OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. augusztus 23., kedd 11:53

ikelemen5 írta:
Benihana.
Ez hol van helyileg, nem találok semmit róla?

Hehe, köszi :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. augusztus 23., kedd 11:25

csababarca írta: Van olyan ázsiai jellegű étterem, ahol a szakács ott a vendégek előtt készíti el az ételt?
Nem tudom hogy nevezik ezt szakszóval, a himym-ben volt ilyen:DD
Salt bae szorja a steakre :lol:

Amugy albert flori úton a taiwan etterem, legalabbis mikor ceges hamin voltunk ott langoltatta a kacsat a kisköcsög az asztalnal :kalapos:
De lehet nem art ha viszel magaddal egy pocketkinait :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2022. augusztus 23., kedd 11:25

csababarca írta: Van olyan ázsiai jellegű étterem, ahol a szakács ott a vendégek előtt készíti el az ételt?
Nem tudom hogy nevezik ezt szakszóval, a himym-ben volt ilyen:DD
Benihana.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2022. augusztus 23., kedd 11:14

Van olyan ázsiai jellegű étterem, ahol a szakács ott a vendégek előtt készíti el az ételt?
Nem tudom hogy nevezik ezt szakszóval, a himym-ben volt ilyen:DD
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5361
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. augusztus 23., kedd 7:57

mint amikor a mihazank pityogott hogy toroltek oket youtuberol... lehet sajat platformot inditani es ott terjeszteni a sajat melyenszanto gondolatokat. ezek ingyenes feluletek ok dontenek hogy mi mehet es mi nem. ha nem tetszik akkor a fenti tanacs a megoldas.
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2022. augusztus 23., kedd 7:08

h3x0r írta:
Realista24 írta: Andrew Tate has been permanently banned from TikTok.

H3x0r biztos szomorú :kalapos:
Torlom is le az appot a picsaba :lol: :mrgreen:

Amugy viccen kivul, ez a hir siman mehetett volna a politika topicba is. Attol fuggetlenul, hogy valaki kedveli vagy sem, hany szazalekban ert vele egyet (60-70 szazalekban teljesen korrekt dolgokat mond, a maradek 30 valoban bicska nyitogato), de ahelyett, hogy elkezdtek volna vele vitatkozni, a liberalis diktatura motorjai bekapcsoltak, azonnal eltorolni, kitiltani mindenhonnan. De meg csak az sincs megindokolva, hogy azert, mert x es y videoban azt mondta, hogy... Tokeletes pelda a (sokak szerint nem letezo) cancel culture-re.
Szólásszabadság az mi az?!?!
Foglalmam sincs, hogy ki ez az ember, annyit tudok, hogy a nőket degradálta, és amit mond, azt mélységesen elítélem, de miért nem mondhatja?
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9208
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. augusztus 23., kedd 6:53

Realista24 írta: Andrew Tate has been permanently banned from TikTok.

H3x0r biztos szomorú :kalapos:
Torlom is le az appot a picsaba :lol: :mrgreen:

Amugy viccen kivul, ez a hir siman mehetett volna a politika topicba is. Attol fuggetlenul, hogy valaki kedveli vagy sem, hany szazalekban ert vele egyet (60-70 szazalekban teljesen korrekt dolgokat mond, a maradek 30 valoban bicska nyitogato), de ahelyett, hogy elkezdtek volna vele vitatkozni, a liberalis diktatura motorjai bekapcsoltak, azonnal eltorolni, kitiltani mindenhonnan. De meg csak az sincs megindokolva, hogy azert, mert x es y videoban azt mondta, hogy... Tokeletes pelda a (sokak szerint nem letezo) cancel culture-re.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. augusztus 22., hétfő 20:15

Andrew Tate has been permanently banned from TikTok.

H3x0r biztos szomorú :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. augusztus 22., hétfő 11:00

Danke, megpróbálom őket is.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2022. augusztus 22., hétfő 9:53

nmate írta: Uraim

Tudtok ajánlani megbízható klímást ajánlani Budapesten? Személyes tapasztalatok alapján. Az sem baj, ha nincs 1 hónapra előre ideje, csak lehessen vele egyeztetni időpontot. Már 2-vel lyukra futottam, időpontot sem akarnak nagyon egyeztetni "majd visszahív".
Nekem a BudaKlíma szerelte be anno, azóta is járnak évente. Eddig pozitív tapasztalatom van velük csak.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. augusztus 22., hétfő 9:48

Uraim

Tudtok ajánlani megbízható klímást ajánlani Budapesten? Személyes tapasztalatok alapján. Az sem baj, ha nincs 1 hónapra előre ideje, csak lehessen vele egyeztetni időpontot. Már 2-vel lyukra futottam, időpontot sem akarnak nagyon egyeztetni "majd visszahív".

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. augusztus 21., vasárnap 17:11

_Bushido_ írta:
realfan írta: nem tudom, hogy mennyit ér az okj-s papír, de több ismerősöm mindenfajta hasonló képzés nélkül dolgozik logisztikában (Bosch, Pöttyös, Audi), sima bölcsész diplomával, ezek szerint a szakirányú okj-nél az is többet ér a szakmában :mrgreen:
Sok ismerőstől hallom, hogy több olyan szakma is van már mostanában, manapság, hogy papírt, végzettséget nem kérnek, viszont érts az adott szakmához, tudd ellátni a feladatokat. Amolyan betanított munkás szindróma, de nem csak gyárban létezik ez. Nagybátyámnak pl nincs szakács papírja, de mégis min 20 éve szakácsként dolgozik, felét Ausztriában.

Végül sajnos a Logisztikus képzés nem indul Sopronban, úgyhogy ez felejtős.
Az Asztalos, Ács, Festő-mázoló-tapétázó, Bádogos, Burkoló, Szigetelő, Tetőfedő szakmákkal - ebből max előbbi érdekelne, plusz lenne segítség is benne, 4-5 asztalos is van a környezetemben, akinél esetleg lehetne betanulni. A Fodrász, Grafikus, Dekoratőr, Divatszabó, Ápoló megint olyan szakmák, amik nem érdekelnek, illetve ezekhez (szép)érzék kell.
Vannak mások is, amik nem jöhetnek szóba a listából: Kerámia és porcelánkészítő; Fémszerkezetfelület-bevonó, Mechatronikus karbantartó. Jó sok félét meghirdettek, de pár nem indul, a többi meg nem nekem való. Mert bár hiába lenne jó egy szakma ezek közül, az se mindegy, hogy az ember el tudja e képzelni benne magát sok-sok év(tized)en át.
Halfkey írta: sok felnőttképző cég csak üres pénzcsináló hozzá nem értő "oktatóknak", valós tudást nem adnak.
Viszont valahol meg papírt kérnek a végzettségről, más lehetőség nincsen a megszerzésre. Mert pl 3-4-5 éves képzésre már nem igen van ideje az embernek beülni, főleg nem nappaliba, estibe is elég hosszadalmas lenne.
Csajos szakma alatt - bár tudom, nem feltétlen igaz ez már a mai világban, de számomra pl a fodrász az. Hiába a mesterfodrászok mind férfiak, de bárhova bemész szalonba, a nők vágják a hajat. Igen, tudom van barber shop is. Továbbá pl a Divatszabó, dekoratőr, ápoló is ilyen a szememben. na meg ugye a mani-pedi-kozmetikus.

Köszi az összefésülést, átláthatóbbá tevést, Halfkey. és a válaszokat is.
Először azt döntsd el, hogy mit akarsz az élettől.
Az sem baj, ha ezt internet nélkül próbálod atgondolni, de legalábbis madridom nélkül.

Minden szart felsorolsz, ész nélkül. Megkoszonod a választ, de egy betűt nem fogtal fel belőle ezek szerint.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2022. augusztus 21., vasárnap 16:42

_Bushido_ írta: Továbbá pl a Divatszabó, dekoratőr, ápoló is ilyen a szememben. na meg ugye a mani-pedi-kozmetikus.
Én csak férfi szabókat ismerek például, a családunkban is van több.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2022. augusztus 21., vasárnap 16:39

Süti írta: Igen, az ápolónak elengedhetetlen a szépérzék. :mrgreen:

What did I just read. :banplz:
Így van, a csúnyákat nem szoktak leápolni

Max pénzért :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2022. augusztus 21., vasárnap 16:15

Igen, az ápolónak elengedhetetlen a szépérzék. :mrgreen:

What did I just read. :banplz:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2005
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. augusztus 21., vasárnap 16:01

realfan írta: nem tudom, hogy mennyit ér az okj-s papír, de több ismerősöm mindenfajta hasonló képzés nélkül dolgozik logisztikában (Bosch, Pöttyös, Audi), sima bölcsész diplomával, ezek szerint a szakirányú okj-nél az is többet ér a szakmában :mrgreen:
Sok ismerőstől hallom, hogy több olyan szakma is van már mostanában, manapság, hogy papírt, végzettséget nem kérnek, viszont érts az adott szakmához, tudd ellátni a feladatokat. Amolyan betanított munkás szindróma, de nem csak gyárban létezik ez. Nagybátyámnak pl nincs szakács papírja, de mégis min 20 éve szakácsként dolgozik, felét Ausztriában.

Végül sajnos a Logisztikus képzés nem indul Sopronban, úgyhogy ez felejtős.
Az Asztalos, Ács, Festő-mázoló-tapétázó, Bádogos, Burkoló, Szigetelő, Tetőfedő szakmákkal - ebből max előbbi érdekelne, plusz lenne segítség is benne, 4-5 asztalos is van a környezetemben, akinél esetleg lehetne betanulni. A Fodrász, Grafikus, Dekoratőr, Divatszabó, Ápoló megint olyan szakmák, amik nem érdekelnek, illetve ezekhez (szép)érzék kell.
Vannak mások is, amik nem jöhetnek szóba a listából: Kerámia és porcelánkészítő; Fémszerkezetfelület-bevonó, Mechatronikus karbantartó. Jó sok félét meghirdettek, de pár nem indul, a többi meg nem nekem való. Mert bár hiába lenne jó egy szakma ezek közül, az se mindegy, hogy az ember el tudja e képzelni benne magát sok-sok év(tized)en át.
Halfkey írta: sok felnőttképző cég csak üres pénzcsináló hozzá nem értő "oktatóknak", valós tudást nem adnak.
Viszont valahol meg papírt kérnek a végzettségről, más lehetőség nincsen a megszerzésre. Mert pl 3-4-5 éves képzésre már nem igen van ideje az embernek beülni, főleg nem nappaliba, estibe is elég hosszadalmas lenne.
Csajos szakma alatt - bár tudom, nem feltétlen igaz ez már a mai világban, de számomra pl a fodrász az. Hiába a mesterfodrászok mind férfiak, de bárhova bemész szalonba, a nők vágják a hajat. Igen, tudom van barber shop is. Továbbá pl a Divatszabó, dekoratőr, ápoló is ilyen a szememben. na meg ugye a mani-pedi-kozmetikus.

Köszi az összefésülést, átláthatóbbá tevést, Halfkey. és a válaszokat is.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9614
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2022. augusztus 17., szerda 10:05

Tjacks írta: Ne pergesd a mézet akárhol! :lol:

https://444.hu/2022/08/17/a-kerepesi-po ... entkezeset

Elverte az idot. :mrgreen:
ZIDANE

Tjacks
Hozzászólások: 2720
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. augusztus 17., szerda 9:47

Ne pergesd a mézet akárhol! :lol:

https://444.hu/2022/08/17/a-kerepesi-po ... entkezeset

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1372
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2022. augusztus 16., kedd 12:27

Érdekes dolog amúgy ez. Én még jó pár éve érvényes diákigazolvánnyal elmentem egy hiperbe kasszázni,árut tölteni. És egyszer miközben unalmamban töltöttem az üdítőt ,oda jöttek hozzám,hogy nem akarok e a széfszobában dolgozni,és a napi bevételt elszámolni. Pedig volt aki már évek óta rendes munkásként ott volt,jelentkezett az üres pozicióra, ő már látta a munkafolyamatokat mindent, nekem fogalmam sem volt semmiről,mégis engem kértek meg,mert az igazgató úgy vette észre,hogy alkalmas vagyok,meg tetszett a hozzáállásom. Végül úgy alakult ,hogy elfogadtam. Egyik nap még 4 órába diákként kasszáztam,másik nap számoltam a milliókat egy páncélozott szobába :lol: lehúztam ott pár évet, azóta meg egy maszek cégnél vagyok irodavezető féleség (itteni viszonylatban elég korrekt fizetésért) , számlázok,bevételezek, utalok, meg ilyen mindenféle irodai munka. És mindezt egy közgé érettségivel. Igazából semmi máson nem múlt ,csak megakartam felelni, meg jókor voltam jó helyen.

realfan
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realfan » 2022. augusztus 16., kedd 11:42

ANDS írta:
realfan írta: ….


nem tudom, hogy mennyit ér az okj-s papír, de több ismerősöm mindenfajta hasonló képzés nélkül dolgozik logisztikában (Bosch, Pöttyös, Audi), sima bölcsész diplomával, ezek szerint a szakirányú okj-nél az is többet ér a szakmában :mrgreen:
Attól függ, van - e mögötte tudás!
Van olyan ember, aki évek óta dolgozik villanyszerelők között, mellett, és elmegy egy ilyen tanfolyamra, hogy legyen róla papírja IS!

Aki először tanfolyamot végez, és a papír birtokában elmegy dolgozni a szakmába, annak ugyanúgy alulról kell kezdeni a szakmát, hogy megtanulja.
ezt is mind megérteném, de mikor tapasztalat nélkül is felveszik őket? Egyik haverom 1 hónapot dolgozott benne, mint diákmunkás, ha többet számít, mint egy gyakorlattal összekötött képzés, gond van. de vannak olyanok is, akik kb sosem dolgoztak előtte benne. anno Győrben, a gimimben volt logisztikus képzés is, onnan kikerülő ismerőseim nem tudtak úgy elhelyezkedni, mint mások, szakirányú képzés és tapasztalat nélkül, vagy nagyon minimális tapasztalattal. nekem pusztán ez a fura :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 146 regisztrált és 0 vendég