Konyhafőnök

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 28., csütörtök 13:24

Nálunk semmi gond velük. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9577
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. december 28., csütörtök 9:31

Faust írta: Hat en az idei utan ugy erzem, par evig max hatradolni leszek hajlando karacsonykor. Sose fozzetek nyugdijasokra! :lol:
Szard le
M1 es híreken kívül általában semmi se tetszik nekik
ZIDANE

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: istimester » 2023. december 28., csütörtök 1:42

Faust írta: Hat en az idei utan ugy erzem, par evig max hatradolni leszek hajlando karacsonykor. Sose fozzetek nyugdijasokra! :lol:
Le kell szarni mit mondanak a vendégek.
Évek óta praktizálom :mrgreen:

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3557
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. december 26., kedd 14:22

Faust írta: Hat en az idei utan ugy erzem, par evig max hatradolni leszek hajlando karacsonykor. Sose fozzetek nyugdijasokra! :lol:
Van a mentős anekdota, hogy karácsonykor 2x vannak a baltás esetek. Amikor apa idegben faragja be a fát a talpba, meg amikor a kajázások közben nézeteltérést rendez vele :kalapos:

Amúgy 2 kisgyerekkel bevállalni az ebédet maxi respect. Nem lettetek megbecsülve.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. december 26., kedd 9:35

Hat en az idei utan ugy erzem, par evig max hatradolni leszek hajlando karacsonykor. Sose fozzetek nyugdijasokra! :lol:

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Professore » 2023. december 25., hétfő 18:31

ANDS írta:
Professore írta: …..

A második recept sokkal egyszerűbb így emlékezetből írom le. Kiindulási itt is sertés karaj, ebből tenyérnyi méretű kb. kisujjnyi vastag szeleteket vágok, erre jön só és bors, majd mehet pihenni amíg a többi hozzávaló elkészül. Második lépésben 500g gombát szeletekre vágok (lehet egyszerűen felapriítani is) majd serpenyőben lepirítom, erre jön egy kis vaj, paradicsompüré, zöldfüszer, pici só. 1-2 perc alatt összeforgatom majd hagyom kihűlni. Ezen kívül amire szükség van az jóféle gépsonka... annyi szelet ahány karaj szeletetünk van, pár nagyobb méretű paradicsomból néhány 0,5 cm vastag szelet (általában 2 karika /karajszelet lehet számolni) és végül kemény sajt ebből is néhány vastagabb szeletet vágok. Érdemes olyan sajtot választani ami jobban bírja a hőkezelést és inkább szépen pirul mint megfolyik...
Az egészet összeállítom, rétegezem. Egy tepsiben helyezem el a karajszeleteket egymás mellé, úgy hogy ne érjék egymást. Majd mindegyik esetében a következő réteg a gépsonka szelet lesz, erre rákanalazom a gombás keveréket majd ráhelyezem a paradicsom karikákat (általában egymás mellé 2 fér el) és a legtetejére jön a sajt. Végül előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 15 perc (ránézésre és illata is lehet érezni mikor van még).
Előnye hogy elég mutatós lesz a végeredmény és ahhoz képest egyszerű és gyors is. Sokféle köret jöhet hozzá, nálunk valami krumpli felé szokott lenni
Kipróbáltam, köszi. A fiamnak is ízlett. Eléggé hasonlít a “Sertésjava Magyaróvári” módra elkészített ételhez.
Örülök hogy jól sikerült és ízlett 😊! További jó karácsonyozást!

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2023. december 25., hétfő 16:12

Kerlon írta: Nálam Beef bourguignon a terv.
Itt is az volt, illetve lesz is még 1-2 napig. :)

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. december 25., hétfő 15:31

Fish stockot honnan szereztetek? Vagy mivel helyettesítették?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 25., hétfő 15:26

h3x0r írta:
tubatibi írta: Édesanyám nem szokott halászlét csinálni, az Apósom reszortja. Viszont minden évben csinál Lohikeitto-t, ez egy Finn lazacleves és valami eszméletlen finom. :)
Kiprobaltam, tenyleg finom :kalapos:

Rozmaringos kacsamell, edeskomeny burgonyaval es aszalt szilva martas volt meg a menu.
Pluszegy, parádé a leves.

Harcsapaprikás túrógombóc kombo, plusz hamis Wellington is elkészült, meg pár másik egyszerűbb fogas.

Köszi a tippeket mindenkinek. :salute:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. december 25., hétfő 15:09

tubatibi írta: Édesanyám nem szokott halászlét csinálni, az Apósom reszortja. Viszont minden évben csinál Lohikeitto-t, ez egy Finn lazacleves és valami eszméletlen finom. :)
Kiprobaltam, tenyleg finom :kalapos:

Rozmaringos kacsamell, edeskomeny burgonyaval es aszalt szilva martas volt meg a menu.

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Professore » 2023. december 19., kedd 15:56

Srácok pont azon angyaltam mi legyen az ünnepi menü :D . Kerlon ajánlása vagy a wellington közül lesz a befutó. Köszi srácok! Mindenre is jó ez a fórum :mrgreen:.

De hogy ne jöjjek üres kézzel két szerény fogást ajánlok.
Ünnepi gönygyölt karaj... részletek a videóban. Annyi variációt alkalmaztam hogy a töltelékből kihagytam a gépsonkát, kolozsvári helyett meg füstölt backon kockát (Lidl) használtam, adtam a töltelékhez egy késhegynyi füstölt pirospaprika port. A szilva nálam aszalt volt igaz nem a csontszárazra aszalt verzió, de csináltam már aszalt sárgabarckal is szilva helyett és úgy is fincsi. Érdemes aromás de nem túl puha körtét választani ez a lelke az egésznek. A legjobb a receptben hogy előző nap össze lehet állítani a tekercseket és mikor jönnek a vendégek csak belökni a sütőbe.
https://youtu.be/P4m3DHfiuv0?si=nGqait9OGyih733a

A második recept sokkal egyszerűbb így emlékezetből írom le. Kiindulási itt is sertés karaj, ebből tenyérnyi méretű kb. kisujjnyi vastag szeleteket vágok, erre jön só és bors, majd mehet pihenni amíg a többi hozzávaló elkészül. Második lépésben 500g gombát szeletekre vágok (lehet egyszerűen felapriítani is) majd serpenyőben lepirítom, erre jön egy kis vaj, paradicsompüré, zöldfüszer, pici só. 1-2 perc alatt összeforgatom majd hagyom kihűlni. Ezen kívül amire szükség van az jóféle gépsonka... annyi szelet ahány karaj szeletetünk van, pár nagyobb méretű paradicsomból néhány 0,5 cm vastag szelet (általában 2 karika /karajszelet lehet számolni) és végül kemény sajt ebből is néhány vastagabb szeletet vágok. Érdemes olyan sajtot választani ami jobban bírja a hőkezelést és inkább szépen pirul mint megfolyik...
Az egészet összeállítom, rétegezem. Egy tepsiben helyezem el a karajszeleteket egymás mellé, úgy hogy ne érjék egymást. Majd mindegyik esetében a következő réteg a gépsonka szelet lesz, erre rákanalazom a gombás keveréket majd ráhelyezem a paradicsom karikákat (általában egymás mellé 2 fér el) és a legtetejére jön a sajt. Végül előmelegített sütőben, 180 fokon kb. 15 perc (ránézésre és illata is lehet érezni mikor van még).
Előnye hogy elég mutatós lesz a végeredmény és ahhoz képest egyszerű és gyors is. Sokféle köret jöhet hozzá, nálunk valami krumpli felé szokott lenni

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 18., hétfő 8:26

tubatibi írta: Rácz ponty picit másképp.

Nálunk tavaly ez volt a sláger, imádta mindenki, elég mutatós is.

Az a jó benne, hogy előre megtudom csinálni a graten burgonyát és magát a mártást is, így csak a halat kell frissen megsütni, majd a szalonna fátyollal befedni.


Egyébként harcsapaprikás, burgundi marha lesz a menü, egy kis romániai töltött káposztával és báránysülttel.

Édesanyám nem szokott halászlét csinálni, az Apósom reszortja. Viszont minden évben csinál Lohikeitto-t, ez egy Finn lazacleves és valami eszméletlen finom. :)
Es akkor a leves is megvan, nagyok vagytok sracok. :agree:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: füst » 2023. december 18., hétfő 8:25

A lentebb írt gesztenyekrémlevest én nagyon tudom ajánlani, túl finom ahhoz képest hogy milyen egyszerű elkészíteni. :D

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3721
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2023. december 18., hétfő 8:24

Rácz ponty picit másképp.

Nálunk tavaly ez volt a sláger, imádta mindenki, elég mutatós is.

Az a jó benne, hogy előre megtudom csinálni a graten burgonyát és magát a mártást is, így csak a halat kell frissen megsütni, majd a szalonna fátyollal befedni.


Egyébként harcsapaprikás, burgundi marha lesz a menü, egy kis romániai töltött káposztával és báránysülttel.

Édesanyám nem szokott halászlét csinálni, az Apósom reszortja. Viszont minden évben csinál Lohikeitto-t, ez egy Finn lazacleves és valami eszméletlen finom. :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. december 18., hétfő 8:14

Itt lazac rozmaring nyárson, kétszer sült édesburgonyával. Meg hát a klasszikus töltöttkáposzta, anélkül nem igazán tudnék meglenni, de azt nem én csinálom.

Bár már egyszer szeretnék, Villányban Maulban ettem rántott töltöttkáposztát, az elég meta, csinálni kellene. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 18., hétfő 8:05

Wellington lesz a nyero (nincs is jobb, mint karacsonykor kiserletezni egy uj recepttel), meg valoszinu a harcsa, mert azt mar jo regen csinaltam.
Kerlon receptjet meg egy kanbulira fogom megcsinalni, mert az is paradesan nez ki.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. december 17., vasárnap 21:40

Én most egy jó harcsapaprikást csinálok majd, kapros túrógombóccal, tavaly az volt amit az öreg Kerlon írt, az is maxos.

Viszont az a szűz recept elég faszántos ott lent.
Nem illik.

Nika91127
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. december 17., vasárnap 21:21

Realista24 írta: Karacsonyi kaja ötletek? Kene egy-két frankó kaja, ami nem a szokásos, rosé kacsa, facan, stb. kategória.
:kalapos:
Szarvaspöri-burgonyafánk-áfonyalekvár.
Sült kacsamell(nem buzizós rosé), egészben sült krumpli, káposzta.
Desszertnek diós-csokis süti illetve kókusztekercs.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 17., vasárnap 20:55

P. Krisz írta: Első lesz, de csak magamnak.
Biztos ami biztos. :lol:
Pedig majdnem meggyoztel :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2023. december 17., vasárnap 20:48

Első lesz, de csak magamnak.
Biztos ami biztos. :lol:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 23 regisztrált és 0 vendég