Konyhafőnök

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. szeptember 26., szombat 14:40

MesQueUnClub írta:Ziro, a bélszínt és a hátszínt szárazpáccal csináld, bekened borsal utána mustárral. Berakod olajba hogy ellepje és 1 napig be a hűtőbe. utána oldalanként 3 percig kell sütni.
Legközelebb ez lesz, köszi, csak most kemény akartam lenni mondom nem kell ide pác csak a tiszta hús. :lol:

A másik két delikvens pedig egyen batyut!
Nem illik.

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. szeptember 26., szombat 14:35

Ziro, a bélszínt és a hátszínt szárazpáccal csináld, bekened borsal utána mustárral. Berakod olajba hogy ellepje és 1 napig be a hűtőbe. utána oldalanként 3 percig kell sütni.

Max a mekibe raknak rá sajtot vagy tejfőlt vagy kefírt. :D
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. szeptember 26., szombat 14:32

Zsombor írta:
ziro4vr írta:
Btw múltkor megpróbálkoztam egy steakkel, elvileg úgy csináltam ahogy kell, mediumra, semmi sallang ugye a hús a lényeg, de szerintem maga a hús minősége volt gyengébb, pedig nem volt olcsó ez se. Legközelebb bepácolom egy nappal korábban szerintem.
Legközelebb rakj rá több sajtot.
nem kefírt akartál írni?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. szeptember 26., szombat 14:32

ziro4vr írta:
Btw múltkor megpróbálkoztam egy steakkel, elvileg úgy csináltam ahogy kell, mediumra, semmi sallang ugye a hús a lényeg, de szerintem maga a hús minősége volt gyengébb, pedig nem volt olcsó ez se. Legközelebb bepácolom egy nappal korábban szerintem.
Legközelebb rakj rá több sajtot.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. szeptember 26., szombat 14:01

Realista24 írta:
lordgabi írta:Lángos + utána bolognai spagetti mindkettõ sok sajttal, buli elõtt...végre egy este, amikor 2-3 óra elteltével nem kínoz az éhség. :)
Megfogtad a topic lényegét :smile:
:lol: :lol: :lol:


Btw múltkor megpróbálkoztam egy steakkel, elvileg úgy csináltam ahogy kell, mediumra, semmi sallang ugye a hús a lényeg, de szerintem maga a hús minősége volt gyengébb, pedig nem volt olcsó ez se. Legközelebb bepácolom egy nappal korábban szerintem.
Nem illik.

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Norbii » 2015. szeptember 26., szombat 13:28

Én is csinálgattam pár meglepően jó kaját mostanság. Hétvégére pl tepsis krumplit.

újkrumpliból csináltam héjával együtt, szépen szeletekre vágtam majd beleöntöttem forralt vízbe és hagytam főni 15 percig. Közben pedig főztem tojást is. Amíg tűzön volt a krumpli és a tojás addig elkezdtem elkészíteni a "szószt" v akárminek is nevezik. Egy tálba beleöntöttem 4 kisdobozni tejfölt , aztán pirítottam egy kis hagymát és fél kiló kolbászt majd beleöntöttem a tejfölös tálba. Megfűszereztem egy fűszerkeverékkel, meg még raktam bele szeletekre vágott bacon és főtt tojás darabokat és a végén összekevertem az egészet. A főtt krumplit szépen elhelyeztem a serpenyőre rá a szósz, majd még egy adag krumpli és megint csak a végén a szósz. így nézett ki: http://oi59.tinypic.com/20ua8h1.jpg

Aztán ment is a sütőbe 50percre. Életemben nem ettem még ilyen jó rakott krumplit szóval megérte, sokáig is bírta és nem drága. Igaz a zöldségek a kertből voltak, a kolbász meg házi.;D

Ja meg tescoban találtam curry szószt, kipróbáltam tejfölös spagettihez és hát..durván függő lettem tőle. 2hétig minimum ezt ettem. :D

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. szeptember 26., szombat 13:09

:lol: :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. szeptember 26., szombat 12:27

lordgabi írta:Lángos + utána bolognai spagetti mindkettõ sok sajttal, buli elõtt...végre egy este, amikor 2-3 óra elteltével nem kínoz az éhség. :)
Megfogtad a topic lényegét :smile:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. szeptember 26., szombat 12:03

Lángos + utána bolognai spagetti mindkettõ sok sajttal, buli elõtt...végre egy este, amikor 2-3 óra elteltével nem kínoz az éhség. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. szeptember 25., péntek 23:15

Akinek jó a szíve és a koleszterin nem probléma:

Reggeli:

Spagetti tészta nem kell sok előre főzve.

Serpenyőre , forró kókuszolaj és :
létszámtól függően annyi tojás,mellé virsli bevágva kissé több irányba , 2db póréhagyma 1cm es darabokra vágva,bacon szalonna csíkok 2-3 db,ha megsült és már minden ehető akkor rádobjuk a tésztát és kicsit még sütjük......majd egyben tálaljuk.

Csodálatos étel......ha hiszitek ha nem.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. szeptember 7., hétfő 15:07

Egy kis grill tipp :D (ahogy èn csinálom :D )
Faszènen sült mèzes,currys pulykanyárs

-50dkg pulykamell
-50ml ètolaj
-3db californiai paprika (sárga,zold,piros)
-1db cukkini
-1db voros,1db lila hagyma
-3gerezd fokhagyma
1 teás kanál currypor
-1kávès kanál fekete bors
1teás kanál so
Kenomártás
-1evokanál virágm3mèz
-50ml sorhab
-1/2 citrom leve
-kevès füszerpaprika

A pulykamellet nagy kockákra, kb. 1,5 × 1,5 cm-es darabokra vágjuk. Keverőtálba helyezzük, majd összekeverjük a napraforgó étolajjal, a curryporral, sóval, őrölt fekete borssal és a zúzott fokhagymával.

A kenőmártáshoz a virágmézet, a fűszerpaprikát, a sörhabot, a citromlevet egy külön kis tálkában összekeverjük, majd félrerakjuk.

A színes kaliforniai paprikákat, a cukkinit, a vöröshagymát kb. a hússal megegyező nagyságúra vágjuk, sóval megszórjuk, majd hagyjuk állni 10 percet. Ezután összeállítjuk a nyársat. Az alapanyagokat egymás után, változatosan húzzuk fel a nyársra - például: pulyka, paprika, pulyka, cukkini, pulyka, paprika. Érdemes a hurkapálca/bambusznyársakat előtte vízbe áztatni, így biztos, hogy sütés közben nem fognak elégni. A nyársakat izzó faszén fölé tesszük, és minden oldalról süssük szép pirosra. A sütés utolsó perceiben kenjük meg a mézes-sörös lével, és ezzel is forgassuk át a faszén felett.

Az ételt grillező funkcióval ellátott sütőben is grillezhetjük. Ebben az esetben grill funkción, 220 °C-on, középső tepsiszinten 15 percig grillezzük. Ne felejtsük el félidőben megfordítani a nyársakat, mert csak így lesz minden oldalról ropogós az étel. Köretként kevert salátákat, vagy grillezett barackot kínáljunk mellé.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2015. szeptember 6., vasárnap 12:37

tubatibi írta:Haló!

Valami fasza KFC-s ropogós csirkecici receptet tudnátok dobni? Mellé valami jó kis fokhagymás sűrű mártogatóst, esetleg jöhet valami salsa szerű mártogató is.

Köszi előre is! :)
Esetleg kis cayenne-bors a panírba, hogy csípős legyen, mint a kfc-s csirkemellcsík.

Salsához paradicsomot kockázz fel, mehet hozzá kis lilahagyma, fokhagyma, bazsalikom, olívaolaj, meg esetleg egy kis avokádó. Só, bors, aztán szevasz tavasz :D

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9577
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. szeptember 3., csütörtök 10:34

tubatibi írta:Haló!

Valami fasza KFC-s ropogós csirkecici receptet tudnátok dobni? Mellé valami jó kis fokhagymás sűrű mártogatóst, esetleg jöhet valami salsa szerű mártogató is.

Köszi előre is! :)

Szoktam csinálni hasonlót, elég egyszerű.

Natúr Cornflakes-t összezúzod egy zacsiban apróra, de azért ne porrá! Hozzákeversz fokhagyma granulátumot,sót,borsot, olyan zöldfűszereket amiket szeretsz.
Összekevered az egészet, majd a csirkét beleforgatod lisztbe és tojásfehérjébe utána bele az előzőleg elkészített törmelékedbe és kisütöd olajban.

Fokhagymás szósz nálam annyi, hogy natúr yoghurt + fokhagyma (ide frisset rakok, nem granulátumot) meg egy pici majonéz.
ZIDANE

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3721
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2015. szeptember 3., csütörtök 10:16

Haló!

Valami fasza KFC-s ropogós csirkecici receptet tudnátok dobni? Mellé valami jó kis fokhagymás sűrű mártogatóst, esetleg jöhet valami salsa szerű mártogató is.

Köszi előre is! :)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. szeptember 2., szerda 15:47

istimester írta:És utána szívesen üdvözölnek a szív és érrendszeri osztályon :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=s1ooDh2zSmk

de legalább barna kenyérből csinálta :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. szeptember 2., szerda 15:33

És utána szívesen üdvözölnek a szív és érrendszeri osztályon :lol:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. augusztus 31., hétfő 12:38

kenyer, tojas, bacon, sajt, vaj

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. augusztus 24., hétfő 12:29

Harcsapaprikás

40 dkg harcsafilé (4 szelet)

bors
pirospaprika
liszt az elősütéshez és a habaráshoz
1 paprika
1 paradicsom
1 fej vöröshagyma
5 dl tejföl
1 gerezd fokhagyma
25 dkg csuszatészta vagy fodros nagykocka
20 dkg füstölt szalonna
50 dkg túró
Elkészítés:
1. Aprítsuk finomra a hagymát, kockázzuk fel a füstölt szalonnát, majd a paprikát és a paradicsomot is. 2. A tésztát főzzük meg al dente (nem főzzük szét, hanem fogroppanósra, általában 20 percig főzik a tésztát a háziasszonyok, de ezt 5-10 perces műveletre redukáljuk le folyamatos kóstolással, ez tésztától függ). 3. A füstölt szalonnakockákat pörcösre sütjük, majd leszűrjük. 4. A halat besózzuk, majd lisztbe forgatás után hirtelen megsütjük a visszamaradt szalonnazsírban minden oldalán. 5. A halat kivesszük, és egy kis zsír hozzáadásával pörköltalapot készítünk. Amint elkészült a pörköltalap, ebbe visszahelyezzük a harcsaszeleteket. Rázogatva vagy óvatosan meg-megforgatva pároljuk (20-25 perc). 6. Amikor kész a tészta, egy kevés tejföllel összekeverjük, tetejére szórjuk a túrót és a szalonna kisült pörcét. 7. A halszeleteket kiemeljük óvatosan a pörköltszaftból, majd tejfölösen behabarjuk, és a halat visszahelyezve készre forraljuk (5 perc). 8. Ízlésesen tálaljuk. Forrón, azonnal.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. augusztus 22., szombat 11:06

Norbii írta:na végül megcsináltam a csilis szószt. Annyi gond volt vele hogy valamiért nem lett kellően sűrű, viszont hála pont annyira lett csipős amennyire kell, illetve finom is volt, de még mennyire. azóta megcsináltam mai nap is burritóhoz.

meló közben gondolkodtam hogy miféle kaját kéne csinálnom hosszú hétvégére és a burritó nyert. Hát nem tudom hogy, de sokkal de sokkal jobb lett mint amit pesten veszek;d Az egyikhez a chilis szósz lett másikhoz meg a fokhagymás ami valamiért olyan lett mint a carbonaras spagetti szósz. :mrgreen: mondjuk úgy nem tudtam megfogni hogy ne potyogjanak ki belőle pár belevaló. ez továbbra is varázslat.

köszönöm.
Tegnap jott hozzank par vendeg hetvegere es ilyesmit csinaltunk mi is. :D

Ha alufoliaval jol korbetekered, akkor nem potyog ki a belseje.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Konyhafőnök

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. augusztus 22., szombat 10:55

Egèszsègedre Norbi :)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 27 regisztrált és 0 vendég