OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
fiore
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: fiore » 2022. március 22., kedd 9:12

Ha jól emlékszem elég sok bringa szakértő van köreinkben. Hozzátok szólnék, viszont most nem a high-end tudásotokra lenne szükség. :D

Kb. 50-60k értékben vennék egy biciklit munkába tekeréshez (napi össz. 10km). Hatalmas igényeim nincsenek, az előző rozoga, festékkel lefújt, nyikorgó, néha váltani tudó, 60 dB-el sikító fékes, csöves biciklim még ősszel esett szét alattam, ez után bármi upgradenek számít. :D

Van értelme ilyen kategóriában mélyebben utánamenni, vagy tök mindegy, menjek be a decathlonba és hozzam el az első méretre megfelelőt?
.

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2022. március 21., hétfő 14:17

ferni írta: Nagyon elméleti kérdés, ne nézzetek hülyének, hiába vagyok az :mrgreen:

Lenne alapítva egy cég/vállalkozás, ilyen hálózati eszközök címen, elektronikai eszközök pl.
Mint vadiúj cég van esély bármi hitelt kapni vagy vagy kell hozzá egy lezárt üzleti év? Bármire elkölthető kéne.

Széchenyi-kártya?
Vagy a semmire nem igen adnak hitelt? :mrgreen:
10 milka max.

Valami felhomályosítást adhatna valaki, hogy mennek ezek.
Lehet, csak ingatlanfedezet kell hozzá és nem túl szép a kamat. Ingatlanérték kb. 50-60%-ig, attól függően, hogy hol van. Ha szeretnéd, privátban adok elérhetőséget az ország egyik legjobb céges hitel szakértőjéhez, de csak ha komoly a dolog.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. március 21., hétfő 14:16

ferni írta: Nagyon elméleti kérdés, ne nézzetek hülyének, hiába vagyok az :mrgreen:

Lenne alapítva egy cég/vállalkozás, ilyen hálózati eszközök címen, elektronikai eszközök pl.
Mint vadiúj cég van esély bármi hitelt kapni vagy vagy kell hozzá egy lezárt üzleti év? Bármire elkölthető kéne.

Széchenyi-kártya?
Vagy a semmire nem igen adnak hitelt? :mrgreen:
10 milka max.

Valami felhomályosítást adhatna valaki, hogy mennek ezek.
Ha van fedezeted és magánvagyonnal is kezességet vállalsz, akkor persze, kapsz. Széchenyi hiteleket érdemes nézegetni igen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Halfkey 2022. március 21., hétfő 14:21-kor.

Wecker
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 18:19
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric, Vinicius jr., Casemiro
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Wecker » 2022. március 21., hétfő 14:15

ferni írta: Nagyon elméleti kérdés, ne nézzetek hülyének, hiába vagyok az :mrgreen:

Lenne alapítva egy cég/vállalkozás, ilyen hálózati eszközök címen, elektronikai eszközök pl.
Mint vadiúj cég van esély bármi hitelt kapni vagy vagy kell hozzá egy lezárt üzleti év? Bármire elkölthető kéne.

Széchenyi-kártya?
Vagy a semmire nem igen adnak hitelt? :mrgreen:
10 milka max.

Valami felhomályosítást adhatna valaki, hogy mennek ezek.
Annak idején én is próbáltam. 1 lezárt üzleti év szükséges, illetve általánosságban veszteséget sem termelhetsz ahhoz, hogy hitelképes legyél
"A győzelem mindig jobb, mint a döntetlen.”
"Ha a csapat jól játszik, akkor nyer, ha nem játszik jól, akkor nem nyer.”
:mrgreen: Benitez
:mrgreen:

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8476
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. március 21., hétfő 14:04

Nagyon elméleti kérdés, ne nézzetek hülyének, hiába vagyok az :mrgreen:

Lenne alapítva egy cég/vállalkozás, ilyen hálózati eszközök címen, elektronikai eszközök pl.
Mint vadiúj cég van esély bármi hitelt kapni vagy vagy kell hozzá egy lezárt üzleti év? Bármire elkölthető kéne.

Széchenyi-kártya?
Vagy a semmire nem igen adnak hitelt? :mrgreen:
10 milka max.

Valami felhomályosítást adhatna valaki, hogy mennek ezek.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5361
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. március 18., péntek 12:32

tibi18 írta: PC-ről egy órája nem érem el az oldalt, telefonról simán.

Minden más oldalt betölt egyébként. Ötlet?

Hálózati diagnosztika szerint: a madridom.hu online, de nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre.
inkognító módban sem?
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. március 18., péntek 12:20

tibi18 írta: PC-ről egy órája nem érem el az oldalt, telefonról simán.

Minden más oldalt betölt egyébként. Ötlet?

Hálózati diagnosztika szerint: a madridom.hu online, de nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre.
Akkor nem sikerült mindenhonnan bannolni :D

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2022. március 18., péntek 11:09

PC-ről egy órája nem érem el az oldalt, telefonról simán.

Minden más oldalt betölt egyébként. Ötlet?

Hálózati diagnosztika szerint: a madridom.hu online, de nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. március 17., csütörtök 18:40

hehetheoriginal írta:
___Samy___ írta: Nekunk csak babavaro hitelunk van, most a falusi csokra mentunk ra. Egyebet nem tervezunk, csak ket gyerkocot :mrgreen:
Mai vilagba? Hat hogy mereszeled?
:lol: :lol:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11468
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. március 17., csütörtök 17:56

___Samy___ írta: Nekunk csak babavaro hitelunk van, most a falusi csokra mentunk ra. Egyebet nem tervezunk, csak ket gyerkocot :mrgreen:
Mai vilagba? Hat hogy mereszeled?
thereisonly1ronaldo

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. március 17., csütörtök 17:37

Nekunk csak babavaro hitelunk van, most a falusi csokra mentunk ra. Egyebet nem tervezunk, csak ket gyerkocot :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. március 17., csütörtök 17:09

___Samy___ írta: Igen, nekunk is a bank miatt kellett volna, es azt ok elfogadjak. Viszont igy mar mindegy, meg epp benne vagyunk a 30 napban.
Az a lényeg :) Egyébként ha publikus, milyen kamatlábakat csíptek meg akik most intézik?

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. március 17., csütörtök 15:02

Igen, nekunk is a bank miatt kellett volna, es azt ok elfogadjak. Viszont igy mar mindegy, meg epp benne vagyunk a 30 napban.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
portillo
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: portillo » 2022. március 17., csütörtök 14:47

Halfkey írta: Szerintem ennek nincs hiteles elektronikus változata, csak postán tudják küldeni.
Én online igényeltem, nekem kiküldték ügyfélkapun is, de aláírás nélkül. Viszont a bank elfogadta azt is. Pár nappal később postán megjött az eredeti is.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. március 17., csütörtök 14:34

Szerintem ennek nincs hiteles elektronikus változata, csak postán tudják küldeni.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2022. március 17., csütörtök 14:28

Kozben megjott a tb igazolasunk. A marharepak az okmanyirodaban postai uton keresztul kuldtek el az ugyfelkapu helyett....

En ma reggel igenyeltem, igy mar kivancsi leszek nekem hol kuldik.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62891
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. március 17., csütörtök 13:30

ikelemen5 írta: Ki, melyik gyermek megtakarítási számlát fizet? :)
Lakáskasszát fizetünk, kettőt. Ezzel, ami túl sokat nem fog akkor már érni valószínű, igyekszem majd beleugrani egy neki szánt ingatlanba idővel...mondjuk 5 éves időtávban gondolkodva, nagyban függve majd az elérhető hitelektől.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. március 17., csütörtök 12:07

A nálunk elérhető piaci gyerekmegoldások elég szánalmasak: nincs olyan konstrukció amiről valami alapkezelő ne húzna le hatalmas sápot. Eleve nevetséges hogy az egyik legnagyobb selling point az, hogy ‘be kell fizetni, ezért megtakarítási szigorra kötelez’. Kösz, ehhez nem kelletek, tudok magamtól is szigorú lenni és fix összeget minden hónapban félrerakni. Szóval ezek miatt gyerekeknek én:

1) babakötvényt veszek, az nyilván inflációs környezetben most eleve kiemelkedően jó dolog, az árnyoldal hogy azért 18 évre szinte biztosan lehetne jobb is egy részvény alapú megtakarítás.

2) nem a gyerek nevén futtatom a hosszú távú megtakarítást, hanem sajáton (tbsz, fintech, kripto, akármi).

Nagyon szeretném és sok gazdasági értelme lenne a másodikhoz valamilyen kedvezménynek ha gyerek számára csinálod, de az állam érdeke hogy az 1)esbe tolj mindent, ezért sok jóra nem számítok.

De ha valaki talált jót, ossza meg mindenképp, én pár idióta teljesen képzetlen és tudatlan, egy kalkulátor felett csücsülő ‘pénzügyi tanácsadó’ után ezt a vonalat már beszélgetés szintjéig sem erőltetem. Arról nem is beszélve hogy utána órák míg kihámozod az ajánlat apró betűiből a pontos feltételeket.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2022. március 17., csütörtök 9:20

Ki, melyik gyermek megtakarítási számlát fizet? :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. március 16., szerda 14:55

BB-t nemtudom, de CIBnél és áprilisban igényeltem, szeptemberben szerződtünk és decemberben utalták, szóval ez iparági sajátosság :D

Még kúsznak felfelé a kamatlábak aztán nem vesznek majd fel az emberek annyi hitelt, rögtön begyorsul majd a folyamat :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 149 regisztrált és 0 vendég