

kiserik írta:
Realista24 írta: Elon Musk.
Tesla egy szar.

Itt vagy kiserik? :mrgreen:

Mi a velemenyed a folyamatosan gyorsulo, ket ember halalat okozo Teslas esetrol?
Láttam a videót én is, bár ott 3 emberről írtak. Számomra teljesen egyértelmű a történet. Emberünk a fék helyett a gázra lépett és úgy is maradt a lába (tapossa a pedált végig). Hogy most csak szimplán balfék volt és bepánikolt, vagy esetleg kábult, részeg, az kérdéses. Nem tud az autó alap esetben így elszabadulni (ha tudna is több módon meg lehetne állítani), ahogyan a Dunába sem tud begurulni magától. (Ha érdekel valakit, akkor szívesen kifejtem ezeket).

Ha már szóba jött, eddig pozitív a tapasztalás. A héten meglesz a 7000 km (másfél hónap alatt).

UI: közben megjött Steve :D A Teslák nem önvezetők. Fejlett vezetéstámogató rendszerük van (3 szint), és statisztikák bizonyítják, hogy nagyságrendekkel csökkentik a baleseteket. A cél a biztonság és nem más.
zsuninnyo írta:
Van ra igeny, de vagy csak az ember vezet/kozlekedik, vagy csak a gep. A ketto egyutt (belathato idon belul) sohasem fog mukodni.
Erre mérget nem vennék, bár a belátható időn belül mindenkinek mást jelent. :D

Nem is kimondottan a Teslákra gondoltam. :smile:

Igazából azon elmélkedtem itt “magamban”, hogy az önvezető autóknak mennyire van jövője. Amit Halfkey írt azt én leginkább a tömegközlekedés területén látom, ott abszolút lehet létjogosultsága az ember helyettesítésének, távolsági buszok stb..

Viszont ha valaki autót akar vezetni, gondolom nem csak a kocsiban akar ülni, bár ott is gondolom bizonyos szituációkban jól jöhet. Dugóban ücsörgés, különböző kiszámítható szituációk stb..

Meglátjuk mit hoz a jövő és a technológia fejlődése. A kezdetekben mindenki röhögött azon a gondolkozáson, hogy egy mobillal egymást lehet majd látni :kalapos:

Amúgy a céges kocsiban volt ilyen parkoló cucc. Pár alkalommal játszottam vele, akkor vagy baja volt, hogy kicsi hely, egy olyan hely ahova a platós ifa-val is beférsz :lol: , vagy pedig olyan lassan csinálta a műveletet, hogy beleuntam. Szóval én azt sem használtam, nem én voltam a célközönség.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 57 regisztrált és 0 vendég