Konyhafőnök

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. március 2., kedd 21:08

Köszi szépen, kezdesz meggyőzni. :) volt még az a magyar márka, amit Lázár séffel nyomatnak, kamado4u, de arról végképp nem találtam semmilyen véleményt.

A tiéden már van az a forgács parkoló cucc? Sok értelmét nem látom, ezért inkább a basic monolith classic-ot nézegetem, az se olcsó...

a76gyuri
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014. augusztus 29., péntek 14:09

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: a76gyuri » 2021. március 1., hétfő 21:12

CS0ki írta: És direkt grillezésre milyen könnyű használni? Sok faszén kell a használathoz? Kicsit félek, hogy amikor csak 2 emberre használnánk, akkor ahhoz feleslegesen sok faszenet el kéne használni...
Igazából a méret kapcsán is kicsit bizonytalan vagyok, lehet elég lenne egy kisebb is. Csak mint egy akváriumnál, gondolom ennél is úgy működik, hogy ha kisebb, akkor azt nehezebb stabilan tartani. Tehát ha mondjuk akarnék lassú tűzön hosszan sütni, akkor egy kisebb nehezebben tartja a hőmérsékletet.
Te próbáltál mondjuk marhaszegyet készíteni benne?
Nagyon kevés szénnel elpöfög. Direkre és indirektre is tökéletesen használható. Ha csak egy sütőm lehetne, az biztos a kamado lenne. Ha az anyagi kereted megvan rá, akkor mindenképpen a nagyobbat vedd meg. A fogyasztása elenyészően több a juniortól. Én legtöbbször 2 felnőtt+2 gyerek kombinációra sütöttem, de volt, hogy 12 felnőttre. A 4 év alatt szerintem sütöttem rajta 100-150 alkalommal, szinte minden fajta húst, ami errefelé előfordul. Szegyet is talán 10 alkalommal. A kicsin pl nem tudsz oldalast sütni egészben, azt még a nagyon is legózni kell.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. március 1., hétfő 21:01

És direkt grillezésre milyen könnyű használni? Sok faszén kell a használathoz? Kicsit félek, hogy amikor csak 2 emberre használnánk, akkor ahhoz feleslegesen sok faszenet el kéne használni...
Igazából a méret kapcsán is kicsit bizonytalan vagyok, lehet elég lenne egy kisebb is. Csak mint egy akváriumnál, gondolom ennél is úgy működik, hogy ha kisebb, akkor azt nehezebb stabilan tartani. Tehát ha mondjuk akarnék lassú tűzön hosszan sütni, akkor egy kisebb nehezebben tartja a hőmérsékletet.
Te próbáltál mondjuk marhaszegyet készíteni benne?

a76gyuri
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014. augusztus 29., péntek 14:09

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: a76gyuri » 2021. március 1., hétfő 20:20

Ha bbq-ra használod és teszel rá füstölőfát, akkor füstölget, de nem vészes. Nyilván függ a sütő nagyságától is, de nem füstöl jobban mint egy nyitott grill a begyújtásnál. A Nyárspolgár blognak van fent videója a YouTube-on, ahol egy belvárosi lakás teraszán bbq-zik.

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Professore » 2021. március 1., hétfő 19:06

a76gyuri írta: Igen a Classic van, 4 éve vettem. Előtte Weber gömbgrillt és egy ProQ tölténysmokert használtam. A kamado nagyon jó univerzális sütő, mindenre tudod használni, direkt grillezésre, low&slow bbq sütésre, de egészen magas hőmérsékleten is süthetsz. Egész elfogadható pizzát lehet sütni rajta. Én a Monolithet találtam akkor legjobbnak ár-érték arányban. A magyarországi forgalmazóra is csak jókat tudok mondani, egyszer volt reklamációm, megrepedt a belső tűztér, szó nélkül adtak másikat. A repdtet vissza sem kellett vinnem. Big Green Egg, Primo, Kamado Joe amik jó márkák, de mindegyik sokkal drágább, a Metros kínaiakat nem ajánlanám. Szinte minden héten sütöttem benne, nagyon szeretem, de novemberben vettem egy Bbq PitBox D Ovent és most egy kicsit háttérbe szorult.🙂
Engem az érdekelne hogy az ilyen grillezok mennyire füstölnek mondjuk egy klasszikus nyitott grillracshoz képest? Fura kicsit a kérdés tudom de van egy pincuri kertecske és nem akarom paraszt módjára felfüstölni a szomszédokat. Eddig gondolkodtam egy gázos grillen de az azért nem olyan, ilyet viszont testközelből még nem láttam működni... Jelenleg ha grillezni akarok akkor piknikezes lesz belőle valahol a szabadban de azért ez ritkán jön össze. Villanyosom is van kis keretben de az se az igazi nem is nagyon használom pont ezért.

a76gyuri
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014. augusztus 29., péntek 14:09

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: a76gyuri » 2021. március 1., hétfő 17:05

Igen a Classic van, 4 éve vettem. Előtte Weber gömbgrillt és egy ProQ tölténysmokert használtam. A kamado nagyon jó univerzális sütő, mindenre tudod használni, direkt grillezésre, low&slow bbq sütésre, de egészen magas hőmérsékleten is süthetsz. Egész elfogadható pizzát lehet sütni rajta. Én a Monolithet találtam akkor legjobbnak ár-érték arányban. A magyarországi forgalmazóra is csak jókat tudok mondani, egyszer volt reklamációm, megrepedt a belső tűztér, szó nélkül adtak másikat. A repdtet vissza sem kellett vinnem. Big Green Egg, Primo, Kamado Joe amik jó márkák, de mindegyik sokkal drágább, a Metros kínaiakat nem ajánlanám. Szinte minden héten sütöttem benne, nagyon szeretem, de novemberben vettem egy Bbq PitBox D Ovent és most egy kicsit háttérbe szorult.🙂

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. március 1., hétfő 16:00

a76gyuri írta:
CS0ki írta: Van valakinek kamado grillje? :)
Szia! Nekem van egy Monolith kamadóm L-es méretben.
Na, akkor mesélj, milyen? :) Pont a Monolith lenne az egyik, amit nézegetek. Gondolom az a Classic lesz akkor. Minden érdekel!!
Meglepően kevés cikk, vélemény, fórum van a témában.

a76gyuri
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014. augusztus 29., péntek 14:09

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: a76gyuri » 2021. március 1., hétfő 13:15

CS0ki írta: Van valakinek kamado grillje? :)
Szia! Nekem van egy Monolith kamadóm L-es méretben.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. március 1., hétfő 11:50

CS0ki írta: Van valakinek kamado grillje? :)
Én szemeztem vele, de inkább egy Pit Boss pellet grill lett belőle.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2021. március 1., hétfő 10:30

Van valakinek kamado grillje? :)

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2021. január 12., kedd 15:40

Jelentem, megvettük.

Nekünk nagyon bejön, picit talán hangos, de annyira nem zavar, úgy is főzés közben extázisban vagyunk. :mrgreen:
Egyébként pizzatésztához, piskótához, tojásfehérjéhez, mindenféle krémhez, dagasztáshoz rohadt jó.

Ugye ez Tőled függ, ha csak tojásfehérjét, illetve piskótát akarsz kikeverni, akkor nem éri meg , de ha házi kenyér, tészta, zsemle, pizza, bármi ami dagasztást igényel, akkor mindenféleképpen érdemes beruházni rá.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. január 4., hétfő 21:33

tubatibi írta: Sziasztok!

Klarstein robotgépet használ valaki?
=1ad72e13754bc791c3ba3114143b6745]Ezt a terméket gondoltam Karácsonyra, viszont nem tudom, hogy mennyire strapabíró

Igazából a felhasználása az egyszerű krémek, tojásfehérje felverése, illetve néha néha egy-egy pizzatészta dagasztása.
Vegul megvetted?

Megeri 37k-t kiadni egy nagyobb gepre, mint mondjuk 17-ert egy ilyet venni?

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. december 12., szombat 10:14

tubatibi írta: Sziasztok!

Klarstein robotgépet használ valaki?
=1ad72e13754bc791c3ba3114143b6745]Ezt a terméket gondoltam Karácsonyra, viszont nem tudom, hogy mennyire strapabíró

Igazából a felhasználása az egyszerű krémek, tojásfehérje felverése, illetve néha néha egy-egy pizzatészta dagasztása.
Nem :mrgreen: De mikor vettem egy hasonlót akkor benne volt a kiszemelt modellek közt egészen a legvégéig, majdnem ilyet vettem. Néztem egy rakat tesztet, videót stb a Bella modellről. Ár értek arányban az egyik legjobb (mármint az olcsóbb arkategoriában). Végül azért lett más a befutó mert a forgalmazó cég (RO) nem volt túl szimpi nekem. Nagyjából mint hátrány azt olvastam hogy hangosabb kicsit mint a hasonszőrű modellek... Egyébként érdemes beruházni egy ilyen masinába sokat segít ha viszonylag rendszeresen süt az ember ezt azt.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3728
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2020. december 12., szombat 8:42

Sziasztok!

Klarstein robotgépet használ valaki?
=1ad72e13754bc791c3ba3114143b6745]Ezt a terméket gondoltam Karácsonyra, viszont nem tudom, hogy mennyire strapabíró

Igazából a felhasználása az egyszerű krémek, tojásfehérje felverése, illetve néha néha egy-egy pizzatészta dagasztása.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. november 23., hétfő 23:31

Petr írta:
Steve írta: ...

Koszi a tippeket! Varom mar, hogy megerkezzen. Elvileg a jovo heten sikerul kiszallitani a tobbi kutyuvel egyutt, amit berendeltunk. Ez egy termekeny black friday volt. :)

Regota szemeztunk mar kavegepekkel a kapszulasunk helyett. Nehany hete lattuk meg ezt a boltban, el is dolt, hogy ilyet veszunk. Jo kis upgrade lesz.

Par ismerosunknek van hasonlo Philips kavefozoje, nekik a 3000-es szeria. Ok is csak dicserik, igy rendesen ra vagyok porogve, hogy megerkezzen.

A duplafalu poharat parom is sokszor emlitette, fel is oldjuk szerintem atmenetileg a bogres szabalyunkat. Csak akkor johet uj, ha egy megy. :mrgreen:
Ha van kérdésed majd még esetleg, akkor írj nyugodtan privátot. Ami így spontán a legfontosabb majd szerintem, hogy szánj időt az őrlés beállítására, amit írtam. Iszonyat sokat dob a kávé aromáján, az ízek erősségén.

Az is fontos,hogy igaz az ember sajnálja a kávébabot, de nyomj át 4-5 kávét minimum a gépen próbaként és ne az első pohár után ítélj, mert annak gyengébb lesz az íze.Kell jópár bögrényi míg átmegy a gépen rendesen. Az első pár bögre vízezett lesz nagyon.

Bögréből nekünk Bodum van. Ez a lattes van nekünk, de én egy svéd oldalról vettem. Ez a hivatalos oldaluk:
https://www.bodum.com/gb/en/10326-10-bodum-canteen


Az én americanomnak is van egy hasonló csak kisebb. Ahhoz mondjuk felesleges, mert csak fekete kávé. Viszont a szép lattekat akrtok csinálni, akkor sokat dob az élvezeten az üveg pohár. Ez amit linkeltem meg nagyon profi, hideg a pohár kívülről, miközben forró belül. Iszonyat könnyű üveg.Zseniálisan megcsinált cucc.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. november 23., hétfő 22:40

Steve írta: ...

Koszi a tippeket! Varom mar, hogy megerkezzen. Elvileg a jovo heten sikerul kiszallitani a tobbi kutyuvel egyutt, amit berendeltunk. Ez egy termekeny black friday volt. :)

Regota szemeztunk mar kavegepekkel a kapszulasunk helyett. Nehany hete lattuk meg ezt a boltban, el is dolt, hogy ilyet veszunk. Jo kis upgrade lesz.

Par ismerosunknek van hasonlo Philips kavefozoje, nekik a 3000-es szeria. Ok is csak dicserik, igy rendesen ra vagyok porogve, hogy megerkezzen.

A duplafalu poharat parom is sokszor emlitette, fel is oldjuk szerintem atmenetileg a bogres szabalyunkat. Csak akkor johet uj, ha egy megy. :mrgreen:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. november 23., hétfő 21:57

El Sie7e írta:
Steve írta: A “ cacv tároló”..az a zacc tároló akart lenni. :)

Amúgy a Latte Go rendszer valami fantasztikus. Iszonyat kitalálták. Legtöbb kávégépnél át kell mosnod az egész masinát, hogy kitisztítsd vagy berohad a tej..

Itt lecsatolja az ember, majd csap alatt elöblíti és kész. Szuper jó!

Én ameticanomat iszom az nem igényel nagy művészetet(nyilván a remek ízen kívül), de az asszony lattéjához nagyon jól működik a latte go.

Grat a géphez! :agree:
Steve, vajon mit csinál 2 hónapja otthon egyedül az asszony ezeken a hideg napokon? :mrgreen: nem lehet, hogy Joci eltévedt Pestre menet? :lol:
Már itthon vagyok. Asszonnyal is kávéztam :mrgreen: No problem.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. november 23., hétfő 21:50

Steve írta: A “ cacv tároló”..az a zacc tároló akart lenni. :)

Amúgy a Latte Go rendszer valami fantasztikus. Iszonyat kitalálták. Legtöbb kávégépnél át kell mosnod az egész masinát, hogy kitisztítsd vagy berohad a tej..

Itt lecsatolja az ember, majd csap alatt elöblíti és kész. Szuper jó!

Én ameticanomat iszom az nem igényel nagy művészetet(nyilván a remek ízen kívül), de az asszony lattéjához nagyon jól működik a latte go.

Grat a géphez! :agree:
Steve, vajon mit csinál 2 hónapja otthon egyedül az asszony ezeken a hideg napokon? :mrgreen: nem lehet, hogy Joci eltévedt Pestre menet? :lol:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. november 23., hétfő 21:25

A “ cacv tároló”..az a zacc tároló akart lenni. :)

Amúgy a Latte Go rendszer valami fantasztikus. Iszonyat kitalálták. Legtöbb kávégépnél át kell mosnod az egész masinát, hogy kitisztítsd vagy berohad a tej..

Itt lecsatolja az ember, majd csap alatt elöblíti és kész. Szuper jó!

Én ameticanomat iszom az nem igényel nagy művészetet(nyilván a remek ízen kívül), de az asszony lattéjához nagyon jól működik a latte go.

Grat a géphez! :agree:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. november 23., hétfő 21:17

Petr írta: Na vegul beruhaztunk egy ilyenre a mediamarktban.

Elegge kaveamator vagyok meg, igy feltennek nehany kavebabos kerdest, hatha valaki tud segiteni. Szeretjuk a tejes kavekat, ahhoz milyen kavebabot ajanlatok? Ez mar biztosan kavevallasi kerdes is, a netes keresgeles alapjan a Lavazza Super Cremat sokan ajanljak, mint kommersz finom kave tejes cuccokhoz.

Szeretnenk venni espressokhoz ajanlott kavebabot is, gondolom az meg trukkosebb, nem is talaltam egyertelmu ajanlast. Ismerosom az Omnia Baristat ajanlotta a kommerszek kozul. Nektek van otletetek?
Szia!
Én is hasonló Philipset vettem, csak egy magasabb szériásat, az EP544450-t. Szerintem nagyon jó választás volt! Amit te vettél, az a legértelmesebb választás, én az enyémet baromi nagy kedvezménnyel vettem azért vettem ezt.Amúgy én is a Tieddel szemezgettem, mert az a legjobb választás a Philipsek közül. Kb 3hónapja vettem.Nagyon élvezem(igaz két hónapot Magyarországon voltam most, így nem tudtam használni).

Kávébabból a Lavazza Gran Crema Espresso-t használom.Imádom az americano-t és ez a gép ezzel a kávéval tökéleteset csinál.

Nem tudom mennyit tudtál vele játszani, de a kávébab örlését erősen ajánlom, hogy állítsd az ízlésed szerint. Az hatalmas különbséget csinál.Az a fekete tekergető a kávébab tárolónál.

Ami szerintem a legjobb és sok prémium kategóriás gépnél sincs meg az az,hogy mindent magad felé húzol. Víztároló, ürítő cuccok,cacv tároló..Minden magad felé. Ez nagyon nem alap.Sok gépnél a víztárolóhátul van eldugva(nem is értem).Az aqua filter nagyon-nagyon jó. A profilok jók.Nagyon egyszerű tisztítani.

Ami a legfontosabb, hogy fantasztikus kávét csinál. :sziv:


Ps..Asszonynak vettem egy dupla oldalú lattés üvegpoharat. Azóta minden nap örül neki. A pohár nem forrósodik át és olyan könnyű, mint valami műanyag pohár, pedig üveg.Iszonyat elégedettek vagyunk vele.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 146 regisztrált és 0 vendég