Konyhafőnök

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. november 23., hétfő 19:42

Koszi sracok a tippeket!

A Lavazza Super Crema erosen ajanlasra kerult, igy abbol berendeltunk egy csomagot. A Dallmayr Espresso Intenso bar olcsobb, de tobb helyen olvastam, hogy erdemes beprobalni, igy abbol is jon egy csomaggal. Ha mas nem, tartaleknak biztos jo.

Az AVX-rol meg nem hallottam, de igy utana olvasva jo valasztasnak tunik, majd kiprobaljuk azt is. :) A Lavazza d'oro rajta volt a szukitett listan, akkor az AVX-szel egyutt jon az is.

A zsirozasrol is koszi az otletet, megfogadom!

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3448
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2020. november 23., hétfő 19:09

Szeretnenk venni espressokhoz ajanlott kavebabot is, gondolom az meg trukkosebb, nem is talaltam egyertelmu ajanlast. Ismerosom az Omnia Baristat ajanlotta a kommerszek kozul. Nektek van otletetek?
Mivel automata gép, így a körülmények hasonlók lesznek mindig, tehét lehet tesztelgetni a kávékat és megtalálni az igazit. :) AVX kávéit érdemes nézegetni, média marktban szokott lenni, vagy lehet rendelni honlapukról.
Mi általában a columbiai kávét isszuk, onnan illetve a környékről származó kávék általában bejönnek. Afrikai kávék általában gyümölcsösebbek, ami nálunk egyet jelent a savanyúval.:)

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. november 23., hétfő 19:09

Na vegul beruhaztunk egy ilyenre a mediamarktban.
ezeknél a philipseknél arra kell figyelni, hogy a gyári előírásnál gyakrabban zsírozd, 2-3 hetente a kijelölt helyeken. én tartottam a gyári ciklust és félév után bekattant egy mechanikus alkatrész. vettem rá 5 év garanciát a mediában szóval nem volt para, de a szakszerviz véleményben írták, hogy érdemesebb jobban zsírozni, mint az ajánlott intervallum.

Amúgy Lavazza d'oro télleg fasza, vagy dallmayr d'oro is jó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára revolver 2020. november 23., hétfő 19:09-kor.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. november 23., hétfő 18:57

Petr írta: Na vegul beruhaztunk egy ilyenre a mediamarktban.

Elegge kaveamator vagyok meg, igy feltennek nehany kavebabos kerdest, hatha valaki tud segiteni. Szeretjuk a tejes kavekat, ahhoz milyen kavebabot ajanlatok? Ez mar biztosan kavevallasi kerdes is, a netes keresgeles alapjan a Lavazza Super Cremat sokan ajanljak, mint kommersz finom kave tejes cuccokhoz.

Szeretnenk venni espressokhoz ajanlott kavebabot is, gondolom az meg trukkosebb, nem is talaltam egyertelmu ajanlast. Ismerosom az Omnia Baristat ajanlotta a kommerszek kozul. Nektek van otletetek?
Mi Lavazza d'oro-t szoktunk venni. Eleg draga, viszont izben eddig ez a legjobb. Rovid presszokavet szoktunk fozni belole, de en neha lottyintek bele egy kanal tejet.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. november 22., vasárnap 11:15

A Barista finom, mint ahogy a hosszabb, tejesebb félékhez mi a hétköznapokon az Omnia gold cremat szoktuk venni.
Aztán hétvégére egy jó Freit :mrgreen: azokból mindet érdemes kipróbálni

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. november 20., péntek 8:40

Na vegul beruhaztunk egy ilyenre a mediamarktban.

Elegge kaveamator vagyok meg, igy feltennek nehany kavebabos kerdest, hatha valaki tud segiteni. Szeretjuk a tejes kavekat, ahhoz milyen kavebabot ajanlatok? Ez mar biztosan kavevallasi kerdes is, a netes keresgeles alapjan a Lavazza Super Cremat sokan ajanljak, mint kommersz finom kave tejes cuccokhoz.

Szeretnenk venni espressokhoz ajanlott kavebabot is, gondolom az meg trukkosebb, nem is talaltam egyertelmu ajanlast. Ismerosom az Omnia Baristat ajanlotta a kommerszek kozul. Nektek van otletetek?

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. november 6., péntek 9:28

Tudom, hogy sok itt a kaves, remelem tudtok segiteni.

Egy ideje parommal mar gondolkozunk egy igenyes kavefozon, black fridayen be is szeretnenk ruhazni egyre.

Szeretnenk, ha ledaralna a kavet es tejhabosito funkcioval is rendelkezne. Legyen automata, lustak vagyunk.

Mi a Philisp LatteGo (https://www.philips.hu/c-e/ho/kave/5400-lattego) keszulekekkel szemeztunk (nem latok a verziok kozott sok kulonbseget, ti?).

Tudtok tippeket, otleteket adni? :) Olyan ~200 ezer forint a felso hatar.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. augusztus 15., szombat 14:04

Tavaly sok paradicsomunk volt, szerintem 10 evre eleg paradicsomlevel foztunk ki, ugyhogy 10-15 literbol most keszitenek ketchupot. Szokott itt valaki hazi ketchupot fozni? Egy receptnek orulnek. :agree:
Én is évekre elegendőt tettem el tavaly, nekem egy jó barátom nagymamája ezt a receptet adta, és eléggé finom:

10 db paprika
10 db közepes hagyma
6 db bogyiszlói paprika
1 db zellergumó
2 kg paradicsom

fűszer:
fél deci ecet
cukor 25 dkg
bors
babérlevél 2db
szegfűszeg 5 db
3 tk só

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. augusztus 15., szombat 13:55

Tavaly sok paradicsomunk volt, szerintem 10 evre eleg paradicsomlevel foztunk ki, ugyhogy 10-15 literbol most keszitenek ketchupot. Szokott itt valaki hazi ketchupot fozni? Egy receptnek orulnek. :agree:

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2020. július 13., hétfő 13:16

Dubicz borászat Mátrai kollekciójához hasonló árkategóriájú és minőségű magyar borászatot tudnátok mondani, ahol ugyanígy 6-7-8 bor van egy kollekcióban, hasonló árakon?
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. május 15., péntek 9:39

Marciusban egyszer akcios volt a bio citrom, csaladon belul nem beszeltuk meg, de ugy alakult, hogy harman is vettunk nagyobb mennyiseget. (Telen minden nap szoktunk facsarni 1 citromot 1-2 naranccsal) A sok citromot nem tudtuk par het alatt felhasznalni, ezert egy reszet jol megmostuk, szodabikarbonas vizben aztattuk egy orat, majd beraktuk a fagyasztolada aljara. Az utobbi hetekben kezdtuk elovenni (viragzik a bodza). Amikor még jo fagyos, akkor konnyu lereszelni. Kicsit meglepett, de igy sokkal intenzivebb az ize, mintha csak siman kifacsarnank. Szoval siman ajanlom mindenkinek a fagyasztott citromot.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: kodo » 2020. május 12., kedd 11:37

Nekem úgy működött ez a dolog kb 7 eve, hogy elkezdtem egyik naprol a masikra feketén inni.

Neha rakok bele tejet csak az íze miatt, de cukorral legutobb akkor ittam amikor munkatarsam fozte le a kavemat es rakott bele megszokásból. :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. május 12., kedd 11:10

Kókusztejes dolog jó. Azt időközönként szoktam használni, ha megunom tisztán vagy kevésbé jó minőségű a kávé.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. május 12., kedd 11:01

d.gergo írta: Ha jól tudom vannak itt kávés szakik, hozzájuk szólnék most. :)

A jelenlegi receptem a nem túl gourmet "cukros tej kis kávéval": egy bögrében 3 teáskanál cukor, 1/3 kávé 2/3 tej. Szeretnék visszavenni a tejfogyasztásból és a cukorból is, lehetőleg nullára (ami a kávét illeti), viszont a keserű ízt nehezen szokom meg.
Kókusztej? Vagy a hazelnutos alpro is finom. A sima tejnel edesebbek, szoval lehet cukor se kell hozza.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. május 12., kedd 10:22

d.gergo írta: Ha jól tudom vannak itt kávés szakik, hozzájuk szólnék most. :)

A jelenlegi receptem a nem túl gourmet "cukros tej kis kávéval": egy bögrében 3 teáskanál cukor, 1/3 kávé 2/3 tej. Szeretnék visszavenni a tejfogyasztásból és a cukorból is, lehetőleg nullára (ami a kávét illeti), viszont a keserű ízt nehezen szokom meg.

Van bármi tuti tippetek, amivel fel tudnám dobni a fekete kávét, hogy ne legyen olyan keserű? Nem szeretnék vagyonokat költeni pluszban, a jelenlegi eszköztárban van itthon kávédaráló, egy Delonghi Magnifica, french press, szemes és őrölt kávé egyaránt. Nem tudom milyen adalékokkal lehet játszani esetleg, pl. valaki kókuszchips-et is rak még a french press-be, ilyesmi tippek is jöhetnek!

A legtriviálisabb tipp is jöhet, mert a fenti módon iszom a kávét mióta az eszemet tudom. Nyilván nem mindegy a kávészem sem, abból is van jó meg rossz, így ha ajánlotok jó márkát és fajtát a hétköznapi árkategória környékén, azért is hálás lennék.

De elsősorban az elkészítési módra lennék kíváncsi, hogy aki tej és cukor nélkül issza, az hogyan készíti el :)

Előre is köszi!
Én azt mondom, hogy vegyél jó minőségű tejet, 2,8-3,5%-ost, majd habosítsd fel, az kihozza az édeset belőle és nem kell pluszban cukor bele. Szemes mogyorós Frei kávé plusz egy jó tej, és már nyugalmi állapotban is vagy :kalapos: :sziv:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: sámat » 2020. május 12., kedd 10:04

d.gergo írta: Ha jól tudom vannak itt kávés szakik, hozzájuk szólnék most. :)

A jelenlegi receptem a nem túl gourmet "cukros tej kis kávéval": egy bögrében 3 teáskanál cukor, 1/3 kávé 2/3 tej. Szeretnék visszavenni a tejfogyasztásból és a cukorból is, lehetőleg nullára (ami a kávét illeti), viszont a keserű ízt nehezen szokom meg.

Van bármi tuti tippetek, amivel fel tudnám dobni a fekete kávét, hogy ne legyen olyan keserű? Nem szeretnék vagyonokat költeni pluszban, a jelenlegi eszköztárban van itthon kávédaráló, egy Delonghi Magnifica, french press, szemes és őrölt kávé egyaránt. Nem tudom milyen adalékokkal lehet játszani esetleg, pl. valaki kókuszchips-et is rak még a french press-be, ilyesmi tippek is jöhetnek!

A legtriviálisabb tipp is jöhet, mert a fenti módon iszom a kávét mióta az eszemet tudom. Nyilván nem mindegy a kávészem sem, abból is van jó meg rossz, így ha ajánlotok jó márkát és fajtát a hétköznapi árkategória környékén, azért is hálás lennék.

De elsősorban az elkészítési módra lennék kíváncsi, hogy aki tej és cukor nélkül issza, az hogyan készíti el :)

Előre is köszi!
Akkor mondom a legtriviálisabb, ám tökéletesen működő módszert. Folyamatosan és apránként csökkentsd a hozzá adott cukrot és tejet, észre sem veszed, és 1-2 év múlva szinte feketén iszod a kávét. Minél jobban el tudod húzni, annál hatékonyabb.

Én két cukorral kezdtem, most fél cukornyi eritrittel vagy édeskével iszom (ezt nem könnyű elfelezni, úgyhogy általában dupla presszót iszom és egyet dobok hozzá). Ha most kéne meginnom két cukorral, kiköpném, képtelen vagyok rá, pedig szeretem az édes ízeket (bár, ahogy öregszem, egyre kevésbé, ez is oka lehet). És már erősen gondolkodom rajta, h elég a kis tej édessége és nem fogok hozzá tenni mást. Elcsépeltnek hangzik talán, de tényleg csak megszokás kérdése.

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2020. május 12., kedd 9:12

Ha jól tudom vannak itt kávés szakik, hozzájuk szólnék most. :)

A jelenlegi receptem a nem túl gourmet "cukros tej kis kávéval": egy bögrében 3 teáskanál cukor, 1/3 kávé 2/3 tej. Szeretnék visszavenni a tejfogyasztásból és a cukorból is, lehetőleg nullára (ami a kávét illeti), viszont a keserű ízt nehezen szokom meg.

Van bármi tuti tippetek, amivel fel tudnám dobni a fekete kávét, hogy ne legyen olyan keserű? Nem szeretnék vagyonokat költeni pluszban, a jelenlegi eszköztárban van itthon kávédaráló, egy Delonghi Magnifica, french press, szemes és őrölt kávé egyaránt. Nem tudom milyen adalékokkal lehet játszani esetleg, pl. valaki kókuszchips-et is rak még a french press-be, ilyesmi tippek is jöhetnek!

A legtriviálisabb tipp is jöhet, mert a fenti módon iszom a kávét mióta az eszemet tudom. Nyilván nem mindegy a kávészem sem, abból is van jó meg rossz, így ha ajánlotok jó márkát és fajtát a hétköznapi árkategória környékén, azért is hálás lennék.

De elsősorban az elkészítési módra lennék kíváncsi, hogy aki tej és cukor nélkül issza, az hogyan készíti el :)

Előre is köszi!

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: géza » 2020. január 21., kedd 11:49

Amugy a vegan kajak tenyleg baromi finomak tudnak lenni, raadasul eleg valtozatosak is. Baratnom nagymamaja vega (nem vegan), es baromi jokat eszek nala mindig, meg amikor volt nalunk meg BP.-n, akkor elvittuk egy vegan hamburgerezobe, es eleg finom volt a hambi is.

db97
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2017. február 8., szerda 21:19

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: db97 » 2020. január 21., kedd 10:58

Csabi írta: miért nem viszed el inkább egy simán fasza étterembe, ahol rendelhetne vegán kaját? miért szenedsz te is? :lol:
Nyilván ez lenne a cél, pont ilyen éttermeket keresnék. :D Csak mert a legtöbb helyen a vegán opció kimerül annyiban, hogy van pár saláta, meg a köretekből rendelhet... :lol:

Egyébként nekem ez nem szenvedés, alapból a hétköznapokban nyilván nem vegán módon kajálok, ha meg vele megyek valahova, legalább kipróbálok új dolgokat, meg változatosabb kicsit. De nyilván gyűjtöm lassan az opciókat hosszabb távra ( :mrgreen: ), viszont nekem érdekes volt megismerni a vegán konyhát. Egyáltalán nem olyan borzasztó egyébként, növényi tejből szinte mindent meg lehet csinálni úgy, hogy észre sem veszed a különbséget, a vegán sajtok is korrektek, viszont a húspótlékokat azokat el kell engedni, borzasztóak. :lol:
füst írta: Nem tudom felfogni hogy lehet egyszerre sajt és hús nélkül élni. Külön-külön még csak-csak fel lehet adni, de ha egyiket se szabad enni, mi értelme az életnek. :D
Konkrétan múltkor csinált vegán rántott sajtot, jobban ízlett, mint a sima. Szóval mindenre van opció igazából. Kivéve a húsra, nyilván. :D

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: füst » 2020. január 21., kedd 10:41

Nem tudom felfogni hogy lehet egyszerre sajt és hús nélkül élni. Külön-külön még csak-csak fel lehet adni, de ha egyiket se szabad enni, mi értelme az életnek. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 78 regisztrált és 0 vendég